Nejlepší klávesnice pro hráče PC her

Recenze: Chcete-li najít nejlepší herní klávesnice, musíte určit funkce, které jsou pro vás a vaše potřeby vhodné.

Chcete-li najít nejlepší herní klávesnice, musíte určit funkce, které jsou pro vás a vaše potřeby vhodné. Bez ohledu na stylové preference doporučujeme hledat klávesnici s vysoce kvalitními spínači a s funkcemi, jako je N-key rollover a povrch odolný proti polití. Pokud hledáte přenosnější řešení, zvažte kompaktní nebo bezdrátovou herní klávesnici. Nejlepší bezdrátová herní klávesnice bude mít spolehlivé mechanické spínače a nabídne téměř stejně ideální zážitek ze psaní jako herní klávesnice plné velikosti. Při výběru může hrát roli také estetika, pokud u mechanické herní klávesnice hledáte světelné efekty RGB nebo přizpůsobitelné kryty kláves.

Po analýze stovek recenzí mezi množstvím produktů s různou cenou a funkcemi jsme zjistili, že Corsair k95 Platinum je naší nejlepší volbou. Čtěte dále o této a našich dalších nejlepších volbách a dozvíte se více o nejlepších klávesnicích, které jsou v současné době k dispozici.

Top 10 nejlepších herních klávesnic

#1 Herní klávesnice Corsair K95

Odměna: Corsair Corsair je nejoblíbenějším modelem na světě, který se může pochlubit vysokou kvalitou a vysokou odolností proti poškození: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Díky citlivým mechanickým spínačům Cherry MX Speed Silver, individuálnímu podsvícení kláves a ergonomické opěrce zápěstí nabízí vynikající celkový zážitek při psaní, zatímco pokročilé funkce, jako je N-key rollover a anti-ghosting, ji předurčují ke hraní her. Přesto se nejedná o příliš tichou herní klávesnici.

 • Odolnost dimenzovaná na 100 milionů stisků kláves
 • Programovatelné makro klávesy
 • Pevný hliníkový rám
 • Nastavovací software složitější než některé jiné
 • Chybí možnost bezdrátového připojení

Tato klávesnice Corsair K95 RGB Platinum je solidní volbou pro ty, kteří hledají nejlepší klávesnici pro rychlé psaní a zachování pohodlí při dlouhém hraní v kuse a je vybavena plnohodnotným rozložením 110 kláves včetně vyhrazených ovládacích prvků pro média a šesti makro kláves. Je dodávána s odnímatelnou koženkovou opěrkou dlaní, která snižuje únavu. Mechanické spínače Cherry MX poskytují uspokojivou hmatovou odezvu a zároveň nabízejí ultrakrátkou aktivaci 1,2 mm pro rychlé složité příkazy. Ačkoli, porovnejte klávesnici Corsair K95 s K70 a zjistěte, která z nich je ve skutečnosti lepší.

Skvělá klávesnice Corsair pro vaši hlavní pracovní stanici, tento model je také navržen tak, aby zvýšil váš herní zážitek, a nabízí plný N-key rollover, 100% anti-ghosting a některé světelné efekty, jako je skutečné podsvícení jednotlivých kláves RGB. Stejně jako nejlepší klávesnice pro programování, která je vzhledem k podobným vlastnostem navržena i pro funkci herní klávesnice.

#2 Herní klávesnice Razer Huntsman Elite

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato herní klávesnice je vybavena optomechanickými spínači, které slibují bezkonkurenční rychlost klikání, a navíc má měkkou opěrku zápěstí, vyhrazené ovládací prvky pro média a přizpůsobitelné LED osvětlení.

 • Nejrychlejší mechanismus kláves ve své třídě
 • Pružinové spínače se spouštějí a resetují přesně
 • Pevný hliníkový rám
 • Zabírá více místa než některé klávesnice
 • Pouze pro PC

Klávesnice Huntsman Elite, která je oblíbenou volbou mezi hráči, milovníky elektronických sportů a twitch streamery, kteří hledají nejlepší klávesnici pro hraní, má ultra rychlé a přesné klávesy díky opticko-mechanickému mechanismu, který údajně zachovává uspokojivou odezvu kliknutí a zároveň zkracuje vzdálenost zdvihu kláves na 1,5 mm a zvyšuje rychlost aktivace. Tato kombinace kvality a rychlosti z ní činí jednu z nejlepších klávesnic pro intenzivní hraní počítačových her.

Je také dodávána se softwarem, který mnozí považují za nejlepší herní klávesnici a který pomáhá snadno programovat složitá makra. Je vybavena vyhrazenými klávesami pro média a plyšovou koženkovou magnetickou opěrkou zápěstí, která pomáhá odvrátit karpální tunely. Osvětlení RGB pro každou klávesu je standardem a klávesnice se dodává s udávanou životností 100 milionů kliknutí. Srovnejte to s nejlepší mechanickou klávesnicí pro psaní, která má životnost 50 milionů stisknutí kláves, ale se spínači Cherry MX červené barvy, které poskytují uspokojivé, na dotek příjemné kliknutí.

#3 Herní klávesnice Obinslab Anne Pro 2

Odměna: Nejlepší kompaktní design

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Citlivé mechanické spínače a vysoce přenosné, ale přitom pohodlné rozložení na 60 % nabízejí vynikající celkový herní zážitek, zatímco pokročilé funkce, jako je N-key rollover a anti-ghosting, přidávají na výkonu.

 • Možnosti připojení Bluetooth a USB-C
 • Programovatelné podsvícení RGB
 • Dobře rozmístěné mechanické klávesy poskytují dobrou hmatovou odezvu
 • Software pro nastavení je složitější než některé jiné
 • Chybí vyhrazená multimediální tlačítka nebo makro klávesy

Na rozdíl od nejlépe hodnocených 75 klávesnic nabízí tato kompaktní 60% klávesnice uspokojivý zážitek z psaní díky mechanickým spínačům Gateron a navíc přenosnost a pohodlí bezdrátového nebo kabelového režimu, který poskytuje možnosti kabelového připojení USB-C nebo bezdrátového připojení Bluetooth. Má také estetický minimalistický vzhled, který se dobře kombinuje s většinou zařízení. Díky malým rozměrům nezabírá na stole tolik cenného místa, takže máte více prostoru pro pohyb myši.

Díky hmatové zpětné vazbě a programovatelným funkcím je tato myš dobrou volbou také v případě, že hledáte nejlepší bezdrátovou herní klávesnici. Nabízí skutečné podsvícení RGB, volitelná makra a funkční klávesy a plnohodnotné přetáčení kláves N při použití v režimu kabelového připojení USB. Porovnejte ji s nejlepší membránovou klávesnicí a určete funkce, které jsou vhodné pro vás a vaše potřeby při psaní nebo hraní her!

#4 HyperX Alloy Elite RGB herní klávesnice

Odměna: Nejlepší vizuální efekty

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato plnohodnotná herní klávesnice se 104 klávesami je vybavena jedinečným světelným pruhem a programovatelným RGB podsvícením jednotlivých kláves, a také celou sadou funkcí zaměřených na výkon, jako je plný anti-ghosting a červené spínače Cherry MX.

 • Programovatelné funkční klávesy
 • Vestavěná opěrka dlaně
 • Softwarově řízené nastavení maker a světelné efekty
 • Kompatibilní pouze se systémem Windows
 • Zabírá více místa než některé mechanické klávesnice

S pohodlným, do značné míry známým rozložením a pokročilým softwarem pro nastavení, který umožňuje vlastní programování maker a osvětlení, je tato klávesnice HyperX Alloy Elite pohodlnou a funkční špičkovou herní klávesnicí určenou pro herní nadšence a oddané hráče počítačových her. Používá spínače Cherry MX Red, které poskytují dostatek hmatového vjemu a rychlou odezvu.

Ergonomie je také dobrá díky jemně konkávnímu rozložení, lineárnímu zdvihu kláves a odnímatelné polstrované opěrce zápěstí. Má vyhrazená multimediální tlačítka a programovatelné funkční klávesy a navíc prakticky neomezenou podporu maker prostřednictvím dodaného softwaru. N-key rollover a anti-ghosting jsou standardem, stejně jako USB pass-through. Samozřejmostí u nejlepší bezdrátové klávesnice je také N-key rollover, anti-ghosting a možnost kabelové funkce USB-C nebo bezdrátové funkce Bluetooth.

#5 Kinesis Freestyle Edge Herní klávesnice

Nejlepší ERGONOMIKA

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato jedinečná a ergonomická klávesnice s děleným designem je vybavena vysoce výkonnými hnědými spínači Cherry MX, přizpůsobitelným efektovým osvětlením a plně programovatelnými klávesami, které umožňují ultra rychlé makro příkazy a N-key rollover.

 • Plně programovatelné přemapování kláves
 • Jedinečný dělený design ponechává prostor pro nastavení streamovacího mikrofonu nebo kamery
 • Lehké, ale na dotek příjemné spínače Cherry MX Brown pro skvělý pocit při psaní
 • Nastavení je poněkud komplikované
 • Není možnost bezdrátového připojení

Tato dělená klávesnice je navržena jak pro zvýšení ergonomického pohodlí při práci, tak pro pomoc s rychlostí a přesností během turnajů v elektronických sportech. Je také vhodná pro živé vysílání, protože umožňuje větší volnost při umístění kamery a/nebo nastavení mikrofonu. Díky rozdělení až na 17 palců umožňuje zvolit nejlepší pozici herní myši pro intenzivní hraní a turnaje eSports. Podporuje funkci Nkey rollover a úplné přemapování kláves a má osvětlení RGB s 10 přizpůsobitelnými režimy efektů.

Jedná se o klávesnici typu plug-and-play pro téměř všechny běžné operační systémy a je také skvělou volbou, pokud hledáte nejlepší klávesnici pro herní aplikace Mac a Linux. Používá spínače Cherry MX Brown, které nabízejí nízkou ovládací sílu, ale správný odskok pro optimalizaci rychlosti zadávání. Srovnejte to s nejlepší tichou klávesnicí, která používá originální mechanické spínače Cherry MX "Silent" Red, které jsou dobrou kombinací rychlého výkonu a nízké hlučnosti.

#6 Herní klávesnice Logitech K840

Odměna: Nejlepší pro kancelářské použití

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato herní klávesnice plné velikosti je vybavena odolnými a vysoce výkonnými mechanickými spínači Romer G, dále plnohodnotným numerickým blokem, funkčními klávesami a podporou programovatelných maker, a navíc má oproti většině herních klávesnic úspornější a profesionálnější estetický vzhled, takže je skvělým strojem pro dvojí použití - pro práci i hraní.

 • Odolná hliníková konstrukce
 • Přesný výkon díky spínačům Romer G
 • Pohodlné rozložení v plné velikosti
 • Nemá možnost průchodu USB ani odpojitelného kabelu
 • Software je pouze pro Windows
 • Nedisponuje světelnými efekty

Tato klávesnice má čistý, jednoduchý a funkční design, díky kterému se dobře hodí pro pracovní a kancelářské použití i hraní her. I když postrádá stylizovanou estetiku některých konkurentů, patří mezi herní klávesnice, které fungují stejně dobře i v kanceláři a nebudou rušit produktivitu při plnění pracovních úkolů. Nemá například podsvícení RGB ani lesklé kovové kryty kláves, ale má kompletní sadu funkčních kláves, numerický blok a 26 kláves s možností rolování.

Tato mechanická klávesnice má tiché, ale citlivé spínače Romer G, které nabízejí skvělou hmatovou zpětnou vazbu a vynikající odolnost s udávanou životností 70 milionů stisků kláves. Softwarová sada Logitech umožňuje upgrade a snadné nastavení, je však určena pouze pro systém Windows. Proto se vám může hodit nejlepší chiclet klávesnice, která funguje s více operačními systémy včetně Windows, Chrome OS, Linux a Mac OS.

#7 Herní klávesnice Asus ROG RGB

Odměna: NEJLEPŠÍ TENKEYLESS DESIGN

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato kompaktní herní klávesnice má dobrou ergonomii a speciálně navrženou extra širokou klávesu L-ctrl pro hraní FPS, díky čemuž v sobě ukrývá většinu funkcí plnohodnotné klávesnice v provedení s menšími rozměry bez kláves.

 • Plný anti-ghosting pro rychlé psaní
 • Podporuje makra za chodu
 • Spínače Sherry MX Brown s výdrží 50 milionů stisknutí kláves
 • Chybí ergonomická opěrka zápěstí
 • Nemá možnost bezdrátového připojení
 • "Slash" grafický design nemusí být pro každého

Tato kompaktní mechanická klávesnice se vyznačuje tím, že většinu funkcí herní klávesnice plné velikosti zabalí do kompaktnějšího tvaru, který uvolní místo na stole pro větší pohyby myši. Má také strategicky zvětšenou klávesu L-ctrl pro intenzivní hraní. Je vybavena také multimediálními tlačítky a programovatelnými funkčními klávesami.

Další funkce hodné herní klávesnice zahrnují 100% anti-ghosting a nahrávání maker za chodu. Spínače Cherry MX Brown zajišťují hmatovou odezvu a rychlý výkon pro FPS hry přitažené za vlasy. Proč ji nesrovnávat s nejlepší klávesnicí pro psací stroje, která je vybavena vysoce výkonnými spínači Cherry MX a plně programovatelnými klávesami.

#8 Herní klávesnice SteelSeries Apex Pro

Odměna: NEJLEPŠÍ PŘIZPŮSOBIVÝ DESIGN

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato špičková herní klávesnice je vybavena mechanickými spínači s nastavitelnou aktivací, chytrým OLED displejem a šasi z hliníkové slitiny vyrobené z letadla, které zaručuje mimořádnou odolnost.

 • Premiová magnetická opěrka zápěstí
 • Nastavitelné nožičky pro větší pohodlí
 • Přizpůsobitelná aktivace stisku kláves
 • Zabírá více místa na stole než mnohé herní klávesnice
 • Musí nefungovat se všemi systémy

Pokud hledáte nejlepší mechanickou klávesnici pro hraní her a rádi se ve svých zařízeních vrtáte a ladíte je, tento vysoce přizpůsobitelný model rozhodně stojí za pozornost. Může se pochlubit ultra rychlými magnetickými spínači, které nabízejí až pětkrát rychlejší aktivaci než běžná klávesnice. Navíc je bod stisku kláves nastavitelný, což vám umožní tuto klávesnici vyladit pro ideální hmatový odskok a zpětnou vazbu.

Tento model, srovnatelný s nejlepšími mechanickými herními klávesnicemi, nabízí osvětlení RGB s až 16,8 milionu barev a nastavitelným jasem. Je vybavena průchodem USB a dodává se s robustním kabelem USB, který je součástí balení. Má také magnetickou opěrku zápěstí, která zvyšuje pohodlí při dlouhé práci nebo hraní her. A pokud hledáte nejpohodlnější ergonomickou klávesnici pro programování, úpravy, psaní nebo kódování, je nejlepší ergonomická klávesnice vynikající volbou.

#9 Herní klávesnice Razer Cynosa Chroma

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA ROZPOČET

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato herní klávesnice plné velikosti má plnohodnotný numerický blok a ergonomicky tvarované klávesy herní třídy, které poskytují rychlý stisk kláves a krátký zdvih s pevným bodem aktivace. Nabízí také konstrukci odolnou proti polití a rating 80 milionů stisků kláves, což pomáhá upevnit její hodnotu.

 • Polling s frekvencí až 1000 Hz
 • Funkce současného stisku 10 kláves
 • Světlo RGB se synchronizuje s hrou
 • Nedisponuje ergonomickou opěrkou zápěstí
 • Nemá všechny výkonnostní funkce herních klávesnic vyšší třídy
 • Není tak "cvakavá" jako plně mechanické klávesnice

Tato špičková klávesnice Razer je hodnotnou a odolnou volbou, pokud hledáte nejlepší herní klávesnici do 100 dolarů nebo dokonce pokud hledáte klávesnici pro všeobecné použití se slušnou odolností proti vodě a dlouhou životností spínačů. K její odolnosti přispívá povrch odolný proti polití a vestavěný pevný kabel USB. Pokud však hledáte nejlepší bezdrátovou herní klávesnici, budete se muset poohlédnout jinde, protože tento model postrádá možnost bezdrátového připojení. I když má skvělé funkce, nebude to skvělá herní klávesnice.

Má programovatelné makro klávesy se snadným přemapováním díky softwaru Razer Hypershift, funkci anti-ghosting a 10 kláves s možností přetáčení, zatímco osvětlení RGB s nastavitelným jasem pomáhá k lepší přehlednosti. A v případě, že byste snad potřebovali také klávesnici, která umožňuje snadnou výměnu základní desky, doporučujeme nejlepší klávesnici s možností výměny za provozu.

#10 Herní klávesnice Roccat Vulcan 121

Odměna: NEJLEPŠÍ OVLÁDÁNÍ MÉDIÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato mechanická herní klávesnice Roccat Vulcan se může pochlubit hmatově příjemnými mechanickými spínači a RGB osvětlením s nastavitelnou barvou a jasem a vyniká propracovanými vyhrazenými ovládacími prvky médií ve stylu mixéru.

 • Magnetická opěrka zápěstí
 • Ultralehké klávesy pro rychlejší odezvu
 • Konstrukce odolná proti prachu
 • Složitější nastavení než u některých herních klávesnic
 • Chybí možnost bezdrátového připojení

Tato herní klávesnice Roccat Vulcan Aimo s mechanickými spínači Titan a poloviční hmotností kláves údajně zvyšuje dobu odezvy o 30 % ve srovnání s jinými mechanickými klávesnicemi, je zjevně navržena s ohledem na výkon. Silnou stránkou je také odolnost, která je zajištěna horní deskou s hliníkovým rámem a klávesami odolnými proti prachu. Osvětlení je programovatelné s osvětlením RGB pro každou klávesu a poloprůhlednými kryty kláves.

Kromě standardního rozložení 104 kláves je tato herní klávesnice vybavena vyhrazenými multimediálními tlačítky s vlastním osvětlením a programovatelným ovladačem hlasitosti. Má také funkci Nkey rollover a plný anti-ghosting pro rychlé a nepřerušované psaní. To jsou důležité funkce pro práci s grafikou a doporučujeme je vyzkoušet na nejlepší klávesnici pro designéry.

Jak jsme se rozhodli

Pro výběr nejlepších herních klávesnic na trhu jsme hledali mechanické klávesnice s vysoce výkonnými funkcemi zaměřenými na seriózní hráče a hráče turnajů. Do výběru jsme zahrnuli pouze klávesnice s funkcí anti-ghosting, minimálním vstupním zpožděním a citlivými, na dotek příjemnými spínači, jako jsou hnědé nebo modré spínače Cherry MX. Nezbytnou podmínkou byla také udávaná životnost alespoň 10 milionů stisků kláves.

Co se týče vzhledu, bonusové body jsme udělovali za RGB podsvícení a vyměnitelné kryty kláves pro vlastní vzhled. Zohlednili jsme také parádní retro design inspirovaný klávesnicí z 80. let. Hledali jsme možnost přizpůsobení s možností naprogramování klávesových zkratek a funkčních kláves.

U drátových klávesnic jsme hledali ty, které jsou vybaveny robustním opleteným kabelem, a za příjemný bonus jsme považovali průchodku USB. Důležitá byla také kvalitní konstrukce s odolností proti stříkající vodě a odolné potištěné klávesy. V úvahu jsme brali také ocelový nebo hliníkový rám.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze