Nejlepší optický router 2023 ~ Nejlepší optické internetové směrovače

Recenze: Jaké jsou vlastnosti nejlepších optických routerů? Začíná to vysokou rychlostí internetu, což je jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodnout pro optické připojení k internetu.

Jaké jsou vlastnosti nejlepších optických routerů? Začíná to vysokou rychlostí internetu, což je jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodnout pro optické připojení k internetu. Pravděpodobně budete chtít hledat bezdrátové směrovače s alespoň dvěma gigabitovými ethernetovými porty a třípásmovým pokrytím pro více zařízení. Dále nejlepší optické směrovače nebo systémy mesh routerů mají dostatečný dosah pro zajištění stabilního připojení v celé budově a mohou mít pokročilé funkce, jako je rodičovská kontrola a vlastní systémy firewall pro zabezpečení.

Přechod na optické připojení může mít velký smysl pro lidi, kteří pracují doma, hráče a rodiny, které potřebují provozovat větší počet zařízení. Pokud váš poskytovatel internetu používá systém Fiber-To-The-Home neboli FTTH, pak vám optický síťový koncový modem a správný optický router mohou pomoci využívat mnohem vyšší rychlosti internetu a přenosu dat. Čtěte dále a dozvíte se více o nejlepších optických směrovačích a o tom, jak se orientovat ve složitých otázkách výběru nejlepšího bezdrátového směrovače při nákupu.

Nejlepší optické směrovače

#1 Směrovač ASUS CMAX6000

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento model nabízí neuvěřitelné možnosti připojení a je kompatibilní s nejnovějším standardem Wi-Fi a rychlostí procházení. Uživatelé si tento model zamilují díky prioritizaci sítě a vícekanálovému připojení, které zmírňuje zpoždění v rušné domácí síti.

 • Vynikající rychlost
 • Slouží jako modem i router
 • Dvojpásmové připojení
 • Podpůrná podpora

Směrovač ASUS CMAX6000 je vynikající volbou pro uživatele, kteří chtějí mít přístup ke gigabitovému internetu v rušné domácí síti. Tato kombinace modemu a směrovače dokáže nahradit nevyhovující jednotku dodávanou poskytovatelem internetových služeb, takže uživatelé mají přístup k řádným gigabitovým rychlostem i v domácnosti s více uživateli. Tento kombinovaný router je vybaven čtyřmi ethernetovými porty pro kabelové připojení bez zpoždění a uživatelé jistě ocení dvoupásmové Wi-Fi, které zajišťuje správnou prioritizaci sítě. Ačkoli tým podpory společnosti ASUS není nejlepší, tento model se vyznačuje přínosnými informacemi o nastavení a vysokou kompatibilitou s poskytovateli internetových služeb.

Kromě dvoupásmové Wi-Fi a několika ethernetových portů využívá router ASUS AX6000 nejmodernější bezdrátový protokol Wi-Fi 6, který podporuje rychlost až 6000 Mb/s pro kompatibilní zařízení. Tato kombinovaná jednotka se navíc vyznačuje moderním designem, který se hodí do profesionální kanceláře nebo počítačové místnosti zaměřené na hráče. Tento model je navíc mimořádně tichý díky konstrukci bez ventilátoru, která využívá 100% pasivní chlazení. A nakonec uživatele potěší přehledné světelné indikátory na přední straně, které je informují o stavu připojení.

#2 Router NETGEAR RBK50-100NAS

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato bezdrátová síť poskytuje výjimečné rychlosti a neuvěřitelný dosah, takže uživatelé mohou zůstat připojeni ke svým oblíbeným stránkám a službám kdekoli v okolí svého domova. Tato pokročilá sada navíc nabízí až 25 současných připojení pro domácnost se superuživateli nebo středně velké kancelářské prostory.

 • Neuvěřitelný dosah
 • Čistý design
 • Dosahuje rychlosti až 3 Gb/s
 • Podpůrná aplikace pro chytré telefony

Router NETGEAR RBK50-100NAS je mesh Wi-Fi řešení, které poskytuje úžasné pokrytí pro velké domácnosti nebo kanceláře s mnoha zařízeními připojenými k internetu. Toto čistě vypadající internetové řešení nabízí router a satelit pro pokrytí až 5000 čtverečních stop. Každá jednotka poskytuje několik ethernetových portů pro bezpečné kabelové připojení k internetu. Tento model nabízí pokročilou prioritizaci sítě, která zvyšuje rychlost zařízení a minimalizuje zahlcení šířky pásma díky třípásmovému systému Wi-Fi. Ačkoli přidružená aplikace pro chytré telefony není nejlepší, tento systém Wi-Fi mesh lze snadno nastavit u většiny poskytovatelů internetových služeb.

Kromě jednoduchého nastavení a velké oblasti pokrytí nabízí NETGEAR RBK50-100NAS díky granulárnímu ovládání v aplikaci také lepší zabezpečení domácí nebo kancelářské sítě. Tento model umožňuje uživatelům snadno vytvářet sítě pro hosty, nastavovat rodičovskou kontrolu a provádět testy rychlosti internetu a hnát tak svého poskytovatele internetu k zodpovědnosti. Toto zařízení je vybaveno vestavěným antivirem a ochranou proti krádeži dat pro všechna připojená zařízení, jako jsou chytré telefony, notebooky a herní konzole, díky technologii NETGEAR Armor.

#3 Router TP-Link Archer AX6000

Odměna: Nejlepší pro chytré domácnosti

CO SE NÁM LÍBÍ: Toto výkonné zařízení nabízí stabilní bezdrátové připojení a dostatek ethernetových přípojek pro rodinu hráčů počítačových her nebo vytíženou kancelář. Tento model přináší efektivnější síť a umožňuje uživatelům využít jejich vysokorychlostní internetový tarif.

 • Výrazná kapacita zařízení
 • Rodičovské ovládání
 • Podporuje starší zařízení Wi-Fi
 • Software routeru postrádá hloubku

Router TP-Link Archer AX6000 je vynikající volbou pro uživatele, kteří potřebují spolehlivou gigabitovou rychlost pro hraní her, streamování médií a prohlížení webu. Tento směrovač Wi-Fi 6 využívá nejnovější standard Wi-Fi pro pokročilou prioritizaci sítě, která zajišťuje efektivitu sítě a vyšší rychlost internetu pro všechna připojená zařízení. Tento model navíc nabízí široký bezdrátový signál a podporuje neuvěřitelný počet současných připojení. I když ovládání aplikací routeru postrádá hloubku pro pokročilé uživatele, přesto poskytuje rodičovskou kontrolu a antivirovou ochranu.

Router TP-Link Archer AX6000 poskytuje kromě velké oblasti pokrytí a efektivity sítě také upgrade internetu, a to i pro starší bezdrátová zařízení. Díky technologii AX tento model zlepšuje bezdrátový výkon s moderními zařízeními a je zpětně kompatibilní se staršími zařízeními a starším hardwarem. Tento model je navíc ideální pro připojení k chytré domácnosti a je kompatibilní s hlasovým ovládáním Amazon Alexa. A konečně, uživatelé mohou prostřednictvím aplikace uplatňovat limity pro konkrétní zařízení nebo seskupovat zařízení a nastavovat časové limity nebo filtry obsahu v rámci jednoho uživatelského profilu.

#4 Router ASUS RT-AC5300

Odměna: Nejlepší pro běžné prohlížení internetu

CO SE NÁM LÍBÍ: Toto zařízení nabízí pokročilou ochranu sítě a dostatečnou šířku pásma pro podporu robustní domácí sítě s mnoha uživateli. Tento model má navíc nápaditý design a dostatek ethernetových portů, aby mohl současně poskytovat robustní kabelové připojení více uživatelům.

 • Silný výkon
 • Více gigabitových portů LAN
 • Funkce zabezpečení sítě
 • Obrovské rozměry

Router ASUS RT-AC5300 je vynikající pro uživatele, kteří chtějí závratné rychlosti internetu pro konkurenční online hry a streamování médií. Tento masivní model nabízí působivý dosah 2,4 GHz a slušné pokrytí mnohem rychlejším 5GHz připojením. Čtyři gigabitové porty LAN navíc umožňují vícenásobné kabelové připojení k internetu, takže uživatelé mohou hrát hry nebo procházet web bez rizika výpadku signálu. Tento model sice zabírá hodně místa, ale počet antén umožňuje komplexní pokrytí a silný bezdrátový výkon.

Kromě několika ethernetových portů a dvoupásmového připojení ASUS RT-AC5300 chrání uživatele a umožňuje jim granulární ovládání pomocí uživatelského rozhraní ASUSWRT a aplikace ASUS Router App. Uživatelé mohou pomocí těchto nástrojů spravovat svou síť, řešit problémy s připojením a aktualizovat firmware routeru. Tento směrovač navíc nabízí funkci AiProtection, takže uživatelé mohou zpřesnit rodičovskou kontrolu, omezit obsah a zablokovat přístup k internetu konkrétním zařízením připojeným k síti v určitou denní dobu.

#5 Směrovač Google NLS-1304-25

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO VELKÉ DOMÁCNOSTI

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato všestranná a uživatelsky přívětivá sada nabízí rozsáhlou síť mesh a vynikající dvoupásmový internet pro rychlý internet a pokročilou prioritizaci sítě. Integrovaná aplikace pro chytré telefony umožňuje uživatelům jemně vyladit síť a nastavit speciální oprávnění a ovládání konkrétních zařízení.

 • Vynikající integrovaná aplikace
 • Vynikající rychlost internetu
 • Více ethernetových portů
 • Není na výběr mezi 2,4G nebo 5G

Směrovač Google NLS-1304-25 je vynikající volbou pro uživatele, kteří potřebují rychlou bezdrátovou síť s konstantní rychlostí ve velkém domácím nebo kancelářském prostředí. Toto síťové řešení mesh nabízí hlavní směrovač a dva satelity, které šíří dvoupásmový internet až na plochu 4500 m2. Tento model navíc nabízí rychlost až 1,2 Gb/s, je dobře vybaven pro optický internet a špičkové rychlosti. Uživatelé si sice nemohou vybrat mezi pásmem 2,4G a 5G, ale tento mesh Wi-Fi systém automaticky vybírá kompatibilní zařízení pro každé bezdrátové pásmo.

Kromě výjimečného bezdrátového dosahu a neuvěřitelných podporovaných rychlostí pásma poskytuje zařízení Google NLS-1304-25 prostředí bez mrtvých zón, a to i pro vaše kabelová internetová zařízení. Každá jednotka tohoto třídílného systému nabízí dva ethernetové porty, které poskytují vysokorychlostní internet i pro bezdrátová zařízení. Díky technologii Network Assist zajišťuje tento směrovač nejvyšší možné rychlosti tím, že pro vaše zařízení vybírá nejméně přetížený kanál a nejrychlejší bezdrátové pásmo.

#6 Router NETGEAR XR700-100NAS

Odměna: Nejlepší pro hráče

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento model je vybaven funkcemi pro hráče a dvoupásmovým připojením, které zajišťuje optimalizovanou síť pro co nejrychlejší přenosové rychlosti a komunikaci zařízení. Uživatelé navíc ocení podporu kabelového internetu a velkou oblast služeb.

 • Silné funkce pro hráče
 • Výkonný procesor
 • Stabilní připojení
 • Žádná rodičovská kontrola

Router NETGEAR XR700-100NAS je skvělou volbou pro soutěživé hráče, kteří potřebují výhodu. Tento model je optimalizován pro minimální ping v současných špičkových titulech a díky geofiltru mohou uživatelé zmírnit zpoždění omezením vzdálenosti od konkurence. Kromě toho mohou uživatelé blokovat lagující soupeře a zařadit své vzdálené přátele do bezpečného seznamu, aby je Geo-Filter neblokoval. Tento model sice není vybaven funkcí rodičovské kontroly, ale uživatelé mají možnost ručně ovládat rychlost připojení a prioritu zařízení prostřednictvím přizpůsobitelného ovládacího panelu NETGEAR.

Router NETGEAR XR700-100NAS nabízí kromě zmírnění pingu a užitečného ovládacího panelu pro sledování využití šířky pásma v reálném čase také vynikající možnosti připojení pro domácnost s více zařízeními. Tento model nabízí dvoupásmové připojení, takže uživatelé mohou upřednostnit svou síť podle potřeb šířky pásma. Uživatelé navíc mohou ručně upřednostnit přidělování šířky pásma herním zařízením a omezit rychlost odesílání a stahování pro nedůležitá připojená zařízení. A nakonec uživatelé ocení 6 ethernetových portů, které nabízejí gigabitové rychlosti a nulové zpoždění oproti kabelovému připojení.

Průvodce optickými směrovači pro začátečníky

Co jsou optické směrovače?

Optovláknové směrovače jsou na rozdíl od optických modemů směrovače WiFi kompatibilní s optickými širokopásmovými službami poskytovatele internetu a podporují vyšší přenosové rychlosti, které může optický kabel poskytovat. Některé z těchto modelů zahrnují skvělé routery pro rychlosti 100 Mb/s nebo routery pro gigabitový internet, což je na pěkný domácí router superrychlé.

Optické směrovače vs. směrovače obecně

V porovnání se směrovači pro streamování obecně bude nejlepší směrovač pro optické připojení FTTH pravděpodobně novější a bude podporovat rychlejší připojení. Ideální směrovač pro připojení domácí sítě WiFi LAN k optické síti bude pravděpodobně vybaven gigabitovými ethernetovými porty, ethernetovým přepínačem a minimálně dvoupásmovým pokrytím. Použití 5GHz pásma nebo novějšího 6GHz pásma umožňuje vašim zařízením využívat vyšší propustnost, která je k dispozici u optického širokopásmového připojení. Ve skutečnosti bude mít většina nejlepších routerů pro optický internet roku 2023 vyšší rychlost a lepší pokrytí.

Stejně jako většina bezdrátových routerů a routerů 4G LTE využívají nejlépe hodnocené modely pro optické připojení dvě nebo více rádiových pásem a mohou k internetu připojit několik zařízení prostřednictvím bezdrátové sítě LAN. Stejně jako ostatní skvělé optické směrovače také nejlepší optické směrovače používají bezpečnostní funkce WPA2 a umožňují nastavení firewallů. Zabezpečený směrovač, jaký najdete u nejlepších drátových směrovačů, vám poskytne klid při používání sítě.

Stejně jako u směrovačů obecně, i směrovače optických sítí mohou používat různé techniky, které vám zajistí silný signál v celém domě. Mohou to být jednotlivá zařízení nebo se mohou skládat ze systémů více zařízení, jako je tomu u síťových směrovačů.

Nejlepší směrovače WiFi pro optické připojení se od běžných bezdrátových směrovačů liší tím, že podporují vyšší objem provozu a vyšší přenosovou rychlost. Optická připojení se obvykle zaměřují na gigabitové rychlosti routerů. Proto nejlepší internetové směrovače pro tyto rychlejší sítě nabídnou také vyšší maximální rychlost bezdrátového připojení.

Stejně jako herní směrovače a další vysoce výkonné modely budou mít nejlepší směrovače pro optické systémy také velmi nízkou latenci a vysokou rychlost sítě směrovače.

Jestliže tedy hrajete závodně nebo často navštěvujete YouTubery, měli byste se ujistit, že jste našli nejlepší herní směrovač pro optický internet. V opačném případě si budete dělat medvědí službu, ale nevyužijete plnou rychlost sítě svého poskytovatele internetu.

Jak fungují optické směrovače

Optické směrovače fungují stejně jako jiné bezdrátové směrovače, pouze s určitými specifikacemi optimalizovanými pro použití s optickým síťovým připojením. Směrovače přijímají širokopásmový signál od poskytovatele internetu, obvykle prostřednictvím ethernetového připojení přes "zásuvku" ve zdi, a převádějí kabelové signály na bezdrátové signály, které směrovač vysílá po celém domě v jednom nebo více pásmech rádiových frekvencí.

Bezdrátový směrovač pro optický vysokorychlostní internet je v některých ohledech příbuzný optickému modemu. Modem však pouze moduluje analogový signál přicházející od poskytovatele internetového připojení a mění jej na digitální signály, ke kterým může zařízení přistupovat pomocí kabelového připojení. Proto bývají směrovače pro optický internet silnější a rychlejší a často spolupracují s nejlepšími herními modemy.

Na druhou stranu bezdrátový směrovač provádí podstatně více práce se zpracováním signálu a generuje signály v bezdrátovém pásmu GHz.

Většina směrovačů může poskytovat více kanálů a řídit bezdrátový "provoz" v domácí síti. Některé umí také udržovat firewall, filtrovat příchozí a odchozí data a monitorovat provoz, ale špičkový směrovač může přidat sofistikovaný procesor, antény pro formování paprsku, rodičovskou kontrolu a kompatibilitu s VPN.

Nejlepší možnosti gigabitového směrovače pro optické připojení využívají rychlost a šířku pásma optického kabelu. K tomu pak přidávají silné vysokorychlostní bezdrátové připojení s vynikajícím dosahem. Na tyto vlastnosti zkrátka pamatujte, až se budete poohlížet po nejlepším routeru pro optické připojení v roce 2023.

Proč byste si měli koupit nový router s optickými vlákny

Pokud máte doma nebo ve firmě optické připojení a váš současný směrovač neumožňuje rychlost bezdrátového připojení, která by odpovídala rychlosti kabelového připojení, mohl by se vám hodit upgrade směrovače. Nebo pokud jste se právě přestěhovali někam, kde je k dispozici optická služba FTTH, můžete se ujistit, že jste si vybrali gigabitový Wi-Fi router pro optické připojení, abyste si zajistili kvalitu služeb, kterou optická širokopásmová infrastruktura může nabídnout.

Možná budete také chtít upgradovat svůj router, pokud jste nedávno investovali do chytrých domácích zařízení, streamovacích zařízení nebo nových herních konzolí. Zařízení internetu věcí, jako jsou chytré domácí bezpečnostní systémy, kamery pro domácí mazlíčky a dětské chůvičky, fungují lépe, pokud používají vyhrazené 5GHz pásmo třípásmového směrovače. Pokud je ve vašem domě optický signál a používáte Wi-Fi pro videokonference nebo živé vysílání, může být výbornou volbou sestava optického modemu a směrovače Wi-Fi.

V porovnání se staršími směrovači mají nové modely optimalizované pro optická vlákna i jiné výhody než jen vyšší rychlost přenosu souborů. Novější směrovač může díky sofistikovanějšímu dvoujádrovému procesoru nabízet lepší bezpečnostní funkce. Moderní směrovače také usnadňují získání spolehlivého připojení v celé domácnosti s menším počtem problémů s kompatibilitou. Směrovač pro optický internet může také poskytovat více funkcí, jako je rodičovská kontrola, firewall a služba VPN.

Nakonec, upgrade na nejnovější generaci routerů Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6 umožňuje, aby v jedné síti pracovalo více bezdrátových zařízení, aniž by se snížila rychlost bezdrátového připojení.

 • Nové připojení k internetovým službám: Připojení k optickému vláknu pro domácnosti nebo firmy může umožnit vyšší rychlost přenosu souborů až 1000 Mb/s nebo více, ale váš směrovač sítě Wi-Fi bude stále omezovat rychlost místního bezdrátového připojení, pokud není optimalizován pro optické vlákno.
 • Hraní online her: Výběrem nového směrovače pro širokopásmové optické připojení můžete zvýšit rychlost připojení a zlepšit odezvu při hraní online her. Modernizovaný směrovač může být fantastickou volbou pro optimalizaci cloudových her.
 • Práce z domova: Telekonference a práce z domova jsou mnohem plynulejší s rychlým a stabilním internetovým připojením. Pokud má vaše budova přístup k optickému širokopásmovému připojení, pak výběr skvělého routeru pro optický internet může zajistit vyšší výkon při používání videokonferenčních aplikací, hlasového přenosu přes IP a sdílených systémů pro přenos dokumentů a souborů. Pokud podnikáte v kanceláři a ne doma, možná budete muset zajistit, abyste si pořídili jeden z nejlepších směrovačů WiFi pro dlouhý dosah, aby všichni v kanceláři mohli ze směrovače získat silné připojení.
 • Více zařízení: I když máte připojení k optickému internetu o rychlosti 1 Gb/s, bez směrovače, který zvládne počet připojení, která potřebujete pro všechna vaše bezdrátová zařízení, se výhod vysokorychlostní bezdrátové sítě nedočkáte. Moderní směrovače určené pro gigabitové připojení přes optické kabely obvykle nabízejí třípásmové nebo dvoupásmové služby, které umožňují současné připojení více kompatibilních zařízení.
 • Chytrá domácí automatizace: Dnešní chytrá domácí zařízení spotřebovávají šířku pásma vaší domácí sítě Wi-Fi, takže pokud máte mnoho připojených zařízení internetu věcí, jako je chytrý zvonek, kamery pro domácí mazlíčky, termostat nebo sestava chytrých reproduktorů, možná byste se měli ujistit, že váš směrovač neomezuje šířku pásma vašeho pokrytí Wi-Fi.
 • Používání směrovače dodaného poskytovatelem internetu: I když váš poskytovatel internetu dodal směrovač spolu s instalací, je možné, že nebudete plně využívat dostupné širokopásmové připojení. Mnoho levných směrovačů zavádí "úzká hrdla", když se pokusíte připojit více než jedno nebo dvě zařízení. Modernizovaný směrovač pro optický internet může posílit vaši bezdrátovou síť, aby plně využila výhod gigabitové optické infrastruktury.
 • Není optické připojení: Instalace gigabitového směrovače optimalizovaného pro vysoké propustné rychlosti nezrychlí váš internet, pokud již využíváte maximální rychlosti rozsáhlé sítě, kterou nabízí vaše kabelové připojení nebo ethernet. Nicméně i když ve vaší oblasti nemáte plnohodnotný optický kabel FTTH, může vylepšený směrovač kromě teoretických gigabitových rychlostí nabídnout i další výhody. Použití aktualizovaného standardu Wi-Fi 5 nebo 802.11ac, případně ještě novějšího protokolu Wi-Fi 6, vám umožní používat více zařízení současně.

Jak dlouho vydrží optické směrovače?

Stejně jako u směrovačů obecně, i u optických směrovačů se předpokládá životnost 5 let. Tento faktor však nezohledňuje reálné návyky domácích uživatelů internetu. V závislosti na poskytovateli internetových služeb, typu služby a typu směrovače může hardware bezdrátové sítě LAN vydržet déle než pět let. Mnoho směrovačů však zastarává v důsledku změn služeb a protokolů pro přístup k internetu. Váš současný směrovač Wi-Fi může například bez problémů fungovat v pásmu 2,4 GHz, ale pokud chcete v rámci inteligentní domácnosti používat více zařízení najednou, starší směrovač nemusí být schopen zvládnout zvýšený provoz.

Chcete-li prodloužit životnost hardwaru směrovače nebo síťového směrovače, umístěte zařízení na místa co nejbezpečnější před politím a náhodným poškozením. Směrovač byste také měli chránit před extrémním teplem a vlhkostí. Většina ethernetových kabelů a kabelů PoE funguje lépe při mírných pokojových teplotách.

Jak vybrat nejlepší optický směrovač

Při rozhodování o výběru ideálního gigabitového optického internetového směrovače WAN vám mohou pomoci různé faktory. Obecně platí, že pro využití větší šířky pásma a propustnosti budete chtít schopný směrovač s minimálně dvěma pásmy, včetně podpory 5GHz pásma. Možná byste také měli zvážit moderní směrovače s možnostmi, jako je třípásmová síť mesh. Pokud potřebujete, aby vaše síť Wi-Fi měla minimální zpoždění, možná byste měli zvážit herní router Wi-Fi 6.

Klíčové faktory routeru pro optické sítě

Výběr směrovače a síla signálu kabelového internetu nebo optického vlákna pomáhá určit, kolik čtverečních stop může vaše místní síť pokrýt. Jeden směrovač poskytne dostatečné pokrytí pro malé domy a kanceláře, jako například náš výběr č. 1 v tomto seznamu nejlepších směrovačů pro malé firmy pokryje kancelář o rozloze 2 500 čtverečních stop. Zároveň pro aplikace, které potřebují rozšířený dosah, aby pokryly více než 2 000 čtverečních stop, můžete zjistit, že systém síťového routeru mesh je ideální volbou.

Ačkoli pro širokopásmové optické připojení bude fungovat jakýkoli směrovač s dostatečným vysokorychlostním výkonem, ne všechny směrovače nabízejí stejnou škálu pokročilých funkcí. Některé modely nabízejí sofistikovanou rodičovskou kontrolu, vlastní nastavení brány firewall a mobilní aplikace, které umožňují sledovat domácí síť odkudkoli. Pokud již vlastníte více chytrých zařízení, možná budete chtít router, který dokáže spolupracovat s chytrými asistenty, jako je Amazon Alexa, což je funkce některých nejlepších routerů OpenWRT.

Průměrný počet zařízení, která se připojují k internetu pomocí bezdrátové technologie, se zvýšil a moderní směrovače musí vyhovět více připojením. Pro nejoddanější hráče a uživatele živého vysílání je vhodný router pro optický internet, který podporuje třípásmové pokrytí a umožňuje vytvořit samostatný kanál pro datově náročné aplikace.

Chytrá domácí zařízení, jako jsou připojené termostaty, kamery s domovním zvonkem, kamery pro domácí mazlíčky a chytré reproduktory, často fungují nejlépe, když používají vyhrazený kanál domácí sítě Wi-Fi. Pokud tedy máte mnoho těchto systémů internetu věcí, měli byste při výběru nejlepšího optického routeru zvážit jejich potřeby na šířku pásma.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze