Nejlepší herní router pro PS4 v roce 2023 - 6 recenzí nejlepších routerů pro hráče

Recenze: Pokud hledáte nejlepší herní router pro systém PS4, chcete stabilní připojení k internetu, které nebude narušovat váš herní zážitek.

Pokud hledáte nejlepší herní router pro systém PS4, chcete stabilní připojení k internetu, které nebude narušovat váš herní zážitek. Stejně jako mnoho jiných herních konzolí podporuje i systém PS4 sdílené hraní v cloudu, které vám umožní hrát v reálném čase s ostatními uživateli v jejich síti.

Ať už hrajete hru se skupinovým úsilím, nebo chcete systém PS4 používat jen jako centrum zábavy, potřebujete router, který dokáže zajistit konzistentní rychlost a nebude omezovat váš online herní provoz, protože stejné pásmo používá příliš mnoho zařízení. Také by neměl negativně ovlivňovat internetové připojení nikoho jiného ve vaší domácí bezdrátové síti. Pokud máte malé děti, stojí za zvážení také wi-fi routery s rodičovskou kontrolou.

To znamená, že potřebujete router s podporou gigabitového ethernetu, vynikající technologií MU-MIMO a případně třípásmový model, aby zařízení s velkým vytížením byla ve vyhrazeném pásmu 5 GHz, zatímco ostatní uživatelé internetu v pásmu 2,4 GHz. Mezitím stále potřebujete směrovač, který je kompatibilní s vaším poskytovatelem internetu.

Nejlepší herní směrovače pro systém PS4

#1 Třípásmový herní směrovač TP-Link Archer C5400X WiFi

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Jeho vysoké rychlosti WiFi jsou ideální pro hraní her a díky široké nabídce portů je skvělý pro uživatele, kteří by rádi připojili svá kabelová zařízení.

 • Rychlý přenos dat
 • Široký výběr portů
 • Bezplatné předplatné TP-HomeLink pro lepší zabezpečení
 • Nespolehlivá zákaznická podpora

Archer C5400X od společnosti TP-Link je špičkový třípásmový směrovač poháněný 64bitovým čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,8 GHz. Má osm různých gigabitových portů LAN pro kabelové připojení a dva porty USB pro připojení jiných než WiFi zařízení. Má kombinovanou rychlost přenosu dat 5334 Mb/s, přičemž jeho jediné pásmo 2,4 GHz dosahuje průměrné rychlosti 1000 Mb/s a každé ze dvou pásem 5 GHz dosahuje průměrné rychlosti 2167 Mb/s. Hráči se mohou rozhodnout vyhradit jedno pásmo pro herní provoz, aby byl herní výkon bezproblémový, a protože má zabudovanou také technologii Beamforming, uzamkne připojené zařízení tak, že i když se uživatel pohybuje, připojení bude stále poměrně silné. Bohužel si předchozí uživatelé stěžovali, že jeho zákaznická podpora není spolehlivá.

Směrovač je vybaven osmi externími anténami pro rozšířené pokrytí v celé domácnosti a podporuje funkci Link Aggregation pro ještě vyšší přenosové rychlosti mezi směrovačem a libovolnými zařízeními Network Attached Storage. Protože je dodáván také s předplatným TP-Link HomeCare, budou všechna zařízení k němu připojená chráněna také před kybernetickými hrozbami a přístupem na škodlivé webové stránky. Toto zabezpečení dále zvyšuje integrovaný server VPN routeru, který šifruje spojení mezi routerem a internetem.

#2 Herní router Asus AC2900 RT-AC86U WiFi

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Má vynikající výběr portů a pokročilé funkce, které hráčům umožňují upřednostnit jeho fungování pro hry. Lze jej také ovládat hlasem a má vestavěný stojan.

 • Rychlé přenosové rychlosti
 • Podporuje hlasové ovládání přes Alexu
 • Možnost vzdálené správy prostřednictvím aplikace Asus Router
 • Často vypadává signál WiFi

Díky rychlé rychlosti WiFi je Asus RT-AC86U dvoupásmový gigabitový router ideální pro hraní her pro více hráčů bez zpoždění a streamování v rozlišení 4K UHD. Má kombinovanou rychlost přenosu dat 2900 Mb/s a je vybaven pěti ethernetovými porty a dvěma porty USB. Má vestavěný stojan pro snadné umístění na stůl, polici nebo podlahu a dodává se se třemi externími anténami pro rozsáhlé pokrytí. Hráči ocení jeho herní akcelerátor WTFast, který funguje tak, že hledá nejbezpečnější cestu mezi používanými systémy a minimalizuje zpoždění. Někteří předchozí uživatelé si však stěžovali, že příliš často vypadává signál WiFi.

Stejně jako většina moderních routerů je vybaven také technologií tvarování paprsku pro zaměření svého WiFi signálu na konkrétní připojení zařízení a má podporu hlasového ovládání prostřednictvím Alexy. Router lze také spravovat na dálku prostřednictvím aplikace Asus Router, a protože je vybaven také funkcí AiProtection, budou všechna zařízení k němu připojená v bezpečí před škodlivými útoky nebo hackerskými útoky. Použití technologie MU-MIMO zajišťuje, že se k němu může připojit více zařízení, aniž by došlo ke zpomalení celkové rychlosti WiFi, a protože je vybaven také funkcí Adaptive QoS, uživatelé budou moci upřednostnit jeho výkon a přidělit většinu šířky pásma na hraní her, prohlížení nebo streamování.

#3 WiFi router NetGear Nighthawk Pro XR500 se 4 ethernetovými porty

Odměna: Nejlepší pro snadné používání

CO SE NÁM LÍBÍ: Má uživatelsky přívětivý ovládací panel, který lze přizpůsobit podle konkrétního vkusu. Má také vestavěnou službu VPN pro zabezpečení a lze jej spravovat na dálku prostřednictvím aplikace Nighthawk.

 • Agresivní design zaměřený na hráče
 • Přizpůsobitelný a uživatelsky přívětivý ovládací panel
 • Pokročilé herní funkce pro vyšší výkon
 • Geo filtr má omezení, která na některé nemusí zapůsobit

Netgear XR500 pravděpodobně zaujme hráče nejen svým designem zaměřeným na hráče, ale také snadným používáním a dvoupásmovou frekvenční třídou, která umožňuje vysokou rychlost přenosu dat až 2600 Mb/s. Router má také několik pokročilých herních funkcí, které uživatelům umožní rozdělit šířku pásma podle zařízení a minimalizovat zpoždění, a geofiltr, který omezí vzdálenost k serverům nebo jiným hráčům. Je vybaven čtyřmi ethernetovými porty LAN a pro efektivní fungování je poháněn dvoujádrovým 1,7Ghz procesorem. Bohužel předchozí uživatelé hlásili některá omezení jeho geofiltru, která na ně neudělala dojem.

Směrovač má také vestavěné klienty VPN, kteří slouží k šifrování internetového připojení mezi klienty. Má přizpůsobitelný ovládací panel, který je uživatelsky přívětivý a poskytuje informace v reálném čase pro každé připojené zařízení. Vzdálená správa je možná také prostřednictvím jeho aplikace Nighthawk, protože uživatelé mohou router snadno nastavit a spravovat přístup k internetu a připojení.

#4 Speedefy K7 AC2100 Smart WiFi Router

Odměna: Nejlepší pro více zařízení

CO SE NÁM LÍBÍ: Podporuje až 25 různých připojení a má slušné pokrytí 2500 čtverečních stop. Lze jej také vzdáleně spravovat prostřednictvím aplikace Speedify a má rychlý přenos dat.

 • Velmi snadná instalace
 • Možnost vzdálené správy prostřednictvím aplikace Speedify
 • Rychlý přenos dat
 • Může přestat fungovat po několika měsících

Speedify K7 WiFi router je oblíbenou volbou pro běžné uživatele, kteří potřebují silné WiFi připojení pro svou domácnost, i pro hráče, kteří vyžadují vysokorychlostní připojení. Router pracuje na dvoupásmové frekvenční třídě a disponuje rychlostí 2100 Mb/s. Podporuje také až 25 různých připojených zařízení a má čtyři ethernetové porty pro kabelové připojení. Kromě toho, že se velmi snadno instaluje, má slušné pokrytí až 2500 čtverečních stop a disponuje dvoujádrovým procesorem pro efektivní správu. Někteří předchozí uživatelé si však stěžovali, že má tendenci po několika měsících přestat fungovat.

Router využívá technologii MU-MIMO, která usnadňuje vícenásobné připojení k síti WiFi. Protože umožňuje také rodičovskou kontrolu, uživatelé, kteří mají doma děti, omezí a kontrolují jejich přístup k internetu. Router je také vybaven technologií Beamforming, která umožňuje uzamknout připojení k určitému zařízení, a lze jej také spravovat na dálku prostřednictvím aplikace Speedify.

#5 D-Link DIR-X5460-US AX5400 WiFi 6 Router

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO VYSOKORYCHLOSTNÍ PŘIPOJENÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Má velmi vysokou rychlost přenosu dat a lze jej spravovat na dálku prostřednictvím aplikace D-Link. Má také širokou škálu portů a pracuje s hlasovými funkcemi.

 • Velmi vysoká rychlost přenosu dat
 • Má velký výběr portů
 • Funguje s hlasovým ovládáním prostřednictvím Alexa a Google Home
 • Velmi omezující firmware

Tento WiFi 6 router od společnosti D-Link je třípásmový router s rychlým přenosem dat až 5400 Mb/s a je ideální pro uživatele, kteří chtějí vysokou rychlost WiFi pro své potřeby hraní her nebo streamování. Router má slušnou nabídku portů, protože obsahuje pět portů Ethernet a dva porty USB. Jednou z jeho předností je využití technologie OFDMA, která se projevuje efektivnějším přenosem dat, zejména při náročných datových aktivitách vyžadujících větší šířku pásma. Někteří předchozí uživatelé však uváděli, že jeho firmware bývá velmi omezující.

Router D-Link snadno spolupracuje s aplikacemi Google Home i Alexa, a protože je navíc vybaven technologií MU-MIMO, všechna zařízení, která jsou k němu připojena, budou mít k dispozici stejně rychlé připojení bez jakéhokoli zpoždění. Správa tohoto routeru na dálku je poměrně snadná díky aplikaci D-Link a jejím prostřednictvím budou moci majitelé nastavit rodičovskou kontrolu, která řídí, jak a jak dlouho budou moci mladí uživatelé zůstat připojeni.

#6 RockSpace AX1800 WiFi router pro bezdrátový internet

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA SILNÉ PŘIPOJENÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Má podporu technologií WiFi6 a zvládne až 35 současných připojení. Je vybaven výkonným čtyřjádrovým procesorem pro efektivní fungování a má slušnou nabídku portů pro kabelové připojení.

 • Podporuje až 35 současných připojení
 • Má výkonný čtyřjádrový procesor pro efektivní fungování
 • Podporuje technologii WiFi6
 • Není pro vzdálenou správu

Router Rockspace AX1800 WiFi se může pochlubit rychlostí WiFi až 1800 Mb/s a má slušný dosah až 2500 čtverečních stop. Je kompatibilní s celou řadou standardů WiFi, a protože je vybaven podporou technologie WiFi 6, poskytuje dostatečnou šířku pásma pro připojení všech připojených zařízení bez zpoždění. Router pohání čtyřjádrový procesor, a protože je vybaven také technologií 8 x 8 MU-MIMO, všechna mnohá zařízení k němu připojená budou moci udržovat stejně rychlé připojení bez jakéhokoli zpoždění. Někteří by však mohli mít problém s tím, že nemá aplikaci pro vzdálenou správu.

Router je také vybaven užitečnými bezpečnostními funkcemi, které zahrnují rodičovskou kontrolu pro omezení přístupu mladých uživatelů a podporu více než 35 současných připojení. Má port USB 3.0 a díky technologii BSS color dokáže eliminovat rušení ze sousedních sítí. Využití technologie WiFI 6 také umožňuje bezproblémové streamování náročných dat nebo hraní online her, takže je ideální pro náročné uživatele, kteří upřednostňují připojení bez zpoždění.

Průvodce herními směrovači pro systém PS4 pro začátečníky

Co jsou herní směrovače pro systém PS4?

Když začnete hledat herní router, jako je Asus A3100, pro systém PS4, rychle zjistíte, že neobjevíte router, který by byl určen výhradně pro systém PS4 nebo online hry. Je to proto, že routery obvykle nejsou specifické pro herní konzole. Místo toho existují specifická kritéria, která by měl směrovač splňovat, aby spolehlivě podporoval nesčetné množství způsobů, jakými můžete herní konzoli používat.

Ačkoli je hraní her zřejmým způsobem využití herní konzole, mnoho lidí je používá také jako centrum zábavy. V některých scénářích to znamená, že veškerý zábavní obsah - i když někdo stále platí za kabelovou televizi - je přístupný prostřednictvím konzole. Mnoho herních konzolí je navíc vybaveno porty HDMI, které umožňují jejich použití pro streamovací zařízení, jako je Roku a FireTV od Amazonu. V důsledku toho bude herní konzole obvykle představovat jedno ze zařízení s největší spotřebou dat ve vaší domácnosti.

Kvalitní router pro hraní her se často vyznačuje podporou vyšších rychlostí než základní routery pro Apple. To je ideální, protože směšně rychlý router znamená, že se nebudete potýkat s throttlingem. Navíc až poskytovatel internetu (ISP) zvýší rychlost vašeho tarifu, možná nebudete muset upgradovat router.

Společně s vyšší rychlostí bezdrátového připojení je mnoho herních routerů vybaveno podporou tří pásem. To znamená, že budete mít k dispozici tři bezdrátová pásma pro přístup připojených zařízení. Činnosti s malou šířkou pásma, jako jsou chytré reproduktory nebo dokonce běžné procházení na notebooku, budou spoléhat na nižší pásmo 2,4 GHz. Mezitím zařízení náročná na data, jako je systém PS4 nebo připojená televize, budou méně zatížena buď v jednom ze dvou pásem 5 GHz, nebo v pásmu 5 GHz či 6 GHz.

Herní routery jsou navíc obvykle vybaveny rozšířenými funkcemi, jako je MU-MIMO (více uživatelů, více vstupů, více výstupů), kvalita služeb (QoS) nebo tvarování paprsku. Technologie MU-MIMO a QoS umožňují, aby se v jedné bezdrátové síti mohlo současně zapojit více zařízení s velkou spotřebou dat, aniž by docházelo ke škrcení, zpožďování nebo vyrovnávací paměti.

Přitom je beamforming nezbytnou funkcí, pokud nemůžete připojit zařízení s velkým objemem dat přímo ke směrovači prostřednictvím ethernetového portu (což se obvykle doporučuje). Formování paprsku vytváří vyhrazený signál, který je vysílán speciálně pro zařízení, jako jsou konzole nebo televizory. Tyto signály jsou stabilnější než signály, které přijímají ostatní zařízení, jako jsou chytrá domácí zařízení nebo notebooky, a jsou vysílány přímo z antény směrovače.

Herní směrovače pro systém PS4 vs. ostatní směrovače

Jak herní směrovače, tak "základní" směrovače jsou stejně účinné při podpoře připojení ke službám poskytovatele internetu i při vytváření a vysílání domácí bezdrátové sítě. A abychom byli spravedliví, pokud žijete sami a nemáte širokou škálu zařízení, která se snaží současně přistupovat k internetu, můžete pro herní konzoli použít základní směrovač, a to i pro hraní v cloudu.

Jestliže však máte doma více uživatelů internetu a přesto chcete hrát cloudové videohry, budete chtít přejít na skutečný herní router. Tyto směrovače účinně podporují stabilní vysokorychlostní připojení a delegují pohyb dat pro bezztrátový internet.

Jak jsme již zmínili, skutečné herní konzole vynikají intuitivními funkcemi, jako je MU-MIMO, třípásmové připojení a QoS - i když za příplatek. Naproti tomu MU-MIMO a QoS obvykle nenajdete u většiny routerů prodávaných pro běžné uživatele internetu. Navíc dvoupásmové (pouze jedno pásmo 2,4 GHz a jedno pásmo 5 GHz) jsou standardem pro levnější.

Většina herních routerů navíc podporuje vyšší rychlosti, což je důležité pro seriózní hráče nebo dokonce pro každého, kdo se intenzivně věnuje používání internetu. Zatímco běžní uživatelé internetu nemusí potřebovat tarif s rychlostí vyšší než 10 megabitů za sekundu (Mb/s), hráči, tvůrci zábavních streamů, a dokonce i grafici nebo redaktoři budou vyžadovat vyšší rychlost.

Jak fungují herní směrovače pro systém PS4

Herní routery se k internetu připojují stejně jako jednodušší routery. Slouží jako zprostředkovatel připojení mezi externím směrovačem poskytovatele internetu a místní přístupovou sítí (LAN) pro vaši domácnost. Směrovač pak tento signál vysílá a vytváří domácí bezdrátovou síť.

Podobně jako jakýkoli jiný bezdrátový směrovač bude mít herní směrovač několik ethernetových portů pro kabelové připojení. Mělo by zde být také několik portů USB. Pokud je to možné, budete chtít, aby byl systém PS4 připojen kabelem přímo ke směrovači a nespoléhal se na bezdrátový signál. Kabelové připojení bývá stabilnější a obvykle rychlejší, což znamená rychlejší odezvu při hraní. A v závislosti na zvoleném směrovači může mít jednu nebo více externích antén. Některé modely jsou vybaveny odnímatelnými anténami.

Pokud nemůžete mít mezi systémem PS4 a směrovačem kabelové připojení, budete chtít herní směrovač, který podporuje tvarování paprsku. To vysílá ke konzoli vyhrazený signál, který zvyšuje stabilitu.

V závislosti na počtu připojených a intenzivně využívaných zařízení ve vaší domácnosti budete s největší pravděpodobností chtít třípásmový směrovač, buď Wi-Fi 5, nebo Wi-Fi 6. To zaručuje, že zařízení s nižší šířkou pásma zůstanou v přeplněnějším pásmu 2,4 GHz a zařízení s vysokou šířkou pásma, jako je například systém PS4, budou méně rušena díky přístupu buď ke dvěma pásmům 5 GHz, nebo k jednomu pásmu 5 GHz a jednomu 6 GHz.

Všimněte si, že mnoho herních routerů propaguje kompatibilitu s WiFi 6. Ke dni vydání článku je WiFi 5 stále považováno za standardní možnost bezdrátového přístupu. Směrovače s Wi-Fi 6 se pomalu rozšiřují, ale není vždy nutné na tuto funkci přecházet. Místo toho se raději zaměřte na rychlost, MU-MIMO, QoS a třípásmový přístup.

Proč byste si měli koupit herní router pro systém PS4

Nemusíte být zrovna hráč, abyste chtěli router s rozšířenými funkcemi. Pokud jste výkonný uživatel internetu, který se často věnuje činnostem s velkým objemem dat, nebude pro vás prémiový router luxusním výdajem.

 • Hrajete cloudové videohry: Mějte na paměti, že herní routery nejsou navrženy s ohledem na jednu konkrétní značku konzolí. Většina herních konzolí dnes spoléhá na hraní her v cloudu, což znamená, že přístup ke hrám, aktualizace profilu a dokonce i interakce s ostatními uživateli vyžadují stabilní připojení k internetu.
 • Vaše konzole slouží jako zábavní centrum: V dnešní době herní konzole slouží více než jen jako úložiště videoher. Mnoho lidí spoléhá na své konzole jako na jediný prostředek přístupu k zábavnímu obsahu, jako je streamování živého televizního vysílání, aplikace kanálů a další. Proto budete chtít solidní router, který nebude podporovat zpoždění a vyrovnávací paměť.
 • Jste víceuživatelská domácnost: I když zbytek vaší rodiny nebo spolubydlící nejsou hráči, neznamená to, že nepoužívají internet. Dobrý herní router může mít QoS a MU-MIMO - dvě klíčové funkce, které zajistí, že ostatní lidé nebudou trpět šnečí rychlostí jen proto, že vy hrajete Call of Duty.
 • Jste seriózní uživatel internetu: Někteří lidé jsou seriózní uživatelé internetu - i když nejsou hráči. Ať už máte práci, která vyžaduje odesílání a přijímání velkých souborů, nebo nemůžete žít bez streamování ve 4K, budete potřebovat spolehlivost, kterou vám herní router může poskytnout.
 • Jste příležitostní uživatelé internetu: Pokud máte jednoduchý internetový tarif a k internetu přistupujete pouze za účelem chatování s přáteli na sociálních sítích nebo kontroly e-mailů, mohl by být herní router považován za přehnaný.
 • Nejste hráč: Pokud nevlastníte systém PS4 (ani žádnou jinou herní konzoli) a zároveň nejste náročným uživatelem internetu, není tato koupě nutná.
 • Preferujete mobilní hraní: Existuje celá herní nika, která je určena právě pro mobilní zařízení. Pokud jste hráčem mobilních her, pak tyto hry nečerpají tolik dat jako hry na konzolích.

Jak dlouho vydrží herní router pro systém PS4?

Nezáleží na tom, zda máte základní router, nebo herní model. S největší pravděpodobností se budete potýkat s podobnými omezeními. Směrovače mají předpokládanou životnost tři až pět let. Ani ten nejlepší směrovač se nedokáže zabezpečit proti inovacím v oblasti bezdrátových technologií do budoucna - proto mají všechny směrovače stejný dosah.

Chcete-li však herní směrovač využít na maximum, hledejte pokročilé funkce, které vám zajistí nejen optimální výkon, ale také tři a více let soustavného používání.

Poohlédněte se po směrovačích, které podporují rychlosti vyšší, než je váš současný internetový tarif. Pokud tedy poskytovatel internetu zvýší rychlost vašeho tarifu, router vás nebude škrtit. Zaměřte se také na technologie MU-MIMO a beamforming - dvě funkce, které zajišťují, že více uživatelů může využívat vynikající přístup k internetu současně. Díky tomu nebudou mít zařízení náročná na přenos dat, jako je například vaše konzole, problémy s udržením připojení, pokud nejsou připojena kabelem.

Jak vybrat herní router pro systém PS4

Některé základní funkce jsou univerzální pro všechny směrovače, například rychlost směrovače, počet dostupných portů a bezpečnostní protokoly. Samozřejmě budete chtít co nejlépe zabezpečený router nebo dokonce silný router VPN. Při nákupu herního routeru však budete chtít věnovat pozornost i těmto nadstandardním funkcím.

Nejlepší herní směrovače pro PS4 Klíčové faktory, které je třeba zvážit

Pokud po herním routeru pokukujete jako po náhradě za pronajatý router, který vám poskytuje poskytovatel internetového připojení, je vaším prvním filtrem zajistit, aby byl router kompatibilní s jeho technickými požadavky na síť. Všichni poskytovatelé internetových služeb mají různé specifikace. A ve většině případů můžete snadno přejít na webové stránky poskytovatele připojení a ověřit si technická kritéria.

Jestliže jste seriózní hráč, s největší pravděpodobností nemáte předplacený nejlevnější internetový tarif svého poskytovatele. To ale přesto znamená, že byste se měli zaměřit na router, který podporuje rychlosti mnohem vyšší, než je váš současný tarif. Kromě toho, že tím odstraníte riziko škrcení, zajistíte si tím i to, že váš router bude odolný vůči budoucím změnám, až poskytovatel internetu zvýší rychlost vašeho internetu.

Většina odborníků se shoduje, že zařízení náročná na přenos dat byste měli k internetu připojovat prostřednictvím kabelového připojení. Většina směrovačů nemá mnoho ethernetových portů, ale měli byste se ujistit, že jich je dostatek pro podporu vaší herní konzole a případně jednoho nebo dvou dalších kabelových zařízení.

Tvorba paprsku je důležitá zejména v případě, že nemáte možnost připojit zařízení přes ethernetový port. Beamforming zajišťuje, že zařízení s velkým objemem dat, jako je PS4 nebo připojený televizor, mohou přijímat vyhrazený signál prostřednictvím jedné z antén routeru. Tento signál bude mnohem stabilnější než obecný plošný přístup k bezdrátové síti, který vysílá směrovač.

Vzhledem k tomu, že herní směrovače mohou být poměrně drahé, neuvažujte ani o modelu, který nenabízí MU-MIMO. MU-MIMO zajistí, že domácnosti s více uživateli internetu (zejména výkonnými uživateli) nebudou potrestány za to, že jedna osoba aktivně hraje cloudovou videohru.

Třípásmový router nutně nepotřebujete, ale u herních konzolí je to často propagovaná funkce. Pokud máte v domácnosti více zařízení s velkým objemem dat, třípásmový router vám poskytne větší flexibilitu, protože nyní máte k dispozici dvě pásma s velkou šířkou pásma oproti dvoupásmovému routeru, který nabízí pouze jedno.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze