Nejlepší herní monitory do 5000 Kč v roce 2022

Ze všech testovaných monitorů jsme zjistili, že 24" monitor Sceptre E248W-19203R je nejlepší herní monitor do 200 dolarů. Díky vynikající době odezvy, ultratenkým rámečkům a technologii adaptivní synchronizace nabízí tento herní displej bezkonkurenčně kvalitní obraz.

Ze všech testovaných monitorů jsme zjistili, že 24" monitor Sceptre E248W-19203R je nejlepší herní monitor do 200 dolarů. Díky vynikající době odezvy, ultratenkým rámečkům a technologii adaptivní synchronizace nabízí tento herní displej bezkonkurenčně kvalitní obraz. Pokud se vám tento monitor líbí, podívejte se na našeho průvodce nejlepšími počítačovými monitory, kde najdete další možnosti.

I když většina hráčů počítačových her stráví spoustu času výběrem skříně a interních součástí - například špičkové grafické karty - na tom nezáleží, pokud není spojena s jedním z nejlepších herních monitorů do 200 dolarů. Existují i dražší možnosti, ale poměr funkcí a ceny většiny levných monitorů nepřekonáte. Strávili jsme více než 20 hodin zkoumáním nejlepších monitorů a zvažovali jsme specifikace, jako je kvalita obrazu, podpora adaptivní synchronizace a doba odezvy. Zkoumali jsme také obnovovací frekvence a vybírali jsme pouze monitory, které nabízejí frekvenci 60 Hz nebo vyšší. Jsme přesvědčeni, že tyto vlastnosti jsou nezbytné pro hraní našich oblíbených her v celé jejich živé a pohlcující kráse. Čtěte dále a dozvíte se více o monitoru Sceptre a dalších vysoce kvalitních herních monitorech, které je možné zakoupit.

10 nejlepších herních monitorů do 200 dolarů

#1 Sceptre E248W-19203R 24" ultra tenký 75Hz 1080P LED herní monitor

Ocenění: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor má neuvěřitelně tenké kovové šasi a téměř bezrámečkový rámeček, díky čemuž působí velmi elegantně a minimalisticky. Obnovovací frekvence 75 Hz, plné rozlišení HD 1080P a technologie adaptivní synchronizace doplňují sadu funkcí.

 • Vynikající obnovovací frekvence
 • Povolená adaptivní synchronizace
 • Super tenké rámečky
 • Snížená, doba odezvy 5 ms

V případě mnoha levných a nízkonákladových možností se v zájmu snížení ceny obětovávají funkce nebo specifikace. To však není případ tohoto počítačového monitoru, protože nabízí vynikající podporu konkurující i těm nejprémiovějším modelům. Podporuje rozlišení Full-HD 1080P, při obnovovací frekvenci 75 Hz a době odezvy 5 ms. Adaptivní synchronizace znamená, že sníží trhání a zadrhávání signálu grafické karty, a to během hraní her. Tento levný monitor má moderní a kovové šasi spolu s pozoruhodně tenkými rámečky - díky tomu má LED část displeje více prostoru pro vyniknutí.

Na zadní straně jsou 2 porty HDMI, z nichž jeden lze převést na DVI, dále port VGA a 3,5mm audio vstup a audio výstup. Pokud jej chcete nainstalovat na zeď, je připraven pro montáž na stěnu VESA. Dvojice vestavěných reproduktorů také přidává podporu zvuku, pokud ještě nemáte stolní reproduktory. Kromě toho, že se jedná o jeden z nejlepších monitorů s rozlišením 1080p, ne-li vůbec nejlepší, patří také mezi nejlepší ultraširokoúhlé herní monitory, které můžete v této cenové kategorii najít.

#2 Herní monitor BenQ GW2480 24" 1080P IPS

Nakupte na alza.cz

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Díky širokému pozorovacímu úhlu, adaptivnímu jasu a patentované technologii ochrany očí je tento monitor šetrný k očím i při dlouhém hraní.

 • Pohodlné funkce ochrany zraku
 • Supertenký rámeček od kraje ke kraji
 • Vestavěné vedení kabelů
 • Pomalá doba odezvy 8 ms
 • Nezajímavý stojan

Kromě rychlé a živé akce má tento monitor několik funkcí pro péči o oči, které snižují namáhání očí, k němuž dochází při dlouhých sezeních. Vlastní podpora péče o oči nabízí inteligentní a adaptivní jas, technologii pro snížení modrého světla, funkci nulového blikání a optimalizovaný obraz. Tyto funkce společně pomáhají předcházet bolestem hlavy, napětí a stresu. Pokud jde o obraz, tento typ panelu IPS nabízí dobrou kvalitu obrazu a podporuje rozlišení Full HD 1080P při 60 Hz s dobou odezvy 8 ms. Pokud pravidelně hrajete Fortnite, s tímto herním monitorem bude Fortnite vypadat plynule a ostře, což umocní váš herní zážitek.

Mezi další vlastnosti patří integrovaný systém správy kabelů, tenký rámeček od okraje k okraji, široký pozorovací úhel 178 stupňů a jedinečná textura připomínající karbonová vlákna. Na zadní straně najdete porty HDMI, DisplayPort, VGA a 3,5mm audio vstup a audio výstup. Kromě toho je připraven pro montáž na stěnu VESA.

#3 Asus VG245H 24" Full-HD 1080P Freesync herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO GRAFICKÉ KARTY AMD

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor má obnovovací frekvenci 75 Hz - pouze HDMI - a podporuje rozlišení Full HD 1080P, ale nabízí jedny z nejlepších adaptivních možností AMD FreeSync včetně různých herních předvoleb.

 • Exkluzivní předvolby režimu prohlížení
 • Rychlá, 1ms doba odezvy
 • Funkce ergonomické péče o oči
 • 75Hz obnovovací frekvence pouze pro HDMI
 • Není tak jasný jako jiné monitory

Tento monitor je navržen téměř výhradně pro použití s technologií adaptivní synchronizace AMD FreeSync a nabízí jedinečné herní předvolby, které zvyšují celkový výkon i přesnost barev. Přesnost barev lze také zlepšit pomocí barevných profilů v okně Window. Výsledkem je vysoce citlivý a vizuálně stimulující zážitek při hraní her prostřednictvím grafické karty AMD. Pokud jde o vizuální specifikace, tento monitor zvládá obnovovací frekvence 40 Hz až 75 Hz při rozlišení Full HD 1080P s bleskurychlou dobou odezvy 1 ms. K dispozici je také vestavěná technologie pro ochranu očí s filtrem modrého světla a proudy bez blikání. Technologie ASUS flicker-free využívá inteligentní dynamické nastavení podsvícení, které zabraňuje blikání podsvícení.

Mezi další funkce patří vstupní režim s rychlou odezvou, duální HDMI, aplikace GamePlus a GameVisual s vizuálními předvolbami a ergonomický stojan s možností nastavení výšky, náklonu, natočení a otočení. Pokud chcete upgradovat svůj monitor na 1440p, přečtěte si náš přehled nejlepších monitorů s rozlišením 1440p. Na levé straně monitoru - kde najdete porty pro možnosti připojení - jsou dva porty HDMI, jeden VGA a 3,5mm audio vstup/výstup. Monitor je v souladu se standardem Energy-Star a splňuje několik dalších energetických norem.

#4 VIOTEK GFV22CB 22" 144Hz 1080P ultrakompaktní herní monitor

Ocenění: NEJLEPŠÍ DESIGN

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Díky stylovému rámu, minimálním rámečkům a jedinečnému stojanu je tento monitor jedním z vizuálně nejzajímavějších ještě před zapnutím. Neuvěřitelná obnovovací frekvence 144 Hz, podpora rozlišení Full HD 1080P a adaptivní technologie FreeSync znamenají také vynikající výkon.

 • Navrženo tak, aby maximalizovalo prostor na stole
 • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz
 • G-Sync a FreeSync ready
 • Menší doba odezvy 5 ms
 • Výpadky pixelů jsou častější

Tento monitor je jedním z nejjedinečněji navržených monitorů s tenkými rámečky, minimálním estetickým vzhledem a zvláštním, ale atraktivním tříbodovým stojanem. To vše vytváří praktičtější a prostorově úspornější design, který navzdory velikosti monitoru umožňuje získat na stole hodně místa. Navíc je připraven pro standard VESA, takže monitor lze připevnit na zeď, pokud tomu dáváte přednost. Co se týče vizuálních specifikací, tento 22" monitor podporuje rozlišení Full HD 1080P, při 144 Hz s dobou odezvy 5 ms a poměrem stran 16:9. Pokud používáte operační systém Mac OS, budete si možná muset pohrát s nastavením rozlišení, protože systém preferuje poměr 16:10, na rozdíl od běžnějšího rozlišení 16:9 v systému Windows. Navíc podporuje technologii adaptivní synchronizace pro grafické karty NVIDIA i AMD: G-sync a FreeSync.

Mezi další funkce patří filtr s nízkým obsahem modrého světla, který pomáhá snižovat namáhání očí, video bez blikání a široký pozorovací úhel 170 stupňů. Na zadní straně najdete vysoce výkonný DisplayPort, 2 HDMI a 3,5mm audio výstup. A konečně hráče FPS a RTS potěší optimalizovaný režim zobrazení speciálně pro tyto typy her s integrovaným systémem zaměřování a zaměřovacího kříže GAMEPLUS. Pokud i přes tyto funkce chcete zakřivený monitor, podívejte se na našeho průvodce nejlépe zakřiveným monitorem.

#5 Acer XFA240 BMJDPR 24" 144Hz 1080P G-Sync herní monitor

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO GRAFICKÉ KARTY NVIDIA

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor s podporou technologie G-Sync je ideální pro věrné zákazníky NVIDIA a díky funkcím výškového nastavení, otáčení, otáčení a naklápění stojanu je velmi přizpůsobivý. Podporuje rozlišení Full HD 1080P při 144 Hz a rychlou dobu odezvy 1 ms.

 • Vysoce nastavitelný, aby vyhovoval mnoha úhlům pohledu
 • Doba odezvy 1 ms
 • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz a odezva 1 ms
 • Nepřitažlivý stojan
 • Tlustší rámečky než u některých dostupných modelů

Ačkoli je korunou tohoto monitoru kompatibilita se systémem NVIDIA G-Sync, funguje také se systémem AMD FreeSync, takže nikdo není vyloučen. Širokoúhlý 24" monitor pracuje v rozlišení Full HD 1080P, s obnovovací frekvencí 144 Hz přes DisplayPort a šíleně rychlá doba odezvy 1 ms pomáhá snižovat vstupní zpoždění. Neuvěřitelně přizpůsobivý stojan navíc umožňuje nastavit zobrazení podle potřeby pomocí nastavení výšky, náklonu, natočení a otočení. Navíc 170stupňové horizontální a 160stupňové vertikální pozorovací úhly nabízejí vhodnou míru pozorovacího rozsahu.

Rámečky kolem monitoru jsou o něco silnější než většina ostatních, ale nejsou nevzhledné. Monitor je navíc připraven na standard VESA, takže jej můžete připevnit na zeď a odejmout stojan. Na zadní straně najdete po jednom vstupu DisplayPort v1.2, HDMI a DVI. Integrovány jsou také specifické technologie pro ochranu očí značky, včetně funkcí proti blikání modrého světla, obrazu bez blikání a funkce nízkého stmívání. Tento monitor patří mezi nejlepší levné herní monitory, které najdete.

#6 AOC C24G1 24" 144Hz FHD 1080P Freesync zakřivený a bezrámečkový herní monitor

Ocenění: NEJVĚTŠÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor se dodává v obklopujícím stylu, který zvyšuje vizuální pohlcení a přináší jeden z nejlepších herních zážitků. Je také připraven na technologii FreeSync a podporuje rozlišení Full HD 1080P při 144 Hz s dobou odezvy 1 ms.

 • Dva porty HDMI
 • Výškově nastavitelný stojan
 • Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz a odezva 1 ms
 • Není tak jasný jako jiné monitory
 • Nemá vestavěné reproduktory

Tento monitor je zakřivený, nikoli plochý, což znamená, že obepíná hráče a poskytuje neuvěřitelně pohlcující zážitky. Když je ve vašem úhlu pohledu, vidíte mnohem více z obrazovky, než kdybyste ji neviděli. Z hlediska výkonu podporuje rozlišení Full-HD 1080P při vysoké obnovovací frekvenci 144 Hz a době odezvy 1 ms. K dispozici je adaptivní synchronizace prostřednictvím technologie AMD FreeSync, která eliminuje trhání a frustrující zadrhávání během hraní. To vše zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu.

V tomto monitoru jsou integrována řešení pro ochranu očí, včetně filtru s nízkým obsahem modrého světla a obrazu bez blikání bez stejnosměrného podsvícení. Tyto dvě funkce společně snižují namáhání očí při dlouhém hraní. Panel má elegantní bezrámečkový design s mimořádně tenkými rámečky - jsou sotva viditelné ze 3 stran. Na zadní straně jsou možnosti připojení: VGA, DisplayPort 1.2 a 2 porty HDMI (v1.4). Monitor je připraven na formát VESA a lze jej připevnit na stěnu. Pokud hledáte nejlepší herní monitor, vaše hledání může být u konce.

#7 Samsung CR50 (LC27R500FHNXZA) 27" 1080P 60Hz zakřivený a bezrámečkový herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ JAS

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor s bezkonkurenční úrovní jasu má tradičnější vzhled, a to i přes svůj pohlcující obklopující rám. Navíc je poměrně velký, má úhlopříčku 27" a podporuje rozlišení Full HD s frekvencí 60 Hz a dobou odezvy 4 ms.

 • Sytější černá, světlejší bílá, živé barvy
 • Třístranný bezrámečkový a obklopující design pro pohlcení
 • Vynikající kontrastní poměr 3000:1
 • 60Hz obnovovací frekvence
 • Menší doba odezvy 4 ms

Tato značka je známá svými jasnými a živými displeji a tento 27palcový monitor není výjimkou. Vynikající kontrastní poměr 3000:1 přispívá k mnohem hlubší černé, jasnější bílé a neuvěřitelně sytým a živým barvám. Monitor je zakřivený, díky čemuž jsou diváci mnohem blíže k akci a vytvářejí pohlcující prostředí. Třístranné bezrámečkové okraje navíc nenabízejí žádné přerušení obrazu. Jeho výkonnostní specifikace zahrnují podporu rozlišení Full HD při 60 Hz s dobou odezvy 4 ms.

Monitor podporuje technologii AMD FreeSync, která snižuje trhání obrazovky a vizuální efekty pro uživatele s kompatibilními grafickými kartami. Nebliká a má speciální režim pro úsporu očí, který snižuje modré světlo a snižuje namáhání očí. Na zadní straně monitoru jsou vstupy VGA a HDMI. K dispozici je také 3,5mm audio vstup a 3,5mm audio výstup.

#8 Philips 322E1C 32" 75Hz 1080P super zakřivený bezrámečkový herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJVĚTŠÍ EXPOZICE

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento 32" monitor je o něco větší než ostatní, přesto nabízí vynikající vizuální výkon při frekvenci 75 Hz a době odezvy 4 ms. Má také velmi úzké okraje na třech stranách, což vytváří prakticky bezrámečkový displej.

 • Přesná reprodukce barev
 • Zakulacený panel s širokými pozorovacími úhly
 • Správa kabelů zabudovaná ve stojanu
 • Jednotlivé HDMIq
 • Nízká kvalita reproduktorů

Nejenže je tento displej jedním z největších, ale nabízí také pozoruhodně přesné podání barev díky kontrastnímu poměru 3000:1 a 102 % až 104 % sRGB. Barvy na obrazovce jsou živé, krásné a ostré, aniž by vypadaly příliš jasně nebo vymazaně. To se u monitorů větších rozměrů obvykle nevidí. Tento monitor s úhlopříčkou 32 palců nabízí obnovovací frekvenci 75 Hz při rozlišení Full HD 1080P a dobu odezvy 4 ms. Ačkoli tato doba odezvy může být pomalejší, opět je to u takto velkého displeje působivá rychlost. Zakřivené tělo navíc mnohem více pohlcuje a podporuje širší pozorovací úhly.

Má třístranný velmi úzký a bezrámový design, a to po stranách i nahoře. Je také připraven na standard VESA, takže jej lze namontovat pomocí většiny standardních sad. Režim filtrovaného modrého světla a provoz bez blikání přinášejí pohodlnější funkce šetrné k očím. Poněkud unikátní je také stojan s obdélníkovou základnou a vestavěným řešením pro správu kabelů. Mezi porty patří HDMI, DisplayPort, VGA a zvukový výstup.

#9 HP VH240a (1KL30AA) 23,8" 60Hz Full-HD 1080P IPS LED herní monitor

Ocenění: NEJLEPŠÍ S OMEZENÝM ROZPOČTEM

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento displej se otáčí, aby umožnil zobrazení na šířku i na výšku, ale základna podporuje také nastavení výšky a náklonu. Celkově jde o jeden z nejuniverzálnějších monitorů.

 • HDCP pro hlavní video vstupy
 • Super tenký rámeček bez rámečku
 • Vynikající 2W duální reproduktory
 • Žádná adaptivní synchronizace
 • 60 Hz s pomalou odezvou 5 ms

Obecně lze monitory polohovat tak, aby se zobrazovaly ve vodorovném nebo svislém zobrazení - známém také jako zobrazení na šířku a na výšku -, ale často to vyžaduje sejmutí displeje ze stojanu a jeho opětovné upevnění. Tento monitor nabízí čtyřsměrnou manévrovatelnost zabudovanou ve stojanu. Monitor o velikosti obrazovky 23,8 palce je také výškově nastavitelný a lze jej naklápět. Má dobrou kvalitu obrazu a podporuje rozlišení Full HD 1080P při 60 Hz s dobou odezvy 5 ms.

Displej je připraven na standard VESA, takže jej lze namontovat pomocí téměř jakékoli standardní sady. Má také slušnou konektivitu díky podpoře HDCP pro VGA i HDMI. Mezi další vlastnosti patří široký pozorovací úhel 178 stupňů, dynamický kontrastní poměr 10 000 000:1, 72% pokrytí sRGB a dva vestavěné 2W reproduktory.

#10 ViewSonic VX2252MH 22" 60Hz 1080P herní monitor

Ocenění: NEJLEPŠÍ KOMPATIBILITA

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor nabízí nejlepší celkovou kompatibilitu s notebooky, počítači a dalšími zařízeními díky podpoře rozhraní HDMI, DVI a VGA. K dispozici je také několik přednastavených vizuálních herních režimů.

 • Různá přednastavení pro různé multimediální aplikace
 • Dynamický kontrastní poměr MEGA 50 000 000:1
 • Dodává se s kabely DVI, VGA a audio
 • Pouze 60Hz obnovovací frekvence
 • Tlustší rámečky

Tento model je dobře vybavený herní a multimediální displej střední třídy. Má sice rychlou dobu odezvy 2 ms, ale obnovovací frekvence dosahuje maximálně 60 Hz. Monitor s úhlopříčkou 22 palců však podporuje rozlišení Full HD 1080P, což je vždy vynikající. Využít můžete také software ViewSplit vyvinutý společností ViewSonic, který umožňuje rozdělení obrazovky do více oken. Vnější design je tradiční, se silnějšími rámečky a obecnějším stojanem. Jednou z nejlepších vlastností je, že nabízí rozšířenou kompatibilitu, a to prostřednictvím vstupů HDMI, DVI a VGA. Dokonce se dodává v balení s několika kabely, včetně DVI, VGA a audio.

Množství přednastavených herních a mediálních režimů umožňuje uživatelům rychle vyladit zážitky. Na rozdíl od přizpůsobování jednotlivých nastavení stačí vybrat jeden z nich a pokračovat. Kromě toho nabízí jeden z nejšílenějších dynamických kontrastních poměrů, a to 50 000 000:1 pro super ostrý a jasný obraz a barvy. Duální 2W reproduktory nabízejí výjimečný zvuk, což je neobvyklé, protože většina monitorů má nekvalitní reproduktory.

Jak jsme se rozhodli

Při hledání jsme se zaměřili na jednu z nejdůležitějších vlastností, kterou byla solidní kombinace snímkové frekvence a rozlišení. Každý monitor na seznamu zvládá přinejmenším rozlišení Full HD 1080P při 60 Hz. Pro graficky náročné aplikace a hry znamená kombinace vyšší snímkové frekvence a rozlišení lepší obraz a optimalizovaný zážitek. Pohyby a akce na obrazovce bývají při vyšší snímkové frekvenci plynulejší a realističtější a upřímně řečeno, vypadají mnohem lépe. Bohužel většina monitorů s cenou nižší než 200 dolarů bude omezena na rozlišení 1080P, protože displeje s rozlišením 4K jsou stále ještě drahé. Dokud se na trhu neobjeví levné displeje se skutečným rozlišením 4K, mějte se na pozoru před levnými monitory, které tvrdí, že nabízejí podporu vysokého rozlišení.

Další vlastností nebo specifikací je doba odezvy monitorů, která se obvykle udává v ms nebo milisekundách. Laicky řečeno, doba odezvy je celková doba, za kterou monitor zareaguje na určitý vstup a v podstatě přejde z jedné barvy na druhou. Při většině měření se bere v úvahu doba, za kterou displej přejde z černé na bílou a poté zpět na černou. Průměrná doba odezvy je 8 milisekund nebo méně. Čím vyšší číslo, tím pomalejší je doba odezvy monitoru. Při hraní her znamená nižší doba odezvy výjimečný vizuální výkon a méně trhavé přechody, zejména u her s vysokou latencí, jako jsou bojovky nebo twitchové střílečky z pohledu první osoby.

Zvažovali jsme také celkový design jednotlivých displejů a vybírali jsme monitory s minimálními rámečky nebo méně rušivými okraji. Čím tenčí je rámeček, tím blíže jste akci. Silnější rámečky mohou zničit ponoření do obrazu, zejména pokud máte sestavu více monitorů. Záleží také na podstavci nebo stojanu, který by měl nabízet vhodný rozsah pohybu pro nastavení zobrazení a úhlu displeje. Navíc, když na tom záleží, je důležitá podpora montáže VESA, pokud je v plánu připevnit displej na zeď.

Průvodce kupujícího nejlepšími monitory do 5000 kč

Nejdůležitější funkce, které je třeba zvážit

 • TN Panel - TN znamená Twisted Nematic. Tyto panely mají obvykle horší barevný rozsah a sporné možnosti jasu, ale nabízejí nejrychlejší dobu odezvy. Stejně jako u většiny monitorů označených pro hraní her bývá TN používán pro rychlejší výkon.
 • IPS panel - IPS je zkratka pro In-Plane Switching (přepínání v rovině). Tyto panely bývají dražší, ale to proto, že nabízejí živé barvy s vyšší přesností a lepší kvalitou obrazu. Upřednostňují je spíše grafici, umělci a fotografové - tedy profese, které vyžadují zvýšenou podporu barev. Mají obvykle vyšší dobu odezvy než dokonce TN panely, což z nich dělá sekundární volbu pro hraní her.
 • Panel VA - VA je zkratka pro vertikální zarovnání. Tento typ panelu je novější a vyplňuje mezeru mezi panely TN a IPS. Tento typ panelu spojuje rychlou dobu odezvy prvního displeje s živými a detailními barvami druhého. Celkově jde o jednu z lepších možností pro hraní her, protože většina panelů VA se vyznačuje velmi nízkou dobou odezvy 1 ms.

Chyby, kterých je třeba se vyvarovat

 • Soustředění se na žargon: Toto nebezpečí hrozí především novým kupujícím. Monitory používají spoustu vymyšlených slov k popisu toho, co dělají, jako například "dynamické propojení akcí" a "technologie Splendid Video Intelligence" a "inteligentní kontrastní poměr". Jak rádi říkáme nakupujícím, snažte se to všechno ignorovat. Jsou to jen vymyšlené fráze, které vám neřeknou nic užitečného. Například kontrastní poměr vychází z velké části z interních testů výrobce, které mohou být vytvořeny tak, aby říkaly cokoli, co si značka přeje. Místo toho, abyste se dívali na žargon, zabrouzdejte hlouběji a prostudujte, co monitor skutečně dělá. Je to méně vzrušující, ale mnohem lepší pro chytrý nákup.
 • Přílišná péče o poměr stran: Poměr stran je sice hezký, ale než vám k něčemu bude, potřebujete hry, které nabízejí kompatibilitu pro konkrétní poměr stran. Nejdříve se podívejte na jiné věci.
 • Ignorování portů: Nepředpokládejte, že všechny porty budou přirozeně fungovat s vaším počítačem! Neexistuje žádná záruka, pokud se na možnosti připojení skutečně nepodíváte.
 • Myslíte jen na jeden monitor: Několik našich nejlepších herních monitorů do 200 dolarů, jako je například model LG, podporuje snadné propojení pro rozložení obrazu na více než jednu obrazovku. To může být užitečné jak pro práci, tak pro hraní her a je to alternativní možnost, která stojí za zvážení.
 • Nehledě na cenu: Cena herních monitorů s panelem IPS, jako jsou ty, které jsme recenzovali v cenové kategorii pod 200 USD, často kolísá. Pokud ještě nejste připraveni na nákup, doporučujeme průběžně kontrolovat cenu na Amazonu nebo v jiných internetových obchodech kvůli výprodejům a akčním nabídkám. A podívejte se také na monitor s VA panelem.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze