Nejlepší počítačové monitory v roce 2022

Ať už hrajete hry nebo pracujete, nejlepší počítačový monitor na vašem stole může mít obrovský význam.

Ať už hrajete hry nebo pracujete, nejlepší počítačový monitor na vašem stole může mít obrovský význam. Proto jsme pro vás našli nejlepší počítačové monitory, prozkoumali klíčové funkce a názory zákazníků, abychom vám poskytli celkový přehled o tomto důležitém počítačovém příslušenství. Poté jsme zakoupili 10 nejlepších monitorů a otestovali je v reálném čase v našich vlastních firemních a domácích počítačích, abychom zjistili, který monitor je ze všech nejlepší.

Během testování jsme mimo jiné měřili vlastnosti, jako jsou nastavitelné stojany, kvalita obrazu a doba odezvy. Když jsme na každém z těchto monitorů pracovali, hráli hry a sledovali Netflix, vítězem se stal jednoznačně 34″ ultraširokoúhlý monitor LG 34UM69G-B. Tento ultraširoký monitor má vše, co potřebujete pro co nejvšestrannější zážitek z používání monitoru. Díky velmi nízké odezvě, ultra vysokému rozlišení a elegantnímu designu tento monitor LG porazil všechny ostatní, které jsme testovali. Čtěte dále a dozvíte se více o tomto monitoru a našich dalších nejlepších výběrech.

Recenze 5 nejlepších počítačových monitorů

#1 Monitor LG 34UM69G-B 34″

Nakupte na alza.cz

Ocenění: Nejlepší výběr/nejlepší hra

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Monitor LG 34UM69G-B vám poskytne mimořádně široký obraz, který je ideální pro hraní her i práci. Získáte také mimořádně rychlou odezvu a funkci AMD Free Sync pro ještě plynulejší zážitek.

 • Velmi širokoúhlý displej
 • Super rychlá odezva 1 ms
 • AMD Free Sync
 • Není to monitor 4K HDR
 • Nízká obnovovací frekvence 75 Hz
 • Pouze jeden port HDMI

Pokud máte zájem naskočit na vlak širokoúhlých monitorů, je LG 34UM69G-B počítačový monitor, který si nebudete chtít nechat ujít. Monitor LG s celkovou úhlopříčkou 34 palců nabízí poměr stran 21:9, který je ideální pro hraní her. A i když se nejedná o monitor s plným rozlišením 4K - což je u herních monitorů to nejlepší - stále získáte rozlišení 2560 x 1080. Získáte také dobu odezvy 1 ms a technologii AMD FreeSync, která zlepšuje hraní tím, že eliminuje zadrhávání a rozmazávání pohybu. Pokud je pro vás 34 palců příliš velký displej, můžete se uskromnit a zvážit některý z nejlepších 27palcových monitorů.

Bohužel 34UM69G-B nabízí pouze obnovovací frekvenci 75 Hz, což není tak rychlé, jak bychom si u monitoru pro hraní her přáli, jako u nejlepšího 240Hz monitoru. To znamená, že během, zejména rychlých akčních momentů, se můžete setkat s rozmazáním obrazu. Monitor Free-Sync je plně nastavitelný, což umožňuje naklánět monitor do stran a zepředu dozadu a také nastavovat výšku. Má port USB C, ale k dispozici budete mít pouze jeden port HDMI a jeden Display Port, takže k němu nebudete moci připojit mnoho zařízení. Mnoho ultraširokoúhlých monitorů je zakřivených herních monitorů a tento není, ale ve skutečnosti se nám líbil více než zakřivené herní monitory, které jsme testovali. Zakřivení je teď rozhodně "in", ale my jsme byli více než spokojeni s tradičním přístupem, který LG používá. Hráči si budou chtít přečíst nejlepší herní monitory do 200 dolarů.

#2 24″ monitor HP VH240a

Ocenění: Čestné uznání/nejlepší HP

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Díky téměř neexistujícím úkosům a působivé kvalitě obrazu za příznivou cenu je monitor HP VH240a skvělou volbou pro každého, kdo chce vylepšit svou domácí kancelářskou sestavu.

 • Téměř neviditelné rámečky
 • Široké pozorovací úhly
 • Kvalita obrazu je ostrá a živá
 • Velká základna může být nepohodlná při omezeném prostoru
 • Není DisplayPort
 • Vestavěné reproduktory počítače nabízejí průměrnou kvalitu zvuku

Za prvé, tento počítačový monitor HP vypadá skvěle díky displeji od okraje k okraji a elegantnímu černému designu. Je decentní a nenápadný, což z něj činí vynikající volbu pro vaši domácí kancelář. Nejlepší na tom je, že má také výkon, který podporuje jeho vynikající design. Při práci si okamžitě všimnete ostrého obrazu a živé reprodukce barev, které byste měli u monitorů IPS s rozlišením Full HD, jako je tento, očekávat. Bohužel, pokud se na tomto monitoru s LED osvětlením pokusíte sledovat filmy nebo hrát hry, můžete si díky obnovovací frekvenci 60 Hz všimnout většího rozmazání pohybu, než jste zvyklí.

Široké pozorovací úhly a přesné barvy (barevný gamut 72 %sRGB) však více než vynahrazují nízkou obnovovací frekvenci. Příjemná je také možnost nastavit si monitor podle svých představ. Můžete jej naklonit dopředu a dozadu nebo překlopit o 90 stupňů pro režim na šířku a na výšku. Dalším plusem je extrémně tenký rámeček monitoru, díky němuž je prakticky bez rámečků, což umožňuje bezproblémové nastavení více monitorů. Jen je třeba si uvědomit, že monitor není vybaven žádnými DisplayPorty, takže budete muset zůstat u kabelů HDMI, což nám však nepřišlo příliš nepohodlné. Pokud patříte mezi hráče, kteří používají konzoli od Sony, stojí za to si přečíst nejlepší herní monitor pro PS4.

#3 24″ monitor Acer R240HY

Ocenění: Nejlepší IPS s rozlišením Full HD

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Acer R240HY je vynikající a všestranný počítačový monitor, který se dobře uplatní v domácí kanceláři, kanceláři nebo při hraní her. Díky působivé přesnosti barev a sugestivnímu designu za mimořádně příznivou cenu je těžké monitor Acer překonat.

 • Barvy vypadají skvěle
 • Displej od kraje ke kraji
 • Matná povrchová úprava obrazovky pro méně odlesků
 • Žádné porty DisplayPort nebo USB
 • Pouze nastavení náklonu
 • Není kompatibilní s držáky VESA

Acer R240HY je monitor s rozlišením Full HD 1080p, který si vede opravdu dobře, pokud jde o přesnost barev, pozorovací úhly a kvalitu designu... a to vše za přijatelnou cenu pod 200 USD. Nabízí jas 250 nitů a lze jej nastavit nebo obnovit výchozí hodnoty. Disponuje také matnou povrchovou úpravou obrazovky, která si vede opravdu dobře při eliminaci odlesků od osvětlení v pozadí, což z něj činí vynikající volbu pro domácí i firemní kancelářské aplikace. Možná se budete chtít podívat také na nejlepší monitory pro Xbox One X.

Celková konstrukce notebooku Acer je robustní a odolná. To je částečně způsobeno tím, že obrazovku můžete naklonit dopředu nebo dozadu jen minimálně. Považujeme to za výhru, pokud se zamyslíme nad celkovou stabilitou, ale nedostatek možnosti nastavení může některým ztěžovat nalezení pohodlného pozorovacího úhlu, který by vyhovoval jejich osobním preferencím. Celkově je Acer R240HY jedním z nejlepších monitorů s rozlišením 1080p, které jsme testovali, a proto se dostal do našeho seznamu nejlepších monitorů. A pokud hledáte herní monitory Acer, možná byste se měli podívat na bratrance modelu R240HY, Acer Predator XB1.

#4 Monitor Dell E2318Hx 23″

Ocenění: Nejlepší hodnota/nejlepší pro pracovní kanceláře

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Monitor Dell E318Hx je možná nejčastějším počítačovým monitorem, který můžete vidět v kancelářských prostorách, a to z dobrého důvodu. Nabízí výkon s nízkým rozpočtem, nízkou dobou odezvy, širokými pozorovacími úhly a nízkou spotřebou energie ve srovnání s jinými modely.

 • Nízká spotřeba energie
 • Skvělá doba odezvy
 • Super cenově dostupný
 • Omezený barevný gamut
 • Žádné ergonomické úpravy
 • Neuspokojivá přesnost barev

Když si kupujete monitory pro práci, chcete spolehlivost, odolnost a výkon, aniž byste za ně museli zaplatit milion dolarů. Právě v tomto případě přichází na řadu Dell E2318Hx. V příjemné cenové relaci a se skvělou dobou odezvy a schopnostmi multitaskingu není lepší volby pro pracovní monitor než Dell. Existuje důvod, proč je tento počítačový monitor jednou z nejoblíbenějších voleb pro firmy. Vyznačuje se jednoduchým designem, který se velmi snadno používá a nastavuje. Displej bohužel nelze příliš nastavit, ale jeho kvalita obrazu toto nedopatření vynahrazuje.

Monitor Dell má panel IPS s rozlišením Full HD, který se hodí pro většinu aplikací. Nenabízí však vždy nejpřesnější podání barev, takže pokud jej používáte pro projekty s kritickými barvami, jako je úprava fotografií, možná byste se měli poohlédnout po novém monitoru jinde. Pro běžného uživatele však tento monitor funguje dobře, zejména když vezmete v úvahu jeho nízké vstupní zpoždění. Mezi akcí uživatele a jejím provedením na obrazovce nedochází k žádnému zaváhání. Pokud hledáte cenově výhodné monitory do kanceláře, je tento monitor pro vás ten pravý. Přečtěte si také o nejlepších 144Hz herních monitorech.

#5 Sceptre E205W-16003R 20″ monitor

Ocenění: Nejlepší rozpočet / Nejlepší 20palcový

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Hledáte nejlepší monitor, který můžete koupit za absolutně nejnižší cenu? Pak je pro vás monitor Sceptre E205W-1600 tím pravým díky slušnému celkovému výkonu a všestranným možnostem připojení.

 • Velmi levné
 • Vstupy DVI, HDMI, VGA
 • Dobré vestavěné reproduktory
 • Není v rozlišení Full HD
 • Není DisplayPort
 • Pomalá doba odezvy

Při koupi monitoru s tak nízkou cenou, jakou má Sceptre E205W-1600, můžete vždy očekávat, že něco vyhrajete a něco ztratíte. Jistě, možná zde nedostanete displej herní kvality, ale i tak nabízí slušnou odezvu (5 ms) a dostatek možností připojení (2x port HDMI, 1x port DVI, 1x port VGA). Sceptre nabízí překvapivě stylový design, který není příliš okázalý a vypadá dobře na každém stole.

S tímto displejem bohužel nezískáte rozlišení Full HD. Sceptre nabízí pouze rozlišení 1600 × 900, které se nachází někde mezi rozlišením 720p a 1080p. Přesto však získáte poměrně slušnou přesnost barev a dobrý obraz, zejména s ohledem na cenu. Pokud máte mimořádně napjatý rozpočet, který rozhodně nelze porušit, je Sceptre E205W-1600 vynikající volbou. To jsou některé z vlastností, které tvoří nejlepší herní monitor s rozlišením 4K.

Klíčové vlastnosti nejlépe hodnoceného monitoru

Chyby, kterých je třeba se vyvarovat

 • Koupě příliš velké obrazovky: Víme, že naše první rada zněla, abyste si pořídili širokoúhlou obrazovku. Ale monitory se mohou prodražit, zejména pokud opravdu nepotřebujete takovou velikost obrazovky nebo rozlišení. Mějte na paměti své potřeby a zaměřte se spíše na nižší než vyšší ceny.
 • Zájem o úrovně černé a kontrastní poměry: Ano, úrovně černé skutečně existují, ale neexistuje žádný dobrý způsob, jak je změřit, kromě toho, že se na obrazovku podíváte vlastníma očima. Kontrastní poměry a podobná tvrzení jsou snadno vymyšlená a pro kohokoli mimo marketingový tým znamenají jen velmi málo. Jen si všimněte, které obrazovky mají "šedivější" černou, a snažte se od nich držet co nejdál.
 • Nezapomínejte na grafickou kartu: Monitor je jen polovina příběhu. Pro jakoukoli náročnou činnost na monitoru potřebujete dobrou grafickou kartu, takže si nekupujte skvělý monitor a nezapomeňte při tom na grafický procesor.
 • Nejdůležitější funkce

Typ panelu

 • Pro nejlepší počítačové monitory existuje několik různých typů panelů, každý je trochu jiný.
 • Twisted nematic nebo TN panely mají vynikající dobu odezvy pro levné hraní her.
 • Panely s vertikálním zarovnáním jsou známé svými barvami kvalitou a čistotou, ale jsou také výrazně dražší než mnoho jiných typů panelů.
 • Panely s přepínáním v rovině (IPS monitory) jsou svou přesností barev, pozorovacími úhly a jasem o stupeň výš než panely s vertikálním zarovnáním. Tyto typy panelů však bývají nejdražší a nejméně užitečné pro akci s nízkou dobou odezvy a problémy se zpožděním.
 • Panely s rovinným přepínáním vyrábí společnost Samsung a představují novou snahu o vytvoření širokých pozorovacích úhlů a jasu s lepší cenovou dostupností než ostatní možnosti.

Rozlišení

 • Vzhledem k některým zvláštním specifikacím poměru stran může být rozlišení na monitorech trochu... odlišné. Existuje mnoho herních monitorů s rozlišením 4K, ale na rozdíl od televizorů se čísla rozlišení mohou lišit podle tvaru obrazovky.
 • Optimálně je pro modely 2022 solidní cokoli nad 1920 x 1080, včetně 2560 x 1440, 3440 x 1440 a 3840 x 2160 (4K)
 • .
 • Pamatujte, že vyšší rozlišení vytvoří menší text a obrázky (velikost obrazovky zůstává stejná), takže na displejích 4K možná budete muset určitý obsah zvětšit.

Doba odezvy

 • Časy odezvy se vztahují k tomu, jak rychle dokáže monitor aktualizovat obraz na základě přijatých vstupů.
 • Skvělá doba odezvy se v dnešní době pohybuje v rozmezí 5 ms - 1 ms, ale zřídkakdy překročí tuto hodnotu.
 • Rychlá doba odezvy může znamenat robustní obrazovku pro běžného uživatele, ale nejdůležitější je pro hráče, kteří se zajímají o "twitch" hry, nebo pro ty, kteří potřebují monitor, který může sloužit jako dvojí zábavní stanice.

Připojení

 • Pátrejte po připojení HDMI a případně po portech DisplayPort. HDMI se stalo novým standardem pro většinu nejlepších počítačových monitorů, ale v některých kruzích jsou oblíbené i alternativy jako DisplayPort. Jako vždy se před koupí monitoru podívejte na porty a kabely, které aktuálně chcete.
 • Pokud chcete využívat funkce, jako je G-Sync od společnosti Nvidia nebo AMD FreeSync, budete potřebovat počítač, který má slot DisplayPort 1.2. V případě, že budete chtít využívat funkce, jako je G-Sync od společnosti Nvidia nebo AMD FreeSync, budete potřebovat počítač, který má slot DisplayPort 1.2. Funkce G-sync a FreeSync od společnosti Nvidia pomáhají omezit trhání obrazovky, ke kterému dochází mezi snímkovou frekvencí grafické karty a obnovovací frekvencí monitoru.
 • Snažte se vyhnout monitorům s připojením pouze DVI, pokud to není jediné, co váš počítač podporuje.

Obnovovací sazby

 • Ano, i monitory mají obnovovací frekvenci. Výběr se obvykle dělí mezi 60 Hz, 120 Hz a 144 Hz. Vyšší obnovovací frekvence je spojena s plynulejším děním na obrazovce s menším trháním mezi snímky což je důležité pro úlohy, jako je střih videa. Vysoká obnovovací frekvence 144 Hz je nejlepší pro hry citlivé na pohyb.
 • Názory na obnovovací frekvenci se různí, ale celkově se má za to, že 144Hz monitory skutečně poskytují lepší obraz než nízké 60Hz varianty.
 • Mějte na paměti, že konzole (PS4, Xbox One atd.) podporují pouze 60Hz video, takže pokud chcete monitor ke konzoli, nepřiplácejte za 144Hz verzi.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze