Nejlepší monitory pro hraní her a produktivitu v roce 2022

Jaké funkce dělají nejlepší monitory pro hraní her a produktivitu? Začíná to odezvou. To znamená nízké vstupní zpoždění a alespoň 60Hz obnovovací frekvenci, která zajistí plynulý pohyb na obrazovce při práci i hraní her.

Jaké funkce dělají nejlepší monitory pro hraní her a produktivitu? Začíná to odezvou. To znamená nízké vstupní zpoždění a alespoň 60Hz obnovovací frekvenci, která zajistí plynulý pohyb na obrazovce při práci i hraní her. Dále by tyto monitory s dvojím využitím měly mít automatické nastavení jasu a režim pro snížení modrého světla, aby se zabránilo namáhání očí během dlouhých hodin práce a/nebo hraní her.

Monitor by měl mít přesné barvy a široký barevný gamut, aby byl obraz všestranně kvalitní. Věrná reprodukce barev je zásadní, pokud chcete nejlepší monitor pro grafický design a editační úlohy. Čtěte dále našeho průvodce nákupem monitorů pro hraní her a produktivitu, kde se dozvíte více.

Nejlepší monitory pro hraní her a produktivitu

#1 24" herní monitor Sceptre C248W-1920RN

Ocenění: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento hvězdný displej má širokou a pohlcující obrazovku, díky které budou uživatelé na vrcholu svých sil. Rozšířená plocha obrazovky navíc znamená, že uživatelé mohou pracovat s více okny a dokumenty, aniž by přišli o detaily.

 • Ultra pohlcující
 • Živé barvy
 • Vnitřní zvuk
 • Není podpora 120 Hz pro moderní konzole

Sceptre C248W-1920RN je vynikající volbou pro uživatele, kteří hledají pohlcující herní zážitek. Zakřivená obrazovka 1800R přináší konkurenční výhodu ve střílečkách a strategických titulech v reálném čase tím, že poskytuje širší pole, díky němuž uživatelé sledují vyvíjející se výzvy. Tento monitor navíc nabízí ostré rozlišení 1080p s velmi nízkou dobou odezvy, která bojuje proti vstupnímu zpoždění. Ačkoli u PS5 nebo Xboxu řady S/X není k dispozici podpora 120Hz režimu, uživatelé si i tak užijí neuvěřitelně plynulých 75 snímků za sekundu.

Kromě pohlcení a vysoké obnovovací frekvence tento monitor podporuje správné držení těla a zdraví očí při práci nebo zábavě. Obrazovka je vybavena 15stupňovým náklonem, takže uživatelé mohou najít ideální polohu, a funkce adaptivní synchronizace zajišťují minimální trhání obrazovky nebo zadrhávání snímků. Díky funkci Blue Light Shift navíc tento monitor bojuje proti únavě očí omezením potenciálně dráždivého modrého světla, takže můžete pracovat nebo se bavit celé hodiny.

#2 24" herní monitor BenQ GL2480

Nakupte na alza.cz

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento displej se vyznačuje slušnou rychlostí a skvělými funkcemi pro ochranu očí, které zmírňují únavu zraku a udržují uživatele svěží po více hodin práce u počítače. Uživatelé ocení rozlišení Full HD, zatímco si budou užívat streamování médií nebo připravovat svůj nejnovější projekt pro práci.

 • Působivé prvky na ochranu očí
 • Displej s rozlišením Full HD
 • Dobrá konektivita
 • Nenastavitelná základna

24" monitor BenQ GL2480 je zajímavou volbou pro uživatele, kteří hledají skvělé zařízení do domácí kanceláře, kde se hrají hry i po pracovní době. Displej s úhlopříčkou 24" je skvělou velikostí pro výzkum ve více oknech a díky rozlišení Full HD bude obraz i hry vypadat ostře. Obnovovací frekvence 75 Hz a doba odezvy 1 ms navíc zajistí, že uživatelé budou mít při těsném soupeření konkurenční výhodu. Základna je sice nenastavitelná, ale je dostatečně malá pro sestavu s více monitory nebo pro uživatele, kteří pracují na malém stole.

Kromě skvělého rozlišení a velikosti obrazovky je 24" monitor BenQ GL2480 vybaven řadou funkcí, které mají uživatele osvěžit během dlouhých hodin v kanceláři nebo při hraní online her. Tento monitor obsahuje technologii Low Blue Light, která snižuje únavu očí, a funkce ZeroFlicker omezuje blikání jasu, které může přispívat k rozptylování očí. A konečně, díky režimu ePaper tento monitor vyrovnává úroveň světla, aby dlouhé čtení neobtěžovalo oči uživatele.

#3 Dell S2421HGF 24" herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO ONLINE HRY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento vynikající displej nabízí ostrý obraz a plynulou hru pro uživatele, kteří potřebují konkurenční výhodu v online soutěži. Díky funkcím ochrany očí a skvělé nastavitelnosti se tato obrazovka hodí jak samostatně, tak jako sestava více obrazovek pro streamování nebo produktivitu.

 • Neuvěřitelná obnovovací frekvence
 • Skvělé nastavení
 • Tenké rámečky
 • Pouze 1080p

24" monitor Dell S2421HGF je zajímavou volbou pro uživatele, kteří chtějí dosáhnout neuvěřitelně plynulého hraní na monitoru, který se hodí do jakéhokoli kancelářského prostoru. Tento monitor je vybaven bleskovou obnovovací frekvencí 144 Hz, takže vám při hraní vysoce náročných her neunikne ani jeden snímek, a doba odezvy 1 ms zajišťuje minimální vstupní zpoždění. Ačkoli tento monitor dosahuje maximálního rozlišení 1080p, obraz je stále ostrý a plynulý díky několika funkcím pro vylepšení obrazu.

Kromě toho, že 24" monitor Dell S2421HGF poskytuje výhodu při hraní soutěžních her, může uživatelům stejně dobře posloužit i v kanceláři nebo při práci s designem. Díky robustní plastové základně je tento monitor stabilní a je dostatečně malý na to, aby se vešel na malý pracovní stůl. Díky velmi tenkým bočním rámečkům je navíc tento monitor skvělým řešením pro sestavu s více monitory bez velkých mezer mezi obrazovkami. Nakonec je tento monitor vybaven několika konektory HDMI a audio konektorem pro pohlcující zvuk.

#4 SAMSUNG LC24F396FHNXZA 23,5" herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO VÍCEOKENNÍ PRÁCE

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Toto zařízení poskytuje působivý zážitek z hraní her a zároveň nabízí rozšířenou plochu obrazovky, která zvyšuje produktivitu uživatelů. Uživatelé, kteří mají omezený prostor nebo touží po nastavení s více obrazovkami, ocení tenké tělo a stabilní základnu.

 • Výjimečně tenký
 • Velká stabilita
 • Dobrá konektivita
 • Podporuje pouze hraní při 60 fps

23,5" monitor SAMSUNG LC24F396FHNXZA je výjimečnou volbou pro uživatele, kteří hledají zvýšení produktivity při práci nebo větší pohlcení při streamování médií. Obrazovka se zakřivením 1800R má doplňovat přirozené zakřivení lidského oka a zlepšovat periferní vidění při hraní her nebo sledování širokoúhlých filmů a televize. Tento monitor sice podporuje pouze 60 snímků za sekundu, ale díky době odezvy 4 ms je stále výjimečnou volbou pro příležitostné hraní nebo hraní her pro jednoho hráče.

Kromě zakřivené obrazovky a skvělé doby odezvy se 23,5" monitor SAMSUNG LC24F396FHNXZA vyznačuje úžasným designem, který v kanceláři udělá dojem. Ultratenké provedení má tloušťku pouhých 0,5" a široká základna udržuje zařízení stabilní, aniž by zasahovalo do prostoru pro klávesnici a myš. Kromě toho tento monitor poskytuje uživatelům řadu funkcí, jako je kompatibilita s technologií FreeSync a režim Eye Saver, který snižuje namáhání očí. A konečně, funkce Eco-Saving vám může ušetřit náklady na energii, aniž byste museli obětovat kvalitu obrazu.

#5 LG 27GN750-B 27" herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ STREAMERY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Toto působivé zařízení má neuvěřitelně rychlou obrazovku, která uživatelům umožňuje být na špici online soutěže. Díky ostrému rozlišení a živým barvám nabízí tato obrazovka ohromující rychlost a dostatek prostoru pro sledování videí při práci.

 • Neuvěřitelná rychlost
 • Téměř žádné vstupní zpoždění
 • Skvělá nastavitelnost
 • Žádné interní reproduktory

27" monitor LG 27GN750-B je skvělou volbou pro uživatele, kteří chtějí zaujmout v konkurenčních online hrách nebo při práci v kanceláři. Tento neuvěřitelně rychlý displej nabízí ohromující frekvenci 240 Hz a velmi nízkou dobu odezvy 1 ms, díky čemuž poskytuje výjimečně plynulé a citlivé hraní. Displej s rozlišením Full HD 1080p navíc poskytuje ostrý obraz s živými barvami a podporou HDR10. Tento displej sice nenabízí interní reproduktory, ale díky přiloženému audio konektoru mohou uživatelé využít kvalitní náhlavní soupravu nebo kabelový soundbar.

Kromě rychlého hraní a působivého obrazu poskytuje 27" monitor LG 27GN750-B uživatelům zařízení, které jim umožní pracovat stejně intenzivně jako hrát. Tento tenký displej je vybaven funkcemi pro nastavení výšky a náklonu, které udržují správnou polohu těla, a otočná základna umožňuje uživatelům číst dokumenty v režimu na šířku. Nenápadná základna v kombinaci s téměř bezokrajovým designem navíc předurčuje tento monitor k použití v sestavě s více monitory pro streamování.

#6 27" herní monitor AOC C27G2Z

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO BOJOVÉ HRY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento působivý displej se vyznačuje výjimečně nízkou dobou odezvy a vysokou obnovovací frekvencí, díky čemuž jsou manévry s dokonalými pixely mnohem dosažitelnější. Kromě toho si uživatelé tuto pohlcující obrazovku oblíbí při sledování médií nebo multitaskingu při práci.

 • Neuvěřitelně nízká doba odezvy
 • Výjimečná obnovovací frekvence
 • Imersivní zakřivená obrazovka
 • Široká základna

27" monitor AOC C27G2Z je výjimečnou volbou pro uživatele, kteří chtějí dominovat v nejnovějších bojových hrách nebo rozšířit svůj pracovní prostor o sestavu s více monitory. Pohlcující zakřivená obrazovka vás dokáže udržet soustředěné během zápasů pod vysokým tlakem a rozlišení Full HD 1080p zajistí, že vám neunikne žádný detail ve hře ani při streamování filmů a televizních pořadů. Široká základna sice ztěžuje umístění na malý stůl, ale nabízí stabilitu při intenzivní práci nebo hraní her s myší a klávesnicí.

Kromě pohlcující zakřivené obrazovky a stabilní základny poskytuje 27" monitor AOC C27G2Z uživatelům úžasnou obnovovací frekvenci 240 Hz a dobu odezvy 0,5 ms pro hraní her téměř bez zpoždění. Tento VA panel navíc nabízí široké pozorovací úhly, takže uživatelé mohou hrát místní multiplayer s přáteli nebo předvést svou rozvíjející se prezentaci v práci. Díky technologii FlickerFree a režimu AOC LowBlue Mode tento displej pracuje na zmírnění únavy a namáhání očí při mnohahodinovém nepřetržitém používání.

Průvodce pro začátečníky nejlepším monitorem pro hraní her a produktivitu

Jaké jsou monitory pro hraní her a produktivitu?

Monitory pro hraní her a produktivitu jsou v zásadě zobrazovací zařízení, která mohou dobře fungovat jak při hraní her, tak při práci. Mají živé barvy, což z nich dělá skvělé monitory pro letecké simulátory a jiné vizuálně náročné hry. Tyto monitory mají také ostrý obraz se skvělými detaily a ostrostí, takže se dobře hodí pro běžné pracovní úlohy, jako je zpracování textu, tabulek, úprava fotografií a kódování.

Z hlediska tvaru se může jednat o ploché nebo zakřivené monitory, které lze upevnit na stěnu nebo na stůl. Obvykle mají stojany, které umožňují nastavení výšky a další ergonomické úpravy. Pokud jde o obnovovací frekvenci, monitor pro hraní her a produktivitu má dostatečně vysokou obnovovací frekvenci (60 Hz nebo více) pro běžné hraní. A konečně, protože se jedná o monitory pro mnoho lidí na dlouhou vzdálenost, obvykle mají nějaké prostředky pro zmírnění únavy očí.

Monitory pro hraní a produktivitu vs herní monitory

Nejlepší dvouúčelové monitory pro hraní her a práci jsou podobné herním monitorům obecně, protože se připojují k počítači a slouží jako primární zobrazovací rozhraní. Stejně jako monitory zaměřené spíše na jednoúčelové hraní her by i monitory pro práci a hraní her měly mít řadu portů pro připojení k příslušným zařízením. Jejich výhodou je také minimální vstupní zpoždění, přičemž špičkové modely mají dobu odezvy 1 ms. Nízká latence je důležitá jak pro práci, tak pro hraní her, protože pomalá doba odezvy může snížit skóre v rychlých hrách a omezit výkon při editaci a psaní.

V porovnání s herními monitory obecně je u dvouúčelových monitorů méně pravděpodobné, že budou mít nejvyšší obnovovací frekvenci. Například některé herní monitory mají obnovovací frekvenci 240 Hz, zatímco monitory pro práci a hraní her obvykle dosahují maximální frekvence 144 Hz. Obecně platí, že frekvence 75-120 Hz je dostatečně rychlá pro kancelářskou práci a většinu typů her na všech úrovních s výjimkou nejvyšších soutěží v elektronických sportech.

Mezi monitory pro práci a hraní her je důležitější skvělá kvalita obrazu s živými barvami a nativním rozlišením alespoň 1080p. U monitorů pro dvojí použití je pravděpodobnější, že budou mít široký barevný prostor s plnou barevnou škálou Adobe RGB než čistě herní monitory, které mohou v zájmu rychlosti odezvy obětovat část barevného výkonu. Přesto by dobré monitory pro duální použití měly konkurovat nejlepším monitorům pro PS5 a další konzole nové generace.

Dalším rozdílem mezi monitory zaměřenými na hraní her a monitory pro dva účely je typ zobrazovací technologie, kterou obvykle používají. Mnoho herních monitorů používá technologii panelu TN, zatímco monitory pro dvojí použití jsou častěji typu panelu IPS. Panely IPS nabízejí širší pozorovací úhly a skvělý kontrast, takže jsou vynikající volbou pro práci s grafikou. Mnoho monitorů IPS má však v závislosti na cenové kategorii pomalejší dobu odezvy než panely TN. Hráči, kteří hledají maximální rychlost v levném monitoru, tak mohou dát přednost typu TN.

Jak fungují monitory pro hraní her a produktivitu

Monitory pro hraní her a produktivitu fungují stejně jako všechny displeje PC: připojují se k počítači a přijímají signály prostřednictvím kabelu nebo bezdrátového připojení a poté je převádějí na viditelný obraz. Většina dvouúčelových monitorů používá panely z tekutých krystalů, některé však místo nich obsahují obrazovky OLED založené na diodách. Příležitostně se stále používají starší monitory typu CRT, především v kancelářských a průmyslových prostředích.

Většina pracovních a herních monitorů se k počítači nebo konzoli připojuje prostřednictvím portu HDMI, portu USB-C nebo běžných portů USB. Některé používají také připojení přes Display Port.

Aby mohly dobře fungovat jak při práci, tak při hraní her, mají dvouúčelové monitory obvykle úhlopříčku 24-30 palců. Tato velikost umožňuje dostatek prostoru na obrazovce pro návrhářské, editační a profesionální zvukové úlohy a zároveň umožňuje ideální vzdálenost pro sezení hráčů.

Mnoho monitorů pro produktivitu a hraní her je vybaveno výškovým nastavením, otočným nastavením nebo obojím. Možnosti ergonomického nastavení pomáhají zvýšit univerzálnost stolního monitoru pro kancelářské použití a hraní her na konzolích a PC.

Proč byste si měli koupit nový monitor pro hraní her a produktivitu?

Potřebujete monitor? Pokud v domácí kanceláři přecházíte z notebooku na stolní pracovní stanici, budete k počítači potřebovat nástěnný nebo přenosný monitor. Správný monitor pro kancelářské použití a hraní her se může stát také součástí vaší herní sestavy.

Pokud jste si nedávno pořídili novou konzoli nebo počítač nebo jste v počítači upgradovali na výkonnější grafickou kartu, možná budete chtít nový pracovní a herní displej, abyste mohli využít vyšší grafický výkon. Novější víceúčelové monitory poskytují rozlišení 1440p QHD nebo 4k UHD, obnovovací frekvenci 75 Hz nebo lepší a technologii synchronizace grafické karty, jako je NVIDIA G-Sync, která mění obnovovací frekvenci tak, aby odpovídala výkonu grafického procesoru. G-Sync umožňuje mnohem plynulejší hraní her a také lepší pracovní výkon.

Mnoho hráčů používá zakřivené monitory, ultraširokoúhlé displeje nebo malé, superrychlé monitory typu TN optimalizované pro střílečky s fps. Takové monitory nemají vždy správnou ergonomii nebo kvalitu obrazu pro pracovní úkoly, takže pokud již máte takový TN panel nebo ultrawide monitor zaměřený na hry, možná byste měli investovat do dvouúčelového displeje pro vaše pracovní místo.

Nebo možná pracujete na plný úvazek z domova; v takovém případě byste možná chtěli monitor, který má spoustu funkcí pro zábavu i produktivitu.

Skvělé pro práci na dálku: Pokud vaše práce zahrnuje i práci z domova, možná byste měli investovat do kvalitního monitoru, který zvládne jak hraní her, tak i pracovní úkoly. Pořízením dvouúčelového monitoru uvolníte místo v domácí kanceláři a můžete ušetřit čas, zejména pokud používáte stejný stolní počítač pro hraní i práci.

Úkoly návrhu a úprav: Monitory, které jsou skvělé pro pohlcující hraní her, mají obvykle také správné specifikace pro úpravy videa, fotografie a grafické návrhy. To se hodí kreativním profesionálům, kteří mají rádi také hry s otevřeným světem, Minecraft nebo letecké simulátory a jejichž práce vyžaduje zpracování obrazu. Obě použití zpravidla znamenají monitor s plným barevným prostorem Adobe RGB pro realistické a živé barvy spolu s kontrastním poměrem 3000:1 nebo lepším a nastavitelnými funkcemi automatického jasu.

Potřebujete kancelářský monitor: Pokud hledáte nový monitor pro kancelářské použití a chcete monitor, který nabízí ostrý a detailní obraz a plynulý výkon pro video a prezentace, možná byste měli zvážit monitor pro hraní her a produktivitu. Nemusíte být zarytými hráči, abyste ocenili rychlou obnovovací frekvenci a jasné detaily, které nabízejí dobré herní monitory.

Vylepšili jste grafickou kartu: Pokud používáte počítač k práci a hraní her a nedávno jste upgradovali nebo nainstalovali novou grafickou kartu, může být zapotřebí upgradovat monitor, abyste plně využili výhod nového hardwaru. Grafické karty, které umí například vykreslovat 4k video a streamovat při 120 fps, fungují nejlépe s 4k monitory, jejichž obnovovací frekvence je alespoň 120 Hz.

Tvůrci obsahu: Pokud pracujete v herním průmyslu nebo vytváříte streamovaný obsah zaměřený na hry, může být výhodné mít jeden flexibilní displej, který zvládne vše, co se týče hraní her, streamování, nahrávání obrazovky a střihu videa. Právě v tomto druhu multitaskingu vynikají monitory pro produktivitu a hraní her.

Používáte nastavení s více monitory: Pokud již používáte dvoumonitorovou sestavu, může se zdát, že dvouúčelový monitor není potřeba. Například můžete mít 24palcový monitor s takovou kvalitou obrazu, ale nejrychlejší obnovovací frekvencí a dobou odezvy, spolu se sekundárním monitorem IPS s větším rozlišením obrazovky pro streamování. Při modernizaci jednoho nebo více zobrazovacích zařízení však může monitor pro hraní her a práci zvýšit univerzálnost vaší sestavy.

Hry na PC nehrajete často: Ačkoli se může zdát, že specifikace monitoru se v diskuzích hráčů počítačových her objevují nejčastěji, nemusíte být hardcore hráčem počítačových her, abyste zvážili některé herní schopnosti svého příštího stolního monitoru. Faktory jako přesnost barev, hustota pixelů a obnovovací frekvence jsou důležité i pro hráče konzolových her. Navíc mnoho těchto dvouúčelových monitorů má další funkce, jako je vestavěná čtečka karet a USB rozbočovače pro periferní zařízení.

Problémy s namáháním očí: Zejména pro nehráče se myšlenka "herního monitoru" pro práci může zdát jako recept na únavu očí. Je sice pravda, že tyto víceúčelové monitory mají často větší displej, vyšší hustotu pixelů a vyšší špičkový jas, ale to nutně neznamená, že by byly horší z hlediska namáhání očí. Dokonce i některé levnější monitory pro hraní her a produktivitu nabízejí uživatelsky nastavitelný barevný prostor a nastavení jasu, které mohou snížit expozici modrému světlu.

Jak dlouho vydrží monitor pro hraní her a produktivitu?

V dnešní době se monitory pro práci a hraní her obvykle vyrábějí s nějakým typem obrazovky z tekutých krystalů, což znamená, že jejich teoretická životnost je přibližně 50 000 hodin. Zakřivené i nezakřivené panely mají podobnou maximální životnost. Starší CRT monitory byly obvykle dimenzovány na 20 000 hodin.

Skutečná životnost zařízení s displejem závisí na faktorech, jako je počet uživatelů, osobní nastavení a samozřejmě náhodné pády a polití. Většina displejů pro kancelářské a herní použití však zastará dříve, než přestane fungovat.

Životnost monitoru můžete prodloužit zapnutím funkce šetřiče obrazovky a automatického jasu, použitím bezpečného držáku na stůl nebo držáku VESA a jeho ochranou před vlhkostí a kapalinami. Zastarávání můžete také oddálit výběrem monitoru s velkým množstvím portů a možností připojení, včetně novějších portů HDMI 2.1 a USB-C. Monitor s vyšší obnovovací frekvencí - minimálně 60 Hz - bude také pravděpodobně déle kompatibilní s novými verzemi konzolových a počítačových her, které stále častěji nabízejí vysokou snímkovou frekvenci 60 a více snímků za sekundu.

Jak vybrat nejlepší monitor pro hraní her a produktivitu

Při výběru nejlepších monitorů pro práci i hraní her se zaměřte na funkce důležité pro herní i produktivní aplikace. Vaše konkrétní pracovní potřeby se samozřejmě budou lišit podle role, ale obecně doporučujeme hledat ostrý obraz s živými barvami a dostatkem možností nastavení. Doporučujeme také monitor s obnovovací frekvencí alespoň 60 Hz a s dobou odezvy 4 ms nebo lepší. Možná se budete chtít poohlédnout i po dalších funkcích, jako je správa kabelů, vstup USB-C a dostatek vestavěných portů USB.

Klíčové faktory

1. Pracujete v oblasti médií nebo designu?

Jednou z hlavních věcí, které je třeba zvážit, je, zda vaše práce vyžaduje specifické aspekty výkonu monitoru. Například pro grafiky může být výhodný monitor, který nabízí kalibraci barev a široký barevný gamut s přesnými barvami. Užitečný může být monitor Adobe RGB nebo monitor, který dokáže zobrazit barevný prostor DCI-P3.

Střihači videa potřebují plynulý výkon a dostatek místa na obrazovce, proto by měli zvážit 34palcové displeje namísto běžnějších 27palcových monitorů. V závislosti na pracovním prostoru můžete použít také 49palcový monitor připevněný na stěnu.

2. Jaké hry nejčastěji hrajete?

Různé hry také vyžadují různé klíčové specifikace monitoru. Pokud hrajete hry v otevřeném světě, možná budete chtít větší monitor s lepší kvalitou obrazu než menší, levný monitor určený pro rychlou odezvu. Pro hry, jako jsou letecké simulátory, budete možná chtít ultraširoký monitor nebo monitor se zakřivenou obrazovkou, který vám poskytne pohlcující zážitek.

Pokud však hrajete hlavně kompetitivní fps hry nebo rychlé akční hry, raději se zaměřte na dobu odezvy a obnovovací frekvenci. Pravděpodobně budete chtít hledat nejrychlejší monitor ve své cenové kategorii s funkcemi, jako je kompatibilita s G-Sync, pro plynulé hraní akcí.

3. Používáte vestavěné reproduktory monitoru?

Pokud monitor často používáte pro ozvučení, měli byste se poohlédnout po modelu s výkonnými reproduktory. Pokud naopak integrované reproduktory používáte jen zřídka, stačí se ujistit, že má jakýkoli monitor správné porty pro připojení externích reproduktorů. Mnoho monitorů s dvojím využitím je vybaveno několika porty USB, porty VGA a konektory pro linkový výstup zvuku. Starší modely měly obvykle VGA, 3,5mm konektory a koaxiální porty.

4. Kde plánujete monitor umístit?

V závislosti na tom, zda si chcete pořídit nový displej do kanceláře, na vyhrazené pracovní místo v domácí kanceláři nebo do dvouúčelové herny a kanceláře, můžete mít různé velikosti displejů a požadavky na jejich montáž. Pokud máte omezený prostor na pracovním stole, může být vhodnější 27palcový monitor než větší ultraširoký monitor. Pokud máte dostatek místa pro monitor připevněný na stěnu, můžete zpravidla zvolit mnohem větší obrazovku, která může v závislosti na typu hry zlepšit váš herní zážitek.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze