Nejlepší 32palcové monitory - Top 6 nejlepších 32" monitorů

Recenze: Jaké vlastnosti jsou základem nejlepšího 32palcového monitoru? Nejlepší počítačový monitor by měl především nabízet vynikající přesnost barev, rychlou dobu odezvy a vysokou obnovovací frekvenci.

Jaké vlastnosti jsou základem nejlepšího 32palcového monitoru? Nejlepší počítačový monitor by měl především nabízet vynikající přesnost barev, rychlou dobu odezvy a vysokou obnovovací frekvenci. Vzhledem k tomu, že 32palcové monitory jsou považovány za větší než průměrný displej, všechny tyto vlastnosti vytvoří vynikající kvalitu obrazu pro jakékoli použití.

Očekávejte také, že nejlepší 32palcový monitor nabídne vysoké rozlišení obrazovky. Minimálně by měl monitor disponovat rozlišením obrazovky 1920 × 1080, abyste si mohli vychutnat vynikající zážitek ze sledování. Pro dosažení nejlepší kvality obrazu by však váš 32palcový monitor měl mít rozlišení obrazovky 4K. I když, pokud pro vás tato velikost 32 palců není vhodná, pak si položte otázku, jakou velikost počítačového monitoru byste si měli pořídit.

Koupený monitor by měl také nabízet sadu funkcí, která odpovídá vašim specifickým zvyklostem při používání. Pokud například hledáte nejlepší 32palcový monitor, měli byste chtít možnost, která vám poskytne přesné zobrazení barev, rychlou dobu odezvy, vysokou obnovovací frekvenci a spoustu možností připojení. Pokud je pro vás 32 palců trochu moc, můžete ubrat a vybrat si nejlepší 24palcový monitor.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o nejlepších 32palcových monitorech, které jsou dnes k dispozici, a o tom, jak si můžete vybrat ten nejlepší pro své potřeby.

Top 32palcové monitory

#1 32palcový monitor LG 32ML600M-B

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor s rozlišením 1080p poskytuje živý obraz a jeho velký barevný gamut je vhodný pro projekty tvorby obsahu. Jeho pokročilé funkce rozdělení obrazovky napodobují nastavení dvou monitorů, takže práce s více okny je snadná.

 • Působivá kvalita obrazu
 • Přesné barvy pro tvorbu obsahu
 • Porty HDMI a VGA
 • Horizontální porty komplikují montáž na zeď
 • Lesklá povrchová úprava obrazovky způsobuje odlesky
 • Slabý plastový stojan

Třiceti dvoupalcový monitor LG 32ML600M-B má panel IPS, který poskytuje široké pozorovací úhly. Podporuje HDR10 a má nádherné barvy, které zaujmou. Díky 95% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 je tento monitor ideální pro úpravu fotografií a videa. Tento monitor má sadu možností připojení, včetně HDMI a VGA. Přestože má tento model rozhraní VESA 100x100 mm, porty jsou vodorovné, takže montáž tohoto monitoru na zeď je náročná.

Hráče potěší funkce Crosshair a Black stabilizátor, které zlepšují hraní her. Monitor má elegantní estetický vzhled s matně černou povrchovou úpravou, která na stůl vnese nádech sofistikovanosti. Monitor LG 32ML600M-B s úhlopříčkou 32 palců má zakřivený plastový stojan ve tvaru písmene V, který umožňuje určité nastavení. Pokročilé funkce rozdělené obrazovky tohoto monitoru LG zlepšují multitasking. Tento monitor má také lesklou povrchovou úpravu, která je vhodná pro prostředí se slabým osvětlením.

#2 32palcový monitor Acer EB321HQ Awi

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento stylový monitor dodá každému pracovnímu stolu moderní šmrnc a produkuje úžasný obraz. Má dobrý výběr vstupů, což zjednodušuje připojení k nejrůznějším počítačům a herním konzolím.

 • Úžasná kvalita obrazu
 • Obrovský výběr portů
 • Skvělý design
 • Stojan není otočný

Vhodnou volbou pro pracovníky v kancelářích je 32palcový monitor Acer EB321HQ Awi, který kombinuje elegantní estetiku s moderními funkcemi. Je vybaven panelem IPS, který nabízí působivě čistý obraz i při širokých pozorovacích úhlech. Tento monitor má nekonečný kontrastní poměr a jeho hluboké úrovně černé potěší milovníky filmů, a pokud se vám zdá, že na monitoru vidíte nerovnoměrnosti v hluboké černé, určitě na něm proveďte test rovnoměrnosti černé. Jeho rozlišení Full HD a obnovovací frekvence 60 Hz jsou pro běžného kancelářského uživatele dostačující. Stojan tohoto monitoru podporuje naklápění, ale z ergonomického hlediska je omezen tím, že není otočný ani výkyvný.

Tento 32palcový monitor Acer EB3221HQ Awi se může pochlubit slušnými herními funkcemi, včetně rychlé doby odezvy 4 ms. Tento monitor je vybaven vstupy HDMI a VGA, takže funguje se staršími monitory i moderními displeji. Slot pro zámek Kensington umožňuje zabezpečení tohoto zařízení. Může se také pochlubit technologií podsvícení bez blikání, která poskytuje úžasnou kvalitu obrazu, aniž by způsobovala únavu očí, pokud sedíte v ideální vzdálenosti od monitoru. Tento monitor dokáže být velmi jasný, protože se vyznačuje špičkovým jasem 300 nitů, což z něj činí dobrou volbu pro boj s oslněním v jasně osvětlených kancelářích

#3 32palcový monitor Samsung LU32J590UQNXZA

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO VÍCEÚČELOVOU PRÁCI

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokročilé herní technologie a mimořádně nízká doba odezvy zajišťují skvělý výkon pro hráče. Tento monitor s vysokým rozlišením má pokročilé funkce rozdělení obrazovky, které zjednodušují práci s více vstupy a více okny současně.

 • Neobvykle dobrá kvalita obrazu
 • AMD FreeSync zajišťuje plynulé hraní
 • Režim Picture-by-Picture zjednodušuje multitasking
 • Stojan není příliš ergonomický

Třiceti dvoupalcový monitor Samsung LU32J590UQNXZA zaujme svými pokročilými herními funkcemi. Může se pochlubit technologií AMD FreeSync, která eliminuje trhání obrazovky a zajišťuje mimořádně plynulé hraní. Díky době odezvy pouhé 4 ms se tento herní monitor vyznačuje minimálním rozmazáním pohybu. Monitor má také speciální herní funkce, jako je herní režim a režim Low Input Lag pro zvýšení výkonu. Tenký rámeček umožňuje uživatelům zcela se ponořit do práce, takže tento nejlepší monitor pro práci vám pomůže efektivně vykonávat práci. Obrazovka má matnou povrchovou úpravu proti odleskům, která se hodí pro uživatele v jasně osvětlených místnostech.

Dvaatřicetipalcový monitor LU32J590UQNXZA má funkce rozdělení obrazovky, jako je Picture-by-Picture (PBP), které zjednodušují práci s více připojenými vstupy. Tento monitor reprodukuje až 1 miliardu barev a poskytuje neuvěřitelně barevný a živý obsah. Díky rozlišení 3840 x 2160 poskytuje tento displej živý a bohatý obraz. Navíc krásně zvyšuje rozlišení obsahu Full HD. Tento monitor je vybaven dvěma vstupy HDMI 2.0 a konektorem DisplayPort, takže spolupracuje s celou řadou počítačů a konzolí. Pokud si začínáte myslet, že 32palcový monitor pro vás nemusí být vhodný, zvažte raději nejlepší 27palcové monitory pro menší, ale stále široký displej.

#4 Sceptre C326B-185RD 32palcový monitor

Odměna: Nejlepší pro hráče

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor Sceptre se může pochlubit pokročilými funkcemi a podporuje vysokou obnovovací frekvenci, takže je oblíbený u profesionálních hráčů. Má zakřivenou obrazovku prakticky bez rámečku, což hráčům přináší pohlcující zážitek.

 • Neuvěřitelné funkce pro hráče
 • Zakřivená obrazovka poskytuje pohlcující obraz
 • Vynikající kvalita obrazu
 • Mediální vestavěné reproduktory

Třiceti dvoupalcový monitor Sceptre C326B-185RD má zakřivenou obrazovku a bezrámečkový design, které poskytují naprosté pohlcení. Tento monitor podporuje šílenou obnovovací frekvenci až 185 Hz, takže vykresluje vysokooktanový herní obsah s máslovou plynulostí. Herní nadšenci u tohoto modelu ocení technologii AMD FreeSync, která eliminuje trhání obrazovky. Vlastní herní nastavení, jako jsou RTS a FPS, vylepšují hraní. Tento monitor je vybaven vestavěnými reproduktory, které však postrádají basy a nejsou příliš hlasité.

Tento monitor je vybaven třemi porty HDMI a vstupem Displayport, takže funguje s celou řadou počítačů a konzolí. Tento 32palcový monitor Sceptre C326B-185RD má vestavěný filtr modrého světla, který zajišťuje pohodlí. Má standardní rozhraní VESA 100x100 mm pro montáž na stěnu. Stojan ve tvaru V tohoto modelu je také poměrně ergonomický, snadno se naklání dopředu a dozadu. Tento displej se také může pochlubit technologií proti blikání pro pohodlné sledování. Tento monitor s rozlišením Full HD poskytuje živý obraz.

#5 BenQ EW3280U 32palcový monitor

Odměna: Nejlepší pro milovníky filmů

CO SE NÁM LÍBÍ: Vynikající kvalita obrazu a přesná reprodukce barev podporují sledování obsahu s vysokým dynamickým rozsahem a tvorbu obsahu. Monitor má vestavěný 5W subwoofer, který zapůsobí při hraní her a přehrávání filmů.

 • Výkonný vestavěný subwoofer
 • Široká škála moderních portů
 • Barevný obsah HDR
 • Prostřední pozorovací úhly

Třiceti dvoupalcový monitor BenQ EW32780U se může pochlubit panelem IPS, který poskytuje mimořádně široké pozorovací úhly. Výkonný 5W subwoofer spolu se dvěma vestavěnými 2W stereofonními reproduktory zajišťují vysoce věrný zvuk. Tento HDR displej produkuje syté a bohaté barvy a jeho působivá přesnost barev se hodí pro projekty úpravy fotografií a videa. Rozlišení 3840 x 2160 zaručuje vynikající kvalitu obrazu a čistý text. Pozorovací úhly tohoto modelu však nejsou tak dobré jako u některých modelů IPS. I přes nedostatky v pozorovacích úhlech jej však lze považovat za jeden ze špičkových bezrámečkových monitorů, vzhledem k tenkým rámečkům, které jej obklopují.

Tento 32palcový monitor BenQ EW32780U má funkci filtru modrého světla, která snižuje namáhání očí. Monitor vyniká při úpravě videa a fotografií, neboť pokrývá působivých 95 % barevného prostoru DCI-P3. Má úžasnou škálu portů, včetně vstupů USB-C, HDMI a DisplayPort. Port USB-C podporuje 60W napájení, takže uživatelé mohou na tomto zařízení nabíjet notebooky. Funkce Brightness Intelligence Plus automaticky upravuje nastavení obrazu v závislosti na okolních podmínkách.

#6 ASUS TUF Gaming VG32VG 32palcový monitor

Odměna: Nejlepší pro tvůrce obsahu

CO SE NÁM LÍBÍ: Výkonné funkce zaměřené na hráče, jako je ELMB, poskytují hráčům výhodu v esportu. Tento zakřivený displej navíc poskytuje přesné barvy a má ergonomický stojan, takže je dobrou volbou pro úpravu fotografií a videa.

 • Nekonvenčně ergonomický stojan
 • Vynikající herní funkce
 • Přesné barvy podporují tvorbu obsahu
 • Nějaké prolínání podsvícení

Třiceti dvoupalcový monitor ASUS TUF Gaming VG32VG se může pochlubit neuvěřitelnými herními funkcemi. Podporuje obnovovací frekvenci až 144 Hz, takže bezchybně vykresluje akční herní obsah. Technologie ELMB-Sync a FreeSync zajišťují obsah bez zadrhávání. Superrychlá doba odezvy MPRT pouhou 1 ms eliminuje rozmazání pohybu. Monitor je také vybaven technologií Shadow Boost a dalšími technologiemi pro vylepšení hraní. Tento monitor s rozlišením QHD nabízí ohromující obraz a brilantní, přesné barvy. Podporuje HDR10 a dává uživateli kontrolu nad několika režimy HDR.

ASUS vybavil tento monitor působivými funkcemi ochrany očí. Díky vstupu DisplayPort 1.2 a dvěma portům HDMI 2.0 umožňuje připojení více vstupů. Jeho stojan umožňuje širokou škálu vlastních nastavení. Obrazovka má zakřivení 1800R, které snižuje namáhání krku a nabízí pohlcující sledování. Tento monitor je dodáván s ergonomickým stojanem, který kromě naklápění a otáčení podporuje i výškové nastavení. Má intuitivní ovládací knoflík, který se snadno ovládá.

Průvodce 32palcovými monitory pro začátečníky

Co jsou to 32palcové monitory?

32palcový počítačový monitor je zařízení, které se připojuje k počítači nebo notebooku a zobrazuje informace, jako jsou videohry, filmy, dokumenty a další počítačové aplikace. Bez počítačového monitoru nebudete moci počítač používat, protože neuvidíte, co právě děláte.

Všechny 32palcové monitory (dokonce i skvělé monitory MSI) nabízejí stejné základní funkce, ale pokud jde o specifické funkce a specifikace, je mezi nimi velký výběr. Na tyto rozdíly je důležité se zaměřit, když zvažujete, jak plánujete monitor používat.

Především 32palcový herní monitor by měl nabízet lepší rozlišení, menší rozmazání pohybu, nižší vstupní zpoždění a specifické herní funkce, jako je kompatibilita s Nvidia G-Sync. Na druhou stranu 32palcové monitory pro profesionální práci by měly nabízet větší všestrannost, pokud jde o možnosti připojení, nastavení výšky, pozorovací úhly a funkce snižující namáhání očí.

32palcové monitory vs. tradiční monitory

V technickém smyslu jsou všechny 32palcové monitory tradiční monitory, ale ne všechny tradiční monitory mají velikost 32 palců. Úhlopříčka 32 palců vychází z měření délky mezi protilehlými rohy obrazovky.

Jak fungují 32palcové monitory

Licky řečeno, 32palcové monitory fungují tak, že se připojí k počítači nebo notebooku pomocí zobrazovacího kabelu a zobrazují informace z počítače na obrazovce.

V závislosti na typu zakoupeného počítačového monitoru se však může technický způsob, jakým se tak děje, lišit. Podívejme se na jednotlivé typy monitorů, abyste pochopili, jak fungují:

 • Monitor CRT: Monitory s katodovou trubicí (CRT) jsou zastaralou technologií a ve velikosti 32 palců je nenajdete. CRT monitory jsou staré krabicové displeje s tlustou skleněnou obrazovkou a velkou trubicovou osvětlovací složkou.
 • LCD monitor: Pokud hledáte nejlepší levný 32palcový monitor, nemůžete udělat chybu s monitorem s displejem z tekutých krystalů (LCD). LCD monitory se obvykle nazývají také monitory s plochou obrazovkou díky svým kompaktním rozměrům a tenkému provedení. Používají dvě vrstvy skla, mezi nimiž je materiál z tekutých krystalů, a zářivky se studenou katodou (CCFL).
 • LED monitor: LED monitory k reprodukci zobrazení a barev používají stejnou technologii tekutých krystalů. Rozdíl u monitorů LED spočívá v tom, že pro podsvícení používají jednotlivé světelné diody (LED) namísto CCFL. Díky tomu jsou z nich skvělé herní monitory.

Potřebujete opravdu 32palcový monitor?

32palcové monitory mají tendenci trefit se do černého pro většinu lidí, pokud jde o přesnost barev, rozlišení obrazovky, energetickou účinnost a čistý prostor. Jsou větší než průměrný monitor, což znamená, že je můžete snáze používat k multitaskingu, hraní her nebo kreativním činnostem.

Jestliže jste hráč, kreativní profesionál nebo si prostě jen můžete dovolit větší počítačový monitor, pak je pro vás 32palcový monitor ideální volbou.

 • Jste hráč: Jste-li náruživý hráč, pak je pro vás 32palcový monitor ideální volbou. Poskytne vám dostatek prostoru pro hraní vašich oblíbených her, zejména pokud rádi hrajete rychlé hry nebo tmavší hry. Nejlepší 32palcové monitory zahrnují rychlou dobu odezvy, vysokou obnovovací frekvenci, vynikající maximální úroveň jasu a široký barevný gamut pro lepší přesnost barev. Díky všem těmto vlastnostem je hraní videoher více pohlcující a obraz je vynikající kvality.
 • Jste kreativní profesionál: Tvůrčí profesionálové, jako jsou střihači videa, umělci a hudební producenti, milují 32palcové obrazovky, protože jim umožňují přiblížit se ke své práci. Tyto monitory obvykle nabízejí to nejlepší, co se týče kvality obrazu, takže vždy uvidíte detaily, aniž byste při tom o něco přišli.
 • Chcete vykonávat více úloh najednou bez nastavení dvou monitorů: Díky větší úhlopříčce a ostřejší kvalitě obrazu vám 32palcové monitory umožní snadněji vykonávat více úkolů najednou, aniž byste museli používat sestavu dvou monitorů. Budete si moci nastavit okna na obou stranách displeje, aniž byste mezi nimi museli přepínat sem a tam.
 • Používáte počítač ke streamování filmů a televize: Co se týče kvality obrazu, lze 32palcové monitory pochválit. Poskytují přesné barvy, vynikající statický kontrastní poměr a vyšší špičkové úrovně jasu. Díky kombinaci všech těchto vlastností jsou 32palcové monitory vynikající pro streamování filmů a televizních pořadů z počítače místo na televizoru.
 • Máte omezený rozpočet: Pokud hledáte levný 32palcový monitor, s největší pravděpodobností ho najdete. Bohužel však pravděpodobně nezískáte mnoho funkcí, díky kterým jsou 32palcové monitory tak skvělé. Pokud máte omezený rozpočet, možná budete chtít zvážit něco s menší úhlopříčkou.
 • Nemáte dostatek místa na stole: 32palcové monitory patří na větší konec počítačových displejů. Jako takové budou vyžadovat více místa na stole, než máte možná k dispozici na svém pracovním stole. Pokud pracujete na malém prostoru, 32palcový monitor pro vás nemusí být tím nejlepším.

Jak dlouho vydrží 32palcový monitor?

Pokud jde o celkovou životnost počítačového monitoru, záleží na tom, jak dlouho jej používáte. Většina technologických profesionálů, jako je TechiExpert, proto měří životnost displeje v hodinách používání namísto kalendářních let nebo měsíců. Pokud tedy budete 32palcový monitor používat častěji, sníží se jeho celková životnost.

U monitorů LCD byste měli počítat s celkovou životností 30 000 až 60 000 hodin používání. U monitorů LED byste měli počítat s 80 000 až 120 000 hodinami používání.

Jak vybrat nejlepší 32palcový monitor

Před výběrem 32palcového monitoru si musíte nejprve určit, co přesně potřebujete, aby nabízel z hlediska funkcí a vlastností.

32palcový monitor - klíčové faktory, které je třeba zvážit

Pomocí následujících otázek určete, na jaké funkce byste se měli zaměřit, až začnete zkoumat nejlepší 32palcové monitory, které jsou dnes na trhu k dispozici. Odpovědi na tyto otázky vám pomohou zúžit výběr:

1. Budete monitor používat k hraní her?

Pokud plánujete nákup 32palcového monitoru pro hraní her, pak byste měli zvážit tyto konkrétní vlastnosti:

 • Rychlá doba odezvy: Doba odezvy, známá také jako input lag, označuje rychlost, s jakou monitor zobrazuje věci, které děláte pomocí myši, klávesnice nebo ovladače. To je nesmírně důležité pro hraní rychlých her. Hledejte monitory s dobou odezvy maximálně 4 ms. Nejlepší monitory nabízejí dobu odezvy 1 ms.
 • Obnovovací frekvence: Obnovovací frekvence monitoru označuje, jak rychle každou sekundu obnovuje obrazovku novým obrazem. Vyšší obnovovací frekvence je lepší pro rychlé hry a kompetitivní hraní. Doporučujeme vyhnout se monitorům s obnovovací frekvencí 60 Hz nebo 75 Hz ve prospěch monitorů s obnovovací frekvencí 120 Hz nebo 144 Hz.
 • Přesnost barev: Pokud chcete skutečně pohlcující herní zážitek, pak si budete chtít najít monitor s živými barvami a solidní přesností barev. Většina výrobců má nějakou vlastní technologii barev, takže pokud uvidíte takovou vlastnost, pravděpodobně máte vyhráno.
 • Rozlišení obrazovky: Ve většině případů dávají profesionální hráči přednost monitorům s rozlišením obrazovky 1920×1080, protože obvykle nabízejí rychlejší dobu odezvy a vyšší obnovovací frekvenci. Ty jsou pro soutěžní hraní důležitější než ostrá kvalita obrazu. Monitory s rozlišením 4K však tyto vlastnosti nabízejí častěji, takže jsou pro hráče vynikající volbou.
 • Zakřivené monitory: Zakřivené herní monitory se rychle stávají velmi populárními. Vytvářejí pro hráče lepší ponoření do hry, protože do jisté míry napodobují periferní vidění. Navíc vypadají skvěle, což je pro hráče vždy velké plus.

2. Budete monitor používat k profesionální nebo tvůrčí práci?"

Pokud plánujete nákup 32palcového monitoru pro profesionální nebo tvůrčí práci, pak byste měli zvážit tyto specifické vlastnosti:

 • Rozlišení obrazovky: Pro profesionály i kreativce je rozlišení obrazovky jednou z nejdůležitějších vlastností, které je třeba u nového počítačového monitoru zvážit. Obecně platí, že rozlišení 4K bude pro profesionály vždy lepší než rozlišení Full HD. Rozlišení 4K totiž vždy vytvoří kvalitnější obraz s ostrými detaily.
 • Konektivita: Kancelářští profesionálové a kreativci obvykle potřebují ke svému počítači připojit více zařízení nebo monitorů. Naštěstí 32palcové monitory často obsahují více vstupních portů než jiné možnosti. Věci jako vestavěné porty USB, připojení USB-C, porty HDMI, VGA a DisplayPorty umožňují všestrannější připojení k zařízením.
 • Barvy a jas: Přesnost barev, široký barevný gamut, hluboká černá, dobré statické kontrastní poměry a více nitů jasu jsou pro tvůrce, kteří hledají solidní vizuální zážitek, zásadní. Vyšší čísla jsou obvykle ve všech těchto kategoriích lepší.

3. Jaké rozlišení obrazovky a poměr stran je pro vás nejlepší?

Již jsme probrali některé aspekty rozlišení obrazovky, pokud jde o herní monitory nebo monitory pro kreativce a profesionály. Je však důležité pochopit, co je to rozlišení obrazovky a proč na něm záleží.

Rozlišení označuje počet pixelů přítomných na vašem 32palcovém monitoru. Čím více pixelů monitor má, tím lepší kvalitu obrazu získáte. Proto si nikdy nebudete chtít koupit něco s nižším než plným HD rozlišením. Tomu se také říká rozlišení 1080p nebo 1920×1080 bodů.

Protože 32palcové monitory jsou větší displeje, doporučujeme zakoupit monitor s rozlišením 4K, který nabízí rozlišení 3840×2160 pixelů. Tyto monitory produkují ostrý obraz a ostré detaily, které lze jen těžko překonat. Nabízejí také široké pozorovací úhly.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit, zejména v této velikostní kategorii, je poměr stran. Poměr stran označuje konkrétní poměr mezi šířkou a výškou monitoru. Většinou se setkáte s poměrem stran 16:9, kterému se také říká širokoúhlý.

Pokud však chcete ultraširokoúhlý monitor, pořídíte si poměr stran 21:9. V takovém případě je poměr stran 21:9 mnohem větší. Ultrawide displeje nabízejí široké pozorovací úhly, spoustu prostoru a vynikající kvalitu obrazu.

5. Jak se počítač připojuje k monitoru?

Jak se váš počítač připojí k 32palcovému monitoru, je dalším důležitým faktorem před nákupem. Typ potřebného připojení závisí na tom, jaké kabely již máte po ruce a jaké zobrazovací porty váš počítač nabízí. Podívejme se na nejběžnější typy připojení:

 • Porty VGA: Jedná se o nejstarší typ zobrazovacího portu. Přestože se s ním na počítačových monitorech stále běžně setkáváme, doporučujeme, pokud je to možné, používat něco jiného. Porty VGA obvykle podporují rozlišení až 2560×1600.
 • Porty HDMI: Porty HDMI jsou současným průmyslovým standardem pro většinu zobrazovacích technologií. Přenášejí jak zvukové, tak obrazové signály. Mějte na paměti, že existuje celá řada různých kabelů HDMI, které podporují různá rozlišení obrazovky. Ujistěte se, že jste zakoupili správný, který odpovídá rozlišení vašeho monitoru.
 • DisplayPort: DisplayPort je novější připojení displeje, které se nachází především v prémiových počítačových monitorech. Připojení DisplayPort doporučujeme používat u špičkových monitorů s rozlišením 4K, rychlou dobou odezvy a vysokou obnovovací frekvencí.
 • Porty USB: Mnohé počítačové monitory nabízejí řadu portů USB, včetně připojení USB-C. Tyto porty jsou vhodné pro připojení k síti USB. Nejčastěji najdete porty USB na přenosném monitoru.
 • Audio vstup: Mnoho počítačových monitorů nabízí také vstupní audio porty, takže můžete připojit sluchátka nebo reproduktory přímo k monitoru. To je užitečné, pokud máte počítač umístěný na těžko přístupném místě.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze