Nejlepší směrovače pro malé firmy 2023 ~ Top Tiny Office Router

Recenze: Abychom vám pomohli najít nejlepší směrovače pro malé firmy, strávili jsme několik hodin procházením velkého množství různých možností.

Abychom vám pomohli najít nejlepší směrovače pro malé firmy, strávili jsme několik hodin procházením velkého množství různých možností. Během našeho počátečního výzkumu jsme zúžili výběr tak, že jsme našli směrovače s nejlepší rychlostí, dosahem a celkovými možnostmi přizpůsobení sítě. Doporučujeme najít směrovač, který pro vaši malou firmu nabízí dobrou kombinaci všech těchto vlastností, ale v rámci každé kategorie je vždy možné volně se pohybovat podle potřeb vaší firmy. Doporučujeme také zaměřit se na design a snadnou instalaci, abyste mohli provoz zprovoznit během chvilky.

Vzhledem k těmto skutečnostem jsme vybrali Netgear Nighthawk X10 jako náš nejlepší router pro malé firmy, který je dnes k dispozici. Čtěte dále a dozvíte se více o tomto výkonném bezdrátovém směrovači a dalších možnostech nejlepších směrovačů, které jsme vybrali.

Top 10 nejlepších routerů pro malé firmy

#1 Směrovač Netgear Nighthawk X10 pro malé firmy

TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento směrovač pro malé firmy přináší solidní kombinaci všeho možného, takže vám poskytne rychlou bezdrátovou síť s velkým dosahem a mimořádnou spolehlivostí. Směrovač vám navíc dává možnost upravit téměř cokoli v nastavení správy, takže získáte plně přizpůsobitelnou síť.

 • Dosah 2 500 čtverečních stop
 • Kompatibilní s aplikací Amazon Alexa
 • Komplexní nastavení správy sítě
 • Neuspokojivý výkon MU-MIMO
 • Možnosti QoS nejsou vyladěné

Netgear Nighthawk X10 je jedním z nejvýkonnějších a nejspolehlivějších malých podnikových routerů, které jsou dnes k dispozici, a proto snadno získal naše nejlepší místo. Jedná se o třípásmový směrovač, který vám poskytuje 2,4GHz kanál, 5GHz kanál a 60GHz kanál pro maximální všestrannost možností připojení rozložených mezi zaměstnance, síťová zařízení a zákazníky. Bezdrátový směrovač navíc dokáže ve svém 60GHz pásmu poskytnout rychlost až 4600 Mb/s, pokud vám takové rychlosti poskytuje váš poskytovatel internetu. Díky tomu budete mít k dispozici nejrychlejší internet pro všechny své firemní potřeby a potřeby zákazníků jako s nejlepším routerem pro 1GB internet.

Ruter Nighthawk X10 je také neuvěřitelně dobře navržen. Vyznačuje se elegantním a hranatým estetickým designem, který vypadá dobře kdekoli, kam jej umístíte. Jeho čtyři nastavitelné antény navíc zajišťují dosah až 2500 čtverečních stop, což je obrovské plus. Na zadní straně routeru najdete také šest gigabitových portů LAN, takže můžete snadno připojit zařízení napevno. Pokud jde o nastavení sítě, budete s nabídkou routeru Netgear Nighthawk X10 spokojeni. Uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje upravit širokou škálu nastavení, včetně rodičovské kontroly, sítí pro hosty a upřednostňování kvality služeb pro určitá zařízení. Je to skvělá volba, pokud hledáte nejlepší wifi router pro dlouhý dosah.

#2 Směrovač Netgear Orbi RBS850 pro malé firmy

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento router pro malé firmy vytváří komplexní mesh síť, kterou lze rozšiřovat na stále větší vzdálenosti, takže můžete být vždy připojeni, ať už se nacházíte kdekoli v kanceláři. Navíc je kompatibilní s technologií Wi-Fi 6, která zajišťuje nejvyšší rychlosti a nejspolehlivější připojení k internetu.

 • Snadno si poradí s více připojenými zařízeními
 • Kompatibilní s Wi-Fi 6
 • Komplexní nastavení správy sítě
 • Žádné porty USB na extenderech
 • Větší než ostatní možnosti

Netgear Orbi RBS850 je síťový směrovač pro malé firmy, který poskytuje jedno z nejlepších pokrytí a dosah, jaké lze na současném trhu zakoupit. Pokud máte velké kancelářské prostory nebo výlohu, kde potřebujete signál Wi-Fi v každém zákoutí, pak je to pro vás ta nejlepší volba. Systém Orbi využívá centrální směrovač a několik satelitních směrovačů, které zajišťují plošné pokrytí celého prostoru. Další výhodou je, že zařízení Orbi RBS850 je kompatibilní s Wi-Fi 6, která poskytuje opravdu vysoké rychlosti pro všechna zařízení.

Pokud jde o instalaci a počáteční konfiguraci, těžko budete hledat něco jednoduššího než Orbi. I když můžete mít k instalaci více než jedno zařízení, celkový proces je jednoduchý a přehledný. Získáte aplikaci pro chytré telefony, která vás provede každým krokem a v podstatě vám umožní instalaci plug-and-play. Router a extendery Orbi jsou bohužel o něco větší než jiné routery, ale jsou dobře navrženy, takže nebudou nepříjemně vyčnívat. Router Orbi vám také poskytuje rozsáhlé možnosti přizpůsobení, což je další bonus k jeho celkovému výkonu a spolehlivosti.

#3 Směrovač Asus BRT-AC828 pro malé firmy

Odměna: Nejlepší pro zákaznické připojení

CO SE NÁM LÍBÍ: Díky přizpůsobitelnému zákaznickému portálu a propagační stránce, vysoké špičkové rychlosti a spoustě nastavení pro správu sítě je tento výkonný směrovač pro malé firmy ideální pro každého, kdo potřebuje bezpečný přístup pro své zákazníky a zaměstnance. Směrovač také nabízí vysoký výkon a spoustu fyzických portů pro pevné připojení zařízení přímo k internetu.

 • Přizpůsobitelný portál pro zákazníky
 • Rozsáhlé možnosti připojení portů
 • Vysokorychlostní výkon pro 250 zařízení
 • Nastavení správy může být zahlcující

Asus BRT-AC828 je jedním z nejvhodnějších bezdrátových směrovačů pro malé firmy díky nástrojům a funkcím určeným pro podnikání. Pro začátek je tento směrovač vybaven funkcí, která vám umožní snadno vytvořit uvítací a propagační stránky, které se vašim zákazníkům zobrazí, jakmile se pokusí připojit k vaší Wi-Fi. Máte tak možnost prezentovat své služby, slevy a speciální nabídky, aniž byste museli platit za drahé marketingové kampaně. Navíc k tomu získáte spoustu nastavení pro správu, která ještě více přizpůsobí vaši síť pro použití zákazníky. Samozřejmě, že při tolika možnostech, které máte k dispozici, se vám může stát, že budete ohromeni samotným rozsahem možností přizpůsobení, ale po určité praxi by to neměl být problém.

Pokud jde o výkon, router Asus BRT-AC828 patří k těm nejlepším. Jeho čtyři výkonné, nastavitelné antény jsou schopny dosahovat vysokých rychlostí - až agregovaných 2 Gb/s v obou pásmech - na velké vzdálenosti. Router má také vynikající průchodnost přes překážky, jako jsou dveře a zdi. Velký dojem na nás udělaly také schopnosti routeru BRT-AC828 využívat technologii MU-MIMO pro více uživatelů. Díky této funkci může router poskytovat spolehlivou a konzistentní Wi-Fi až pro 250 současně připojených zařízení. K dispozici máte také osm gigabitových ethernetových portů a dva porty USB 3.0 pro ještě větší možnosti připojení. Pokud máte v kanceláři službu Fios, mohl by vás také zajímat náš průvodce nejlepším routerem pro Verizon Fios.

#4 Směrovač Netgear Orbi SRK60 pro malé firmy

Odměna: Nejlepší komplexní pokrytí

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud potřebujete co největší pokrytí pro svou kancelář nebo prodejnu, pak je pro vás tento síťový směrovač pro malé firmy tou nejlepší volbou. S dosahem až 5 000 čtverečních stop, rychlostí až 3 Gb/s a třípásmovou funkcí vytváří tento výkonný směrovač komplexní síť pro každého, kdo je připojen k internetu.

 • Neuvěřitelná technologie MU-MIMO
 • Třípásmové připojení
 • Pokrytí až 5 000 čtverečních stop
 • Chybí porty USB
 • Některé potíže s instalací

Netgear Orbi SRK60, nazývaný také Orbi Pro, je další bezdrátový směrovač typu mesh, který využívá centrální jednotku, jež se připojuje k různým satelitním jednotkám a vytváří tak plošné pokrytí sítě, které může dosahovat až 5 000 čtverečních stop. To z něj dělá ideální volbu pro velké kancelářské prostory nebo výlohy, kde nutně potřebujete připojení všude. Je také navržen tak, aby byl uživatelsky přívětivý a jeho instalace byla rychlá. Systém Orbi používá aplikaci pro chytré telefony, která vás provede procesem nastavení, ale není to tak snadné jako u jiných routerů, zejména když se dostanete k některým technickým požadavkům.

Síťový router Netgear Orbi Pro je však neuvěřitelně výkonný. Je to třípásmový směrovač se třemi různými kanály, ke kterým můžete připojit svá bezdrátová zařízení. To vám umožní větší flexibilitu při upřednostňování některých zařízení před jinými a dokonce vám to umožní vytvořit síť pro hosty pro vaše zákazníky. Směrovač Orbi mesh vám také poskytuje rychlost až 3 Gb/s, takže od poskytovatele internetu vždy získáte tu nejlepší šířku pásma. Ve spojení s nejlepšími webovými kamerami pro konferenční místnosti je vaše kancelářská sestava kompletní.

#5 Směrovač Asus RT-AX88U pro malé firmy

Odměna: NEJLEPŠÍ KVALITA

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento směrovač pro malé firmy je až po okraj nabitý pokročilými funkcemi a vlastnostmi, což z něj dělá jeden z nejkvalitnějších směrovačů, které si dnes můžete za své peníze pořídit. Díky věcem, jako je kompatibilita s Wi-Fi 6, vynikající možnosti QoS a vestavěná ochrana proti malwaru, poskytne tento směrovač vaší malé firmě nejlepší rychlosti a možnosti přizpůsobení pro bezdrátové připojení nové generace.

 • Vyčerpávající funkce kvality služeb
 • Kompatibilita s Wi-Fi 6
 • Dodává se s dobrou ochranou proti malwaru
 • Neobsahuje vícegigové porty
 • Firmware je trochu chybový

Asus RT-AX88U je jedním z nejvýkonnějších routerů pro malé firmy, které jsme dosud zkoumali. Pro začátek je vybaven kompatibilitou s novější technologií Wi-Fi 6, která poskytuje vyšší rychlosti a spolehlivější sílu signálu v celém rozsahu. Získáte také výkonný čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,8 GHz, který pohání celé zařízení a zajišťuje celkově rychlejší a spolehlivější provoz.

Síťový router Asus RT-AX88U také vytváří hvězdné uživatelské prostředí, pokud jde o správu a ochranu sítě. Největší dojem na nás udělala jeho robustní nabídka Quality of Service (QoS), která umožňuje určit, která zařízení dostanou přednostní internetové služby a v jakou denní dobu. Kromě nastavení QoS získáte také rodičovskou kontrolu, možnosti posílení her a bezpečnostní funkce. Router obsahuje integrovanou ochranu proti malwaru, což je pro majitele malých firem velké plus. Mohlo by vás také zajímat: Nejlepší VPN pro větší zabezpečení sítě

#6 Směrovač Synology RT2600AC pro malé firmy

Odměna: Nejlepší pro přizpůsobení sítě

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento směrovač pro malé firmy nabízí spolehlivé, rychlé a pohodlné použití jak pro malé firmy, tak pro individuální uživatele, zejména když uvážíte, kolik nastavení správy sítě obsahuje. Můžete si přizpůsobit celou řadu nastavení, včetně nastavení duální sítě WAN, a vytvořit tak individuální prostředí pro své zaměstnance a zákazníky.

 • Silná propustnost 2,4 GHz a 5 GHz
 • Podporuje duální nastavení WAN
 • Vysoká rychlost na velké vzdálenosti
 • Nedostatečný výkon MU-MIMO
 • Obsahuje pouze pět portů Ethernet

Směrovač Synology RT2600AC pro malé podniky se zaměřuje především na přizpůsobení sítě, i když to neznamená, že by neměl stejný výkon jako jiné špičkové směrovače. Stále získáte výkonné rychlosti a spolehlivou sílu signálu na velké vzdálenosti, takže je ideální pro použití v kancelářských prostorách nebo ve výlohách. Zapnutý s 2,4GHz i 5GHz kanály. Ještě působivější je však fakt, že router Synology RT2600AC nabízí možnost vytvoření konfigurace se dvěma sítěmi WAN. To znamená, že směrovač může vysílat signály ze dvou různých plánů vašeho poskytovatele internetu. Můžete tak vytvořit skutečně oddělené prostředí pro své zákazníky a zaměstnance. Navíc jsou tak vaše citlivá, pro firmu specifická data v bezpečí před tím, co dělají vaši zákazníci online.

Pokud jde o přizpůsobení sítě, získáte v zařízení Synology RT2600AC spoustu možností. Pokud nevyužijete možnost duální sítě WAN, můžete vytvořit sítě pro hosty a můžete ovládat specifika, jako je řízení provozu, kvalita služeb a rodičovská kontrola. Získáte také možnosti MU-MIMO pro více uživatelů, ale nejsou tak dobré jako u některých jiných nejlépe hodnocených konkurentů. Celkově lze říci, že pokud chcete bezdrátový směrovač pro malou firmu, který vám umožní kreativní přístup k individuálnímu nastavení, pak je Synology RT2600AC skvělou volbou. Chcete-li ještě více přizpůsobení, můžete také zvážit nejlepší router OpenWRT.

#7 Směrovač Cisco RV340 pro malé firmy

Odměna: Nejlepší drátový router

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Pokud hledáte kabelový internetový směrovač pro zařízení, jako jsou síťové tiskárny a stolní počítače, pak vás toto výkonné malé zařízení potěší. Díky pokročilým funkcím, jako je podpora duální sítě WAN, konfigurace protokolu VPN a mimořádně odolná kvalita provedení, vám tento kabelový router pro malé firmy zajistí spolehlivé připojení se signálem po celý den.

 • Odolná, stohovatelná konstrukce
 • Může vytvářet nastavení dvou sítí WAN
 • Podporuje různé protokoly VPN
 • Nezabezpečuje bezdrátový signál
 • Omezená pravidla brány firewall

Cisco RV340 je nejlepší kabelový směrovač pro malé firmy, který je dnes na trhu k dispozici. S tímto konstatováním musíme jít ještě o krok dál, abychom si něco ujasnili. Tento směrovač Cisco pro malé podniky není bezdrátový směrovač. Jedná se o 100% drátový směrovač, který umožňuje připojit síťová zařízení, jako jsou tiskárny, faxy a stolní počítače, přímo k síti. Pokud budete chtít tento směrovač přesto používat a získat bezdrátový signál, budete muset zakoupit další bezdrátový směrovač, což tak trochu ztrácí smysl. Neměli byste na to pohlížet jako na nevýhodu; je to prostě jiný způsob připojení k internetu.

Nárok na slávu routeru Cisco RV340 spočívá v jeho spolehlivosti, odolnosti a zabezpečení. Poskytuje silný a konzistentní signál pro připojená zařízení s vysokou rychlostí. Je také mimořádně odolný a vyznačuje se konstrukcí, kterou lze stohovat, takže můžete používat více těchto routerů současně, aniž by zabíraly příliš mnoho místa. Router RV340 dokonce podporuje širokou škálu protokolů VPN, abyste mohli vytvořit bezpečnější bezdrátovou síť pro svá nejdůležitější zařízení. Zaujalo nás také zjištění, že kabelový směrovač Cisco dokáže vytvářet duální konfigurace WAN pro ještě větší všestrannost. Možnosti bezdrátového připojení naleznete v průvodci nákupem nejlepšího routeru pro streamování.

#8 Směrovač Linksys EA7500 pro malé firmy

Odměna: Nejlepší jednoduchá instalace

JAK SE NÁM LÍBÍ: Pokud hledáte mimořádně uživatelsky přívětivou instalaci i správu sítě, pak s tímto routerem pro malé firmy neuděláte chybu. Zařízení také nabízí vynikající výkon na velké vzdálenosti a celkově solidní hodnocení rychlosti, což je ideální pro většinu majitelů malých firem.

 • Snadná konfigurace a správa nastavení
 • Vysoké rychlosti na dlouhé vzdálenosti
 • Široká podpora více uživatelů
 • Nízká rychlost přenosu souborů
 • Odborná rodičovská kontrola

Malý podnikový směrovač Linksys EA7500 nabízí cenově dostupné síťové řešení, které dokonale vyhovuje většině malých podniků v okolí. Největší dojem na nás udělala celková uživatelská přívětivost a zjednodušený přístup společnosti Linksys k instalaci. Namísto několikahodinové konfigurace jednotlivých nastavení stačí router zapojit, zapnout a připojit k počítači, čímž se nastavení dokončí.

Nás také velmi zaujal celkový výkon směrovače Linksys EA7500. S touto cenově dostupnou volbou získáte dvoupásmovou funkci pro větší univerzálnost v tom, ke kterým pásmům se mohou vaše zařízení připojit. Naštěstí jak 2,4GHz, tak 5GHz pásma fungují dobře, s vysokou rychlostí a velkým dosahem. Pokud jde o možnosti správy sítě, potěší vás řada různých nastavení, včetně kvality služeb a rodičovské kontroly. Je však třeba si uvědomit, že rodičovská kontrola modelu EA7500 není tak komplexní jako jiné možnosti, ale pro začátek je stále dostatečně dobrá.

#9 Směrovač Netgear Nighthawk X4S pro malé firmy

NEJLEPŠÍ PRO VELKÉ PROSTORY

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento směrovač pro malé firmy je ideální pro velké kanceláře nebo obchody díky svému výkonu s velkým dosahem a vynikající podpoře více uživatelů prostřednictvím funkce MU-MIMO. Poskytuje také špičkové rychlosti pro všechna zařízení ve svých dvou pásmech, takže je ideální pro obchodní modely náročné na online připojení.

 • Silný výkon MU-MIMO
 • Nejvyšší rychlosti 5 GHz ve své třídě
 • Obsahuje dva porty USB 3.0
 • Uživatelské rozhraní je trochu matoucí
 • Neuspokojivý výkon síťového úložiště

Malý podnikový směrovač Netgear Nighthawk X4S je vynikající volbou pro majitele malých firem, kteří mají velké prostory a potřebují všude přístup k internetu. Získáte zde dvoupásmové funkce v 5GHz i 2,4GHz pásmu. Díky takto duální funkci budete moci upřednostnit nejdůležitější zařízení v pásmu 5 GHz, což vám zajistí nejlepší propustnost a celkový výkon. Obě pásma také fungují velmi dobře na větší vzdálenosti, takže je toto zařízení ideální pro větší kancelářské prostory.

Síť Netgear Nighthawk X4S je také opravdu dobrá v poskytování silného výkonu pro velké množství zařízení. Díky působivým schopnostem routeru MU-MIMO budete moci připojit až 45 zařízení současně, aniž by docházelo k přerušení nebo odpojení služby. S routerem X4S získáte také spoustu možností přizpůsobení a tato nastavení lze opravdu snadno upravit.

#10 Směrovač Linksys EA6350 pro malé firmy

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA ROZPOČET

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Pokud máte omezený rozpočet, ale nechcete příliš obětovat rychlost nebo uživatelskou přívětivost, pak je pro vás tento směrovač pro malé firmy tou nejlepší volbou. Za tak přijatelnou cenu získáte spoustu rychlosti, uživatelsky přívětivé prostředí a kompaktní design, který se snadno instaluje.

 • Neuvěřitelně snadný proces instalace
 • Hvězdný 5GHz výkon
 • Kompaktní, jednoduchý design
 • Antény nejsou odnímatelné
 • Podprůměrná rychlost přenosu souborů

Směrovač Linksys EA6350 je nejlepším cenově dostupným směrovačem pro malé firmy a neobětuje mnoho funkcí ani vlastností, aby se stal cenově dostupnějším. Pro začátek je EA6350 dvoupásmový router, takže budete mít k dispozici mimořádnou všestrannost v obou pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Největší dojem na nás udělal výkon tohoto routeru v pásmu 5 GHz, který je rychlejší a spolehlivější, než naznačuje jeho cenovka.

Nás také velmi zaujal nenápadný, jednoduchý design routeru. Je odolný a kompaktní, takže jej můžete umístit v podstatě kamkoli v kanceláři, aniž by překážel. Je vybaven dvěma nastavitelnými anténami, které však nejsou odnímatelné, takže na to myslete, až budete zjišťovat, kam zařízení nainstalovat. A když už mluvíme o instalaci, Linksys EA6350 lze neuvěřitelně snadno zprovoznit, a to i pro osoby, které nejsou tak zdatné v technice. Celkově vzato, pokud potřebujete ušetřit pár peněz za síťové vybavení, pak se zařízením EA6350 rozhodně nemůžete udělat chybu.

Jak jsme se rozhodli

Když jsme se pustili do srovnání routerů pro malé firmy, museli jsme chvíli zvažovat, zda zde nejsou funkce, které jsou pro majitele malých firem důležitější než pro běžné spotřebitele. Mnohá z těchto zařízení se pohybují na hranici mezi firemním a osobním použitím a může být obtížné určit, které z nich je pro jednotlivé aplikace nejlepší. Po našem průzkumu jsme však dospěli k závěru, že u routerů pro malé firmy je nejdůležitější hledat dlouhodobou spolehlivost a přizpůsobení. Pro začátek si budete chtít pořídit router, který vám vydrží dlouhá léta. To zahrnuje jak fyzickou konstrukci, tak pravidelné aktualizace firmwaru. Nechcete, aby se váš směrovač po roce rozbil, ale také chcete, aby byl i nadále podporován. Proto jsme udělili bonusové body dobře navrženým produktům, které pravděpodobně zůstanou na trhu déle než konkurence.

Dále jsme se zaměřili na výkon, který se skládá z rychlosti, dosahu a spolehlivosti. Pokud jde o rychlost, je nejdůležitější vzít v úvahu, zda router pro malé firmy odpovídá rychlostem, které dostáváte od svého poskytovatele internetu. Směrovače jsme však hodnotili výše, pokud poskytovaly vyšší rychlost, protože jsou odolnější do budoucna a dobře fungují, pokud se někdy rozhodnete upgradovat svůj tarif u poskytovatele internetu. Dosah také závisí na vašem individuálním prostoru, ale bonusové body jsme udělovali také routerům, které dokáží vytvořit silný signál na větší vzdálenost.

Nakonec jsme zvažovali přizpůsobení sítě a zabezpečení. To je důležité zejména pro majitele malých firem. Upřednostňovali jsme bezdrátové směrovače, které byly dodávány s integrovanými bezpečnostními funkcemi, ale přesto jsme dobře hodnotili možnosti, které umožňovaly vytvořit a nakonfigurovat vlastní nastavení zabezpečení. Směrovače pro malé firmy také získaly lepší hodnocení, pokud poskytovaly uživatelsky přívětivá rozhraní a nabídky, což usnadňuje přizpůsobení sítě i netechnickým uživatelům.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze