Nejlepší směrovače WiFi s velkým dosahem 2023

Recenze: Abychom vám pomohli najít nejlepší wifi routery s velkým dosahem, analyzovali jsme širokou škálu různých síťových produktů a seřadili je podle celkového výkonu, dosahu a možností přizpůsobení.

Abychom vám pomohli najít nejlepší wifi routery s velkým dosahem, analyzovali jsme širokou škálu různých síťových produktů a seřadili je podle celkového výkonu, dosahu a možností přizpůsobení. Doporučujeme najít router s dlouhým dosahem, který se hodí do vašeho prostoru a zároveň vám poskytne o něco více, než potřebujete v oddělení dosahu. Doporučujeme také najít možnost, která zvládne vyšší rychlosti, než za jaké v současné době platíte u svého poskytovatele internetových služeb, abyste měli vždy k dispozici možnost, která vám pomůže v budoucnu. Nejlepší bezdrátové směrovače s dlouhým dosahem nabízejí také možnost upravit nastavení sítě, takže můžete upřednostnit určitá zařízení před jinými a ovládat rodičovská nastavení, aby byla všechna vaše zařízení v bezpečí.

Po našem průzkumu a sestavení žebříčku jsme vybrali Netgear Nighthawk X6 jako nejlepší Wi-Fi router s dlouhým dosahem, který je dnes k dispozici. Čtěte dále a dozvíte se více o tomto pokročilém bezdrátovém směrovači a o nejlepších možnostech směrovačů, které se dostaly do seznamu.

Top 10 nejlepších Wi-Fi routerů pro velký dosah

#1 Směrovač Netgear Nighthawk X6 pro velký dosah

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento router s dlouhým dosahem nabízí třípásmovou technologii, takže získáte komplexní pokrytí pro více zařízení spolu s vynikajícím výkonem na dlouhé vzdálenosti, a to i přes překážky. Tato špičková volba vám také nabízí spoustu možností přizpůsobení a špičkové rychlosti, které se vyrovnají i špičkovým gigabitovým routerům nebo nejrychlejším internetovým tarifům.

 • Vynikající propustnost v pásmu 5 GHz
 • Třípásmový pro všestrannější připojení
 • Při používání se nepřehřívá
 • Neobsahuje port e-SATA
 • Větší, objemnější než ostatní možnosti

Směrovač Netgear Nighthawk X6 se skutečně vyznačuje polarizujícím designem s ostrými hranatými liniemi a množstvím špičatých antén, ale nijak to směrovači nepřekáží. Možná se vám design nebude líbit, ale jakmile jej začnete používat, budete muset uznat, že pokročilá technologie routeru zastíní všechny jedinečné designové volby. Tento bezdrátový směrovač s dlouhým dosahem je mimořádně rychlý a poskytuje komplexní pokrytí internetem i ve velkých domácnostech. Díky šesti externím anténám a technologii tvarování paprsku totiž získáte celkový dosah až 3 500 čtverečních stop.

Související:

Připojte se k internetu přes síťový adaptér:

Přečtěte si také náš příspěvek o nejlepších systémech WiFi mesh.

Síťový adaptér Nighthawk X6 navíc poskytuje třípásmovou funkci, takže získáte tři různé signály Wi-Fi, ke kterým můžete připojit svá zařízení. Třípásmové routery, jako je tento, vám poskytují dvě 5GHz pásma a jedno 2,4GHz pásmo. Pro optimální výkon doporučujeme připojit herní konzole a streamovací zařízení k 5GHz pásmu. Co se týče nastavení a konfigurace, zde to budete mít poměrně snadné. Router X6 je větší než jiné možnosti, takže najít pro něj správné místo může být občas trochu obtížné. Základní konfigurace je však stejně jednoduchá jako zapojení Wi-Fi routeru, nastavení názvu a hesla sítě a připojení zařízení. Naštěstí X6 nabízí spoustu možností přizpůsobení, včetně rodičovské kontroly a možností kvality služeb (QoS), pokud je potřebujete. Je to jeden z nejlepších routerů pro možnosti streamování na našem seznamu.

#2 Wi-Fi router Google Nest pro velký dosah

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento kompaktní, snadno instalovatelný a vysoce výkonný Wi-Fi router pro dlouhý dosah je ideální pro plně připojenou domácnost. Spolupracuje s hlasovým asistentem Google, takže nabízí bezproblémovou kompatibilitu s nastavením vaší chytré domácnosti, a nabízí vysokou rychlost na dlouhé vzdálenosti pro všechna vaše zařízení.

 • Velmi kompaktní provedení
 • Bezproblémová kompatibilita s inteligentní domácností
 • Při používání se nepřehřívá
 • Nedostatečná hlasitost reproduktoru
 • Málo možností přizpůsobení nastavení

Google v posledních letech neustále rozšiřuje svou řadu zařízení pro chytrou domácnost a Wi-Fi router Google Nest je součástí těchto snah. Jedná se o síťový router pro celou domácnost, který je výkonný a uživatelsky neuvěřitelně přívětivý, takže je snadnou volbou pro každého, kdo má komplexní nastavení chytré domácnosti. Samotné zařízení je mimořádně kompaktní a vejde se kamkoli do vaší domácnosti. Je také navrženo v decentním estetickém provedení, které vypadá dobře na volném prostranství nebo zastrčené. Tato malá velikost samozřejmě znamená, že nebudete mít k dispozici tolik možností fyzického připojení. Router nabízí pouze dva gigabitové ethernetové porty a žádné možnosti USB.

Výkon bezdrátového směrovače Google Nest je také docela dobrý, i když rychlostí nemůže konkurovat mnoha pokročilejším možnostem, které jsou dnes k dispozici. Získáte zde dvoupásmovou konfiguraci s maximální rychlostí kolem 2 Gb/s, což je i dnes dostatečná rychlost pro většinu domácích internetových připojení. Nest poskytne dosah až 3 500 čtverečních stop s pouhými dvěma jednotkami, ale pokud potřebujete větší rozsah pokrytí, můžete přidat další. Protože se jedná o chytré zařízení Nest, získáte samozřejmě kompatibilitu s hlasovým asistentem Google a na jednotkách extenderu dostanete i reproduktor, který však není příliš hlasitý, což je trochu zklamání. Spolu s nejlepšími Chromebooky na trhu tak získáte dokonalou sestavu Google.

#3 Směrovač TP-Link Archer A7 pro velký dosah

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA ROZPOČET

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento směrovač Wi-Fi pro velký dosah je kompaktní, rychlý a uživatelsky velmi přívětivý. Všechny tyto vlastnosti spolu s rozsáhlými možnostmi konfigurace a cenovou dostupností dělají z této volby nejlepší router pro dlouhý dosah s omezeným rozpočtem.

 • Rozsáhlé možnosti konfigurace sítě
 • Uživatelsky přívětivý proces instalace
 • Působivě vysoká rychlost přes překážky
 • USB port je verze 2.0
 • Uživatelské rozhraní je trochu neohrabané

Pokud máte omezený rozpočet, ale přesto chcete výkon s velkým dosahem pro větší domy nebo obytné prostory, pak nemůžete TP-Link Archer A7 porazit. Jedná se o jeden z cenově nejdostupnějších routerů s dlouhým dosahem, které jsou dnes na trhu k dispozici. Ještě lepší je skutečnost, že router kvůli dosažení takové cenové dostupnosti neobětuje mnoho z hlediska výkonu ani uživatelské přívětivosti. Směrovač je kompaktní a má pouze tři nastavitelné antény. Naštěstí vám router Archer A7 stále nabízí spoustu možností fyzického připojení. Má čtyři gigabitové ethernetové porty a také jeden port USB 2.0.

Pokud jde o výkon, Archer A7 se nedrží zpátky. Je to dvoupásmový bezdrátový směrovač s 2,4GHz kanálem a 5GHz kanálem. To sice není tak dobré jako u třípásmového routeru, ale i tak si vede dobře na krátkou i dlouhou vzdálenost. Zaujala nás také jeho rychlost a síla signálu Wi-Fi při průchodu překážkami. Archer A7 také nabízí rozsáhlé možnosti konfigurace a přizpůsobení nastavení. Uživatelské rozhraní pro úpravu těchto nastavení může být někdy trochu neohrabané, ale umožňuje upravit širokou škálu možností. Budete moci snadno nastavit například prioritu kvality služby a rodičovskou kontrolu, což vám umožní mít plnou kontrolu nad sítí a bezdrátovými zařízeními. Je to skvělá volba pro každého, kdo hledá nejlepší router pro Verizon Fios.

#4 Směrovač Netgear Orbi RBK50 pro velký dosah

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO DOSTATEČNÝ ROZSAH

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento směrovač nejenže dosahuje dobrých výsledků na velké vzdálenosti, ale díky svým schopnostem mesh poskytuje také rozsáhlé pokrytí v každém centimetru vašeho domu. Navíc se neuvěřitelně snadno používá, instaluje a přizpůsobuje, takže je ideální pro správu více zařízení ve vašem domě.

 • Silný výkon MU-MIMO
 • Pokrytí až 5 000 čtverečních stop
 • Minimální pokles rychlosti v dosahu
 • Neobsahuje porty USB
 • Velké jednotlivé jednotky

Netgear Orbi RBK50 je výkonný mesh router, který vyniká silným signálem na velkou vzdálenost. Využívá totiž centrální směrovač v kombinaci s dalšími satelitními zařízeními k zajištění plošného pokrytí Wi-Fi v celé domácnosti. Tento mesh router nejenže dokáže vysílat signál pokrývající až 5 000 čtverečních stop, ale také poskytuje silné, překrývající se pokrytí, takže vaše zařízení budou mít vždy nejvyšší možnou rychlost. To také znamená, že na větší vzdálenosti nedojde k tak velkým poklesům rychlosti, s jakými byste se běžně setkali u standardního samostatného routeru.

Ruter Orbi RBK50 nabízí také neuvěřitelně přívětivé uživatelské prostředí. Systém mesh můžete nainstalovat a zprovoznit pomocí aplikace v chytrém telefonu. Aplikace také umožňuje měnit řadu různých uživatelských nastavení a nastavení správy, jako je rodičovská kontrola, plány a kvalita služeb. Můžete také upravit nastavení zabezpečení. Zaujalo nás, že router Orbi RBK50 disponuje třípásmovou funkcí a pokročilým nastavením MU-MIMO, díky čemuž není problém tento router používat s více připojenými zařízeními. Je to skvělá volba pro každého, kdo hledá nejlepší router pro malé firmy.

#5 Směrovač Netgear Nighthawk RAX120 pro velký dosah

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO 4K OBSAH

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud chcete streamovat obsah v rozlišení 4K na svých oblíbených streamovacích platformách, pak s tímto futuristickým, výkonným Wi-Fi routerem pro velký dosah neuděláte chybu. Díky kompatibilitě s Wi-Fi 6 a dvoupásmové technologii získáte ten nejlepší celkový zážitek a rychlost pro vaše potřeby streamování.

 • Snadná instalace a konfigurace
 • Kompatibilní s Wi-Fi 6
 • Rychlé dvoupásmové kanály
 • Minimální možnosti rodičovské kontroly

Netgear Nighthawk RAX120 se vyznačuje jedním z nejunikátnějších designů na trhu bezdrátových směrovačů, jaký jsme dosud viděli. Díky dvěma velkým žebrům, v nichž je umístěno osm vysoce výkonných antén a výkonné vnitřní komponenty, nabízí RAX120 nejlepší rychlost a sílu signálu ve své třídě. Proto je to nejlepší router s dlouhým dosahem pro streamování obsahu 4K ve velkých domácnostech. Má pokrytí přibližně 3 500 čtverečních stop, což je ideální pro většinu velkých domácností. Navíc má vynikající podporu pro více zařízení díky funkcím MU-MIMO a Dynamic QoS.

Nighthawk RAX120 poskytuje celkovou rychlost bezdrátového připojení až 6 Gb/s. A přestože se jedná pouze o dvoupásmový router, dosahuje vynikajících výsledků jak na 2,4GHz, tak na 5GHz kanálech. Jak jsme se již zmínili, o designu routeru se dá mluvit, ale nenechte se odradit od pořízení tohoto zařízení jedinečností estetického charakteru. Je také navržen se čtyřmi gigabitovými ethernetovými porty, z nichž dva lze agregovat, abyste získali vyšší rychlost přenosu souborů. Je také vybaven vícegigovým ethernetovým portem pro vyšší rychlost pevného připojení k vašemu nejpoužívanějšímu streamovacímu zařízení. Za zmínku stojí i celková uživatelská přívětivost. Směrovače Netgear jsou známé svými snadno použitelnými rozhraními a RAX120 není jiný. Pomocí aplikace budete moci upravit všechna nastavení, která kdy budete potřebovat k vytvoření sítě na míru vaší domácnosti. Ujistěte se, že máte ten nejlepší monitor 4K pro optimální zobrazení.

#6 Směrovač TP-Link Archer AX6000 pro velký dosah

Odměna: NEJLEPŠÍ KVALITA

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento bezdrátový směrovač je mimořádně dobře navržen, má spoustu portů pro připojení a elegantní estetický vzhled, který vypadá dobře kdekoli, kam ho nainstalujete. Navíc nabízí bleskovou rychlost sítě, rozsáhlé možnosti správy a pokročilá nastavení zabezpečení pro skutečně komplexní domácí síť.

 • Pokročilé možnosti zabezpečení
 • Osm ethernetových portů
 • Kompatibilita s Wi-Fi 6
 • Nevyhovující aplikace pro chytré telefony
 • Nepodporuje sítě mesh

Síťový router TP-Link Archer AX6000 snadno získává naše ocenění za nejlepší kvalitu díky celkovému designu a tvarovému provedení, spolu s rozsáhlým uživatelským nastavením a nejlepším výkonem ve své třídě. Jedná se o jeden z větších routerů na současném trhu s osmi nastavitelnými anténami a osmi gigabitovými ethernetovými porty. Navíc je vybaven spoustou kvalitních vnitřních komponent, jako je čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,8 GHz. Všechny tyto vlastnosti dohromady vám poskytnou skutečně revoluční zážitek z domácí sítě, který vás pokaždé ohromí.

Pokud jde o výkon, Archer AX6000 vám díky kompatibilitě s Wi-Fi 6 poskytne pokrytí až 3 500 čtverečních stop a bleskovou rychlost až 6 Gb/s. Získáte také spoustu možností přizpůsobení sítě, což je vždy příjemné plus. Archer AX6000 umožňuje vše nastavit z pohodlí vašeho chytrého telefonu, ale aplikace je občas trochu nepohodlná. Nejpůsobivější je, že AX6000 je vybaven pokročilými bezpečnostními funkcemi, jako je doživotní předplatné softwaru TP-Link HomeCare, který zahrnuje antivirus a robustní rodičovskou kontrolu. Pokud hodně cestujete, měli byste zvážit i nejlepší cestovní router.

#7 Směrovač Amazon eero Pro pro velký dosah

Odměna: Nejlepší pro chytré domácnosti

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud máte plně inteligentní domácnost a potřebujete komplexní pokrytí Wi-Fi pro všechna svá chytrá zařízení, pak je pro vás tento bezdrátový mesh router skvělou volbou. Díky třípásmovým funkcím, kompatibilitě s Wi-Fi 6 a snadnému procesu nastavení vám tento router během okamžiku zprovozní rychlé a spolehlivé rychlosti v celé domácnosti.

 • Uživatelsky přívětivý proces instalace
 • Spolehlivá síla signálu v dosahu
 • Kompatibilita s hlasovým asistentem Alexa
 • Pouze dva ethernetové porty
 • Minimální možnosti přizpůsobení sítě

Provozování velkého množství chytrých domácích zařízení může být nepříjemné, pokud máte nespolehlivý bezdrátový směrovač s krátkým dosahem. Právě zde přichází na řadu zařízení Amazon eero Pro. Tento výkonný router s dlouhým dosahem nabízí bleskovou rychlost na velké vzdálenosti díky své konstrukci sítě mesh. Získáte komplexní pokrytí pro velké domácnosti a kompatibilitu s Wi-Fi 6 pro ještě vyšší rychlost sítě. Stejně jako ostatní směrovače typu mesh pro celé domácnosti je i eero Pro vybaven jedním centrálním směrovačem a možností přidávat satelitní zařízení pro větší dosah pokrytí.

S routerem eero Pro získáte také třípásmovou funkci, která vám dává více možností upřednostnění důležitějších zařízení náročných na šířku pásma na 5GHz kanálu a méně důležitých zařízení na 2,4GHz kanálu. Stejně jako mnoho dalších zařízení Amazon je eero Pro kompatibilní s hlasovým asistentem Alexa, takže můžete získat skutečný zážitek z chytré domácnosti. Zaujal nás také celkový design zařízení eero Pro, které je kompaktní a lze jej snadno nainstalovat kdekoli v domácnosti. Bohužel na routeru najdete pouze dva gigabitové ethernetové porty, ale to se u takto menšího provedení dá očekávat. Pro co nejlepší zážitek ze streamování se ujistěte, že máte nejlepší chytrý televizor pro streamování.

#8 Směrovač Asus RT-AX88U pro velký dosah

Odměna: Nejlepší pro přizpůsobení sítě

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento Wi-Fi router pro dlouhý dosah, který je až po okraj nabitý pokročilými funkcemi a možnostmi konfigurace sítě, je vynikající volbou pro každého, kdo si chce přizpůsobit svou domácí síť. Toto výkonné zařízení se vyznačuje také vysokou rychlostí Wi-Fi 6, vestavěnou ochranou proti malwaru a rozsáhlými možnostmi rodičovské kontroly a QoS.

 • Dobré možnosti ochrany proti malwaru
 • Rozsáhlé možnosti přizpůsobení QoS
 • Rychlé rychlosti díky technologii Wi-Fi 6
 • Nemá vícegigový port
 • Firmware není nejlepší

Pokud hledáte nejlepší možnosti přizpůsobení ve své třídě, pak nehledejte nic jiného než bezdrátový směrovač Asus RT-AX88U. Prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní routeru si můžete nastavit v podstatě cokoli. Mezi nejlepší funkce, které zde lze nastavit, patří robustní možnosti kvality služeb (QoS) a rozsáhlá rodičovská kontrola. K dispozici máte také vestavěnou ochranu proti malwaru a možnosti zvýšení výkonu při hraní her, abyste mohli síť skutečně vyladit podle svých individuálních potřeb.

Výkon je také něco, co Asus RT-AX88U zvládá dobře. Je kompatibilní s Wi-Fi 6, což znamená, že vám vždy poskytne nejvyšší rychlosti, které můžete z domácí sítě získat. Navíc je vybaven výkonným čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,8 GHz, který zajišťuje plynulý chod všech funkcí routeru. RT-AX88U nás zaujal také svým celkovým designem. Je vybaven čtyřmi nastavitelnými anténami a decentním hranatým designem, který vypadá dobře bez ohledu na to, kam zařízení umístíte. Navíc získáte neuvěřitelných osm gigabitových ethernetových portů a špičkový port USB 3.1. Je to jedno z nejlepších počítačových příslušenství na našem seznamu.

#9 Směrovač Linksys EA9500 pro velký dosah

Odměna: Nejlepší pro více uživatelů

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud máte k síti v daném okamžiku připojeno spoustu zařízení, pak je pro vás tento bezdrátový směrovač pro velký dosah vynikající volbou. Zařízení nabízí výkonné rychlosti, rozsáhlé možnosti správy a futuristickou funkci Seamless Roaming, která umožňuje zařízením přepínat mezi standardními a rozšířenými sítěmi bez nutnosti odpojení.

 • Inovativní funkce Seamless Roaming
 • Osm gigabitových portů Ethernet
 • Vynikající propustnost na libovolnou vzdálenost
 • Velký a neskladný design
 • Rozsáhlá nastavení mohou být zahlcující

Router Linksys EA9500 je v tomto nákupním průvodci nejlepším Wi-Fi routerem pro více zařízení na velkou vzdálenost, protože má úžasné schopnosti MU-MIMO a silnou sílu signálu díky osmi kvalitním anténám. Router lze použít také jako mesh router pro pokrytí celé domácnosti. V režimu mesh je router vybaven také inovativní funkcí nazvanou Seamless Roaming, která umožňuje zařízením přepínat mezi standardními a rozšířenými sítěmi, aniž by se musela odpojovat. To je opravdu skvělý zážitek pro domácnosti, které mají velké množství zařízení, jež je třeba pokrýt.

Zařízení Linksys EA9500 se snadno instaluje, i když je velké a objemné, což může trochu ztěžovat jeho instalaci ve stísněných prostorách. Tato větší velikost však také znamená, že získáte další výhody, jako je osm gigabitových ethernetových portů a dva porty USB pro přenos souborů. Zaujalo nás také obrovské množství možností přizpůsobení, které Linksys nabízí, ačkoli to může být zároveň ohromující. Naštěstí můžete router jednoduše nainstalovat a neměnit žádné nastavení, a přesto získáte dobré zkušenosti. Možná vás bude zajímat také nejlepší router OpenWRT.

#10 Směrovač Asus RT-AC88U pro velký dosah

Odměna: Nejlepší pro online zábavu

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Pokud patříte mezi hráče, s tímto výkonným routerem s dlouhým dosahem rozhodně neuděláte chybu. Díky možnostem posílení her, bleskové rychlosti Wi-Fi 6 a hvězdné podpoře více zařízení vám tento router s dlouhým dosahem zajistí připojení i v těch nejvypjatějších okamžicích vašich online her a zábavy.

 • Osm ethernetových portů
 • Nastavení herního zrychlení
 • Vynikající možnosti MU-MIMO
 • Neuspokojivá rychlost přenosu souborů
 • Porty USB jsou umístěny nešikovně

Ruter Asus RT-AC88U je dlouhodobě považován za jeden z nejlepších routerů s dlouhým dosahem, které jsou dnes na trhu k dispozici. Dokáže pokrýt prostory o rozloze až 5 000 čtverečních stop, aniž by ztratil sílu signálu nebo rychlost, což je skutečně působivý výkon. Jeho dvoupásmová funkce navíc poskytuje rychlost až 3 Gb/s v obou kanálech. Získáte také kompatibilitu s technologií Wi-Fi 6, což znamená, že budete mít router, který bude aktuální po mnoho let, i když budete měnit poskytovatele internetu a rychlosti.

Herní router Asus RT-AC88U má také kvalitní konstrukci, která je odolná a celkově kompaktní. I když není tak malý jako jiné routery, vejde se na většinu tradičních míst pro umístění routeru. Nejlepší na konstrukci routeru je však skutečnost, že získáte osm gigabitových ethernetových portů pro pevné připojení herních konzolí a dalších streamovacích zařízení pro dosažení co nejvyšších rychlostí. Router RT-AC88U je také vybaven spoustou nastavení zaměřených na hraní her, jako je herní akcelerátor WTFast a prioritizace kvality služeb. Vaše herní zařízení tak vždy získají nejrychlejší a nejspolehlivější sítě, a to i na velkou vzdálenost.

Jak jsme se rozhodli

Když došlo na sestavování žebříčku nejlepších Wi-Fi routerů pro velký dosah, začali jsme nejprve tím, že jsme do něj zahrnuli pouze možnosti, které svým bezdrátovým signálem pokrývají alespoň 2 500 čtverečních stop prostoru. Navíc jsme udělovali bonusové body routerům, které nabízely větší dosah. Upřednostňovali jsme také routery s dlouhým dosahem, které nabízely spolehlivý výkon i přes překážky, které jim pravděpodobně stojí v cestě mezi nimi a ostatními bezdrátovými zařízeními, jako jsou dveře a zdi. Pokud potřebujete pokrýt velmi rozsáhlou oblast, můžete také zvážit systém mesh Wi-Fi.

Dále jsme měřili jednotlivé možnosti zahrnuté v tomto průvodci nákupem na základě jejich celkového výkonu. Tato analýza se zaměřila především na celkovou rychlost, spolehlivost a sílu signálu. Nejlepší směrovače Wi-Fi pro dlouhé dosahy nabízejí hodnocení vysoké rychlosti, které zajistí, že budete vždy využívat maximum svých internetových služeb, i když v budoucnu přejdete na rychlejší tarif. Upřednostňovali jsme routery, které nabízely rychlost alespoň 1 Gb/s, a za vyšší rychlosti jsme udělovali bonusové body.

Nakonec jsme zvážili celkový design a odolnost routerů, které jsme zahrnuli do naší analýzy. Nejlépe hodnocené routery jsou vybaveny alespoň čtyřmi gigabitovými ethernetovými porty pro pevné připojení streamovacích zařízení a herních konzolí k modemu. Bonusové body jsme udělili možnostem s více porty USB a dalšími porty, jako jsou karty microSD nebo vícegigové porty. Dalším důležitým hlediskem je odolnost a my jsme upřednostňovali možnosti, které vydrží dlouho i po jednom či dvou nárazech. Nejběžnějšími možnostmi budou routery Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6, ale měli byste zvážit i Wi-Fi 6E pro vynikající výkon, vyšší rychlosti a další bezdrátové pásmo, které pomůže, protože ve vaší síti bude stále více bezdrátových zařízení.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze