Nejlepší domácí router v roce 2023 - 3 Recenze nejlepších domácích routerů

Recenze: Pokud hledáte nejlepší domácí router pro rok 2019, může to být náročný a často nepřehledný proces plný nejrůznějších módních slov, kterými se výrobci síťového hardwaru snaží odlišit svůj produkt od ostatních.

Pokud hledáte nejlepší domácí router pro rok 2019, může to být náročný a často nepřehledný proces plný nejrůznějších módních slov, kterými se výrobci síťového hardwaru snaží odlišit svůj produkt od ostatních. Naštěstí jsme tu těžkou část udělali za vás a našli jsme ten nejlepší router.

V čem je dobrý domácí router lepší než ostatní, může být mnoho věcí, ale celkově se jedná o tři hlavní faktory: dosah, funkce a cena. Naštěstí pro vás jsme se postarali o těžkou práci a prošli jsme stovky různých modelů, abychom našli tři nejlepší, které jsou vybaveny vším, co budete potřebovat, abyste měli jistotu, že vaše děti budou vždy chráněny bez ohledu na to, kam se vydají na internet, a vy budete mít vždy signál, ať už budete prohlížet stránky z pohovky v obývacím pokoji nebo z terasového nábytku na zahradě. A to vše samozřejmě s ohledem na váš rozpočet.

Jak se tedy rozhodnout, který domácí router je pro vás a vaši rodinu ten nejlepší? Přečtěte si našeho rozsáhlého průvodce a dozvíte se to!

Nejlepší domácí směrovače

#1 Vyberte si Linksys WRT1900ACS Smart Wi-Fi Router - volba redakce/nejlepší domácí router

PROČ JE TO TOP PICK: Router Linksys WRT1900ACS je spolehlivý na jakoukoli vzdálenost signálu.

Existuje mnoho důvodů, proč se zařízení Linksys WRT AC1900 trvale umisťuje na předních místech našich seznamů nejlepších zařízení, pokud jde o hodnocení nejlepších síťových zařízení na pultech obchodů. Kromě toho, že se jedná o zařízení s nostalgickým stylem a cenovkou střední třídy, se vyznačuje také desítky let starým rodokmenem společnosti Linksys, která vyrábí solidní a spolehlivé směrovače, které hned po vybalení z krabice fungují přesně tak, jak chcete.

Systém Linksys Smart WiFi umožňuje snadno a rychle upřednostnit různé multimediální aplikace ve vaší domácnosti, takže máte jistotu, že online hraní vašeho dítěte nepřehluší vaši možnost sledovat Netflix v přízemí ve stejnou dobu. A když už mluvíme o dětech, rodičovská kontrola Smart WiFi je bezkonkurenčně nejrozsáhlejší v možnostech, jak přesně kontrolovat, kam mohou vaše děti v kteroukoli denní dobu chodit na web. Pokud potřebujete nejlepší domácí router pro rok 2019, nehledejte nic jiného než Linksys WRTAC1900ACS. Pokud potřebujete rychlou a spolehlivou WiFi, známe nejlepší domácí WiFi. Podívejte se na ni!

2. místo výběru AmpliFi HD Mesh Router - nejlepší Mesh Router

PROČ JE TO TOP PICK: AmpliFi HD přináší design routeru do 21. století.

Pro každého, kdo bere design své domácnosti stejně vážně jako své preference v oblasti síťových zařízení, může být většina routerů na současném trhu na pohled trochu... no, impozantní.

Vstupte do přátelského, přívětivého a hřejivého routeru AmpliFi HD, který své antény skrývá za krásným barevně sladěným dotykovým displejem LCD a nádherným bílým pásem svítících diod LED. Díky svému systému síťového propojení jsou antény rozprostřeny po celém domě a zapojeny do běžných 12V zásuvek, což vám zajistí absolutně největší dosah a spolehlivost, aniž by cestou ztratil svůj smysl pro styl.

Přidejte k tomu téměř urážlivě jednoduchý proces nastavení a krásně navrženou aplikaci a získáte router, který splňuje všechny požadavky na nejlepší domácí router, přičemž na straně softwaru obětoval jen několik drobných funkcí, aby vše vyvážil.

#3 Vyberte si bezdrátový router Netgear Nighthawk X4S - router s nejlepším dosahem

PROČ JE TO TOP PICK: Netgear Nighthawk X4S vám umožní ovládat síť jako žádný jiný

Když už mluvíme o rodokmenech v oboru routerů, které trvají desítky let, bylo by nemožné napsat seznam nejlepších, aniž bychom do něj zahrnuli dalšího dědečka v této oblasti - společnost Netgear. Po celá léta společnost vždy tlačila na výrobce kolem sebe, aby se drželi na špičce s nejnovějšími a nejlepšími funkcemi, z nichž všechny se objevují v jejich routeru střední třídy Nighthawk X4S.

Není to sice největší ani nejrychlejší zařízení řady Nighthawk, ale to, co mu chybí na hrubém výkonu, více než vynahrazuje funkcemi rodičovské kontroly a spolehlivostí na všech rozsazích. Pokud potřebujete router, který vám umožní ostře kontrolovat všechny aspekty chování sítě a nechá vás běhat s iPhonem po zahradě, je to ten pravý.

Nejlepší funkce domácího bezdrátového směrovače, na které je třeba dávat pozor

  • Při nákupu směrovače pro domácnost byste se měli jako na jednu z prvních věcí zaměřit na to, kolik přenosových pásem používá a zda má funkci MU-MIMO.
  • Aniž bychom zabíhali do technických podrobností, stačí vědět, že tyto dvě technologie mohou v tandemu pomoci řídit šířku pásma tak, aby nikdo v domácnosti nezažíval zpomalení nebo zasekávání sítě během špiček.
  • Pokud máte v síti v daném okamžiku více než pět zařízení (zařízení, ne lidí), je nutné pořídit si "dvoupásmový" router, který zvládne více streamů, stahování a herních relací Netflixu najednou.
  • Pokud jde o výběr routeru pro vaši rozrůstající se domácnost, rodičovská kontrola by měla být téměř vždy na prvním místě seznamu funkcí, které byste měli hledat.
  • S hardwarovou rodičovskou kontrolou můžete omezit, kam mohou konkrétní zařízení v určitou dobu na webu chodit, aniž byste se museli starat o to, zda vaše dítě prolomilo přístupový kód nastavený na svém iPhonu nebo zda obešlo webový filtr nainstalovaný na svém počítači.
  • Podobně funkce QoS (neboli "Quality of Service") vám dávají možnost upřednostnit šířku pásma mezi aplikacemi. To znamená, že pokud se v noci snažíte sledovat Hulu nebo Amazon, ale stahování někoho jiného vás neustále posílá do vyrovnávací paměti, můžete si přizpůsobit, kolik šířky pásma dostane k dispozici, aby to nenarušilo váš prostoj u televize.
  • V neposlední řadě byste měli mít před konečným výběrem vždy na paměti dosah a spolehlivost určitého směrovače.
  • Všechny směrovače, které jsme zde uvedli, mají výjimečnou sílu signálu (proto jsme je zařadili mezi tři nejlepší), ale v případě, že se rozhodnete pro něco jiného, o něco levnějšího, ujistěte se, že má takový dosah, aby zaplnil celý váš dům bez hluchých míst.
  • Mesh sítě (jako AmpliFi HD) jsou novým řešením tohoto odvěkého problému a fungují tak, že rozprostřou antény do všech koutů domu, aby nikdo neztratil signál ve sklepě, na dvorku nebo na půdě, když je router zastrčený v rohu obývacího pokoje.

Který nejlepší domácí router je pro vás ten pravý

Takže teď, když už víte všechno o tom, co dělají nejlepší domácí routery pro rok 2023, který z nich byste si nakonec měli vybrat?

Stejně jako všechno v životě; záleží na tom, jaké funkce od svého síťového hardwaru nejvíce potřebujete. Pokud jde o všestranně spolehlivý směrovač, který má rozsáhlé možnosti přizpůsobení softwaru a signalizuje spolehlivost na jedničku, je těžké překonat Linksys WRT1900ACS. Pokud vám však tento výběr připadá příliš "směrovačský", síťový systém AmpliFi HD mesh má dostatek stylu a ještě něco navíc.

Naposledy, i když Netgear Nighthawk X4S nemá jednu určující vlastnost, která by ho dělala lepším než všechno ostatní, je to právě jemná kombinace desítek různorodých funkcí do jednoho uceleného balíčku, která mu vynesla třetí místo na našem seznamu. A nezapomeňte, že s routerem můžete používat software s otevřeným zdrojovým kódem, například DD-WRT nebo Pfsense.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze