Nejlepší herní monitor pod 5 000 Kč ~ 10 levných monitorů pro hraní her

Recenze: Ze všech testovaných monitorů jsme zjistili, že 24" herní monitor Sceptre E248W-19203R je nejlepší monitor do 5 000 Kč.

Ze všech testovaných monitorů jsme zjistili, že 24" herní monitor Sceptre E248W-19203R je nejlepší monitor do 200 dolarů. Díky vynikající době odezvy, ultratenkým rámečkům a technologii adaptivní synchronizace nabízí tento herní displej bezkonkurenčně kvalitní obraz. Pokud se vám tento monitor líbí, podívejte se na našeho průvodce nejlepšími počítačovými monitory, kde najdete další možnosti.

Ačkoli většina hráčů počítačových her stráví spoustu času výběrem skříně a interních součástí - například špičkové grafické karty - nebude to mít žádný význam, pokud to nebude spojeno s jedním z nejlepších herních monitorů do 5 000 Kč. Existují i dražší možnosti, ale poměr funkcí a ceny nejlepších levných monitorů nepřekonáte. Strávili jsme více než 20 hodin zkoumáním nejlepších monitorů a zvažovali jsme specifikace, jako je kvalita obrazu, podpora adaptivní synchronizace a doba odezvy. Zkoumali jsme také obnovovací frekvence a vybírali jsme pouze monitory, které nabízejí frekvenci 60 Hz nebo vyšší. Jsme přesvědčeni, že tyto vlastnosti jsou zásadní pro hraní našich oblíbených her v celé jejich živé a pohlcující kráse, jako je nejlepší herní monitor pro CS GO. Čtěte dále a dozvíte se více o monitoru Sceptre a dalších vysoce kvalitních herních monitorech do 5 000 Kč, které jsou k dispozici ke koupi.

10 nejlepších herních monitorů do 5000 Kč

#1 24" ultra tenký 75Hz 1080P LED herní monitor Sceptre E248W-19203R do 5 000 Kč

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor má neuvěřitelně tenké kovové šasi a téměř bezrámečkový rám, díky čemuž působí velmi elegantním a minimálním dojmem. Obnovovací frekvence 75 Hz, plné HD rozlišení 1080P a technologie adaptivní synchronizace doplňují sadu funkcí.

 • Vynikající obnovovací frekvence
 • Povolená adaptivní synchronizace
 • Super tenké rámečky
 • Nízká, 5ms doba odezvy

Reálně u mnoha levných a nízkonákladových možností obětujete funkce nebo specifikace, abyste snížili cenu. To však není případ tohoto počítačového monitoru, protože nabízí vynikající podporu konkurující i těm nejprémiovějším modelům. Podporuje rozlišení Full HD 1080P, při obnovovací frekvenci 75 Hz a době odezvy 5 ms. Adaptivní synchronizace znamená, že sníží trhání a zadrhávání signálu grafické karty, a to během hraní her. Tento levný monitor má moderní a kovové šasi spolu s pozoruhodně tenkými rámečky - díky tomu má LED část displeje více prostoru pro vyniknutí.

Na zadní straně jsou 2 porty HDMI, z nichž jeden lze převést na DVI, spolu s portem VGA a 3,5mm audio vstupem a audio výstupem. Pokud jej chcete nainstalovat na zeď, je připraven pro montáž na stěnu VESA. Dvojice vestavěných reproduktorů také přidává podporu zvuku, pokud ještě nemáte stolní reproduktory. Kromě toho, že se jedná o jeden z nejlepších monitorů s rozlišením 1080p, ne-li vůbec nejlepší, patří také mezi nejlepší ultraširokoúhlé herní monitory, které můžete v této cenové kategorii najít.

#2 24" herní monitor BenQ GW2480 1080P IPS s úhlopříčkou pod 5 000 Kč

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Díky širokému pozorovacímu úhlu, adaptivnímu jasu a patentované technologii péče o oči je tento monitor nenáročný na oči i při dlouhém hraní.

 • Pohodlné funkce ochrany zraku
 • Supertenký rámeček od kraje ke kraji
 • Vestavěné vedení kabelů
 • Pomalá doba odezvy 8 ms
 • Neotřelý stojan

Tento monitor nenabízí jen rychlou a živou akci, ale také několik funkcí pro péči o oči, které snižují namáhání očí, k němuž obvykle dochází při dlouhém sezení. Vlastní podpora péče o oči nabízí inteligentní a adaptivní jas, technologii nízkého modrého světla, funkci nulového blikání a optimalizovaný obraz. Tyto funkce společně pomáhají předcházet bolestem hlavy, napětí a stresu. Pokud jde o obraz, tento typ panelu IPS nabízí dobrou kvalitu obrazu a podporuje rozlišení Full HD 1080P při 60 Hz s dobou odezvy 8 ms. Pokud pravidelně hrajete Fortnite, s tímto herním monitorem bude hra Fortnite vypadat plynule a ostře, což umocní váš herní zážitek.

Další funkce zahrnují integrovaný systém správy kabelů, tenký rámeček od okraje k okraji, široký pozorovací úhel 178 stupňů a jedinečnou texturu připomínající karbonová vlákna. Na zadní straně najdete porty HDMI, DisplayPort, VGA a 3,5mm audio-in a audio-out. Kromě toho je připraven pro montáž na stěnu VESA.

#3 Asus VG245H 24" herní monitor s rozlišením Full HD 1080P a Freesync do 5 000 Kč

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO GRAFICKÉ KARTY AMD

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor má obnovovací frekvenci 75 Hz - pouze HDMI - a podporuje rozlišení Full-HD 1080P, ale nabízí jedny z nejlepších adaptivních možností AMD FreeSync včetně různých herních předvoleb.

 • Exkluzivní předvolby režimu zobrazení
 • Rychlá, 1ms doba odezvy
 • Ergonomická funkce péče o oči
 • 75Hz obnovovací frekvence pouze pro HDMI
 • Není tak jasný jako jiné monitory

Tento monitor, navržený téměř výhradně pro použití s technologií adaptivní synchronizace AMD FreeSync, nabízí jedinečné herní předvolby, které zvyšují celkový výkon i přesnost barev. Přesnost barev lze také zlepšit pomocí barevných profilů v okně Window. Výsledkem je vysoce citlivý a vizuálně stimulující zážitek při hraní her prostřednictvím grafické karty AMD. Pokud jde o vizuální specifikace, tento špičkový monitor s technologií FreeSync zvládá obnovovací frekvence 40 Hz až 75 Hz při rozlišení Full HD 1080P s bleskurychlou dobou odezvy 1 ms. K dispozici je také vestavěná technologie pro ochranu očí s filtrem modrého světla a proudy bez blikání. Technologie ASUS flicker-free využívá inteligentní dynamické nastavení podsvícení, které zabraňuje blikání podsvícení.

Další funkce zahrnují vstupní režim "game fast" s rychlou odezvou, duální HDMI, aplikace GamePlus a GameVisual pro danou značku s vizuálními předvolbami a ergonomický stojan s možností nastavení výšky, náklonu, natočení a otočení. Pokud chcete upgradovat svůj monitor na 1440p, přečtěte si náš přehled nejlepších monitorů s rozlišením 1440p. Na levé straně monitoru - kde najdete porty pro možnosti připojení - jsou dva porty HDMI, jeden VGA a 3,5mm audio vstup/výstup. Monitor je v souladu se standardem Energy-Star a splňuje několik dalších energetických norem. Chcete-li získat další možnosti s kompatibilitou G-Sync, zvažte, zda se nepodívat na nejlepší monitory FreeSync s G Sync.

#4 VIOTEK GFV22CB 22" 144Hz 1080P ultrakompaktní herní monitor do 5 000 Kč

Odměna: Nejlepší design

CO SE NÁM LÍBÍ: Díky stylovému rámu, minimálním rámečkům a jedinečnému stojanu je tento monitor jedním z vizuálně nejpoutavějších ještě před zapnutím. Neuvěřitelná obnovovací frekvence 144 Hz, podpora rozlišení Full HD 1080P a adaptivní technologie FreeSync znamenají také vynikající výkon.

 • Navrženo tak, aby maximalizovalo prostor na pracovním stole
 • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz
 • G-Sync a FreeSync ready
 • Menší doba odezvy 5 ms
 • Výpadky pixelů jsou častější

Tento monitor patří k těm s jedinečným designem, tenkými rámečky, minimální estetikou a zvláštním, ale atraktivním tříbodovým stojanem. To vše vytváří praktičtější a prostorově úspornější design, který navzdory velikosti monitoru umožňuje získat spoustu místa na stole. Navíc je připraven pro standard VESA, takže monitor lze připevnit na zeď, pokud tomu dáváte přednost. Co se týče vizuálních specifikací, tento 22" monitor podporuje rozlišení Full HD 1080P při 144 Hz s dobou odezvy 5 ms a poměrem stran 16:9. Pokud používáte operační systém Mac OS, budete si možná muset pohrát s nastavením rozlišení, protože systém preferuje poměr 16:10, na rozdíl od běžnějšího rozlišení 16:9 v systému Windows. Navíc podporuje technologii adaptivní synchronizace pro grafické karty NVIDIA i AMD: G-sync a FreeSync. Pokud jste velkým uživatelem produktů Apple, doporučujeme vyzkoušet nejlepší monitor pro Mac Mini, abyste na monitoru získali rozhraní Mac.

Další funkce zahrnují filtr s nízkým obsahem modrého světla, který pomáhá snižovat namáhání očí, obraz bez blikání a široký pozorovací úhel 170 stupňů. Na zadní straně najdete výkonný DisplayPort, 2 HDMI a 3,5mm zvukový výstup. A konečně hráče FPS a RTS potěší optimalizovaný režim zobrazení speciálně pro tyto typy her s integrovaným systémem zaměřování a zaměřovacího kříže GAMEPLUS. Pokud i přes tyto funkce chcete zakřivený monitor, podívejte se na našeho průvodce nejlépe zakřiveným monitorem.

#5 Acer XFA240 BMJDPR 24" 144Hz 1080P G-Sync herní monitor do 5 000 Kč

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO GRAFICKÉ KARTY NVIDIA

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor s podporou technologie G-Sync je ideální pro věrné příznivce NVIDIA a je mimořádně přizpůsobivý díky funkcím výškového nastavení, pivotu, otáčení a naklápění stojanu. Podporuje rozlišení Full HD 1080P při 144 Hz s rychlou dobou odezvy 1 ms.

 • Vysoce nastavitelný, aby vyhovoval mnoha pozorovacím úhlům
 • Doba odezvy 1 ms
 • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz a odezva 1 ms
 • Přitažlivý stojan
 • Tlustší rámečky než u některých dostupných modelů

Korunou tohoto monitoru je sice kompatibilita s NVIDIA G-Sync, ale funguje také s AMD FreeSync, takže nikdo není odříznutý. Širokoúhlý 24" monitor pracuje v rozlišení Full HD 1080P, s obnovovací frekvencí 144 Hz přes DisplayPort a šíleně rychlá doba odezvy 1 ms pomáhá snižovat vstupní zpoždění. Neuvěřitelně přizpůsobivý stojan navíc umožňuje nastavit zobrazení podle potřeby pomocí nastavení výšky, náklonu, natočení a otočení. Navíc 170stupňové horizontální a 160stupňové vertikální pozorovací úhly nabízejí vhodnou míru pozorovacího rozsahu.

Rámečky kolem monitoru jsou o něco silnější než většina ostatních, ale nejsou nevzhledné. Monitor je navíc připraven pro standard VESA, takže jej můžete připevnit na zeď a odejmout stojan. Na zadní straně najdete po jednom vstupu DisplayPort v1.2, HDMI a DVI. Integrovány jsou také specifické technologie pro ochranu zraku včetně funkcí pro ochranu proti blikání modrého světla, pro obraz bez blikání a pro nízké stmívání. Tento monitor patří mezi nejlepší levné herní monitory, které najdete.

#6 AOC C24G1 24" 144Hz FHD 1080P Freesync zakřivený a bezrámečkový herní monitor do 5 000 Kč

Odměna: NEJMÉNĚ IMPULZIVNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor je dodáván v obtékaném stylu, který zvyšuje vizuální pohlcení a zajišťuje jeden z nejlepších všestranných herních zážitků. Je také připraven na technologii FreeSync a podporuje rozlišení Full HD 1080P při 144 Hz s dobou odezvy 1 ms.

 • Dva porty HDMI
 • Výškově nastavitelný stojan
 • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz a odezva 1 ms
 • Není tak jasný jako jiné monitory
 • Nemá vestavěné reproduktory

Tento monitor je zakřivený, nikoli plochý, což znamená, že obepíná hráče a zajišťuje neuvěřitelně pohlcující zážitky. Když je ve vašem zorném úhlu, vidíte z obrazovky mnohem více než jindy. Z hlediska výkonu podporuje rozlišení Full-HD 1080P při vysoké obnovovací frekvenci 144 Hz a době odezvy 1 ms. K dispozici je adaptivní synchronizace prostřednictvím technologie AMD FreeSync, která eliminuje trhání a frustrující zasekávání během hraní. To vše zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu.

V tomto monitoru jsou integrována řešení pro péči o oči, včetně filtru s nízkým obsahem modrého světla a obrazu bez blikání bez stejnosměrného podsvícení. Tyto dvě funkce společně snižují namáhání očí při dlouhém hraní. Panel má elegantní bezrámečkový design s mimořádně tenkými rámečky - jsou sotva viditelné ze 3 stran. Na zadní straně jsou možnosti připojení: VGA, DisplayPort 1.2 a 2 porty HDMI (v1.4). Monitor je připraven na formát VESA a lze jej připevnit na stěnu. Pokud hledáte nejlepší herní monitor, vaše hledání může být u konce.

#7 Samsung CR50 (LC27R500FHNXZA) 27" zakřivený a bezrámečkový herní monitor s rozlišením 1080P a frekvencí 60 Hz za méně než 5 000 Kč

Odměna: Monitor s vysokým rozlišením, který se může pochlubit vysokou kvalitou obrazu, se může pochlubit vysokou kvalitou obrazu, který se může pochlubit vysokou kvalitou obrazu: Nejlepší jas

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor s bezkonkurenční úrovní jasu má tradičnější vzhled, a to i přes svůj pohlcující obepínající rám. Navíc je poměrně velký, má úhlopříčku 27" a podporuje rozlišení Full HD při frekvenci 60 Hz a době odezvy 4 ms.

 • Hlubší černá, světlejší bílá, živé barvy
 • 3stranný bezrámečkový a obepínající design pro pohlcení
 • Vynikající kontrastní poměr 3000:1
 • 60Hz obnovovací frekvence
 • Méně než 4ms doba odezvy

Tato značka je známá svými jasnými a živými displeji a tento 27palcový monitor není výjimkou. Vynikající kontrastní poměr 3000:1 přispívá k mnohem hlubší černé, jasnější bílé a neuvěřitelně sytým a živým barvám. Monitor je zakřivený, díky čemuž jsou diváci mnohem blíže k akci a vytváří tak pohlcující prostředí. Třístranné bezrámečkové okraje navíc nenabízejí žádné přerušení obrazu. Mezi jeho výkonnostní specifikace patří podpora rozlišení Full HD při 60 Hz s dobou odezvy 4 ms.

Monitor podporuje technologii AMD FreeSync, která snižuje trhání obrazovky a vizuální efekty pro ty, kteří mají kompatibilní grafické karty. Nebliká a má speciální režim pro úsporu očí, který snižuje modré světlo a snižuje namáhání očí. Na zadní straně monitoru jsou vstupy VGA a HDMI. K dispozici je také 3,5mm audio vstup a 3,5mm audio výstup.

#8 Philips 322E1C 32" 75Hz 1080P super zakřivený bezrámečkový herní monitor do 5 000 Kč

Odměna: 1: NEJVĚTŠÍ DISPLEJ

CO SE NÁM LÍBÍ: S úhlopříčkou 32" je tento monitor o dost větší než ostatní, přesto nabízí vynikající vizuální výkon při frekvenci 75 Hz a době odezvy 4ms. Má také velmi úzké okraje na třech stranách, což vytváří prakticky bezrámečkový displej.

 • Přesná reprodukce barev
 • Zakulacený panel s širokými pozorovacími úhly
 • Správa kabelů zabudovaná ve stojanu
 • Jediný HDMIq
 • Nízkokapacitní reproduktor

Nejenže je tento displej jedním z největších, ale nabízí i pozoruhodně přesné podání barev díky kontrastnímu poměru 3000:1 a 102 % až 104 % sRGB. Barvy na obrazovce jsou živé, krásné a ostré, aniž by vypadaly příliš jasně nebo vymazaně. To se u monitorů větších rozměrů obvykle nevidí. Tento monitor s úhlopříčkou 32 palců nabízí obnovovací frekvenci 75 Hz při rozlišení Full HD 1080P a dobu odezvy 4 ms. Ačkoli tato doba odezvy může být u takto velkého displeje pomalejší, opět se jedná o působivou rychlost, která pomáhá tomuto modelu konkurovat mezi nejlepšími 32palcovými monitory. Zakřivené tělo navíc mnohem více pohlcuje a podporuje širší pozorovací úhly.

Má třístranný ultra úzký a bezrámečkový design, pro boční a horní stranu. Je také připraven na standard VESA, takže jej lze připevnit pomocí většiny standardních sad. Režim filtrovaného modrého světla a provoz bez blikání přinášejí pohodlnější funkce šetrné k očím. Poněkud unikátní je také stojan s obdélníkovou základnou a vestavěným řešením pro správu kabelů. Mezi porty patří HDMI, DisplayPort, VGA a zvukový výstup.

#9 HP VH240a (1KL30AA) 23,8" 60Hz Full-HD 1080P IPS LED herní monitor do 5 000 Kč

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA ROZPOČET

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento displej je otočný, takže umožňuje zobrazení na šířku i na výšku, ale základna podporuje také nastavení výšky a náklonu. Celkově se jedná o jeden z nejuniverzálnějších monitorů.

 • HDCP pro hlavní video vstupy
 • Super tenký bezrámečkový rámeček
 • Vynikající 2W duální reproduktory
 • Žádná adaptivní synchronizace
 • 60 Hz s pomalou odezvou 5 ms

Obecně lze monitory polohovat tak, aby se zobrazovaly v horizontálním nebo vertikálním zobrazení - známém také jako zobrazení na šířku a na výšku -, ale často to vyžaduje vyjmutí displeje ze stojanu a jeho opětovné upevnění. Tento monitor nabízí čtyřsměrnou manévrovatelnost zabudovanou ve stojanu. Monitor o velikosti obrazovky 23,8 palce je také výškově nastavitelný a lze jej naklápět. Má dobrou kvalitu obrazu a podporuje rozlišení Full HD 1080P při 60 Hz s dobou odezvy 5 ms.

Displej je připraven pro standard VESA, takže jej lze připevnit téměř jakoukoli standardní sadou. Má také slušnou konektivitu díky podpoře HDCP pro VGA i HDMI. Mezi další vlastnosti patří široký pozorovací úhel 178 stupňů, dynamický kontrastní poměr 10 000 000:1, 72% pokrytí sRGB a dva vestavěné 2W reproduktory.

#10 ViewSonic VX2252MH 22" 60Hz 1080P herní monitor za méně než 5 000 Kč

Odměna: NEJLEPŠÍ KOMPATIBILITA

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor nabízí nejlepší celkovou kompatibilitu s notebooky, PC a dalšími zařízeními díky podpoře HDMI, DVI a VGA. K dispozici je také několik přednastavených vizuálních herních režimů již z výroby.

 • Různá přednastavení pro různé multimediální aplikace
 • Dynamický kontrastní poměr 50 000 000:1
 • Dodává se s kabely DVI, VGA a audio
 • Obnovovací frekvence pouze 60 Hz
 • Tlustší rámečky

Tento model je dobře použitelný, herní a multimediální displej se středním výkonem. Má sice rychlou dobu odezvy 2 ms, ale obnovovací frekvence se pohybuje nejvýše na 60 Hz. Monitor s úhlopříčkou 22 palců však podporuje rozlišení Full HD 1080P, což je vždy vynikající. Využít můžete také software ViewSplit vyvinutý společností ViewSonic, který umožňuje rozdělení obrazovky do více oken. Vnější design je tradiční, se silnějšími rámečky a obecnějším stojanem. Jednou z nejlepších vlastností je, že nabízí rozšířenou kompatibilitu, a to prostřednictvím vstupů HDMI, DVI a VGA. Dokonce se dodává v balení s několika kabely, včetně DVI, VGA a audio kabelů.

Spousta přednastavených herních a multimediálních režimů umožňuje uživatelům rychle, jemně vyladit zážitky. Na rozdíl od přizpůsobování jednotlivých nastavení stačí vybrat jeden z nich a jít. Kromě toho nabízí jeden z nejšílenějších dynamických kontrastních poměrů, a to 50 000 000:1 pro super ostrý a jasný obraz a barvy. Duální 2W reproduktory nabízejí výjimečný zvuk, což je neobvyklé, protože většina monitorů má nekvalitní reproduktory.

Jak jsme se rozhodli

Při našem hledání byla jednou z nejdůležitějších vlastností, které jsme hledali, solidní kombinace snímkové frekvence a rozlišení. Každý monitor na seznamu zvládá přinejmenším rozlišení Full HD 1080P při 60 Hz. Pro graficky náročné aplikace a hry znamená kombinace vyšší snímkové frekvence a rozlišení lepší obraz a optimalizovaný zážitek. Pohyby a akce na obrazovce bývají při vyšší snímkové frekvenci plynulejší a realističtější a upřímně řečeno, vypadají mnohem lépe. Bohužel většina monitorů s cenou nižší než 5 000 Kč bude omezena na rozlišení 1080P, protože displeje s rozlišením 4K jsou stále ještě drahé. Dokud se na trhu neobjeví levné displeje se skutečným rozlišením 4K, mějte se na pozoru před levnými monitory, které tvrdí, že nabízejí podporu vysokého rozlišení.

Další vlastností nebo specifikací je doba odezvy monitorů, která se obvykle udává v ms nebo milisekundách. Laicky řečeno, doba odezvy je celková doba, za kterou monitor zareaguje na určitý vstup a v podstatě přejde z jedné barvy na druhou. Při většině měření se bere v úvahu doba, za kterou displej přejde z černé na bílou a poté zpět na černou. Průměrná doba odezvy je 8 milisekund nebo méně. Čím vyšší číslo, tím pomalejší je doba odezvy monitoru. Při hraní her znamená nižší doba odezvy výjimečný vizuální výkon a méně rušivé přechody, zejména u her s vysokou latencí, jako jsou bojovky nebo twitchové střílečky z pohledu první osoby.

Zohledňovali jsme také celkový design jednotlivých displejů a vybírali jsme monitory s minimálními rámečky nebo méně rušivými okraji. Čím tenčí je rámeček, tím blíže jste akci. Silnější rámečky mohou zničit ponoření do obrazu, zejména pokud máte sestavu s více monitory. Záleží také na podstavci nebo stojanu, který by měl nabízet vhodný rozsah pohybu pro nastavení zobrazení a úhlu displeje. Pokud na tom navíc záleží, je důležitá podpora montáže VESA, pokud je v plánu připevnit displej na zeď.

Průvodce nejlepšími monitory do 5 000 Kč pro kupující

Nejdůležitější funkce, které je třeba zvážit

 • TN panel - TN je zkratka pro Twisted Nematic, tedy kroucený nematický panel. Tyto panely mají obvykle podprůměrný barevný rozsah a sporné možnosti jasu, ale nabízejí nejrychlejší dobu odezvy. Stejně jako u většiny monitorů označených pro hraní her bývá TN používán pro rychlejší výkon.
 • IPS panel - IPS je zkratka pro In-Plane Switching. Tyto panely bývají dražší, ale to proto, že nabízejí živé barvy s vyšší přesností a lepší kvalitou obrazu. Upřednostňují je spíše grafici, umělci a fotografové - tedy profese, které vyžadují zvýšenou podporu barev. Mají obvykle vyšší dobu odezvy než dokonce TN panely, což z nich činí sekundární volbu pro hraní her.
 • VA panel - VA je zkratka pro vertikální zarovnání. Tento typ panelu je novější a vyplňuje mezeru mezi panely TN a IPS. Tento typ panelu spojuje rychlou dobu odezvy prvního displeje s živými a detailními barvami druhého. Celkově jde o jednu z lepších možností pro hraní her, protože většina panelů VA se vyznačuje velmi nízkou dobou odezvy 1 ms.

Chybám, kterým se vyhnout

 • Soustředění se na žargon: Toto nebezpečí hrozí především novým kupujícím. Monitory používají spoustu vymyšlených slov k popisu toho, co dělají, jako například "dynamické propojení akcí" a "technologie Splendid Video Intelligence" a "inteligentní kontrastní poměr". Jak rádi říkáme nakupujícím, snažte se to všechno ignorovat. Jsou to jen vymyšlené fráze, které vám neřeknou nic užitečného. Například kontrastní poměr vychází z velké části z interních testů výrobce, které mohou být vytvořeny tak, aby říkaly cokoli, co si značka přeje. Místo toho, abyste se dívali na žargon, zabrouzdejte hlouběji a prostudujte si, co monitor skutečně dělá Je to méně vzrušující, ale pro chytrý nákup mnohem lepší.
 • Přílišná péče o poměr stran: Poměr stran je sice hezký, ale než vám bude k něčemu, potřebujete hry, které nabízejí kompatibilitu pro konkrétní poměr stran. Nejdříve se podívejte na jiné věci.
 • Nezohledňování portů: Nepředpokládejte, že všechny porty budou přirozeně fungovat s vaším počítačem! Neexistuje žádná záruka, pokud se na možnosti připojení skutečně nepodíváte.
 • Myslíte pouze na jeden monitor: Několik našich nejlepších herních monitorů do 5 000 Kč, jako je například model LG, podporuje snadné propojení pro rozložení obrazu na více než jednu obrazovku. To může být užitečné jak pro práci, tak pro hraní her a je to alternativní možnost, která stojí za zvážení.
 • Nesledujete cenu: Herní monitory s IPS panelem, jako jsou ty, které jsme recenzovali v cenové kategorii pod 5 000 Kč, často kolísají v ceně. Pokud ještě nejste připraveni na nákup, doporučujeme průběžně kontrolovat cenu na Amazonu nebo v jiných internetových obchodech, zda nejsou k dispozici výprodeje a nabídky.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze