Rozdíl mezi polykarbonátovým a hliníkovým pouzdrem klávesnice

Recenze: Ať už si chcete sestavit vlastní zařízení, nebo zkoumáte nejlepší klávesnice online, jedna část by neměla zůstat neprozkoumaná. Rozdíl mezi polykarbonátovým a hliníkovým pouzdrem klávesnice.

Ať už si chcete sestavit vlastní zařízení, nebo zkoumáte nejlepší klávesnice online, jedna část by neměla zůstat neprozkoumaná. Pouzdro klávesnice je konstrukce, která drží potištěnou dřevotřísku a spínače na svém místě, a technici diskutují o tom, který materiál je nejlepší. V tomto článku porovnáme polykarbonátová a hliníková pouzdra klávesnic, čím jsou jednotlivá pouzdra jedinečná a které by mohlo nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

HLAVNÍ VÝSLEDKY:

  • Materiál pouzdra chrání spínače a základní elektrické součásti uvnitř klávesnice.
  • Různé typy materiálu nabízejí různou odolnost, hmotnost a estetické výhody.
  • Polykarbonátový materiál je lehký a odolný a hliník je odolný a má vynikající styl.

Při nákupu nového zařízení je zásadní prozkoumat všechny základní specifikace. Chcete-li se dozvědět více, máme pro vás několik skvělých článků porovnávajících klávesnice s hot-swapem a pájené klávesnice a lineární spínače a klikací spínače.

Insider Tip

Pokud kupujete hliníkovou klávesnici, zkontrolujte, zda je hliníkový kryt eloxovaný. Eloxovaný kov vydrží déle a má lepší povrchovou úpravu.

Rozdíl mezi polykarbonátovým a hliníkovým pouzdrem klávesnice

Všechny mechanické klávesnice se dodávají s krycí deskou, na které jsou umístěny spínače. A podle toho, z jakého materiálu je tato deska vyrobena, může ovlivnit celkovou ochranu a estetiku vaší sestavy.

Polykarbonát lze považovat za prvotřídní plast. Vypadá a působí podobně jako plast, ale je odolnější a má hladší strukturu než plastová skříň. Na druhou stranu jsou hliníkové desky často považovány za prémiovější variantu, protože jsou těžší a mají uhlazený vzhled.

Přednostní volba pouzdra je především subjektivní, ale my si porovnáme několik klíčových oblastí, které vám pomohou pochopit rozdíly.

Pokud si chcete přečíst o dalších materiálech pouzdra, máme pro vás další článek, ve kterém porovnáváme klávesnice s hliníkovými a mosaznými deskami. A pro ty, kteří si sestavují klávesnici a zkoumají hmatové spínače, se můžete podívat do našeho článku, který se zabývá zelenými spínači Razer vs. zelenými spínači Cherry.

Odolnost

Oba typy krytů klávesnic jsou neuvěřitelně odolné. I když je polykarbonát vyroben z měkčích materiálů, není slabý. Polykarbonát je odolnější, protože se neprohýbá a neškrábe tak rychle jako materiály kovových desek. V našem průvodci nejlepšími klávesnicemi s možností výměny za provozu najdete srovnání některých odolnějších modelů na trhu.

Kreativní design

Každý typ materiálu se dodává v široké škále barevných variant a designů. Celkově jsou však hliníková pouzdra vyhledávána pro svůj vzhled a jsou oblíbená mezi hráči a streamery. Další velmi žádanou oblastí estetického projevu je podsvícení klávesnice. Více informací najdete v našem průvodci po nejlépe podsvícených klávesnicích.

Upozornění

Někteří zjistili, že hliníkové desky vydávají dutý, ozvučený zvuk. Chcete-li to napravit, můžete do vnitřku krytu přidat odhlučňovací materiál nebo nainstalovat lineární spínače.

Šetrné k životnímu prostředí

Hliníkové desky jsou ekologičtější a recyklovatelné. Na druhou stranu polykarbonátové varianty jsou sice recyklovatelné, ale jejich výroba je pro životní prostředí škodlivější.

STATISTIKA: Polykarbonátový plášť má 200krát větší pevnost v nárazu než sklo.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze