10 nejlepších zakřivených herních monitorů v roce 2022

Abychom vám pomohli najít nejlepší zakřivený herní monitor, vyzkoušeli jsme řadu špičkových modelů a testovali, zda poskytují dokonalý obraz při graficky náročných herních aplikacích.

Abychom vám pomohli najít nejlepší zakřivený herní monitor, vyzkoušeli jsme řadu špičkových modelů a testovali, zda poskytují dokonalý obraz při graficky náročných herních aplikacích. Upřednostňovali jsme monitory s velkým množstvím portů kvůli možnosti rozšíření a monitory s pokročilými funkcemi, jako jsou například vestavěné zvukové panely.

Nejlepším zakřiveným herním monitorem, který jsme vyzkoušeli, byl snadno ASUS ROG Swift PG348Q. Tento fantastický herní monitor se může pochlubit ultraširokým poměrem stran 21:9, vestavěným reproduktorem a integrovaným vedením kabelů. Čtěte dále a dozvíte se více o dalších vysoce kvalitních zakřivených herních monitorech, které lze zakoupit. Můžete se také podívat na náš seznam vysoce hodnocených monitorů na trhu.

10 nejlepších zakřivených herních monitorů

#1 Zakřivený herní monitor ASUS ROG Swift PG348Q

Nakupte na alza.cz

Ocenění: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Vynikající univerzální balíček pro hráče s integrovanou podporou Nvidia G-Sync, vlastní technologií péče o oči snižující únavu a robustním systémem správy kabelů.

 • Režim modrého světla snižující únavu
 • Vestavěný reproduktor a systém pro správu kabelů
 • Velmi široký poměr stran 21:9
 • Není 4K
 • 100Hz obnovovací frekvence

ASUS ROG Swift PG348Q je jednoduše úžasný zakřivený herní monitor, který nabízí plnou podporu technologie Nvidia G-Sync a podává brilantní barvy s přesným podáním kontrastu. Líbilo se nám, že tento monitor je vybaven vestavěným reproduktorem i vestavěným systémem pro správu kabelů. Vynikající jsou zde také pozorovací úhly s ultraširokým poměrem stran 21:9.

Na rozdíl od modelu Sceptre E255B-1658A se nejedná o herní monitor s rozlišením 4K. Můžete se však podívat na některé špičkové 4K monitory v našem seznamu. Rozlišení 3440 × 1440 z něj dělá vynikající volbu jako špičkový zakřivený monitor pro systém PS4. Navíc je zde solidní obnovovací frekvence 100 Hz, ale u konkurenčních modelů jsou k dispozici vyšší obnovovací frekvence, ale rozhodně ne v této cenové kategorii. Z těchto velmi konkurenčních modelů si můžete vybrat některé z nejlepších dostupných 240Hz herních monitorů.

#2 Zakřivený herní monitor BenQ EX3203R

Nakupte na alza.cz

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Skvělá volba pro náročné hráče s vynikající obnovovací frekvencí 144 Hz, integrací AMD Free Sync 2 a neuvěřitelně užitečným portem USB-c pro rychlý přenos dat. To z něj rozhodně dělá jeden z nejpřednějších zakřivených monitorů oproti plochým monitorům na tomto seznamu.

Přečtěte si celou recenzi:

 • Skvěle rychlé připojení USB-C
 • 144Hz obnovovací frekvence
 • Kompatibilní s technologií AMD Free Sync 2
 • Největší displej, 32"
 • Zakřivení 1800R nemusí vyhovovat všem spotřebitelům

BenQ EX3203R je nejlepší 144Hz herní monitor, protože tento zakřivený herní monitor je plně vybaven opravdu vysokou obnovovací frekvencí. Líbil se nám integrovaný port USB-C, který umožňuje rychlé přenosy dat, a plná integrace s technologií AMD Free Sync 2. Tento monitor má také spoustu možností náklonu a natočení, aby se maximalizoval pozorovací úhel, a možnost přepnout do režimu modrého světla pro snížení únavy očí.

Obnovovací frekvence je u monitorů vynikající a rychlejší je vždy lepší, což se dozvíte v naší recenzi monitoru Alienware AW2518H.

Ačkoli je tento zakřivený herní monitor vysoce nastavitelný, zakřivení 1800R nemusí být dostatečně výrazné pro hráče, kteří hledají úplné pohlcení. Také to rozhodně není největší displej na trhu, má 32 palců, ale stále je to jeden z nejlepších herních monitorů na trhu. Pokud je vám však 32 palců málo, máme pro vás v případě zájmu seznam předních 40palcových počítačových monitorů.

#3 Zakřivený herní monitor Alienware AW3418DW

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ ESTETIKA

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Mimořádně atraktivní design v leštěném chromu s možností naprogramovat vlastní schémata osvětlení, navíc s dobou odezvy 4 ms a přetaktovanou obnovovací frekvencí 120 Hz.

 • OSP s 6 režimy pro různé žánry
 • Mnoho užitečných portů
 • 4 ms doba odezvy a 120Hz obnovovací frekvence
 • Není zabudovaný reproduktor
 • Zakřivení 1900R nemusí být pro někoho dostatečně výrazné

Počítač Alienware AW3418DW se může pochlubit estetickým provedením v leštěném chromu, které se nám líbilo, a spoustou špičkových funkcí přizpůsobených hráčům. Líbil se nám integrovaný displej na obrazovce (OSD), který přináší přizpůsobitelné makroklávesy na viditelném panelu na samotném monitoru. Jedná se také o schopný displej pod kapotou, s dobou odezvy 4 ms, obnovovací frekvencí 120 Hz a plnou integrací s Nvidia G-Sync.

V nabídce je několik portů, včetně neuvěřitelně rychlých portů USB 3.0, chybí však vestavěný reproduktor nebo systém správy kabelů. Zakřivení 1900R zde navíc nabízí poměr stran 21:9, ale pro některé hráče nemusí být dostatečně pohlcující. A pro hráče, kteří chtějí pohlcující monitor, ale ne vysokou cenu, pak se podívejte na náš seznam nejlépe hodnocených levných herních monitorů.

#4 Zakřivený herní monitor LG 34GK950F-B UltraGear

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ NASTAVITELNÝ STOJAN

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Obsahuje fantastický stojan, který je vysoce nastavitelný v řadě parametrů, s plnou integrací s technologií Radeon Free Sync 2 a obnovovací frekvencí 144 Hz.

Přečtěte si celou recenzi: LG 34GK950F

 • Design prakticky bez okrajů
 • Povolená funkce Radeon Free Sync 2
 • 144Hz obnovovací frekvence
 • Zakřivení 1900R, i když poměr stran 21:9 je pěkný
 • Žádné porty USB 3.0

Monitor LG 34GK950F-B UltraGear je připojen k nejlepšímu stojanu ve své třídě, který je vysoce nastavitelný v mnoha různých směrech, včetně náklonu, výšky a otáčení, s mnoha možnostmi pro každou metriku. Líbil se nám prakticky bezokrajový design, který zvyšuje pohlcení při hraní, a vysoce efektivní obnovovací frekvence 144 Hz. Tento monitor se také plně integruje s tolik žádanou technologií Radeon Free Sync 2 a obsahuje vlastní systém redukce rozmazání.

Ačkoli je monitor vybaven portem HDMI, dvěma porty USB a konektorem pro sluchátka, není vybaven žádným portem USB 3.0, což může některé moderní zákazníky rozladit. Také zakřivení 1900R nemusí vyhovovat všem hráčům, i když poměr stran 21:9 je jistě úchvatný.

#5 Zakřivený herní monitor Asus Rog Swift PG35VQ

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ KVALITA

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Vysoce kvalitní design se spoustou neuvěřitelných parametrů, včetně neuvěřitelné obnovovací frekvence 200 Hz, doby odezvy 2 ms a patentované technologie Quantum Dot, která zajišťuje plynulost a gradaci barev v kvalitě jako v kině.

 • Barevná gradace jako v kině
 • Neuvěřitelná obnovovací frekvence 200 Hz
 • 2ms doba odezvy
 • Cena je na vyšší straně
 • Nemá vestavěné reproduktory, ale spoustu portů

Monitor Asus Rog Swift PG35VQ je výjimečně kvalitní a má řadu nejlepších parametrů ve své třídě, včetně neuvěřitelně rychlé obnovovací frekvence 200 Hz a doby odezvy 2 ms, které naprosto vynikají při hraní graficky náročných her. Barvy na tomto displeji opravdu vyniknou díky patentované technologii Quantum Dot, která vyhlazuje gradaci barev. Tento monitor je také vybaven firemní technologií Eye Care využívající modré světlo, která pomáhá snižovat únavu a namáhání očí.

Jedná se o špičkový zakřivený herní monitor, a proto je jeho cena ve srovnání s mnoha jinými monitory na trhu vyšší. Navíc zde nejsou vestavěné reproduktory, ale spousta portů, včetně USB 3.0 a DisplayPortu, pro připojení vlastní sady.

#6 Zakřivený herní monitor Acer Predator X34

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ HODNOTA

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Cenově výhodný displej se spoustou špičkových funkcí, včetně integrace Nvidia G-Sync, spousty užitečných portů a možnosti nastavení barev v 6 osách.

 • 6osé nastavení barev
 • Více portů, včetně DisplayPortu a USB 3.0
 • Integrace technologie NVIDIA G-Sync
 • Není vestavěný kabelový management
 • 4ms doba odezvy

Acer Predator X34 je cenově výhodný a zároveň nabízí funkce odpovídající dražším konkurentům, včetně plné integrace technologie Nvidia G-Sync a nastavení barev v 6 osách díky vlastní technologii ColorPlus a 100% gamutu sRGB. Líbila se nám nabídka několika portů, mezi něž patří HDMI, DisplayPort a USB 3.0.

Obnovovací frekvence je zde slušná, přetaktovaná na 120 Hz, ale doba odezvy je pomalejší, 4 ms, ačkoli jsme zjistili, že je stále dostatečně rychlá pro jakoukoli hru, kterou jsme na něj hodili. Také zde není žádný vestavěný systém pro správu kabelů, takže budete muset najít jiný způsob, jak skrýt kabely a šňůry mimo dohled.

#7 Zakřivený herní monitor Samsung CRG9

Ocenění: NEJLEPŠÍ VELKÁ DISPOZICE

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Je vybaven velkým a živým 49" ultraširokoúhlým QHD displejem se slušnou obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií QLED společnosti Samsung, která pomáhá zajistit přesné podání barev.

 • Režim modrého světla snižující únavu
 • TechnologieQLED poskytuje jasné a živé barvy
 • Dvojité provedení umožňuje funkci rozdělení obrazovky
 • 4ms doba odezvy na pomalejší straně
 • Může být obtížné najít místo, kam ji umístit

Samsung CRG9 poskytuje neuvěřitelný zážitek díky obrovskému 49palcovému displeji a vlastní technologii QLED, která umožňuje přesné a živé zobrazení barev a zahrnuje režim emulace sRGB. Samotná obrazovka je v podstatě dvěma monitory v jednom, takže můžete mít spuštěné dvě hry najednou prostřednictvím rozdělené obrazovky. Líbily se nám přiložené funkce, které pomáhají snižovat únavu očí, a množství nabízených portů, včetně HDMI, USB 3.0 a dalších. Tento monitor je také hned po vybalení kompatibilní se synchronizací Radeon Freesync 2, což je příjemné.

Ačkoli 120Hz obnovovací frekvence je slušná, doba odezvy je poměrně pomalá - 4 ms. Navíc se jedná o velký a těžkopádný monitor, takže se budete muset ujistit, že máte velký stůl nebo držák VESA 100, na který jej můžete umístit. Tento ultrawide model byste pravděpodobně měli porovnat s některými z nejlepších herních ultrawide monitorů nebo nejlepších herních monitorů s technologií FreeSync, které mají velké zakřivené herní displeje a také vysoká rozlišení a obnovovací frekvence až 200 Hz.

#8 Zakřivený herní monitor Asus TUF VG32VQ

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ S OMEZENÝM ROZPOČTEM

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Cenově výhodný displej s řadou špičkových funkcí, jako je 144Hz obnovovací frekvence, doba odezvy 1 ms a patentovaná technologie, která během hraní osvětluje tmavé oblasti, aniž by přidávala příliš mnoho jasu.

Přečtěte si celou recenzi: ASUS VG32VQ

 • Technologie pro minimalizaci únavy zraku
 • 144Hz obnovovací frekvence a 1ms doba odezvy
 • Proprietární technologie Shadow Boost pro osvětlení tmavých oblastí
 • Velikost maximálně 32"
 • Žádné porty USB

Asus TUF VG32VQ je cenově dostupný a zároveň nabízí funkce, které se vyrovnají dražším konkurentům, včetně 144Hz obnovovací frekvence a 1ms doby odezvy, což obojí nabízí špičkový výkon při hraní graficky náročných her. Líbila se nám implementace modrého světla, která snižuje únavu očí v důsledku dlouhodobého používání, a firemní technologie Shadow Boost, která osvětluje tmavé herní oblasti, aniž by přidávala příliš mnoho jasu nebo kontrastu.

Ačkoli je u tohoto nejlepšího levného zakřiveného herního monitoru k dispozici více možností velikosti, jejich maximální úhlopříčka je 32 palců, což je na menší straně. Tento herní displej je také vybaven porty HDMI a DisplayPort, ale nejsou k dispozici žádné porty USB. A pokud chcete o něco levnější variantu, podívejte se na nejlepší herní monitory do 200 dolarů nebo na některé z nejlepších herních monitorů s rozlišením 1080p.

#9 Zakřivený herní monitor Aorus CV27Q

Ocenění: NEJLEPŠÍ BAREVNÉ PODÁNÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Může se pochlubit několika inovacemi, které pomáhají se zobrazením barev, včetně funkcí HDR a integrace DCI-P3, s fantastickou obnovovací frekvencí 165 Hz a hlubokým zakřivením 1500R.

 • High bit rate 3 ready (HBR3)
 • 165Hz obnovovací frekvence a doba odezvy 1 ms
 • Hluboké a pohlcující zakřivení 1500R
 • K dispozici pouze ve velikosti 27"
 • Přiložený kabel DisplayPort není nejlepší dostupný

Monitor Aorus CV27Q poskytuje vynikající a skutečně přesné zobrazení barev díky displeji HDR a integraci DCI-P3. Tento monitor je bestie, pokud jde o graficky náročné herní aplikace, s obnovovací frekvencí 165 Hz a dobou odezvy 1 ms. Líbilo se nám také pohlcující zakřivení 1500R a skutečnost, že je připraven na vysokou přenosovou rychlost 3, takže jej lze snadno integrovat se všemi nejnovějšími a nejlepšími grafickými kartami.

Ačkoli jsou specifikace tohoto monitoru skutečně silné, je k dispozici pouze v jedné velikosti, a to 27 palců, což nemusí vyhovovat potřebám všech zákazníků. Kromě toho je tento monitor dodáván s kabelem DisplayPort, aby bylo možné využít výhod této technologie, ale není to nejpevnější kabel na trhu. Porovnejte jej také s některými nejlepšími herními HDR monitory.

#10 Zakřivený herní monitor Acer XR382CQK

Ocenění: NEJLEPŠÍ VESTAVĚNÉ REPRODUKTORY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Je vybaven dvojicí 7" integrovaných reproduktorů, které produkují robustní a příjemnou zvukovou odezvu, s neuvěřitelně rychlou dobou odezvy 1 ms a pohlcující 37,5" obrazovkou.

 • Poměr stran 21:9
 • 1ms doba odezvy
 • Immersivní 37,5" panel
 • 75Hz obnovovací frekvence
 • HDR ready, ale se snížením rozlišení na SDR

Počítač Acer XR382CQK je vybaven dvojicí překvapivě výkonných sedmipalcových reproduktorů, které vytvářejí přesný a robustní stereofonní obraz, jenž výrazně napomáhá vžití do děje. Líbil se nám nadprůměrně velký 37,5palcový LCD panel a extrémně rychlá doba odezvy 1 ms. Tento zakřivený herní monitor má také poměr stran 21:9, který nabízí příjemné a spolehlivé zakřivení při hraní vašich oblíbených videoher.

Ačkoli se nám líbila doba odezvy 1 ms, obnovovací frekvence 75 Hz je na nižší straně, takže s tím před nákupem počítejte. Tento monitor je také inzerován jako HDR-ready, ale ve skutečnosti to znamená, že snižuje rozlišení HDR obrazu na SDR, i když konečný výsledek je stále příjemný.

Jak jsme se rozhodli

Abychom zúžili výše uvedený seznam, hledali jsme zakřivené herní monitory, které nabízejí skutečné pohlcení, když jsme je testovali v pokročilých a graficky náročných herních aplikacích. Za tímto účelem se nám líbily monitory s poměrem stran 21:9 a monitory s vestavěnými reproduktory nebo snadno přístupnými zvukovými porty, které pomáhají vytvořit iluzi, že jsme ve hře.

Stejně jako u všech herních monitorů byla doba odezvy a obnovovací frekvence nesmírně důležitá. Líbily se nám monitory s bleskurychlou dobou odezvy, která dosahovala až 1 ms, a monitory s obnovovací frekvencí v rozmezí 120 Hz až 144 Hz. Mnoho monitorů jde ještě dál a nabízí obnovovací frekvence až 165 Hz a 200 Hz. V případě monitorů s o něco nižšími specifikacemi jsme se ujistili, že je otestujeme v reálných herních scénářích, abychom se ujistili, že stále fungují obdivuhodně.

Co se týče typu panelu, zahrnuli jsme panely VA a IPS, protože každá varianta nabízí své vlastní výhody a nevýhody, které jsou často specifické pro daný monitor. Oblíbili jsme si také displeje s vestavěnými reproduktory, vestavěnými systémy pro správu kabelů a množstvím dostupných portů, včetně DisplayPortu, USB, USB 3.0, HDMI a dalších. Nakonec jsme se ujistili, že každý z výše uvedených monitorů je kompatibilní se standardem VESA a nabízí integraci s technologií Free Sync 2 nebo G-Sync.

Průvodce kupujícího nejlepšího zakřiveného herního monitoru

Nejdůležitější funkce, které je třeba zvážit

 • TN Panel - TN je zkratka pro Twisted Nematic. Tyto panely mají obvykle horší barevný rozsah a sporné možnosti jasu, ale nabízejí nejrychlejší dobu odezvy. Stejně jako u většiny monitorů označených pro hraní her se displeje TN používají spíše kvůli rychlejšímu výkonu.
 • IPS panel - IPS je zkratka pro In-Plane Switching (přepínání v rovině). Tyto panely bývají dražší, ale to proto, že nabízejí živé barvy s vyšší přesností. Bývají preferovány grafiky a vynikají v graficky náročných hrách.
 • Panel VA - VA je zkratka pro vertikální zarovnání. Tento typ panelu je novější a vyplňuje mezeru mezi panely TN a IPS. Spojuje rychlou dobu odezvy prvního displeje s živými a detailními barvami druhého. Celkově jde o jednu z lepších možností pro hraní her, protože většina panelů VA se vyznačuje velmi rychlou dobou odezvy.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze