Nejlepší monitory pro Xbox řady X v roce 2022

Recenze: Náhlavní soupravy, profesionální ovladače a špičkové reproduktory jsou sice dobré, ale bez jednoho z nejlepších monitorů pro Xbox One X nikdy nebudete na vrcholu svých sil.

Náhlavní soupravy, profesionální ovladače a špičkové reproduktory jsou sice dobré, ale bez jednoho z nejlepších monitorů pro Xbox One X nikdy nebudete na vrcholu svých sil. Všechny nejlepší hry pro Xbox one vyžadují velké nároky na grafiku, takže se ujistěte, že vaše zařízení tomuto úkolu vyhovuje. To znamená, že neuvidíte včas zombii, která se k vám plazí, nebo neodstřelíte nacistického vojáka ve strážní věži mrtvého do oka. Nakupování monitoru je však skličující, zvláště pokud je vaším úkolem soustředit se na sbírání fragů (nebo bodů). Je tu tolik faktorů, které je třeba zvážit. Proto jste tady a jako obvykle pro vás mám solidní informace o 10 nejlepších monitorech pro Xbox One X. Jakmile si jeden z těchto monitorů pořídíte, podívejte se na našeho průvodce připojením Xboxu k počítači a začněte hrát.

Trávím hraním her příliš mnoho hodin, takže vám napovím, které monitory jsou nejlepší a proč, abyste neztráceli čas nákupem drahého těžítka. Právě jsem strávil celé dva týdny hraním her pro Xbox One X na 20 různých monitorech.

Poté jsem prozkoumal dalších 20 monitorů, včetně modelu Asus ROG Swift PG279Q, přičemž jsem bral v úvahu věci jako kompatibilitu s HDR, obnovovací frekvenci, rozlišení, ostrost a čistotu obrazu, design a další. Nakonec jsem se podíval na uživatelské recenze těchto modelů na internetu a shromáždil všechny údaje. Než se však pustíme do práce, podívejte se na některé z vysoce hodnocených monitorů, které jsou k dispozici.

Co hledat u nejlepšího monitoru pro Xbox One X

Nejlepší ze současných 4K herních monitorů pro konzole pocházejí od špičkových značek, jako jsou BenQ, Acer, Alienware, Samsung, LG a ViewSonic, ale nemůžete počítat ani s méně známými značkami, a proto jich důsledně testuji a zkoumám co nejvíce.

Dnešní hráči videoher chtějí rozlišení 4k, vysokou obnovovací frekvenci, buď FreeSync přes HDMI, nebo G-SYNC, aby se zabránilo trhání obrazovky při hraní, správný typ panelu (panely IPS nabízejí lepší všestrannou vizuální kvalitu) a nízkou dobu odezvy pro plynulý pohyb kamery. Je také důležité, aby herní monitor měl správné připojovací porty. Proto se ujistěte, že tyto porty přesně odpovídají vaší herní konzoli a některému z nejlépe hodnocených televizních monitorů pro hraní her.

Jen v roce 2018 bylo v tomto odvětví dodáno 5,1 milionu herních monitorů (R), přičemž toto číslo bude v letech 2021 a 2022 pravděpodobně vyšší. Mnohé z níže uvedených monitorů budou součástí těchto čísel, protože kupující zvyšují své herní možnosti pomocí nových displejů. Měli byste se také podívat na všechny nejlepší hry s otevřeným světem pro Xbox one v tomto roce.

Náš vítěz pro nejlepší 4K monitor pro Xbox One X

A nyní se dostáváme k mému výběru č. 1. Je jím LG 27UK650-W. LG je značka známá po celém světě díky kvalitní elektronice, jako jsou chytré telefony, domácí spotřebiče, televizory a monitory. Model LG 27UK650-W vybočuje z řady díky displeji s rozlišením 4K HDR a je vybaven funkcemi, po kterých se hráči zblázní.

Od specifikací až po stojan má tato nabídka LG vše, co si přejete. Lepší v této cenové kategorii nenajdete.

#1 Monitor LG 27UK650-W 4K

ýhody:

 • Úžasné podání barev
 • Skvělé herní funkce
 • Podporuje AMD FreeSync

Nevýhody:

 • Potřebuje více vstupů USB
 • Doba odezvy je nízká
 • Nemá reproduktory

Monitor LG 27UK650-W má mnoho předností. Tento 4K HDR displej má mnoho herních funkcí, které potěší jak hardcore hráče, tak i příležitostné hráče. Vydržel jsem na něm slušnou porci herních hodin a odrovnal mě. Tento 27palcový monitor má stojan ArcLine a pořádnou všestrannost. Je to nejlepší 4k monitor pro Xbox řady X a nejlepší monitor pro Xbox One X.

Zakřivení na základně nejenže udržuje stabilitu, ale také dodává nádech luxusu. Stojan lze velmi snadno výškově nastavit, naklánět dopředu a dozadu, otáčet a libovolně natáčet. Tento monitor LG má rozlišení 3840 × 2160 4K, podporu HDR10, příjemný špičkový jas SDR, poměr stran 16:9, obnovovací frekvenci 60 Hz a dobu odezvy 5 ms. Když už mluvíme o skvělé době odezvy, mezi mnoha nejlepšími herními HDR monitory, které lze dnes koupit, najdete i takové.

Ale to není všechno. Disponuje také technologií AMD FreeSync a Dynamic Action Sync, takže se můžete těšit na hraní, které se nebude sekat a nebude docházet k přerušení snímků.

Režim nízkého vstupního zpoždění v kombinaci se všemi těmito dalšími funkcemi dělá z monitoru LG 27UK650-W velmi schopný herní monitor. Co se týče konektivity, společnost LG vám poskytne vše potřebné díky dvěma portům HDMI 2.0, které podporují HDR a HDCP 2.2, DisplayPortu 1.2, portu USB-C a 3,5mm audio konektoru. Mezi další klíčové funkce patří

 • Super rozlišení+: Upscaling, který získává více dat, takže vám může poskytnout ostřejší a jasnější video.
 • Stabilizátor černé barvy: Pomocí této funkce změníte gamu tmavých odstínů tak, aby neovlivňovala světlé odstíny.
 • Automatický pohotovostní režim: Vypne monitor po období, kdy na obrazovce není žádný pohyb.

Více vstupů USB by monitor LG 27UK650-W učinilo univerzálnějším a má sice nízkou dobu odezvy 5 ms, ale vše ostatní, co tento model nabízí, je prostě vynikající. Tento monitor s rozlišením 4K mě ohromil vynikajícím podáním barev a herními funkcemi. Velmi pohlcující! Fantastická volba, pokud se rádi ztrácíte ve virtuálních světech. Pokud vás zajímají další modely, které mají působivou vizuální kvalitu, máme pro vás další recenze monitorů 4K. Podívejte se také na nejlepší monitory do 200 dolarů.

#2 Monitor BenQ PD3200U

Pros:

 • Skvělý herní výkon
 • Technologie AQColor
 • DualView pro multitasking

Nevýhody:

 • Reproduktory by mohly být lepší

BenQ je známý tím, že vyrábí kvalitní monitory, které jsou vysoce hodnoceny uživateli na internetu, jako jste vy nebo já.

Monitor BenQ PD3200U je monitor, který potřebujete, pokud chcete zaplatit přiměřenou cenu a získat za své peníze spoustu peněz. Jedná se o 32palcový herní monitor, který má také spoustu doplňků, pokud jde o vaši práci. Mají pro vás zajištěnou jak práci, tak i zábavu. Jedná se o nejlepší monitor pro Xbox One X za vaše peníze.

Přináší živé barvy, které vypadají skvěle díky panelu IPS (In-Plane Switching) s ultra vysokým rozlišením (UHD).

Tenké rámečky jsou výhodou, stejně jako funkce technologie Eye care, která pomáhá předcházet namáhání, únavě a podráždění očí díky technologii Low Blue Light, Brightness Intelligence a ZeroFlicker filtruje škodlivé modré světlo, automaticky upravuje jas obrazovky podle vašeho okolí a eliminuje blikání.

Dual View je jako rozdělená obrazovka, která umožňuje prohlížet soubory vedle sebe a porovnávat fotografie a videa ve specializovaných režimech zobrazení CAD/CAM, Darkroom nebo Animation.

Co se týče konektivity, má dva porty HDMI, port displeje, MiniDisplayPort, 4 sloty USB a čtečku karet SD.

Další velkou výhodou je možnost rychlého nastavení panelu tohoto 32palcového monitoru do režimu na výšku nebo na šířku. To je funkce, kterou u většiny monitorů neuvidíte. Získáte také pozorovací úhel 178 stupňů, takže uvidíte dění bez ohledu na to, odkud se v místnosti díváte. To je skvělé, když mám u sebe přátele a všichni se dívají. Na druhou stranu, pokud používáte dva monitory, tento se skvěle hodí pro primární postranní panel. A pokud máte ještě předchozí model Xboxu, možná vás budou zajímat některé z nejlepších her pro Xbox One roku 2014.

Každý panel IPS k vám přijde také s jedinečnou kalibrační zprávou. Je vám jasné, proč je tento monitor vzhledem ke své ceně atraktivní. BenQ PD3200U je dalším krásným příkladem snahy společnosti o kvalitu. Líbí se mi, že mi zde poskytli spoustu možností připojení, protože většina monitorů je v dnešní době nemá. Mezi další klíčové vlastnosti patří:

Také zde je na palubě technologie AQColor, Přepínač KVM (Keyboard Video Mouse) umožňuje zobrazovat soubory, fotografie nebo videa ze dvou různých počítačů na jedné obrazovce. Technologie péče o oči, která snižuje jejich namáhání.

Tento monitor je vynikající pro hraní her a nabízí tolik dalších funkcí a vynikající výkon. Nejenže je to plynulý monitor s rozlišením 4K, živými barvami a křišťálově čistými detaily, ale je to také monitor s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Je to také skvělý monitor pro systém PS4, pokud nemáte Xbox. Když už jsme u toho, podívejte se na nejlepší herní monitor pro PS4.

#3 ASUS MG28UQ

Pros:

 • Skvělá kvalita obrazu
 • Napájecí zdroj je vestavěný
 • Velká hustota pixelů

Nevýhody:

 • Kontrast by mohl být lepší
 • Potřebuje více portů USB

Monitory Asus řady MG byly vždy oblíbenou levnou alternativou k ostatním prémiovým produktům ASUS a MG28UQ je 28palcový monitor s rozlišením Ultra HD, který v této tradici pokračuje. Jedná se o jeden z nejlepších dostupných herních monitorů.

S dobou odezvy 1 ms, flexibilním naklápěcím a otočným stojanem a maximálním rozlišením 3840 × 2160 @ 60 Hz se jedná o skvělou hodnotu od společnosti Asus. Je robustní a elegantní s kvalitním provedením. Samotný stojan umožňuje plně nastavit displej do libovolné polohy. Na monitoru MG28UQ si také zamilujete přesnost barev.

Překvapila mě ostrost a živé zobrazení. Spolu s dobou odezvy 1 ms a technologií Adaptive-Sync je to skvělá koupě. Obraz je plynulý a díky technologii Adaptive-Synch nedochází k trhání obrazu.

Co se týče možností připojení, má 3 porty HDMI (1 HDMI 2.0 a 2 HDMI 1.4) spolu s jedním konektorem DisplayPort 1.2, 2 porty USB 3.0 a 3,5mm konektorem pro sluchátka. Další zajímavou funkcí je technologie ASUS Eye care s certifikací TUV Flicker free a Blue Light Filter. Tato funkce má za cíl zabránit únavě očí a dalším očním problémům spojeným s dlouhodobým používáním počítače (R).

 • Technologie ASUS Eye care s certifikátem TUV Flicker free a Blue Light Filter pomáhá s menší únavou očí.
 • 5směrný OSD joystick pro intuitivní ovládání.
 • Crosshair umožňuje zvolit 4 různé překryvy zaměřovacího kříže a přizpůsobit je vašemu hernímu stylu.
 • Časovač na obrazovce.
 • Čítač FPS pro zobrazení snímkové frekvence.
Překryvný křížový ovladač na obrazovce.

Jedná se o fantastický monitor, jehož cena je tak akorát. Není levný, ale není ani přehnaně drahý. Získáte skvělý výkon, několik velmi zajímavých funkcí zaměřených na hráče a překvapivě krásný obraz. Když už mluvíme o skvělém obrazu, podívejte se na nejlepší 144Hz herní monitor.

#4 ViewSonic XG3220 FreeSynch Monitor

Pros:

 • Vynikající kvalita obrazu
 • Mnoho možností připojení

Nevýhody:

 • Reproduktory nejsou dobré
 • Není možnost nastavení výšky

Viewsonic vyrábí mnoho kvalitních monitorů, jako je například oblíbený ViewSonic xg2402, a tato společnost má také tradici v poskytování hodnotných výrobků. ViewSonic XG3220 se trefuje téměř do všech správných tlačítek pro konzolové hráče, a to za skvělou cenu. Hráči si tento nejlepší monitor FreeSynch pro Xbox One X zamilují.

Tento 32palcový monitor má skvěle přesné barvy, panel VA, nízkou dobu odezvy, technologii Adaptive Refresh a slušné možnosti přizpůsobení. Tento monitor je solidní volbou pro ty, kteří chtějí FreeSync, protože má připojení DisplayPort.

Takže zde najdete 2 x HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a USB 3.0 x 4, HDCP 2.2. Monitor je vybaven rozhraním HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a USB 3.0 x 4. FreeSync se mi na tomto modelu líbil a panel mi přišel velmi citlivý. Také se vyznačuje nízkým vstupním zpožděním (tzv. nízkou latencí) a dobou odezvy 5 ms. To není nejrychlejší, ale na jakýkoli 4k monitor je to slušné.

Hrál jsem na něm mnoho hodin Fortnite a byla to zábava. Kvalita obrazu byla skvělá, i když ne tak jasná jako u mnoha jiných modelů, které jsme testovali.

Panel IPS poskytuje slušné pozorovací úhly 178 stupňů. Takže bez ohledu na to, kde se v místnosti nacházíte, vám neunikne žádná akce. Má vynikající přesnost barev a černá je velmi hluboká.

Design se mi u tohoto modelu opravdu hodně líbil. Vypadá elegantně a trochu jako závodní auto.

Klíčové funkce

 • Technologie monitoru FreeSync pro plynulou snímkovou frekvenci a bez sekání obrazu.
 • Nízké vstupní zpoždění.
 • Podpora obsahu HDR10

V souhrnu se dá říci, že monitor ViewSonic XG3220 si hráči zamilují. Má skvělý kontrastní poměr, který vám umožní vidět věci, které jsou ve hře důležité. Líbí se mi také, že má spoustu možností připojení. Kvalita obrazu vypadá skvěle. Během našeho testování FreeSynch reagoval velmi rychle a neměli jsme žádné problémy s duchy nebo trháním. Je to solidní volba pro hraní na konzoli nebo na PC. Podívejte se také na nejlepší monitory G Sync pro hraní her.

#5 BenQ EL2870U 28" monitor s rozlišením 4K

Pros:

 • Podporuje vysoký dynamický rozsah
 • UHD (Ultra High Definition) rozlišení
 • Skvělá cena

Výhody:

 • Nedostatečná konektivita
 • Vestavěné reproduktory by mohly být lepší

Pokud hledáte slušný 4k monitor, který vám poskytne mnoho hodin radosti u herních konzolí za skvělou cenu, měl by být 28" 4K monitor BenQ EL2870U vaší volbou. Podle našeho názoru je to nejlepší monitor pro hraní her a sledování filmů.

Tento UHD monitor podává skvělé výkony, ať už hrajete hry, nebo sledujete nejnovější filmové trháky. (Akční filmy vypadají šíleně.) Tento základní 28palcový displej nabízí rozlišení 4K UHD (3840 x 2160 pixelů) při obnovovací frekvenci 60 Hz, což je současný standard pro 4K.

S úhlopříčkou 28 palců je dostatečně velký na to, aby vás vtáhl do hry a hluboce vás pohltil. Podporuje také obsah HDR10 a režim Cinema HDR ještě více vylepší obraz a kontrast. Nativní kontrastní poměr je 1000:1 a dynamický 12M:1.

Stejně jako mnoho dalších moderních monitorů podporuje i FreeSync. Může se pochlubit TN panelem s dobou odezvy 1 ms GTG, která je dostatečně rychlá pro vaše herní potřeby. Díky tomu je zážitek z hraní plynulý. Tento model má mimořádně živý obraz a extrémně realistický obraz s křišťálově čistými detaily. Má pěkný styl, ale stojan není nastavitelný. Byl bych raději, kdyby byl.

Další nevýhodou tohoto 4K UHD IPS monitoru je jeho konektivita. Chybí mu prostě více možností. Má 2 vstupy HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 a konektor pro sluchátka. Žádné porty USB. Reproduktory nehrají špatně, ale jsou dost průměrné. Pro skutečně pohlcující zážitek budete možná chtít investovat do kvalitního zvukového systému, který bude odpovídat obrazovce. Díky širokému barevnému gamutu tohoto modelu však vše vypadá přirozeně, což je bonus.

Klíčové funkce

 • Technologie Brightness Intelligence Plus pro rovnováhu mezi maximálním kontrastem a živostí. Můžete si vybrat možnost on, která zvýrazní nejvíce detailů s požadovaným jasem.
 • Smart Focus umožňuje zaměřit se na oblast na obrazovce, takže se můžete soustředit, s menším rozptylováním.
 • Automatický detektor jasu a teploty barev upravuje nastavení pro prostředí vaší místnosti.

BenQ EL2870U 28" 4K je vynikající herní monitor s HDR pro mnohostranné použití. Sledujte filmy, hrajte hry a sledujte vše ostře a jasně. Nabízí velmi slušný herní výkon a pohltí vás pro úžasný herní zážitek. Pokud máte rádi hry i zábavu, je to vaše volba. Jedná se o velmi důstojný Freesync monitor a jeden z lepších 4k hdr monitorů. Přečtěte si informace o nejlepším herním monitoru do 5 000 Kč a porovnejte je.

#6 Monitor ASUS VP28UQG

Pros:

 • 1 ms doba odezvy
 • 1 ms doba odezvy
 • Skvělá kvalita obrazu
 • Nízké vstupní zpoždění

Nevýhody

 • Nemá vestavěné reproduktory

Asus má v oboru herních monitorů prokazatelné výsledky a jeho roční tržby dosahují 13,9 miliardy dolarů (R). Monitor ASUS VP28UQG je skvělým příkladem zkušeností této společnosti. Tato nabídka od společnosti ASUS je nejlepším rozpočtovým 4K monitorem pro hraní her.

Tady jsem měl pocit, že přináší hodně kvality za skvělou cenu. Tento 4K 28″ TN monitor má krásný design, rychlou dobu odezvy 1 ms, pěkný dynamický rozsah, technologii FreeSync a kontrastní poměr 1000:1. V tomto případě se jedná o velmi kvalitní monitor, který se vyznačuje vysokou kvalitou obrazu. Kvalita obrazu na tomto monitoru je lepší než na většině TN monitorů díky 10bitové barevné hloubce, slušnému barevnému gamutu a schopnosti šílených 1,07 miliardy barev. Díky špičkovému jasu 300 nitů je zde vše jasné.

Tento model je také vybaven funkcemi GamePlus od společnosti ASUS, mezi které patří Crosshair, Timer, FPS Counter (neboli počítadlo snímků za sekundu) a Display Alignment. Někteří kupující si možná myslí, že obnovovací frekvence 60 Hz by mohla být lepší, ale pokud s konzolí Xbox One X pouze hrajete hry, je to vše, co dnes potřebujete.

Klíčové funkce monitoru

 • Technologie péče o oči ASUS s certifikátem TUV Flicker free a filtrem modrého světla pomáhá s menší únavou očí.
 • 5směrný OSD joystick pro intuitivní ovládání.
 • Crosshair umožňuje zvolit 4 různé překryvy zaměřovacího kříže a přizpůsobit je vašemu hernímu stylu.
 • Časovač na obrazovce.
 • Čítač FPS pro zobrazení snímkové frekvence.
Překryvný křížový ovladač na obrazovce.

Společně s technologií FreeSync, rychlostí doby odezvy 1 ms a obnovovací frekvencí 60 Hz se jedná o velmi citlivý a plynulý výkon. Nebudete pozorovat žádné duchy ani trhání. Jen kvalitní obraz. Tento 28″ monitor má rozlišení 3840 × 2160 (UHD) a skvělé specifikace za skvělou cenu. Líbí se mi, že poslední monitory ASUS jsou dodávány s mnoha doplňky pro hráče, které opravdu zvyšují hodnotu. Tento 4k monitor pro Xbox má vše, co potřebujete. Spárujte ho s nejlepší náhlavní soupravou pro Xbox One.

#7 Samsung UE590D 28″ monitor

Pros:

 • Pěkný design
 • Dostupný
 • Rychlá odezva

Zápory:

 • Stojan není nastavitelný
 • Nemá porty USB
 • Tlusté rámečky

Ceny herních monitorů s rozlišením 4K v posledním roce klesají, jak můžete vidět na dalších monitorech, které se umístily v našem seznamu nejlepších. Zde je další, který je mezi hráči oblíbený díky skvělému výkonu a skvělé ceně. Proto si mě získal.

Monitor Samsung UE590D mi připomíná model Samsung chg70, ale je to novější model. Má výklopný stojan, ale to je asi tak všechno. Není zde žádné výškové nastavení. Na jednu stranu mu stojan dodává elegantní moderní vzhled, ale pak mu 1palcový rámeček kolem obrazovky ubírá na veškerém půvabu.

Má také možnost uchycení na držák Vesta. Vzhled však není všechno. Tento monitor ho má tam, kde se to počítá. Získáte rozlišení UHD s obnovovací frekvencí až 60 Hz pro nepřerušované rozlišení 4K bez trhání a duchů.

Tento herní monitor pro Xbox má nastavení na obrazovce, které umožňuje rychlou úpravu, a herní režim zlepšuje tmavost nebo jas s optimálním vyvážením. Přesnost barev se mi zdála na TN panel slušná, pokud hrajete hry i sledujete filmy.

Vypadalo to skvěle při hraní her Overwatch a Fortnite s 8 miliony pixelů na obrazovce. Dostanete zde spoustu možností připojení, ale žádné porty USB, což je běžná věc, která teď u herních monitorů obecně chybí. Samsung u28e590d 4k má DisplayPort 1.2 a 2 různé porty HDMI.

Eye Saver Mode udržuje vaše oči v pohodlí tím, že snižuje škodlivé emise modrého světla, zatímco technologie Flicker-free snižuje namáhání očí a bolesti hlavy. Multitaskery potěší režimy Picture-by-Picture, které umožňují sledovat 2 různé vstupní zdroje současně, aniž by došlo ke snížení kvality některého z nich. Režimy obrazu jsou úžasné. Díky těmto vlastnostem se tento monitor uchází o titul nejlepšího externího monitoru.

Klíčové funkce

 • AMD FreeSync a 1ms doba odezvy minimalizuje vstupní zpoždění a snižuje trhání obrazu a duchy.
 • Technologie PIP (Picture-in-Picture) 2.0.
 • Režim spořiče očí snižuje emise modrého světla.

Monitor Samsung u28e590d má několik opravdu pěkných funkcí pro herní konzole, a i když kvalita obrazu možná není tak ohromující jako u jiných, stále poskytuje úžasný obraz a skvělý výkon s několika velmi zajímavými funkcemi, které hráče za danou cenu potěší. Líbila se mi funkce obrazu a obrazu, která je skvělá pro hráče, kteří musí vykonávat více úkolů. Je to jeden z cenově dostupnějších monitorů pro konzolové hry.

#8 Monitor Dell UP2718Q

Pros:

 • Tenký design
 • Nastavitelný stojan
 • Ultra HD rozlišení

Nevýhody:

 • Tovární kalibrované režimy vyžadují práci
 • Průměrná černá

Společnosti Dell nejsou herní monitory cizí. V oboru je důvěryhodnou značkou a je známá kvalitními počítači, notebooky a monitory. Jedná se o skvělý monitor s true HDR pro Xbox One X.

Model u2718q této společnosti je v poslední době velmi oblíbený a ukazuje, že když si koupíte monitor Dell, víte, že za své peníze dostanete to, co si zasloužíte. Mohu s klidem říci, že ačkoli Dell UP2718Q není dokonalý, je to profesionální monitor hodný této značky.

Tento 27palcový 4K IPS LCD monitor s podporou HDR má skvělou ergonomii a široký pozorovací úhel. Design není nijak efektní ani elegantní, což nechává tento displej mluvit za sebe, pokud jde o to, co se skrývá uvnitř. Má rozlišení 3840 × 2160, obnovovací frekvenci 60 Hz a špičkový jas 1000 cd/m2.

Velmi se mi líbily živé barvy, které displej Dell u2718q produkuje. Má skvělé nízké vstupní zpoždění pro hraní her, což je plus, protože obrazovky s nízkou latencí jsou pro opravdové hráče nutností. Výkon v tmavé místnosti však zanechává něco, co by se dalo požadovat, protože černá se zdá být šedivější než skutečná černá.

Tento model nabízí slušné možnosti připojení, například 1 port DisplayPort 1.4, 1 port Mini DisplayPort 1.4 a 2 porty HDMI 2.0a. K dispozici jsou také 4 porty USB 3.0, 2 vzadu a 2 na levé straně. Líbí se mi další možnosti USB a přál bych si, aby se jimi řídilo více těchto modelů. Líbí se mi také tovární kalibrované režimy, se kterými je také dodáván, ale nejsou dokonalé.

Líbí se mi tenký design a hry na tomto monitoru vypadají skvěle, přestože černá není úplně černá. Jedná se o solidní monitor pro hráče Xbox One X. Vaše oblíbené hry budou vypadat úžasně. Společnost Dell zde dodala solidní herní monitor, na který se uživatelé mohou spolehnout. Navíc se 27palcový monitor skvěle hodí na každý pracovní stůl.

#9 LG 32UD99-W 32palcový monitor

Pros:

 • Ultra tenký 1,3mm rámeček
 • Široké pozorovací úhly
 • Snadno použitelné ovládací prvky

Nevýhody:

 • Drahé

LG se opět dostává do našeho seznamu s modelem LG 32UD99-W, 32palcovým monitorem s Ultra HD rozlišením 3840 x 2160 pixelů. Realistický obraz na tomto 4K displeji je vynikající a hraní her jsem si na něm opravdu užil. Není dokonalý, ale je to jeden z nejlepších herních monitorů s rozlišením 4K HDR, které si nyní můžete koupit, což je důvod, proč se v tomto průvodci kupujících umístil na 9. místě. Díky tomu, že se jedná o monitor IPS (in-plane switching), poskytuje konzistentní barvy bez ohledu na to, z jakého úhlu se na obrazovku díváte. Toto je náš výběr nejlepšího 32palcového monitoru pro Xbox One X.

Má tenký a elegantní design, ačkoli není otočný a má omezený rozsah náklonu. Rámeček o velikosti 1,3 milimetru také vypadá opravdu pěkně. Tento model má slušný kontrastní poměr a velmi dobrá je také rovnoměrnost černé barvy s dobrým špičkovým jasem SDR. HDR 10 znamená, že podporuje více barevných úrovní a zaujalo mě, jak na vás barvy vyskakují. Mezi další vlastnosti patří doba odezvy GTG 5 ms a obnovovací frekvence 60 Hz. Není zde žádná funkce místního stmívání.

Překvapivě LG 32UD99-W poskytuje skvělý zvukový zážitek díky dvěma 5wattovým reproduktorům zvukového systému, které pokrývají frekvenční rozsah 85 Hz. To mě docela překvapilo. Slušná je zde také konektivita se dvěma porty HDMI 2.0a, dvěma porty USB 3.0 a portem USB typu C DisplayPort 1.2. V případě potřeby je možné připojit i další zařízení. Můžete tak sledovat videa v rozlišení 4K, přenášet data a nabíjet svá zařízení najednou prostřednictvím jediného kabelu.

Ano, tento 32palcový displej toho má hodně co nabídnout. Na tomto displeji jsem rád používal funkci Screen Split 2.0, která umožňuje měnit velikost a zobrazovat více oken současně. K dispozici je 14 rozložení a 4 z nich jsou obraz v obraze. Tuto funkci jsem si naprosto zamiloval.

Další modely LG, které jsem si prohlédl, ale nedostaly se do výběru, jsou LG 32ud60b, LG 32ud99 a LG 27uk650, abyste si udělali představu. Jsou to dobré monitory, ale tento je lepší herní monitor pro Xbox. Tento model dokazuje, že nepotřebujete obrovskou 4k verzi, jako je Philips 436m6vbpab, abyste zažili skvělé hraní.

Klíčové funkce

 • Rozdělení obrazovky 2.0
 • HDR10
 • Skvělé reproduktory

Monitor LG 32UD99-W je skvělou volbou pro hráče, kteří mají rádi skvělý vizuální zážitek díky širokým pozorovacím úhlům a rychlosti odezvy. Poskytuje vynikající kvalitu obrazu díky rozlišení Ultra High Definition (UHD). Nenajdete lepší 32palcový displej s tak bohatou výbavou a tak dobře vypadající. Jeden z nejlepších monitorů pro ps4 a Xbox.

#10 Monitor Acer G246HL

Pros:

 • 5ms doba odezvy
 • Technologie EcoDisplay
 • Skvělá kvalita obrazu

Nevýhody:

 • Reproduktory nejsou dobré
 • Nedostatek portů UDB

Mnoho hráčů má velmi malý rozpočet, ale velkou touhu po co nejlepším zážitku při hraní na počítači nebo při používání konzole. Acer G246HL je určen právě pro tyto lidi. Tento model je nejlepším 24palcovým herním monitorem.

Tento 24palcový monitor s LED osvětlením je mimořádně tenký a má stojan ve tvaru písmene X, který zajišťuje stabilitu. Možná se vám zdá, že 24 palců je málo, ale stále je to sladká hodnota pro herní monitory s rozlišením 1080p. Vypadá krásně, ale ani výkon nezklame. Rozlišení 1920 x 1080p poskytuje křišťálově čistý obraz pro hraní her na konzoli Xbox bez jakéhokoli zpoždění nebo záškubů v poměru stran 16:9. Skvělý monitor i pro PS4 Pro.

Má rychlou dobu odezvy 5 ms a systém Acer eColor management umožňuje používat přizpůsobený režim, zatímco Acer Adaptive Contrast Management poskytuje lepší kvalitu barev a plynulý obraz. Není kompatibilní s držákem Vesa Mount.

Má porty DVI-D, VGA a HDCP. Stejně jako mnoho jiných modelů postrádá porty USB. Jedinou další nevýhodou je, že reproduktory nemají vůbec dobrý zvuk. Tento monitor má však široký pozorovací úhel 170º, takže můžete sledovat veškeré dění z jakékoli pozice.

Technologie EcoDisplay snižuje spotřebu energie a je šetrnější k životnímu prostředí, což z něj dělá skvělou koupi pro ty, kteří dbají na ochranu životního prostředí.

Klíčové funkce

 • Systém řízení barev eColor
 • Acer Adaptive Contrast Management
 • Technologie EcoDisplay

Tento monitor pro PS4 Pro a další konzole boduje ve velkém, přitom je levný, krásný a skvěle funguje. Pokud patříte mezi hráče, myslím, že si ho zamilujete. Technologie EcoDisplay je příjemným plusem. Upřímně řečeno, hraní her s omezeným rozpočtem nikdy nebývalo tak dobré.

Průvodce kupujícími monitoru pro Xbox One X

Níže jsou uvedeny hlavní funkce, které byste měli hledat u herních monitorů pro PS4 nebo Xbox.

Na konzoli Xbox One X jsem hrál řadu videoher, abych se ujistil, že tyto displeje fungují bez ohledu na hru. Je to výkonná konzole. Strávil jsem hodiny hraním her jako Red Dead, Sea of Thieves, Forza Horizon, Forza Motorsport a dalších. Použil jsem také 4K Blu ray přehrávač, abych vyzkoušel několik filmů a ujistil se, že filmové trháky vypadají skvěle, běží plynule a rychle se načítají. Dokonce jsem si dal záležet a zahrál jsem si několik her pro Xbox 360 a PS4 Pro, abych byl pro tohoto průvodce nákupem důkladný.

 • Pokud jde o herní monitory a velikosti obrazovek, je velikost displeje do značné míry osobní volbou, ale zvažte rozlišení displeje a pozorovací vzdálenost. Jak daleko od něj budete sedět? Budete sedět u stolu nebo na pohovce? Pro hráče, kteří používají stůl, je vzdálenost 3 stopy nebo méně. Jednoduše řečeno, čím dále jste, tím větší by měl být váš monitor.
 • Z příliš velké a příliš blízké obrazovky vás budou bolet oči a způsobí únavu očí. Pokud však sedíte na pohovce daleko, potřebujete větší velikost. Nejběžnější velikost obrazovky pro konzolové hráče je 24 palců s rozlišením 1920 x 1080. To je ideální pro téměř jakoukoli herní situaci. Doporučujeme 24palcový displej pro Full HD a 24-28 palců pro UHD a QHD pro nejlepší zážitek z vyššího rozlišení. Pokud chcete větší, zvažte chytrý televizor.
 • Vyšší rozlišení displeje znamená více pixelů na palec (PPI), což má za následek větší hustotu pixelů a vytváří kvalitní a ostrý obraz. Obrazy s nižším rozlišením mají méně pixelů na palec a mohou způsobit, že obraz bude vypadat zkresleně.
 • Dalším profesionálním tipem je, že nepotřebujete zakřivený herní monitor. Zakřivené obrazovky rozšiřují vaše periferní vidění a způsobují, že obraz vypadá ve 3D. Ty jsou skvělé, pokud se chcete navíc ponořit do virtuálního světa, ale podle mého názoru se zakřivené herní obrazovky v současné době přeceňují.
 • Chcete si vybrat model, který má nízkou dobu odezvy. Čím nižší číslo (v milisekundách), tím lépe. Dobrý je monitor s dobou odezvy 5 ms. Ještě lepší je 1 ms. Tato nízká doba odezvy znamená plynulý výkon s malým nebo žádným zpožděním obrazu. Podívejte se na monitory s rychlou dobou odezvy.
 • Obnovovací frekvence monitoru se měří v Hz. Pokud má monitor obnovovací frekvenci 60 Hz, znamená to, že obnoví obrazovku 60krát za sekundu. Čím vyšší je číslo Hz, tím lépe pro bezproblémový výkon, protože eliminuje problémy, jako jsou duchy a trhání obrazovky při hraní. Za současný herní sweet spot se považuje 1440p 144 Hz. Na rozdíl od toho, co možná slyšíte, však nepotřebujete něco s obnovovací frekvencí 144 Hz, aby vše vypadalo úžasně. Většina konzolí to v současnosti stejně nezvládá. Některé monitory mají navíc proměnlivou obnovovací frekvenci.
 • Mnoho hráčů nevěnuje pozornost portům, pokud chtějí jen připojit svůj PS4 Pro a Xbox a hrát, ale pokud chcete k monitoru připojit další zařízení a z něj, musíte se ujistit, že má správné připojovací porty. V ideálním případě platí, že čím více typů portů má, tím lépe. Chcete mít minimálně HDMI, DVI-D a VGA. Zamyslete se nad tím, kolik konzolí chcete k monitoru připojit a jaká další zařízení také a vyberte si monitor, který vám umožní připojit jich co nejvíce.
 • U herních monitorů existují 3 hlavní typy panelů. TN (Twisted Nematic), VA (Vertical Alignment) a monitory IPS (In-Plane-Switching). Každý z nich má své výhody a nevýhody, takže vám o každém povím něco bližšího.
 • Panely IPS a VA mají oproti panelům TN výhodu. Nabízejí mnohem lepší pozorovací úhly televizní obrazovky, takže jasně vidíte, co se děje, když nejste přímo před ní, a to s malým nebo žádným zhoršením barev. Oba mají také lepší reprodukci barev. VA je skvělý v černé barvě, přičemž úroveň černé je nejnižší ze všech LCD displejů. V žádném případě zde však nejsou jasným vítězem.
 • Displej LCD má zřejmě větší problém s rozmazáním pohybu kvůli své povaze "sample and hold". Naše oči sledují pohyb rychlejším tempem než obrazovky "sample and hold", což je příčinou vnímaného rozmazání pohybu u displejů LCD a OLED.
 • TN panely jsou levnější na výrobu, takže mohou být k dispozici levnější monitory. Jsou také nejrychlejší v odezvě a může být až 1 ms.
 • Takže skutečně záleží na tom, jaké faktory jsou pro vás důležité. Protože jste hráč, měli byste se zaměřit na tři věci: nízkou dobu odezvy, vysoké rozlišení a nízkou obnovovací frekvenci.
 • V závislosti na vaší spotřebě médií si možná právě říkáte: "Tak proč si prostě nekoupit televizor, abyste mohli hrát hry pro PS4 a Xbox One X na televizní obrazovce?". Právě to můžete udělat vždycky. Obětujete však spoustu funkcí specifických pro hry, protože tyto monitory jsou konstruovány speciálně pro hry. Televizory jsou ve srovnání s herními monitory technologicky velmi jednoduché. Tyto herní monitory jsou vybaveny všemi nejnovějšími funkcemi a technologiemi, aby vaše hry byly co nejlepší.
 • Funkce jako vylepšená sytost barev, plynulý pohyb, nízké zpoždění, nízká rychlost odezvy a mnoho dalšího. Některé dokonce i herní nastavení pro konkrétní hry. Mějte také na paměti, že pro hraní na konzoli ve 4K nepotřebujete funkce, jako je dotykový displej.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze