Je mechanická klávesnice lepší pro hraní her?

Recenze: Pokud si pořizujete špičkovou klávesnici, která vám zlepší herní zážitek, možná vás zajímá, zda je mechanická klávesnice pro hraní her lepší.

Pokud si pořizujete špičkovou klávesnici, která vám zlepší herní zážitek, možná vás zajímá, zda je mechanická klávesnice pro hraní her lepší.

Klíčové závěry:

  • Mechanická klávesnice s lineárními spínači je nejčastější volbou pro profesionální hráče.
  • Taktilní a lineární spínače poskytují skvělou dobu odezvy, ale klikací spínače nejsou tak spolehlivé pro rychlé hraní.
  • Membránové klávesnice jsou skvělé pro hráče s omezeným rozpočtem, ale mechanický model vydrží déle a vydrží intenzivní hraní.

Soutěživí hráči počítačových her oceňují hmatovou zpětnou vazbu a odolné plasty, kterými se vyznačují mnohé mechanické klávesnice. Někteří uživatelé oceňují další funkce, které se nacházejí v cenově výhodných membránových klávesnicích. Čtěte tedy dál a zjistěte, zda jsou mechanické klávesnice pro hraní her lepší.

Pokud jste se již rozhodli pro mechanickou herní klávesnici, přečtěte si naš seznam nejlepších mechanických klávesnic.

Jsou mechanické klávesnice lepší pro hraní her?

Při výběru klávesnice pro hraní her by uživatelé měli pochopit, jak různé spínače a typy klávesnic ovlivňují jejich pohyb ve hrách. Stejně jako při porovnávání lineárních a hmatových spínačů není volba hned zřejmá. Hráči potřebují ergonomickou klávesnici, která nabízí rychlejší odezvu, a mechanická klávesnice může být tou nejlepší volbou.

Jak funguje mechanická klávesnice?

Mechanické klávesnice jsou vybaveny pružinovými spínači, které poskytují fyzickou a zvukovou zpětnou vazbu při každém stisku klávesy. Více typů spínačů mechanické klávesnice nabízí různé úrovně znatelné zpětné vazby a mohou změnit vaše psaní nebo hraní her.

Mechanické spínače nabízejí hmatový zážitek při psaní, který podporuje přesné psaní a zvyšuje míru vaší kontroly. Níže jsou uvedeny typy spínačů, které jsou k dispozici pro mechanickou herní klávesnici.

Pokud jste se již rozhodli pro mechanickou herní klávesnici, přečtěte si naš seznam nejlepších mechanických klávesnic.

Lineární spínače, které jsou pravděpodobně nejlepší volbou pro hráče, nabízejí plynulé psaní bez větší hmatové nebo zvukové odezvy.

Tip pro zasvěcené

Pokud si nevíte rady s páječkou, potřebujete před nákupem spotřebního materiálu pro výměnu spínačů kláves klávesnici s možností výměny za provozu.

Taktilní spínače poskytují uspokojivý hmatový zážitek při psaní, který se vyznačuje mírným nárazem, který uživatel pocítí. Jsou nejlepší volbou pro přesné psaní, ale neaktivují se tak rychle jako lineární varianta.

Klikací spínače poskytují zvukovou odezvu při každém stisknutí klávesnice a uživatelé nemusí klávesu stisknout, aby ji aktivovali. Ačkoli to není nejlepší volba pro hraní her, někteří uživatelé si ji oblíbili pro její jedinečný zvuk.

Jiné typy klávesnic vs. mechanické klávesnice

Při hledání ideální herní klávesnice byste měli zvážit více než jen mechanické spínače. Ačkoli v oblasti herního hardwaru panuje shoda, že mechanické klávesnice jsou tou nejlepší volbou, na trhu jsou i jiné typy klávesnic.

Membránové modely, známé také jako standardní klávesnice, jsou cenově výhodným a běžným typem klávesnice. Membránové klávesnice jsou navíc obvykle kompaktnější variantou než mechanické modely. A konečně, membránové klávesnice jsou obvykle levnější než mechanické modely, ale nejsou tak odolné a nemají dlouhou životnost.

Optické klávesnice představují nejrychleji reagující spínače pro hraní her. I když většina profesionálních hráčů stále volí lineární mechanické spínače, špičkové optické spínače mohou nabídnout až desetkrát rychlejší odezvu. Optické spínače jsou dražší a náročnější na údržbu než tradiční mechanické.

Upozornění

Pokud hledáte špičkovou herní klávesnici, nenechte se rozptylovat fantastickými funkcemi a přizpůsobitelným osvětlením RGB. Ujistěte se, že je odolná a vybavená typem spínačů, které vám nejvíce vyhovují.

F.A.Q.S

Jaké funkce jsou důležité pro psaní a programování?

Experti doporučují klávesnici plné velikosti s ergonomickým designem a několika vlastními mechanickými klávesami pro makra a zkratky. Kromě toho byste měli zvolit lehké a citlivé fyzické spínače, abyste si užili plynulé psaní a kratší dobu dojezdu než u membránových klávesnic.

Kdo by si měl koupit membránovou klávesnici?

Standardní membránová klávesnice bude vyhovovat většině příležitostných uživatelů internetu a hráčům pomalých her. Modely membránových klávesnic navíc často nabízejí další funkce a jemnější psaní, které omezuje úroveň zvuku při práci nebo hraní her.

Kdo by si měl koupit mechanickou klávesnici?

Mechanické spínací klávesnice jsou vynikající pro náruživé hráče nebo lidi, kteří píší delší dobu, jako jsou spisovatelé nebo programátoři. Uživatelé si navíc mohou jednotlivé spínače přizpůsobit nebo použít vlastní kryty kláves. Mechanická herní zařízení jsou drahá, ale jsou odolná a často profesionální.

Pokud jste se již rozhodli pro mechanickou herní klávesnici, přečtěte si naš seznam nejlepších mechanických klávesnic.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze