Nejlepší zakřivený herní monitor 2022

Recenze: Abychom vám pomohli vybrat nejlepší zakřivený herní monitor, vyzkoušeli jsme řadu špičkových modelů a testovali, zda poskytují dokonalý obraz při graficky náročných herních aplikacích.

Abychom vám pomohli vybrat nejlepší zakřivený herní monitor, vyzkoušeli jsme řadu špičkových modelů a testovali, zda poskytují dokonalý obraz při graficky náročných herních aplikacích. Upřednostňovali jsme monitory s velkým množstvím portů pro možnost rozšíření a monitory s pokročilými funkcemi, jako jsou například vestavěné zvukové panely.

Nejlepším zakřiveným herním monitorem, který jsme vyzkoušeli, byl snadno ASUS ROG Swift PG348Q. Tento fantastický herní monitor se může pochlubit ultraširokým poměrem stran 21:9, vestavěným reproduktorem a integrovaným vedením kabelů. Čtěte dále a dozvíte se více o dalších vysoce kvalitních zakřivených herních monitorech, které lze zakoupit. Můžete se také podívat na náš seznam vysoce hodnocených monitorů na trhu.

Top 10 nejlepších zakřivených herních monitorů

#1 Zakřivený herní monitor ASUS ROG Swift PG348Q

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Vynikající all-in-one balíček pro hráče s integrovanou podporou Nvidia G-Sync, vlastní technologií péče o oči snižující únavu a robustním systémem správy kabelů.

 • Režim snižování únavy modrým světlem
 • Vestavěný reproduktor a systém správy kabelů
 • Ultraširoký poměr stran 21:9
 • Není 4K
 • 100Hz obnovovací frekvence

ASUS ROG Swift PG348Q je jednoduše úžasný zakřivený herní monitor, který nabízí plnou podporu technologie Nvidia G-Sync a vykazuje brilantní škálu barev, z nichž každá má přesné podání kontrastu. Líbilo se nám, že tento monitor je vybaven vestavěným reproduktorem i vestavěným systémem pro správu kabelů. Vynikající jsou zde také pozorovací úhly s ultraširokým poměrem stran 21:9. Tento ultraširokoúhlý displej poskytne soutěživým hráčům spoustu prostoru na herní obrazovce pro pohlcující zážitek z hraní jejich oblíbených her.

Na rozdíl od modelu Sceptre E255B-1658A se nejedná o herní monitor s rozlišením 4K. Můžete se však podívat na některé špičkové 4K monitory v našem seznamu. Díky rozlišení 3440 × 1440 je vynikající volbou jako špičkový zakřivený monitor pro systém PS4. Navíc je zde solidní obnovovací frekvence 100 Hz, ale u konkurenčních modelů jsou k dispozici vyšší obnovovací frekvence, ale rozhodně ne v této cenové kategorii. Z těchto velmi konkurenčních modelů si můžete vybrat některé z nejlepších dostupných 240Hz herních monitorů.

#2 Zakřivený herní monitor BenQ EX3203R

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Skvělá volba pro seriózní hráče s vynikající obnovovací frekvencí 144 Hz, integrací AMD Free Sync 2 a neuvěřitelně užitečným portem USB-c pro rychlý přenos dat. Díky tomu je rozhodně jedním z nejpřednějších zakřivených monitorů oproti plochým monitorům na tomto seznamu.

 • Skvěle rychlé připojení USB-C
 • 144Hz obnovovací frekvence
 • Kompatibilní s AMD Free Sync 2
 • Největší displej, 32"
 • Zakřivení 1800R nemusí vyhovovat všem spotřebitelům

BenQ EX3203R je nejlepší 144Hz herní monitor, protože tento zakřivený herní monitor je plně vybaven vážně vysokou obnovovací frekvencí. Velmi se nám líbil integrovaný port USB-C, který umožňuje rychlé přenosy dat, a plná integrace s technologií AMD Free Sync 2. Tento monitor je také vybaven spoustou možností naklápění a otáčení, aby se maximalizoval pozorovací úhel, a možností přepnout do režimu modrého světla pro snížení únavy očí.

Obnovovací frekvence je u monitorů vynikající a rychlejší je vždy lepší, což se dozvíte i v naší recenzi monitoru Alienware AW2518H. Díky vysoké obnovovací frekvenci bude hraní na zakřiveném herním displeji plynulé. Navíc zakřivená obrazovka těchto ultraširokých monitorů udržuje vaše smysly více zapojené do sledování obrazovky ve srovnání s tradičními plochými obrazovkami.

Ačkoli je tento zakřivený herní monitor vysoce nastavitelný, zakřivení 1800R nemusí být pro hráče, kteří hledají úplné pohlcení, dostatečně výrazné, podobné téměř plochému monitoru a znemožňující smysl zakřivených displejů. Také to rozhodně není největší displej na trhu, přichází s úhlopříčkou 32 palců, ale stále je to jeden z nejlepších herních monitorů na trhu. I když se nejedná o obrovskou velikost s velkým množstvím prostoru, zakřivená obrazovka stále poskytuje pohlcující náboj oproti pouze ploché obrazovce. Pokud je vám však 32 palců málo, máme pro vás seznam předních 40palcových počítačových monitorů, pokud vás zajímají.

#3 Zakřivený herní monitor Alienware AW3418DW

Odměna: NEJLEPŠÍ ESTETIKA

CO SE NÁM LÍBÍ: Mimořádně atraktivní leštěný chromovaný design s možností naprogramovat vlastní schéma osvětlení, navíc se může pochlubit dobou odezvy 4 ms a přetaktovanou obnovovací frekvencí 120 Hz.

 • OSP s 6 režimy pro různé žánry
 • Mnoho užitečných portů
 • 4 ms doba odezvy a 120Hz obnovovací frekvence
 • Nemá vestavěný reproduktor
 • Zakřivení 1900R nemusí být pro někoho dostatečně výrazné

Monitor Alienware AW3418DW se může pochlubit estetickým provedením z leštěného chromu, které nám připadalo krásné, a spoustou špičkových funkcí přizpůsobených hráčům. Líbil se nám integrovaný displej na obrazovce (OSD), který přináší přizpůsobitelné makroklávesy na viditelném panelu na samotném monitoru. Jedná se také o schopný displej pod kapotou, s dobou odezvy 4 ms, obnovovací frekvencí 120 Hz a plnou integrací s Nvidia G-Sync.

Nabízí se zde několik portů, včetně neuvěřitelně rychlých portů USB 3.0, ačkoli zde není vestavěný reproduktor ani systém pro správu kabelů. Zakřivení 1900R zde navíc nabízí poměr stran 21:9, ale pro některé hráče nemusí být dostatečně pohlcující. A pro hráče, kteří chtějí pohlcující monitor, ale ne vysokou cenovku, se podívejte na náš seznam nejlépe hodnocených levných herních monitorů.

#4 Zakřivený herní monitor LG 34GK950F-B UltraGear

Odměna: NEJLEPŠÍ NASTAVITELNÝ STOJAN

CO SE NÁM LÍBÍ: Obsahuje fantastický stojan, který je vysoce nastavitelný podle řady ukazatelů, s plnou integrací s technologií Radeon Free Sync 2 a obnovovací frekvencí 144 Hz.

 • Design prakticky bez okrajů
 • S podporou technologie Radeon Free Sync 2
 • 144Hz obnovovací frekvence
 • Zakřivení 1900R, i když poměr stran 21:9 je pěkný
 • Nebere porty USB 3.0

K monitoru LG 34GK950F-B UltraGear je připojen nejlepší stojan ve své třídě, který je vysoce nastavitelný v mnoha různých směrech, včetně náklonu, výšky a natočení, přičemž pro každou metriku je k dispozici dostatek možností. Líbil se nám prakticky bezokrajový design, který zvyšuje pohlcení při hraní, a vysoce efektivní obnovovací frekvence 144 Hz. Tento monitor je také plně integrován s tolik žádanou technologií Radeon Free Sync 2 a obsahuje vlastní systém redukce rozmazání obrazu.

Ačkoli je tento monitor vybaven portem HDMI, dvěma porty USB a konektorem pro sluchátka, není vybaven žádným portem USB 3.0, což může některé moderní zákazníky iritovat. Také zakřivení 1900R nemusí vyhovovat všem hráčům, i když poměr stran 21:9 je jistě úchvatný na pohled.

#5 Zakřivený herní monitor Asus Rog Swift PG35VQ

Odměna: NEJLEPŠÍ KVALITA

CO SE NÁM LÍBÍ: Vysoce kvalitní provedení se spoustou neuvěřitelných parametrů, včetně neuvěřitelné obnovovací frekvence 200 Hz, doby odezvy 2 ms a patentované technologie Quantum Dot, která má za následek plynulost a gradaci barev v kvalitě jako v kině.

 • Kvalitní gradace barev jako v kině
 • Neuvěřitelná obnovovací frekvence 200 Hz
 • 2ms doba odezvy
 • Cena je na vyšší straně
 • Nemá vestavěné reproduktory, ale zato spoustu portů

Monitor Asus Rog Swift PG35VQ je mimořádně kvalitní, má řadu nejlepších parametrů ve své třídě, včetně neuvěřitelně rychlé obnovovací frekvence 200 Hz a doby odezvy 2 ms, které naprosto vynikají u graficky náročných her. Barvy na tomto displeji opravdu vyniknou díky patentované technologii Quantum Dot, která vyhlazuje barevnou gradaci. Tento monitor je také vybaven firemní technologií Eye Care využívající modré světlo, která pomáhá snižovat únavu a namáhání očí.

Jedná se o špičkový zakřivený herní monitor, a proto je jeho cena ve srovnání s mnoha jinými monitory na trhu vyšší. Navíc zde nejsou vestavěné reproduktory, ale spousta portů, včetně USB 3.0 a DisplayPortu, pro připojení vlastní sady.

#6 Zakřivený herní monitor Acer Predator X34

Odměna: NEJLEPŠÍ CENA

CO SE NÁM LÍBÍ: Cenově výhodný displej se spoustou špičkových funkcí, včetně integrace Nvidia G-Sync, spousty užitečných portů a možnosti nastavení barev v 6 osách.

 • Nastavení barev v 6 osách
 • Více portů, včetně DisplayPortu a USB 3.0
 • Integrace Nvidia G-Sync
 • Žádná vestavěná správa kabelů
 • 4ms doba odezvy

Počítač Acer Predator X34 přichází s cenou příznivou pro zákazníka a zároveň nabízí funkce odpovídající dražším konkurentům, včetně plné integrace Nvidia G-Sync a nastavení barev v 6 osách díky vlastní technologii ColorPlus a 100% gamutu sRGB. Líbila se nám nabídka několika portů, mezi něž patří HDMI, DisplayPort a USB 3.0.

Obnovovací frekvence je zde slušná, přetaktovaná na 120 Hz, ale doba odezvy je na pomalejší straně, 4 ms, i když nám stále připadala dostatečně citlivá pro jakoukoli hru, kterou jsme na ni hodili. Také zde není vestavěný systém pro správu kabelů, takže budete muset najít jiný způsob, jak kabely a šňůry schovat před zraky.

#7 Zakřivený herní monitor Samsung CRG9

Odměna: NEJLEPŠÍ VELKÝ DISPLEJ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Je vybaven velkým a živým 49" ultraširokým QHD displejem se slušnou obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií QLED společnosti Samsung, která pomáhá zajistit přesné podání barev.

 • Režim snižující únavu z modrého světla
 • TechnologieQLED poskytuje jasné a živé barvy
 • Dvojité provedení umožňuje funkci rozdělení obrazovky
 • 4ms doba odezvy na pomalejší straně
 • Může být obtížné najít místo, kam jej umístit

Samsung CRG9 přináší neuvěřitelné pohlcení díky osazení obrovským 49palcovým displejem a vlastní technologii QLED, která umožňuje přesné a živé podání barev a obsahuje režim emulace sRGB. Samotná obrazovka je v podstatě dvěma monitory v jednom, takže můžete mít spuštěné dvě hry najednou prostřednictvím rozdělené obrazovky. Líbily se nám obsažené funkce ultraširokého monitoru, které pomáhají snižovat únavu očí, a mnoho nabízených portů, včetně HDMI, USB 3.0 a dalších. Tento monitor je také hned po vybalení kompatibilní se synchronizací Radeon Freesync 2, což je příjemné.

Přestože je zde 120Hz obnovovací frekvence slušná, doba odezvy dosahuje poměrně pomalých 4 ms. Navíc se jedná o velký a těžkopádný monitor, takže se budete muset ujistit, že máte velký stůl nebo držák VESA 100, na který jej můžete umístit. Tento ultraširokoúhlý model byste pravděpodobně měli porovnat s některými z nejlepších ultraširokoúhlých herních monitorů nebo s nejlepšími herními monitory FreeSync, které mají velké zakřivené herní displeje a také vysoká rozlišení a obnovovací frekvence až 200 Hz.

#8 Zakřivený herní monitor Asus TUF VG32VQ

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA ROZPOČET

CO SE NÁM LÍBÍ: Cenově výhodný displej s řadou špičkových funkcí, jako je obnovovací frekvence 144 Hz, doba odezvy 1 ms a patentovaná technologie, která během hraní osvětluje tmavé oblasti, aniž by přidávala příliš mnoho jasu.

 • Technologie pro minimalizaci únavy zraku
 • 144Hz obnovovací frekvence a 1ms doba odezvy
 • Vlastní technologie Shadow Boost pro osvětlení tmavých oblastí
 • Velikost maximálně 32"
 • Není vybaven porty USB

Monitor Asus TUF VG32VQ přichází s cenově příznivou cenou a zároveň nabízí funkce, které se vyrovnají dražším konkurentům, včetně 144Hz obnovovací frekvence a 1ms doby odezvy, což obojí nabízí špičkový výkon při hraní graficky náročných her. Líbila se nám implementace modrého světla, která snižuje únavu očí v důsledku dlouhodobého používání, a firemní technologie Shadow Boost, která osvětluje tmavé herní oblasti, aniž by přidávala příliš mnoho jasu nebo kontrastu.

Ačkoli je u tohoto nejlepšího levného zakřiveného herního monitoru k dispozici více možností velikosti, jejich maximální velikost je 32 palců, což je na menší straně. Tento herní displej je také vybaven porty HDMI a DisplayPort, ale nejsou k dispozici vůbec žádné porty USB. A pokud chcete o něco levnější variantu, podívejte se na nejlepší herní monitory do 5000 Kč nebo na některé z nejlepších herních monitorů s rozlišením 1080p.

#9 Zakřivený herní monitor Aorus CV27Q

Odměna: Nejlepší barevné podání

CO SE NÁM LÍBÍ: Může se pochlubit několika inovacemi, které pomáhají se zobrazením barev, včetně funkcí HDR a integrace DCI-P3, s fantastickou obnovovací frekvencí 165 Hz a hlubokým zakřivením 1500R.

 • High bit rate 3 ready (HBR3)
 • 165Hz obnovovací frekvence a 1ms doba odezvy
 • Hluboké a pohlcující zakřivení 1500R
 • K dispozici pouze v 27" provedení
 • Přiložený kabel DisplayPort není nejlepší dostupný

Monitor Aorus CV27Q přináší vynikající a skutečně přesné zobrazení barev díky displeji HDR a integraci DCI-P3. Tato zakřivená obrazovka je bestie, pokud jde o graficky náročné herní aplikace, s obnovovací frekvencí 165 Hz a dobou odezvy 1 ms. Líbilo se nám také pohlcující zakřivení 1500R a skutečnost, že je připraven na vysokou přenosovou rychlost 3, takže jej lze snadno integrovat se všemi nejnovějšími a nejlepšími grafickými kartami.

Ačkoli jsou specifikace skutečně hovězí, tento monitor je k dispozici pouze v jedné velikosti, 27 palců, což nemusí vyhovovat potřebám všech spotřebitelů. Kromě toho je tento monitor dodáván s kabelem DisplayPort, aby bylo možné využít výhod této technologie, ale není to ten nejodolnější kabel na trhu. Porovnejte jej také s některými z nejlepších herních monitorů s HDR.

#10 Zakřivený herní monitor Acer XR382CQK

Odměna: Nejlepší vestavěné reproduktory

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Je vybaven dvojicí 7" integrovaných reproduktorů, které produkují robustní a příjemnou zvukovou odezvu, s bleskurychlou dobou odezvy 1 ms a pohlcující 37,5" obrazovkou.

 • Poměr stran 21:9
 • 1ms doba odezvy
 • Pohlcující 37,5" panel
 • 75Hz obnovovací frekvence
 • HDR ready, ale se snížením na SDR

Model Acer XR382CQK je vybaven dvojicí překvapivě výkonných sedmipalcových reproduktorů, které vytvářejí přesný a robustní stereofonní obraz, jenž výrazně pomáhá při pohlcení. Líbil se nám nadprůměrně velký 37,5palcový LCD panel a mimořádně rychlá doba odezvy 1 ms. Tento zakřivený herní monitor má také poměr stran 21:9, který nabízí příjemné a spolehlivé zakřivení při hraní vašich oblíbených videoher.

Ačkoli se nám doba odezvy 1 ms líbila, obnovovací frekvence 75 Hz je na nižší straně, takže s tím před nákupem počítejte. Tento monitor je také inzerován jako HDR-ready, ale ve skutečnosti to znamená, že snižuje rozlišení HDR obrazu na SDR, i když konečný výsledek je stále příjemný.

Jak jsme se rozhodli

Abychom pomohli zúžit výběr do výše uvedeného seznamu, hledali jsme zakřivené herní monitory, které nabízejí skutečné pohlcení, když jsme je šli testovat s pokročilými a graficky náročnými herními aplikacemi. Za tímto účelem se nám líbily monitory s poměrem stran 21:9 a monitory s vestavěnými reproduktory nebo snadno přístupnými zvukovými porty, které pomáhají vytvořit iluzi, že jsme ve hře.

Stejně jako u všech herních monitorů byly neuvěřitelně důležité doby odezvy a obnovovací frekvence. Oblíbili jsme si monitory s bleskurychlou dobou odezvy, rychlou až 1 ms, a monitory s obnovovací frekvencí v oblasti 120 Hz až 144 Hz. Mnoho monitorů jde ještě dál a nabízí obnovovací frekvence až 165 Hz a 200 Hz. V případě monitorů s o něco nižšími specifikacemi jsme se ujistili, že je otestujeme v reálných herních scénářích, abychom se ujistili, že stále fungují obdivuhodně.

Co se týče typu panelu, zahrnuli jsme panely VA a IPS, pokud již víte, co je monitor IPS nebo VA, protože každá varianta nabízí své vlastní výhody a nevýhody, které jsou často specifické pro samotný monitor. Oblíbili jsme si také displeje s vestavěnými reproduktory, vestavěnými systémy pro správu kabelů a množstvím dostupných portů, včetně DisplayPortu, USB, USB 3.0, HDMI a dalších. V neposlední řadě jsme se ujistili, že každý z výše uvedených monitorů je kompatibilní se standardem VESA a nabízí integraci s technologií Free Sync 2 nebo G-Sync.

Průvodce nákupem nejlepšího zakřiveného herního monitoru

Nejdůležitější funkce, které je třeba zvážit

 • TN panel - TN je zkratka pro Twisted Nematic. Tyto panely mají obvykle podprůměrný barevný rozsah a sporné možnosti jasu, ale nabízejí nejrychlejší dobu odezvy. Stejně jako v případě většiny monitorů označených pro hraní her se displeje TN používají spíše pro rychlejší výkon.
 • IPS panel - IPS je zkratka pro In-Plane Switching. Tyto panely bývají dražší, ale to proto, že nabízejí živé barvy s vyšší přesností. Bývají preferovány grafiky a vynikají v graficky náročných hrách. Navíc zjistíte, že mnoho nejlepších zakřivených monitorů pro hraní her je vybaveno panely IPS.
 • Panel VA - VA je zkratka pro vertikální zarovnání. Tento typ panelu je novější a vyplňuje mezeru mezi panely TN a IPS. Spojuje rychlou dobu odezvy prvního displeje s živými a detailními barvami druhého. Celkově jde o jednu z lepších možností pro hraní her, protože většina panelů VA se vyznačuje velmi rychlou dobou odezvy.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze