Nejlepší herní monitor v roce 2022

Máte ideální herní počítač, takže k němu nyní potřebujete nejlepší herní monitor. Koneckonců, hraní her - ať už jde o FPS, MMORPG nebo rychlé akční hry - je tak dobré, jak dobrý je jeho nejslabší článek.

Máte ideální herní počítač, takže k němu nyní potřebujete nejlepší herní monitor. Koneckonců, hraní her - ať už jde o FPS, MMORPG nebo rychlé akční hry - je tak dobré, jak dobrý je jeho nejslabší článek. A v tomto případě by jím mohl být váš herní monitor.

Nemusíte se bát, protože jsme pro vás vybrali 5 nejlepších herních monitorů, které si můžete za své peníze koupit. Zohlednili jsme obnovovací frekvenci, speciální funkce, jako je G-Sync, cenu, technologii panelu, poměr stran a rozlišení. Po rozsáhlém testování a zkoumání těchto vlastností jsme zjistili, že králem herních monitorů je ASUS ROG Swift PG348Q. Tak se pohodlně usaďte a navonějte se k velké radosti s naším průvodcem nejlepšími herními monitory roku 2022. Než se však ponoříme, podívejte se na některé z nejlépe hodnocených monitorů dostupných na trhu.

Porovnání 5 nejlepších herních monitorů

#1 Herní monitor ASUS ROG Swift PG348Q 34″

Nakupte na alza.cz

Ocenění: Nejlepší výběr/nejlepší širokoúhlý herní monitor

PROČ SE NÁM LÍBÍ: ASUS ROG Swift PG348Q nabízí špičkový hardware pro pohlcující a vynikající herní zážitky. Díky ultraširokému displeji a mimořádně vysokému rozlišení nebudete chtít hrát na žádném jiném herním monitoru poté, co si na něm zahrajete své oblíbené hry.

 • Herní rozlišení 4K
 • Ultraširoký, bezrámečkový design
 • Technologie ASUS Eye Care chrání vaše oči
 • Nižší obnovovací frekvence než u jiných monitorů
 • Výchozí nastavení kontrastu není skvělé
 • Drahý

Zakřivený herní monitor ASUS ROG Swift PG348Q je vybaven mimořádně širokým 34palcovým panelem typu IPS s rozlišením 3440 × 1440 pro skutečně pohlcující herní zážitky. V kombinaci s podporou NVIDIA G-Sync a relativně rychlou obnovovací frekvencí 100 Hz budou vaše hry vypadat plynule a živě i během těch nejexponovanějších akčních sekvencí. Monitor je dokonce vybaven patentovanou technologií Eye Care společnosti ASUS, která snižuje množství modrého světla a blikání, které se obvykle vyskytuje u jiných herních monitorů, takže můžete hrát déle bez obav, že vás budou bolet oči. Navíc vzhledem k tomu, že se jedná o možná nejlepší monitor pro vaše oči, nebudete se muset bát, že byste si v dohledné době pořídili jiný.

Za tyto prémiové funkce si samozřejmě můžete připlatit pěkný peníz. Monitor ASUS ROG Swift PG348Q s vynikající kvalitou provedení je nejdražším monitorem v našem seznamu, ale myslíme si, že za tu cenu stojí. Samotný monitor je vyroben s ohledem na hráče, s ostrým designem, který jistě obrátí některé oči v sloup. Pokud hledáte to nejlepší z nejlepšího - a jste ochotni za to zaplatit - je tento herní monitor volbou pro vás. Podívejte se na nabídky nejlepších herních monitorů do 200 dolarů.

#2 27″ herní monitor ASUS ROG PG279Q

Nakupte na alza.cz

Ocenění: Čestné uznání/nejlepší 27palcový herní monitor

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Stejně jako jeho větší bratranec, model PG348Q, je i ASUS ROG PG279Q vyroben s ohledem na ty nejoddanější hráče. Nabízí vysoké rozlišení (2560 × 1440) a bleskově rychlou obnovovací frekvenci (165 Hz) pro vynikající herní výkon.

Přečtěte si celou recenzi: ASUS ROG PG279Q

 • Super rychlá obnovovací frekvence 165 Hz
 • Jedinečná vylepšení na obrazovce, jako je zaměřovací kříž a časovače
 • Ergonomický design
 • Nepodporuje HDR
 • Nízký nativní kontrastní poměr
 • Může být nutná dodatečná kalibrace

Asi největší a nejlepší vlastností monitoru ASUS ROG PG279Q je jeho neuvěřitelně rychlá obnovovací frekvence. S frekvencí 165 Hz je tento herní monitor jedním z nejrychlejších na našem seznamu, což vám zajistí plynulý a hladký herní zážitek. Obnovovací frekvence 165 Hz není tak vysoká jako u nejlepších herních monitorů s obnovovací frekvencí 240 Hz, ale i tak je s ní herní úkol splněn. Má dobu odezvy 4 ms, a když to zkombinujete se skutečností, že tento monitor je kompatibilní s NVIDIA G-Sync, podobně jako mnoho nejlépe hodnocených monitorů G-sync, které jsou nyní k dispozici, budete moci hrát hry bez zasekávání nebo trhání obrazovky. Jedná se o jeden z nejlepších herních monitorů pro systém PS4.

Samotný monitor je také dobře navržen, má velmi tenké rámečky a ergonomickou základnu. Monitor si můžete snadno nastavit tak, abyste ho mohli v podstatě libovolně polohovat pro maximální pohodlí během dlouhých herních seancí, což je u takto velkých monitorů vzácné. Počítejte s tím, že možná budete muset provést vlastní kalibraci, abyste dosáhli správných barev pro vaši místnost a hry, ale celkově je tento monitor připraven na hry hned po otevření krabice. Další monitory připravené na hry najdete v našem seznamu nejlepších herních monitorů s technologií FreeSync.

#3 ASUS VG245H 24″ herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: Nejrychlejší doba odezvy / nejlepší monitor s rozlišením 1080p

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Asus VG245H je svižný herní monitor s velmi malým vstupním zpožděním a nejrychlejší dobou odezvy ze všech testovaných monitorů (doba odezvy 1 ms). Tyto vlastnosti spolu s nízkou cenou monitoru z něj dělají vynikající výchozí bod pro hráče, kteří si kupují svůj první herní monitor a přitom chtějí úžasnou kvalitu obrazu.

 • Velmi rychlá odezva
 • Kompatibilita s AMD FreeSync
 • Intuitivní uživatelské prostředí
 • Nízká obnovovací frekvence
 • Není tak jasný jako jiné monitory
 • Špatné pozorovací úhly

Pokud hledáte herní monitor za nejlepší cenu, neuděláte chybu, když si koupíte herní monitor ASUS VG245H. Jistě, má pouze rozlišení 1080p a tmavší displej než ostatní monitory na trhu, ale jeho dobu odezvy 1 ms a kompatibilitu s AMD FreeSync nelze překonat. Pokud hledáte nejlepší monitory pro Xbox One X, je to dobrá volba.

Tento monitor s rozlišením 1080p je navržen tak, aby byl uživatelsky přívětivý. Jeho uživatelské rozhraní a nabídka patřily k nejsnadněji ovladatelným ve všech našich testech. Díky tomu byla kalibrace a přizpůsobení mnohem snazší, což vedlo ke snížení vstupní laťky pro nováčky. Celkově lze říci, že pokud nechcete utratit spoustu peněz, abyste se mohli pustit do herního monitoru, je ASUS VG245H vynikající volbou.

#4 Acer ED273 27″ herní monitor

Nakupte na alza.cz

Ocenění: Nejlepší hodnota

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Acer ED273 je herní monitor s rozlišením 1080p, který vám poskytne 27palcový herní zážitek za cenu pod 300 dolarů, což je ideální pro hráče s omezeným rozpočtem. Monitor má také působivý výkon, zejména pokud jde o jeho obnovovací frekvenci 144 Hz.

 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Velká velikost obrazovky za nízkou cenu
 • Zakřivený displej
 • Nudný design
 • Žádné porty USB
 • Není tak jasný jako jiné monitory

Najít vysoce kvalitní funkce za nízkou cenu může být u herních monitorů obtížné, ale obrazovka monitoru Acer ED273 tuto šanci překonává. Tento zakřivený monitor s úctyhodnou úhlopříčkou 27 palců vás jistě vtáhne do hry, kterou hrajete, aniž byste se zapotili. A i když má maximální rozlišení pouze 1080p a střední jas, jeho rovnoměrnost a přesnost barev vám přesto poskytnou živý zážitek.

Monitor bohužel není vybaven žádnými porty USB, ale přesto nabízí obě možnosti DisplayPort HDMI, takže můžete využít plnou obnovovací frekvenci 144 Hz. Pokud nechcete rozbít banku, abyste se dostali ke špičkovému zakřivenému hernímu displeji, je pro vás Acer ED273 dobrou volbou. Když už jsme u 144 Hz, podívejte se na nejlepší 144Hz herní monitor.

#5 Sceptre E255B-1658A 24,5″ monitor

Ocenění: Nejlepší rozpočet

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Za cenu nižší než 200 dolarů nemůžete Sceptre E255B-1658A absolutně porazit. Nabízí neuvěřitelně rychlou dobu odezvy 1 ms a mimořádně vysokou obnovovací frekvenci 165 Hz pro herní seance bez duchů a rozmazání pohybu. Velkým bonusem je také poměr stran 16:9.

Přečtěte si celou recenzi: Sceptre E255B-1658A

 • Skvělý výkon za cenu pod 200 dolarů
 • Skvěle rychlá odezva
 • Technologie Anti-Flicker vytváří ostřejší obraz
 • Pouze výklopný stojan
 • Vestavěné reproduktory nejsou skvělé
 • Chybí porty

Pokud máte na herní sestavu jen pár stovek, máme pro vás dobrou zprávu. Sceptre E255B-1658A je výkonný, rychlý a kvalitní za úžasně nízkou cenu pod 200 dolarů. Vyznačuje se rychlou dobou odezvy pouhou 1 ms, která v kombinaci s obnovovací frekvencí 165 Hz zajišťuje herní zážitek bez rozmazaného obrazu.

U tohoto monitoru Sceptre získáte také technologii adaptivní synchronizace s funkcí AMD FreeSync, která eliminuje zadrhávání obrazovky a vstupní zpoždění. Monitor nemá tolik vstupních portů, kolik bychom si přáli, pouze 2 HDMI a 1 DisplayPort, ale pokud na monitoru provozujete pouze jednu konzoli, bude vám to stačit. Při používání tohoto herního monitoru můžete také zvážit externí reproduktory nebo sluchátka, protože jeho vestavěné reproduktory nejsou nejlepší. Jedná se o monitor se skvělou velikostí obrazovky pro váš pracovní stůl. Můžete se také podívat na nejlepší monitory G Sync.

Co hledat u nejlepšího herního monitoru

Chyby, kterých je třeba se vyvarovat

Neudělejte chybu, když si pořídíte herní monitor s nízkou obnovovací frekvencí. Pokud hra (nebo hry), kterou hrajete, chce vytáhnout 120 snímků za sekundu, pořiďte si monitor, který to zvládne, jinak skončíte s blikáním. Přesto je 60 Hz vynikající obnovovací frekvence, která je také nejběžnější a na kterou jsme obecně zvyklí a jejímž výsledkem je obecně vnímatelně plynulý obraz. Jakmile však okusíte monitor s obnovovací frekvencí 100 Hz nebo vyšší, všimnete si drastického rozdílu.

Další věcí, na kterou je třeba si dát pozor, je ujistit se, že je vaše grafická karta kompatibilní s funkcemi G-Sync nebo Freesync monitoru. Pokud máte grafický procesor AMD Freesync, ale zakoupíte si monitor G-Sync, bude monitor fungovat dobře, ale nebudete moci využívat celou technologii. Pokud chcete G-Sync, musí váš monitor podporovat G-Sync. Debata o G-Sync Freesync je osobní volbou. Obě varianty jsou docela úžasné.

Nejdůležitější funkce

Obrazovka

 • Nejlepší počítačový herní monitor má velkou obrazovku. Jakákoli úhlopříčka od 27 do 32 palců poskytne dostatek prostoru i pro ty nejrozsáhlejší a nejnáročnější videohry.
 • Minimálně chcete monitor s rozlišením 1920 x 1080, který zajistí ostrý i plynulý obraz.

Porty a konektory

 • Dalším dobrým prvkem, na který se zaměřte, jsou porty USB zabudované přímo v monitoru. Díky tomu je připojení herních periferií, USB disků, externích pevných disků a dalších zařízení k vašemu počítači mnohem snazší a efektivnější. Udržuje také velmi dobře uspořádané kabely.
 • Ujistěte se, že vámi vybraný herní monitor má nejen DisplayPort, ale ideálně i vstup HDMI. Některé monitory mají DisplayPort HDMI a port USB, stejně jako konektor pro sluchátka a výstup SPDIF.

Obnovovací frekvence

 • Všeobecně řečeno, hledejte herní monitor s obnovovací frekvencí 60 Hz nebo vyšší. Pokud si však pořídíte 100Hz monitor, budete zničení; už nikdy se nebudete chtít vrátit zpět.

Který špičkový herní monitor je pro vás ten pravý

Ať už si z tohoto seznamu vyberete jakýkoli, získáte opravdu dobrý monitor. Některé z tohoto seznamu však nemusí vašim potřebám stačit. Pokud například chcete sestavit sestavu se třemi monitory, ASUS ROG Swift PG278Q může být díky svému tenkému rámečku lepší volbou.

Pokud však hledáte jediný monitor a nezáleží vám na tom, jak náročný je pro vaši grafickou kartu, je Acer Predator X34 solidní volbou. Ve spojení s vynikající grafickou kartou vám Predator X34 přinese zážitek, který vám vyrazí dech.

Možná jsou ale oba tyto monitory pro vás příliš výkonné nebo mimo vaši cenovou kategorii. V tom případě přicházejí na řadu monitory Acer XG270HU a Dell UltraSharp U2715H. Oba mají krásné displeje za mnohem přijatelnější cenu. Nejenže vám poskytnou obsah, který je ostrý a jasný, ale pokud chcete přidat druhý monitor, můžete to udělat, aniž byste zruinovali banku.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze