Nejlepší herní router pro Xbox One v roce 2023 ~ 6 nejlepších routerů pro hráče na Xboxu

Recenze: Pokud si vybíráte nejlepší herní router pro Xbox One, chcete mít jistotu, že vaše zábava nebude trpět zpožděním, vyrovnávací pamětí nebo škrcením.

Pokud si vybíráte nejlepší herní router pro Xbox One, chcete mít jistotu, že vaše zábava nebude trpět zpožděním, vyrovnávací pamětí nebo škrcením. Ať už se spoléháte na hraní s podporou cloudu, abyste zajistili, že vaše hraní nebude přerušováno v reálném čase, nebo jste svou herní konzoli Xbox One přeměnili na centrum zábavy, potřebujete rychlost, lepší kvalitu služeb (QoS) a stabilní připojení.

V takovém případě potřebujete wi-fi router, který má prémiovou technologii MU-MIMO a podporuje formování paprsku, abyste zajistili co nejplynulejší připojení konzole. Zároveň by však ostatní uživatelé internetu v domácnosti neměli trpět jen proto, že konzole Xbox One aktivně čerpá data z internetu. Proto upřednostněte router, který zvládne připojení více zařízení současně, a využijte třípásmové řešení s gigabitovým ethernetem a porty USB.

Pokračujte ve čtení našeho průvodce nákupem nejlepšího herního routeru pro Xbox One a dozvíte se více. A pokud stále zjišťujete, jak vaše internetové potřeby ovlivní vaše rozhodnutí o koupi, začněte naším průvodcem nákupem nejlepšího routeru.

Nejlepší herní směrovače pro Xbox One

#1 WiFi router Netgear XR500 Nighthawk Pro

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Má design zaměřený na hráče a skvělý výběr portů. Jeho software pro router je snadno ovladatelný a lze jej vzdáleně spravovat prostřednictvím aplikace Nighthawk.

 • Skvělý výběr portů
 • Snadná navigace v softwaru směrovače
 • Dá se spravovat prostřednictvím aplikace Nighthawk
 • Nepodporuje WiFi 6

Router Netgear Nighthawk XR500 WiFi je router zaměřený na hráče s rychlým přenosem dat 2600 Mb/s pro bezproblémové hraní her pro více hráčů. Je vybaven čtyřmi externími anténami pro rozšíření pokrytí a také umožňuje uživatelům snadno sledovat stav sítě a připojení v reálném čase. Router je také vybaven geofiltrem, pomocí kterého lze vybrat servery, k nimž se lze připojit na základě vzdálenosti, a vestavěným herním klientem VPN, který zajišťuje šifrování internetového připojení. Někteří předchozí uživatelé však vznesli stížnosti kvůli jeho nedostatečné podpoře technologií WiFi 6.

Správu routeru usnadňuje software DumaOS a čtyři gigabitové ethernetové porty pro kabelové připojení. Lze jej snadno nainstalovat a spravovat prostřednictvím aplikace Nighthawk, kde mohou uživatelé ovládat připojení jednotlivých zařízení. Je vybaven dvěma porty USB 3.0, ke kterým lze připojit i jiná než WiFi zařízení a které lze integrovat s Alexou nebo Google Home pro hlasové ovládání.

#2 Speedify K7 AC2100 Smart WiFi Router

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Podporuje až 25 současných připojení a má více portů pro kabelové připojení. Má také vynikající dosah a vysokou rychlost přenosu dat.

 • Má velký dosah
 • Možnost vzdálené správy prostřednictvím aplikace Speedefy
 • Velká kapacita pro současná připojení
 • Může přestat fungovat po delším používání

Speedefy K7 je chytrý bezdrátový směrovač, který pracuje na dvoupásmové frekvenční třídě. Díky tomu má působivou rychlost přenosu dat až 2100 Mb/s, což je skvělé pro hráče Xbox One. Router má sedm všesměrových antén, které přispívají k jeho pokrytí WiFi signálem až 2500 čtverečních stop, a je konstruován tak, aby zvládl až 25 různých současných připojení. Jeho instalace je poměrně snadná, a protože má také podporu technologie 4 x 4 MU-MIMO, všechna připojená zařízení budou mít stejnou rychlost procházení. Bohužel si několik předchozích uživatelů stěžovalo, že router přestává fungovat po několika měsících používání.

Router lze také snadno spravovat prostřednictvím aplikace Speedefy, kde mohou majitelé nastavit rodičovskou kontrolu nebo vytvořit síť pro hosty pro jednorázová připojení. Stejně jako většina moderních verzí je i K7 vybaven technologií Beamforming, kdy se signál WiFi soustředí směrem k přijímacímu zařízení pro silnější připojení, a protože má také dvoujádrový procesor, je jeho výkon dostatečně efektivní pro vysokorychlostní streamování, vyrovnávací paměť a prohlížení webových stránek

#3 Bezdrátový router TP-Link Archer C5400X MU-MIMO

Odměna: Nejlepší pro zabezpečení sítě

CO SE NÁM LÍBÍ: Má velmi vysokou rychlost přenosu dat pro hraní her bez zpoždění a nabízí více možností kabelového připojení. Má také vestavěný server VPN pro šifrování dat.

 • Rychlý přenos dat pro hraní bez zpoždění
 • Více možností připojení
 • Výkonný procesor
 • Těžko dostupná zákaznická podpora

Síťový router Archer C5400X od společnosti TP-Link je speciálně navržen tak, aby zaujal hráče. Má agresivní design s červenými akcenty a rychlý přenos dat až 5334 Mb/s pro vysokorychlostní hraní. Je ideální pro kabelové připojení, protože je vybaven 9 ethernetovými porty a díky podpoře funkce Link aggregation budou uživatelé moci také kombinovat a využívat dva porty pro zdvojnásobení rychlosti připojení. Router je poháněn čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,8 GHz pro efektivní fungování, nicméně někteří předchozí uživatelé uváděli, že má nespolehlivou zákaznickou podporu.

Pro další vylepšení herních zážitků je router C5400X vybaven funkcemi, jako je dynamický optimalizační engine, který upřednostňuje hraní her před všemi ostatními aktivitami, a využívá technologii MU-MIMO, která zajišťuje, že všechna připojená zařízení mají stejnou rychlost WiFi. Má také vestavěný server VPN, který zajišťuje, že připojení k internetu zůstane šifrované, a protože se dodává také s předplatným služby TP-Link HomeCare, připojená zařízení zůstanou v bezpečí před škodlivými útoky a kybernetickými hrozbami.

#4 Herní router Asus RT-AC86U AC2900 WiFi

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO VŠEOBECNÉ POUŽITÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Má více portů pro bezdrátové připojení a lze jej také ovládat na dálku prostřednictvím aplikace Asus Router.

 • Má rychlý přenos dat
 • Může být spravován na dálku prostřednictvím aplikace Asus Router
 • Přichází s ochranou AiProtection, která zabraňuje kybernetickým hrozbám
 • Někteří si stěžují, že má chybný software

Asus RT-AC86U je dvoupásmový gigabitový bezdrátový směrovač, který poskytuje působivou rychlost přenosu dat až 2900 Mb/s a je poháněn 1,8Ghz dvoujádrovým procesorem pro efektivní fungování. Díky vysoké rychlosti WiFi je vhodný pro online hraní a streamování ve 4K a díky pěti ethernetovým portům je router ideální i pro kabelové připojení. Disponuje také technologií MU-MIMO pro současné připojení bez zpomalení sítě a funkcí Adaptive QoS pro zaměření šířky pásma na činnosti spojené s hraním her. Někteří si však stěžují, že má chybný software.

Správa routeru na dálku je velmi snadná díky aplikaci Asus Router. Jejím prostřednictvím majitelé nastaví rodičovskou kontrolu a sítě pro hosty, kdykoli to bude potřeba. Majitelé také budou moci router připojit k dalším zařízením pro ještě širší dosah sítě, a protože je vybaven také funkcí AiProtection, budou všechna připojená zařízení využívat ochranu proti virům.

#5 Rockspace AX1800 WiFi 6 Router

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO PŘIPOJENÍ VÍCE ZAŘÍZENÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Je ideální pro připojení až 35 různých zařízení. Má také vynikající pokrytí a obsahuje další pokročilé funkce díky podpoře WiFi6.

 • Podporuje technologii WiFi6
 • Má skvělý dosah
 • Zvládne připojit až 35 zařízení
 • Zobrazuje všechna připojená zařízení

Rockspace AX1800 je bezdrátový směrovač se čtyřmi anténami s vysokým ziskem pro široké pokrytí 2500 m2. Podporuje technologii WiFi 6 a pracuje na dvoupásmové frekvenční třídě. Směrovač zvládne současné připojení více než 35 zařízení a je vybaven technologií BSS color, která odděluje různé překrývající se sítě WiFi a zabraňuje vzniku rušení. Router je také vybaven technologií OFDMA, která umožňuje přenášet vyšší hodnoty dat, ale někomu se nemusí líbit, že nemá rozhraní, kde by bylo možné zobrazit všechna připojená zařízení.

Díky podpoře technologie WiFi 6 je ideální pro náročné činnosti, jako je streamování a hraní online her. Protože je také vybaven technologií 8 x 8 MU-MIMO, bude schopen zvládnout více připojení, aniž by došlo ke snížení rychlosti WiFi pro každé připojené zařízení. Router je také vybaven funkcemi rodičovské kontroly, které umožňují majitelům kontrolovat používání internetu nezletilými osobami nebo dokonce v případě potřeby nastavit síť pro hosty.

#6 Směrovač D-Link AX5400 WiFi 6

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO VYSOKORYCHLOSTNÍ PŘIPOJENÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Má velmi vysokou rychlost přenosu dat, která umožňuje bezproblémové streamování v rozlišení 4K a hraní her pro více hráčů. Podporuje hlasové ovládání a lze jej vzdáleně spravovat prostřednictvím jeho aplikace.

 • Rychlý přenos dat
 • Má podporu hlasového ovládání
 • Připraven na WiFi 6
 • Nefunguje v rámci sestavy mesh

D-Link X5460-US je schopný router, který díky třípásmové frekvenční třídě poskytuje bleskovou rychlost WiFi. Router nabízí optimální rychlost přenosu dat až 5400 Mb/s a má zabudované funkce WiFi 6, díky nimž je připraven na technologie nové generace. Router je vybaven technologií MU-MIMO, která zajišťuje, že všechna jeho připojená zařízení budou mít stejnou rychlost připojení, a podporou OFDMA, která umožňuje efektivnější přenos dat. Bohužel nefunguje v rámci nastavení mesh.

Majitelé se budou moci o tento router rychle starat a spravovat jej prostřednictvím aplikace D-Link WiFi, a protože umožňuje také rozšířené pokrytí, signál WiFi bude moci dosáhnout do celého domu. Tento router docela dobře spolupracuje s asistentem Google i Alexou a stejně jako novější verze je vybaven pěti ethernetovými porty, aby jej uživatelé mohli připojit k dalším síťovým zařízením.

Průvodce herními směrovači pro Xbox One pro začátečníky

Co jsou herní směrovače pro Xbox One?

Po pravdě řečeno, neexistuje žádný speciální směrovač vyrobený výhradně pro konzoli Xbox One. Zjistíte, že nejlepší směrovač pro systém PS4 je stejně schopný podporovat i Xbox One. Některé směrovače jsou však určeny pro intenzivní využívání dat, které je obvykle vyhrazeno hráčům, náročnou spotřebu zábavy nebo dokonce časté masivní přenosy souborů.

Tyto routery obvykle podporují vynikající rychlosti, které převyšují průměrné internetové plány, a jsou navrženy tak, aby zvládaly současné využívání dat bez kompromisů v oblasti konektivity nebo rychlosti. Tyto typy routerů jsou například často vybaveny třípásmovou funkcí - což jednoduše znamená, že spolu s 2,4GHz pásmem pro zařízení s nízkou spotřebou budete mít k dispozici buď dvě 5GHz pásma, nebo jedno 5GHz a jedno 6GHz pásmo, která jsou vyhrazena pro zařízení s vysokou spotřebou. Toto oddělení zajišťuje, že zařízení s velkou spotřebou, jako jsou streamovací televizory a herní konzole, nebudou vystavena rušení ze strany méně výkonných zařízení, jako jsou reproduktory Bluetooth nebo chytré reproduktory.

Také tyto vylepšené bezdrátové směrovače mohou mít nadstandardní funkce, jako je vylepšená QoS, MU-MIMO (více uživatelů, více vstupů, více výstupů) nebo dokonce formování paprsku. Technologie MU-MIMO znamená, že více zařízení může současně využívat internet - a to i při velké spotřebě - aniž by vznikaly problémy, které by mohly způsobit vyrovnávací paměť, zpoždění nebo problémy s připojením. A technologie beamforming zaručuje, že zařízení, která potřebují stabilní připojení, získají vyhrazené připojení prostřednictvím antény směrovače.

Herní směrovače pro Xbox One vs. ostatní směrovače

Jedním z největších rozdílů mezi routerem určeným pro hraní her a routerem určeným pro běžnou spotřebu jsou vylepšené funkce stability. Jak jsme zmínili v úvodu, herní konzole již nejsou omezeny pouze na to, aby uživatelům umožňovaly hrát online hry. Mnoho lidí se spoléhá na to, že jejich konzole budou propojeny s kabelovou televizí, streamovacími platformami (tj. FireTV, AppleTV atd.) a zábavními aplikacemi.

Všechny tyto činnosti spadají do kategorie náročného využívání dat. A podobně jako u jiných herních konzolí se i značka Microsoft Xbox přesunula od spoléhání se na hraní her na discích CD k téměř výhradnímu zaměření na obsah využívající cloud. To znamená, že váš herní zážitek je téměř zcela závislý na vlastnictví účtu Xbox Live, kde jsou vaše výkonnostní úspěchy, dostupnost her a možnost hrát s ostatními závislé na připojení k internetu.

Všimněte si také, že mnoho lidí, kteří se věnují hraní online her, se také rozhodlo předplatit si u svého poskytovatele internetových služeb (ISP) rychlejší internetové tarify, aby se vyhnuli zpoždění souvisejícímu s rychlostí. To znamená, že ve výchozím nastavení budou obvykle vyžadovat prémiový router, který dokáže podporovat vyšší rychlosti propustnosti bez jejich škrcení. Spolu se zajištěním bezztrátového provozu je to skvělý způsob, jak zajistit investici do routeru do budoucna.

A jak jsme zmínili výše, dobrý herní router nabídne lepší funkce, jako je formování paprsku, MU-MIMO, podpora tří pásem a vylepšená QoS. Tyto vlastnosti nejsou standardem a jsou spojeny s odpovídající prémiovou cenou.

Jak fungují herní směrovače pro Xbox One

Nezávisle na tom, zda je router základní nebo prémiový, je jeho základní funkce totožná. Směrovač funguje jako prostředník, který přijímá vnější internetový signál ze směrovače poskytovatele internetových služeb a vysílá jej do místní přístupové sítě (LAN), aby vytvořil domácí bezdrátové připojení.

Typicky je směrovač vybaven několika ethernetovými porty, které podporují kabelové připojení. Ty by měly být obvykle vyhrazeny pro zařízení s velkou spotřebou, jako jsou herní konzole, protože kabelové připojení směrovače je stabilnější a často rychlejší. V závislosti na typu směrovače může být k dispozici jedna nebo více antén.

Více antén může podporovat širší vysílání signálu, což zajistí, že k bezdrátové síti bude mít přístup více zařízení. Například v závislosti na tom, jak blízko je váš směrovač umístěn k herní konzoli, může v případě, že je podporováno formování paprsku, anténa vysílat vyhrazený signál ke konzoli - to zaručuje stabilnější připojení.

Rozvážní hráči dají přednost třípásmovým routerům Wi-Fi 6. To znamená, že zařízení s nižší šířkou pásma (vše od mikrovlnných trub až po příslušenství založené na technologii Bluetooth) jsou omezena na pásmo 2,4 GHz, zatímco zařízení, která vyžadují větší šířku pásma, jako jsou herní konzole nebo připojené televizory, zažívají méně rušení díky přístupu ke dvěma pásmům 5 GHz nebo jednomu 5 GHz a jednomu 6 GHz.

Proč byste si měli koupit herní router pro Xbox One

Pokud nejste hráči, ale z konzole Xbox One jste udělali ústřední bod svého zábavního systému, je pro podporu bezztrátové konzumace médií nezbytný kvalitní směrovač. Zajistí také, že bez ohledu na to, kdo používá internet, nebude přiškrcen jen proto, že se snažíte sledovat nejnovější díl filmového MCU.

 • Pravidelně hrajete videohry: Pokud máte účet Xbox Live a pravidelně hrajete hry, budete chtít dobrý herní směrovač, který bude podporovat typ vyhrazeného připojení potřebného nejen k tomu, abyste mohli hrát v reálném čase s protihráči po celém světě, ale také k tomu, abyste měli aktuální herní statistiky a přístup k oblíbeným hrám, kdykoli chcete.
 • Vaše konzole je centrem zábavy: Investice do konzole dnes znamená více než jen hraní her, umožňuje vám přístup ke streamovanému televiznímu obsahu. I když se nejedná o streamování v kvalitě 4K, nikdo nechce zažívat zpoždění a vyrovnávací paměť.
 • Máte doma více uživatelů internetu: Herní router obvykle nabízí vylepšené funkce, jako je lepší QoS, MU-MIMO a případně i formování paprsku. Stručně řečeno to znamená, že několik lidí může současně čerpat značné množství dat a vy nebudete mít zpoždění, vyrovnávací paměť nebo problémy s připojením.
 • Jste výkonný uživatel internetu: i když nejste hráč, pokud často posíláte nebo přijímáte velké soubory (např. grafici, střihači videa atd.), stále budete mít velký prospěch ze směrovače, který podporuje stabilní připojení a pohodlně deleguje používání bez škrcení zařízení.
 • Nejste výkonný uživatel internetu: Pokud používáte internet pouze k příležitostnému procházení internetu nebo vyřizování e-mailů, možná zjistíte, že herní router má více funkcí, než byste mohli rozumně potřebovat. Navíc jsou obvykle dražší, což z nich dělá nerozumnou investici.
 • Nejste hráč: Pokud nevlastníte herní konzoli v užším slova smyslu, můžete mít pocit, že jde o lehkovážnou koupi.
 • Jste mobilní hráč: Na rozdíl od hraní na konzoli mobilní hry obvykle nevyžadují tolik dat nebo podporu rychlosti. Pokud tedy hrajete pouze mobilní hry, pravděpodobně si vystačíte s jednodušším routerem.

Jak dlouho vydrží herní směrovače pro Xbox One?

Herní routery mají stejná očekávání ohledně životnosti jako méně náročné routery - tři až pět let. To nemá nic společného s kvalitou provedení. Inovace v bezdrátových technologiích mohou naopak znamenat, že během tohoto období může být váš router méně konkurenceschopný nebo může mít zastaralé konstrukční nedostatky, které ovlivňují konektivitu.

Například výběr routeru, který vyhovuje pouze rychlostem vašeho aktuálního internetového tarifu, znamená, že pokud nebo až váš poskytovatel internetu zvýší rychlost vašeho tarifu, budete mít k dispozici router, který bude omezovat váš herní provoz. Nebo pokud máte skvělý herní router, ale chybí mu formování paprsku, může se stát, že streamovací televize bude mít problémy s vyrovnávací pamětí, protože nebude mít vyhrazený přístup k signálu.

A samozřejmě, pokud časem zjistíte, že se bezdrátové připojení zhoršilo, že můžete dosáhnout připojení pouze přes ethernetový port nebo že kontrolky vašeho routeru přestaly fungovat, jsou to všechno známky toho, že je čas přejít na nový router.

Jak vybrat herní směrovač pro Xbox One

Ačkoli některé specifické funkce jsou pro herní směrovače jedinečné, bude vaše hledání dokonalého směrovače dosti podobné obecnému nakupování směrovačů. Budete však chtít věnovat pozornost těm pokročilým funkcím, které zajistí bezproblémový herní zážitek.

Nejlepší herní směrovače pro Xbox One - klíčové faktory, které je třeba zvážit

Zejména pokud se snažíte nahradit pronajatý router, jako je nejlepší router pro internet Cox, budete se chtít ujistit, že nový herní router, který si vyhlédnete, bude fungovat s jejich síťovými specifikacemi. Ve většině případů tuto informaci snadno zjistíte tak, že navštívíte webové stránky poskytovatele připojení a potvrdíte kompatibilitu.

Pro hráče může být rychlost rozdílem mezi postupem na další úroveň nebo nutností začít znovu. Ve vašem případě nestačí pouze přizpůsobit router rychlosti vašeho internetu, ale měli byste se rozhodnout pro router, který podporuje vyšší rychlosti. Spolu s tím, že se vyhnete škrcení, tím zajistíte, že až poskytovatel internetu zvýší rychlost vašeho tarifu (což dělá často), nebudete trpět kvůli routeru, který je nyní zastaralý.

Bezdrátové připojení je skvělé, ale může se stát vaším nepřítelem, pokud jste vážnými hráči nebo často streamujete velké zábavné soubory. Všechna zařízení, která se věnují intenzivnímu využívání internetu, jako jsou počítače, konzole a připojené televizory, by měla být podporována kabelovým ethernetovým připojením pro stabilnější wi-fi připojení.

V závislosti na tom, jak plánujete konfigurovat svou domácnost, nemusí být vždy možné mít všechna zařízení náročná na přenos dat na kabelovém připojení. Formování paprsku znamená, že váš směrovač může posílat vyhrazený signál vybraným zařízením, čímž se zvýší stabilita a konektivita.

Dobrý herní router by měl také podporovat současnou datovou aktivitu všech zařízení. Technologie MU-MIMO zajistí, že ostatní uživatelé internetu ve vaší domácnosti nebudou na Instagramu přiškrceni jen proto, že jste měli chuť hrát celou noc maratonskou relaci Call of Duty.

Ačkoli to není nutné, třípásmové připojení může být důležité, pokud víte, že v jedné domácí síti používáte několik zařízení náročných na přenos dat. Třípásmový režim je rozdělí do různých pásem a zajistí, že zařízení s nižší frekvencí nebudou způsobovat přetížení, které by jinak rušilo zařízení s vyšší frekvencí.

Výběr mezi dvoupásmovým a třípásmovým pásmem bude záviset na tom, kolik datově náročných zařízení máte ve své síti. Pokud je konzole Xbox One jediným zařízením s velkou spotřebou, můžete si vystačit s dvoupásmovou sítí, která obsahuje jedno pásmo 2,4 GHz a jedno pásmo 5 GHz.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze