10 nejlepších routerů pro streamování v roce 2023

Recenze: Abychom vám pomohli najít nejlepší routery pro streamování, které si dnes můžete za své peníze koupit, nejprve jsme určili klíčové vlastnosti a funkce, které je třeba zvážit.

Abychom vám pomohli najít nejlepší routery pro streamování, které si dnes můžete za své peníze koupit, nejprve jsme určili klíčové vlastnosti a funkce, které je třeba zvážit. Po několika hodinách výzkumu široké škály různých routerů jsme zjistili, že mezi hlavní funkce, které byste měli u routeru pro streamování hledat, patří výkon, nastavení správy, jako je QoS, a dosah. Doporučujeme třípásmové routery pro nejlepší rychlost a konzistenci pro streamování, ale měli byste si vystačit i s dvoupásmovými možnostmi. Hledejte také router, který zvládne obsluhovat více zařízení najednou, aniž by docházelo k přetížení.

S ohledem na tyto vlastnosti jsme vybrali Asus RT-AC5300 jako nejlepší router pro streamování, který je dnes k dispozici. Čtěte dále a dozvíte se více o tomto výkonném routeru pro streamování a o našich dalších nejlepších výběrech nejlepšího routeru na trhu.

Top 10 nejlepších routerů pro streamování

#1 Směrovač Asus RT-AC5300 pro streamování

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento výkonný bezdrátový směrovač s vynikajícím dosahem, herním a streamovacím výkonem a funkcí MU-MIMO nabízí komplexní řešení všech potřeb vaší domácí sítě. Navíc nabízí spoustu nastavení správy pro skutečně přizpůsobené prostředí, včetně funkce Quality of Service.

 • Super propustnost ve všech pásmech
 • Funkce MU-MIMO
 • Široké pokrytí pro velké domácnosti
 • Velká, neskladná konstrukce
 • Neuspokojivé rychlosti při přenosu souborů

Buďme upřímní. Na první pohled vypadá Asus RT-AC5300 se svým hranatým designem a osmi anténami jako něco přímo ze sci-fi filmu. Je o něco větší a objemnější než jiné domácí bezdrátové směrovače, ale je až po okraj nabitý pokročilými funkcemi a hvězdným výkonem. Jedná se o třípásmový router, takže kromě 2,4GHz pásma získáte i dvě 5GHz pásma, což umožňuje poskytnout nejlepší rychlosti více streamovacím zařízením. Když k tomu přidáte funkci Asus MU-MIMO (Multi-User Multiple Input, Multiple Output), budete moci streamovat z více zařízení současně bez jakéhokoli zpoždění nebo přerušení.

Související:

Pokud se chcete porozhlédnout, projděte si našeho průvodce nejlepším routerem pro hraní her.

Pokud jde o instalaci a správu sítě, Asus RT-AC5300 je těžké překonat. Součástí nákupu routeru je opravdu jednoduchý průvodce nastavením, který vás provede celým procesem instalace. Po zprovoznění zařízení budete mít možnost upravit celou řadu nastavení, včetně konfigurace sítě pro hosty, rodičovské kontroly, ochrany AiProtection a adaptivní kvality služeb. Nejvíce nás zaujala funkce Adaptive QoS, která umožňuje upřednostnit streamovací zařízení tak, aby při používání dostávala nejvyšší rychlost sítě. Router dokonce obsahuje užitečný režim Game Boost, který upřednostňuje vaše online herní konzole nebo herní PC, pokud je to pro vás důležité. Spolu s nejlepšími herními tablety si tak zajistíte působivý herní zážitek odkudkoli z vašeho domova.

#2 Router TP-Link Archer AX6000 pro streamování

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento router pro streamování získává naše ocenění Čestné uznání díky spolehlivému výkonu i na dálku a univerzálnímu designu s celkem osmi gigabitovými porty LAN. Kromě těchto funkcí nabízí router také vynikající rodičovskou kontrolu a nastavení správy uživatelů.

 • Vynikající rodičovská kontrola
 • 8 portů LAN
 • Široké pokrytí pro velké domácnosti
 • Větší než většina routerů
 • Mobilní aplikace není nejlepší

Router TP-Link Archer AX6000 je mnohem větší než jeho oblíbení menší kolegové (například TP-Link Archer C2300), ale nabízí spoustu pokročilých funkcí a vlastností, které to vynahrazují. Archer AX6000 je dvoupásmový bezdrátový směrovač, který nabízí 2,4GHz i 5GHz pásmo pro připojená zařízení. Celkový výkon a propustnost jsou u modelu AX6000 vynikající, a to i v dosahu větších domácností. Díky dvěma pásmům můžete upřednostnit streamovací zařízení v 5GHz pásmu pro dosažení nejvyšších rychlostí. Také rychlost přenosu souborů je zde opravdu dobrá. Pokud se vám stává, že v domácí síti stahujete nebo odesíláte velké množství obsahu, nebudete nabídkou zařízení Archer AX6000 zklamáni.

Jednou z nejlepších částí konstrukce zařízení TP-Link Archer AX6000 je právě to, kolik portů nabízí. S celkem osmi samostatnými gigabitovými porty LAN budete moci k routeru natvrdo připojit právě tolik streamovacích zařízení, abyste dosáhli co nejspolehlivějšího a nejrychlejšího streamování. Archer AX6000 nabízí také rozsáhlé nastavení správy uživatelů, včetně opravdu skvělé rodičovské kontroly a ochrany proti malwaru. Rodičovská kontrola umožňuje vytvářet různé profily pro různé věkové kategorie a nastavovat příslušné filtry. Pomocí těchto profilů můžete dokonce nastavit priority QoS pro jednotlivá zařízení. Router TP-Link Archer AX6000 obsahuje také možnost připojení k mobilnímu zařízení pro vzdálenou správu, což je příjemné, pokud potřebujete provést změny v síti na cestách. Mobilní aplikace by však potřebovala ještě trochu vylepšit, takže pro nejlepší zážitek doporučujeme používat webové rozhraní. Pokud jste uživateli systému Linux, mohl by se vám také líbit náš průvodce nákupem nejlepšího routeru OpenWRT.

#3 Směrovač Netgear Nighthawk RAX200 pro streamování

Odměna: Nejlepší kvalita

CO SE NÁM LÍBÍ: Elegantní, futuristický design a bleskurychlé rychlosti připojení jsou dvě charakteristické vlastnosti tohoto výkonného routeru pro streamování. Je také kompatibilní s Wi-Fi 6 a obsahuje třípásmovou funkci pro široké možnosti připojení všech vašich streamovacích zařízení.

 • Uživatelsky přívětivá instalace
 • Kompatibilita s Wi-Fi 6
 • Třípásmová funkce
 • Omezená rodičovská kontrola

Netgear Nighthawk RAX200 je dalším sci-fi bezdrátovým směrovačem, který nabízí spoustu pokročilých funkcí a vlastností. Konstrukce tohoto směrovače se však liší v tom, že místo několika nastavitelných antén má dvě velké svislé lamely. To pomáhá trochu více zefektivnit konstrukci a vytváří menší plochu, i když je router stále větší než ostatní možnosti. Mezi další pozoruhodné konstrukční prvky patří vícegigový port LAN, který podporuje připojení rychlostí až 2,5 Gb/s, čtyři porty LAN pro připojení více streamovacích zařízení a dva porty USB 3.0.

Pokud jde o výkon, těžko byste hledali působivější bezdrátový směrovač. Nighthawk RAX200 nabízí bleskurychlou propustnost a blízký i dlouhý dosah. Navíc je kompatibilní s novými síťovými připojeními Wi-Fi 6 pro ještě vyšší rychlost bezdrátového připojení. RAX200 je třípásmový router, takže kromě standardního 2,4GHz pásma získáte dokonce dvě 5GHz pásma, což výrazně usnadňuje upřednostňování streamovacích zařízení. Tento router Nighthawk lze snadno nainstalovat a nakonfigurovat podle vašich představ, i když postrádá některé rozsáhlejší rodičovské kontroly, které jsou k vidění u jiných routerů. Celkově však router Netgear Nighthawk RAX200 nabízí vysoce kvalitní provedení pro vysokou rychlost sítě a možnost streamování bez vyrovnávací paměti.

#4 Směrovač TP-Link Archer A7 pro streamování

Odměna: NEJLEPŠÍ S ROZPOČTEM

CO SE NÁM LÍBÍ: Kompaktní design, vysoká propustnost a neuvěřitelně snadná instalace dělají z tohoto směrovače pro streamování jeden z nejlepších, které si můžete s ohledem na rozpočet pořídit. Díky rozsáhlému nastavení správy uživatelů si navíc budete moci zařízení nakonfigurovat podle svých představ.

 • Tuny nastavení správy uživatelů
 • Instalace typu plug-and-play
 • Naprosto rychlý v celém rozsahu rychlostí
 • Nabízí pouze jeden port USB 2.0
 • Uživatelské rozhraní je trochu nepohodlné

Pokud hledáte výhodný bezdrátový směrovač pro streamování, s TP-Link Archer A7 neuděláte chybu. Tento směrovač je jednou z cenově nejdostupnějších možností, které jsou dnes k dispozici, a přitom se vůbec neobětoval, pokud jde o rychlost propustnosti nebo kvalitu provedení. Jedná se o kompaktní bezdrátový směrovač se třemi anténami, který se vejde prakticky kamkoli ve vaší domácnosti, aniž by překážel. Co se týče portů a konektivity, získáte čtyři gigabitové porty LAN pro pevné připojení až čtyř streamovacích zařízení. Obsahuje také jeden port USB, ale je to pouze USB 2.0, takže nedosáhnete tak vysokých přenosových rychlostí jako u USB 3.0.

Typ TP-Link Archer A7 je dvoupásmový bezdrátový směrovač, který poskytuje 2,4GHz i 5GHz pásma. To sice není tak dobré jako třípásmová funkce, ale pro menší domácnosti s menším počtem streamovacích zařízení to funguje perfektně. Chcete-li dosáhnout co nejlepšího výkonu, doporučujeme vyhradit 5GHz pásmo pro streamovací zařízení a 2,4GHz pásmo pro vše ostatní. Archer A7 si vede překvapivě dobře s rychlostí propustnosti na tak cenově dostupnou možnost. Pokud máte vysoké rychlosti od svého poskytovatele internetu, nebudete mít problém dosáhnout stejné rychlosti prostřednictvím tohoto routeru. Zaujalo nás také interní nastavení správy uživatelů routeru Archer A7. Získáte spoustu možností, jak si přizpůsobit práci v domácí síti, včetně možností QoS a rodičovské kontroly. Mějte na paměti, že webové uživatelské rozhraní pro úpravu nastavení může být někdy trochu nepohodlné a neohrabané, ale po určité praxi funguje dostatečně dobře. Je to skvělá volba, pokud hledáte nejlepší router i pro Verizon Fios.

#5 Směrovač Netgear Nighthawk RAX40 pro streamování

Odměna: Nejlepší pro hraní

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud od svého bezdrátového směrovače potřebujete herní výkon, s touto volbou neuděláte chybu. Díky dobrému výkonu na velké vzdálenosti, kompatibilitě s Wi-Fi 6 a vynikající propustnosti tento router pro streamování jistě potěší i ty nejnáročnější hráče.

 • Vynikající výkon s velkým dosahem
 • Kompatibilní s internetem Wi-Fi 6
 • Možnost montáže na zeď
 • Nemá vícegigový port
 • Nezaměnitelné antény

Netgear Nighthawk RAX40 upouští od veškeré sci-fi estetiky designu, kterou se dnes vyznačuje mnoho herních zařízení, a místo toho nabízí elegantní, nízkoprofilové provedení, které se bez problémů vejde prakticky kamkoli v rámci vaší domácnosti. Je vybaven dvěma velkými anténami, které bohužel nejsou odnímatelné, ale jinak jsou nenápadné. Na zadní straně routeru najdete čtyři gigabitové porty LAN a jeden port USB 3.0, což je v dnešní době u routerů standardní přístup. Instalace je snadná a router lze pro větší univerzálnost dokonce připevnit na zeď.

Kde router Nighthawk RAX40 září, je jeho celková propustnost a výkon. Jedná se o směrovač Wi-Fi 6, který je kompatibilní s nejnovějšími a nejlepšími technologiemi bezdrátového internetu. Pokud máte vysoké rychlosti internetu pro hraní her, tento směrovač je zvládne a poskytne je vašim herním zařízením, i když nejsou připojena napevno přímo ke směrovači. RAX40 dokáže tyto vynikající rychlosti poskytovat i na větší vzdálenost díky svým schopnostem formování paprsku, což je na menší router působivé. Router Nighthawk RAX40 také nabízí spoustu možností správy, včetně kvality služeb a rodičovské kontroly. Spolu s nejlepším herním křeslem tak získáte bezkonkurenční herní zážitek.

#6 Směrovač D-Link DIR-882 pro streamování

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO ULTRA-HD VYSÍLÁNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento router pro streamování nabízí cenově dostupný výkon a rychlost spolu s technologií MU-MIMO a dvoupásmovou konfigurací, což z něj činí vynikající volbu pro streamování ve 4K. Získáte také špičkový engine QoS, který inteligentně určuje, která zařízení potřebují upřednostnit rychlost sítě.

 • Inteligentní engine pro kvalitu služeb
 • Vynikající propustnost v blízkém dosahu
 • Výrazné možnosti MU-MIMO
 • Nemá vestavěnou ochranu proti malwaru
 • 5GHz pásmo nemá velký dosah

Směrovač D-Link DIR-882 Wi-Fi pro streamování možná není nejblyštivější nebo nejvybavenější možností na současném trhu, ale nabízí rychlý a spolehlivý výkon v jakémkoli scénáři. Proto je v našem nákupním průvodci nejlepším routerem pro streamování obsahu v rozlišení 4K. DIR-882 je dvoupásmový router pro streamování, který nabízí solidní výkon v obou pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. V obou pásmech dosahuje nejlepších výsledků v blízkém dosahu, ale ve větším dosahu začíná rychlost v 5GHz pásmu klesat. Díky funkci tvarování paprsku a MU-MIMO však budete moci k routeru připojit více zařízení, aniž by došlo k poklesu výkonu.

Za zmínku stojí také celkový design a tvarové provedení směrovače D-Link DIR-882. Jedná se o ultratenký router se čtyřmi nastavitelnými anténami, který se vejde téměř kamkoli ve vaší domácnosti, aniž by překážel ostatním zařízením. K dispozici budete mít čtyři samostatné gigabitové porty LAN spolu s portem USB 3.0 na zadní straně a portem USB 2.0 na přední straně routeru. Router D-Link je vybaven komplexním portálem pro správu uživatelských nastavení, který se snadno používá, i když se v něm nevyznáte. Nejpůsobivější funkcí je zde však neuvěřitelně uživatelsky přívětivý engine kvality služeb (QoS). Je vybaven jednoduchým rozhraním drag-and-drop, které umožňuje snadno nastavit prioritu pro vaše zařízení pro streamování 4K. Ve spojení s nejlepším chytrým televizorem pro streamování budete mít doma neuvěřitelný zážitek ze streamování.

#7 Směrovač TP-Link Archer A20 pro streamování

Odměna: Nejlepší pro velké domácnosti

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud máte spoustu různých streamovacích zařízení rozmístěných ve velké domácnosti, budete chtít router, jako je tento, který nabízí třípásmové funkce, vynikající výkon v dosahu a robustní rodičovskou kontrolu. Inteligentně také zvládá provoz z více současně připojených zařízení.

 • Vynikající zpracování provozu z více zařízení
 • Rychlá a konzistentní třípásmová funkčnost
 • Výborná rodičovská kontrola
 • Velká plocha s objemným designem

Router TP-Link Archer A20 pro streamování je vyroben speciálně pro velké domácnosti. Jedná se o třípásmový router, který je vybaven spoustou pokročilých funkcí pro důsledné šíření signálu ke všem v domácnosti napříč spoustou různých zařízení. Pro začátek vám TP-Link nabízí 2,4Ghz pásmo a dvě 5GHz pásma a funkci MU-MIMO, takže k domácí síti můžete bez námahy připojit více zařízení a nemusíte se obávat přetížení. Navíc si díky přiloženému nastavení kvality služeb (QoS) budete moci vybrat, které z těchto zařízení dostane nejrychlejší internet. Budete tak moci upřednostnit svá streamovací zařízení, abyste získali zábavu bez vyrovnávací paměti.

Na první pohled si okamžitě všimnete celkového designu zařízení Archer A20. Je vybaven šesti různými anténami a celkově velkými rozměry, které by se mohly těžko vejít do kompaktních prostor. Antény se však skládají na horní část routeru, což je příjemné pro skladování. Větší rozměry bohužel neznamenají, že získáte více portů LAN. Archer A20 je stále vybaven standardní sadou čtyř gigabitových portů LAN a dvěma porty USB. Nastavení správy uživatelů je jedním z míst, kde router TP-Link Archer A20 vyniká. Uživatelské rozhraní je zjednodušené a neuvěřitelně snadno se používá. Navíc získáte úžasnou a komplexní rodičovskou kontrolu, která je pro velké domácnosti nezbytná. Další možnosti naleznete v našem průvodci nákupem nejlepšího WiFi routeru pro velké vzdálenosti.

#8 Směrovač Amazon eero Pro pro streamování

Odměna: Nejlepší komplexní pokrytí

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud potřebujete pokrytí celé domácnosti, pak je pro vás tento síťový bezdrátový směrovač pro streamování ideální. Je vybaven třípásmovou konstrukcí všech zařízení mesh, která nabízí spolehlivou rychlost v celé domácnosti, a také kompatibilitu s Wi-Fi 6.

 • Neuvěřitelně snadná instalace
 • Spolehlivá, konzistentní rychlost v dosahu
 • Kompatibilita se systémem Alexa
 • Chybí ethernetové porty
 • Žádné pokročilé možnosti konfigurace

Amazon eero Pro je mesh router, který nabízí bleskovou rychlost a skutečně úžasné komplexní pokrytí v celé vaší domácnosti bez ohledu na její velikost. Mesh router obsahuje tři jednotlivá zařízení, která můžete rozmístit po celém domě, a každé z nich vysílá bezdrátový signál. Za příplatek máte také možnost přidat další zařízení pro komplexnější pokrytí. Instalace je neuvěřitelně snadná a eero Pro je dokonce kompatibilní s Alexou, takže můžete připojovat nová zařízení pomocí hlasových příkazů.

Co se týče rychlosti a výkonu, eero Pro nabízí třípásmové funkce, což je mezi mesh routery poněkud raritní. Díky tomu můžete připojit ještě více zařízení, aniž byste trpěli zpožděním, vyrovnávací pamětí nebo přetížením. Každé ze zařízení eero Pro poskytuje dva ethernetové porty, což je ve srovnání s většími Wi-Fi routery nedostatek. To však umožňuje v případě potřeby připojit ke každému routeru zařízení pro streamování. A co je ještě důležitější, router Amazon eero Pro je kompatibilní s Wi-Fi 6, takže máte jistotu, že vždy získáte nejrychlejší internet, takže je ideální pro všechny vaše potřeby streamování. Je to skvělá volba, pokud také hledáte nejlepší router pro malé firmy.

#9 Směrovač Netgear Nighthawk R6900P pro streamování

Odměna: Nejlepší pro více uživatelů

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud máte doma hodně uživatelů a zařízení, která streamují, určitě se vám bude hodit tento výkonný router pro streamování. Díky špičkovým funkcím MU-MIMO, vynikající propustnosti v pásmu 5 GHz a špičkovému nastavení kvality služeb zvládne tento bezdrátový směrovač snadno spravovat až 30 zařízení.

 • Vynikající technologie MU-MIMO pro více uživatelů
 • Dobré 5GHz v celém rozsahu
 • Snadno konfigurovatelné nastavení QoS
 • Neuspokojivá propustnost 2,4 GHz
 • Změny nastavení se uplatňují pomalu

Nightgear Nighthawk R6900P je výkonný bezdrátový směrovač pro streamování, který nabízí vynikající výkon pro více zařízení. Výrobce uvádí, že router si snadno poradí až s 30 současně připojenými bezdrátovými zařízeními. I když počítejte s tím, že k tomu budete potřebovat také šířku pásma od poskytovatele internetového připojení bez přetížení. Jedná se o dvoupásmový router, který nabízí nejlepší výkon a propustnost v pásmu 5 GHz, a to i na velké vzdálenosti. Pásmo 2,4 GHz funguje dobře, ale doporučili bychom, abyste svá streamovací zařízení nechali připojená k pásmu 5 GHz.

Přístroj R6900P podává skutečně nejlepší výkon, pokud jde o jeho funkce MU-MIMO, formování paprsku a kvalitu služeb. Tyto funkce dohromady umožňují snadnou obsluhu a správu více zařízení připojených k síti najednou. Funkce Quality of Service (QoS) je však zdaleka nejlepší. Díky ní můžete upřednostňovat svá streamovací zařízení, aby vždy dostávala nejlepší šířku pásma, a Netgear to umí lépe než mnoho jiných routerů. Se zapnutou a nakonfigurovanou funkcí QoS budete moci výrazně zkrátit dobu zatížení a téměř eliminovat vyrovnávací paměť při streamování. Pokud máte v síti spoustu uživatelů, ale chcete, aby vaše streamovací zařízení vždy dostávala nejlepší rychlost, nehledejte nic jiného než Netgear Nighthawk R6900P. Mohl by se vám také líbit náš průvodce nákupem nejlepšího modemu a směrovače, který vám nabídne síťová řešení typu "vše v jednom" pro vaši domácnost.

#10 Směrovač Linksys EA7500 pro streamování

Odměna: Nejlepší jednoduchá instalace

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento router pro streamování se snadno instaluje a snadno spravuje, což je ideální pro lidi, kteří ho chtějí jen nastavit a zapomenout. Směrovač nabízí solidní výkon v obou pásmech a dobře si vede i na dálku.

 • Uživatelsky přívětivé nastavení správy
 • Dobré rychlosti na dálku
 • PovolenoMU-MIMO
 • Neuspokojivá rychlost přenosu souborů
 • Ochromená rodičovská kontrola

Bezdrátový směrovač Linksys EA7500 je jednou z jednodušších a cenově dostupnějších možností uvedených v tomto průvodci nákupem, která má své klady i zápory. V čem však model EA7500 vyniká, je jeho celková uživatelská přívětivost a snadná instalace. Chcete-li začít, stačí směrovač zapojit, připojit k modemu a poté se k němu připojit prostřednictvím počítače. Jakmile tak učiníte, zobrazí se na obrazovce počítače zbytek instalačních pokynů. Získáte také dobré nastavení správy, které lze snadno sledovat a konfigurovat. Po zprovoznění můžete v podstatě nechat EA7500 dělat svou práci a dále se o něj nestarat.

Síťový adaptér Linksys EA7500 nabízí také kvalitní výkon. Jedná se o dvoupásmový router s dobrou propustností v obou pásmech a v rámci dosahu. Navíc nabízí i funkci MU-MIMO pro připojení více zařízení současně. I když mu chybí některé robustnější nebo pokročilejší funkce, které najdete u nejdražších routerů, které jsou dnes k dispozici, nabízí Linksys EA7500 spolehlivou rychlost pro všechna vaše streamovací zařízení.

Jak jsme se rozhodli

Když jsme začali analyzovat a hodnotit jednotlivé směrovače pro streamování, zvážili jsme nejprve celkový výkon každé možnosti. Pokud jde o výkon, měřili jsme routery na základě jejich dosahu a rychlosti. Upřednostňovali jsme směrovače s vyšším dosahem a lepším výkonem přes překážky, jako jsou zdi a dveře. Vyšší hodnocení jsme také udělovali routerům, které byly schopny vyrovnat se vyšší úrovni šířky pásma poskytovatele internetových služeb (ISP). Jako poznámku uvádíme, že je vždy důležité mít na paměti, že rychlost routeru bude pouze tak dobrá, jakou rychlost si zaplatíte u svého poskytovatele internetového připojení. Směrovač nikdy nemůže zlepšit rychlost vašeho internetu.

Dále jsme se věnovali pokročilým funkcím a vlastnostem, jako jsou dvoupásmový vs. třípásmový router a funkce MU-MIMO. Bonusové body jsme přidělili routerům s možností třípásmového připojení Wi-Fi, protože poskytují více možností pro spolehlivé streamování na více zařízeních. Přesto jsme do naší nabídky zařadili dvoupásmové routery. Totéž platí pro routery s funkcí MU-MIMO. Těmto routerům jsme přidělili bonusové body, ale náš průvodce nákupem stále zahrnuje i routery bez této funkce.

Nakonec jsme se zaměřili na celkovou kvalitu designu a snadnost instalace. Nejlepší routery pro streamování se snadno nastavují a více bodů jsme udělili možnostem, které nabízejí instalaci téměř plug-and-play. Větší dojem na nás udělaly také routery s rozsáhlým rodičovským ovládáním a ovládáním správy. Ty umožňují přizpůsobit prostředí domácí sítě a nastavit definice kvality služeb (QoS) pro nejdůležitější streamovací zařízení.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze