10 nejlepších webových kamer pro Chromebook v roce 2022

Chcete-li najít nejlepší webové kamery pro Chromebook, musíte určit funkce, které jsou vhodné pro vás a vaši domácnost. Doporučujeme upřednostnit webové kamery kompatibilní se systémem Chrome OS, které zachycují video v rozlišení 1080p.

Chcete-li najít nejlepší webové kamery pro Chromebook, musíte určit funkce, které jsou vhodné pro vás a vaši domácnost. Doporučujeme upřednostnit webové kamery kompatibilní se systémem Chrome OS, které zachycují video v rozlišení 1080p (nebo minimálně Hd 720p) a snímkové frekvenci 30 FPS, jsou vybaveny mikrofonem s vysokým SPL, který zaznamenává vysoce kvalitní digitální zvuk nebo komprimovaný zvuk, a nabízejí spoustu možností připojení pro mobilní zařízení, aplikace pro záznam videa/audia a videohovory a videochaty. Dobré je také hledat funkce pro vylepšení obrazu, jako je rychlé a přesné automatické zaostřování, kompenzace slabého osvětlení a korekce gama a automatická komprese videa, která šetří místo na pevném disku a zvyšuje rychlost přenosu a streamování.

Po analýze stovek recenzí mnoha produktů s různou cenou a funkcemi jsme zjistili, že Logitech C920 je nejlepší webová kamera pro Chromebook, kterou si dnes můžete na trhu koupit. Čtěte dále o této a našich dalších nejlepších výběrech a dozvíte se více o nejlepších webových kamerách na trhu.

10 nejlepších webových kamer pro Chromebook

#1 Webová kamera Logitech C920 pro Chromebook

Nakupte na alza.cz

Ocenění: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Plná integrace Chrome OS, automatická korekce světla, Full HD video a korekce obrazu pro vynikající kvalitu videa a další profesionální funkce z něj dělají nejlepší volbu ve své třídě.

 • Rychlé a přesné automatické ostření
 • Video 1080p/30FPS
 • Možnost automatické komprese pro rychlé přenosy
 • Aktualizace vyžadují ruční instalaci

Webová kamera Logitech HD Pro Webcam C920 je špičková webová kamera kompatibilní s operačním systémem Chrome OS, která snímá video v rozlišení až 1080p/30FPS nebo HD 720p/60FPS díky pokročilému obrazovému procesoru a vysoce kvalitnímu skleněnému objektivu s rozlišením Full HD, čímž dosahuje vynikající kvality obrazu srovnatelné s některými digitálními fotoaparáty. Je vybavena kompenzací slabého osvětlení, přesným a rychlým automatickým ostřením a stereofonními duálními mikrofony s vysokým SPL, ostrým zvukem bez zkreslení.

Jeho rychlé připojení USB-3 a 5metrový kabel umožňují živé streamování bez latence a rychlé přenosy se snadnou integrací do herních konzolí a herních streamovacích aplikací pro Windows i macOS. Aktualizace firmwaru a softwaru vyžadují ruční instalaci, která je dostatečně snadná, ale je třeba ji čas od času sledovat. Pro rychlé a snadné streamování vysoce kvalitního obrazu a zvuku s připojením k mobilnímu zařízení, desktopové aplikaci a notebooku je však webová kamera Logitech HD Pro skutečně profesionální webovou kamerou. Je to skvělá volba, pokud hledáte nejlepší webové kamery pro streamování.

#2 Webová kamera Logitech Brio pro Chromebook

Nakupte na alza.cz

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Ultra HD rozlišení, snímání ve vysokém FPS a řada pokročilých nastavení a funkcí, jako je software pro rozpoznávání obličeje a kompenzace slabého osvětlení, z ní dělají vysoce výkonnou profesionální volbu, která je zcela kompatibilní se systémem Chrome OS.

 • 5x zoom
 • Schopnost HDR pro hluboké stíny a barvy
 • Možnost automatické komprese pro rychlé přenosy
 • Vyšší cena než u mnoha jiných modelů

Logitech BRIO je vysoce výkonná webová kamera s rozlišením Ultra HD, která nabízí výjimečnou vysokorychlostní kvalitu obrazu vynikající pro streamování her, konference a běžné živé vysílání. Je vybavena pětinásobným digitálním zoomem, výjimečným výkonem při slabém osvětlení a její technologie RightLight™ 3 nabízí plné HDR pro bohaté a syté barvy a kontrast. Různé možnosti poměru stran, jako je ultraširokoúhlá obrazovka, přispívají k rozmanitosti profesionálních výsledků, kterých je schopen.

Jeho výjimečná věrnost a vysoká snímková frekvence jsou spojeny s vyšší cenou, než je tomu u mnoha jiných modelů v této třídě. Ale pro jedny z nejlepších záznamů videa dostupných mezi webovými kamerami s velkým množstvím přizpůsobitelných možností rámování a kompletní integrací s Chrome OS je to výkonná volba. Je zde tolik skvělých funkcí a skvělá volba pro uživatele Chromebooků, kteří hledají nejlepší webové kamery pro YouTube.

#3 Webová kamera Logitech C615 pro Chromebook

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PŘENOSITELNOST

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Plně otočná, snadno montovatelná a skládací varianta optimalizovaná pro všechny hlavní platformy pro streamování a chatování včetně sociálních médií společnosti Google, která však nabízí dostatečnou kvalitu obrazu a flexibilitu pro profesionální tvorbu obsahu.

 • Podstavec připravený na stativ
 • Skládací konstrukce pro maximální přenosnost
 • Premiové vysokorychlostní automatické ostření
 • Hrubší než některé modely

Logitech C615 je širokoúhlá webová kamera s rozlišením Full HD 1080p/30FPS a režimem pro videokonference a videochaty 720p/30FPS, optimalizovaným pro Skype, Google Hangouts, Facetime a většinu dalších hlavních platforem pro videohovory. Díky své skládací a přenosné konstrukci je bezpečná a kompaktní pro vynikající přenosnost a její plně otočná konstrukce o 360 stupňů je mimořádně flexibilní pro snímání i těch nejobtížnějších úhlů.

I když je objemnější než mnohé jiné na trhu, lze ji snadno připevnit na většinu notebooků, monitorů a notebooků a lze ji plně upevnit na stativ. Její režim Full HD 1080p poskytuje kromě optimalizovaného režimu videohovorů působivou věrnost obrazu s prvotřídním vysokorychlostním automatickým ostřením pro konzistentní čistotu pro tvorbu profesionálního obsahu a vysoce kvalitní streamování, což z ní činí jednu z nejuniverzálnějších webových kamer dostupných za poměrně skromnou cenu s celkově vysokou kvalitou typickou pro webové kamery Logitech. Lidé, kteří hledají nejlepší webové kamery pro Skype, si tuto kameru oblíbí.

#4 Webová kamera Logitech C910 pro Chromebook

Ocenění: NEJLEPŠÍ KVALITA OBRAZU

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Nejlepší skleněný objektiv Carl Zeiss ve své třídě, záznam videa a fotografií v rozlišení Ultra HD a s vysokou rychlostí FPS a řada pokročilých funkcí, jako je software pro rozpoznávání obličeje a kompenzace slabého osvětlení, z ní dělají špičku pro profesionální streamování a pracovní použití.

 • 5x zoom
 • Schopnost HDR pro hluboké stíny a barvy
 • 4K/30FPS a 1080p/60FPS video
 • Vyšší cena než u mnoha jiných modelů

Logitech C910 je vysoce výkonná webová kamera s rozlišením Ultra HD, plnou integrací systému Chrome OS a přesným skleněným objektivem Carl Zeiss, která nabízí výjimečné snímání videa v rozlišení Ultra HD 4k/30FPS a 1080/60FPS a pořizování snímků v rozlišení 4k. Je vybavena pětinásobným digitálním zoomem, výjimečnou kompenzací slabého osvětlení, mimořádně širokoúhlými režimy snímání 16:9 a přepínatelným režimem HDR pro bohaté a syté barvy a kontrast.

Jeho výjimečná věrnost, vysoká snímková frekvence a pokročilé funkce jsou spojeny s vysokou cenou, která může být pro běžné použití méně praktická. Ale pro výkonnou webovou kameru, která poskytne profesionální výsledky při všech činnostech od profesionálního streamování her až po tvorbu špičkového obsahu a živé vysílání, je to skvělá volba. Ve spojení s nejlepším selfie světlem máte k dispozici nástroje, které potřebujete k vytváření virálního obsahu.

#5 Webová kamera Akyta pro Chromebook

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Kryt pro ochranu soukromí a objektivu, skleněná čočka s mimořádně širokým úhlem záběru, mimořádně citlivý mikrofon s potlačením šumu a plná integrace s operačním systémem Chrome OS ji předurčují k použití ve velkých místnostech a při konferenčních hovorech.

 • O 50 % větší FOV než u většiny modelů
 • Dlouhý 5,9" konektor
 • Bezpečnostní clona proti pirátství
 • Pouze USB 2.0 znamená o něco pomalejší přenosy
 • Vyžaduje adaptér USB 2.0- mini USB pro některé Chromebooky

Akyta je webová kamera s rozlišením Full HD a robustní konstrukcí, která je určena pro univerzální aplikace pro vysoce kvalitní streamování. Její vestavěná clona pro ochranu soukromí umožňuje zabezpečení v době, kdy není používána, a slouží také jako ochrana jejího přesného skleněného objektivu. Je vybavena rychlým automatickým ostřením pro konzistentní záběry při 1080p/30FPS a mimořádně dlouhým 5,9ft USB kabelem pro snadné nastavení.

Jeho připojení pouze přes USB 2.0 znamená, že rychlost přenosu nemůže konkurovat modelům používajícím rozhraní 3.0 nebo Thunderbolt, ale díky poměrně rychlému obrazovému procesoru a kompresi videa je stále dostatečně rychlý pro většinu streamovacích účelů. Díky vynikající kvalitě obrazu, která zahrnuje mimořádně širokoúhlý 110stupňový objektiv, stálou čistotu objektu díky automatickému ostření a kompenzaci slabého osvětlení, bezpečnostním funkcím a citlivým, ale tichým stereofonním duálním mikrofonům (které obsahují snadný vypínač, pokud je preferován externí mikrofon), se jedná o všestrannou webovou kameru pro Chromebook za skvělou cenu. Pokud hledáte nejlepší webové kamery pro konferenční místnosti, nemůžete s ní udělat chybu.

#6 Webová kamera Logitech C310 pro Chromebook

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO VIDEO CHATY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Jednoduchý, kompaktní design a funkce plug-and-play pro platformy Chrome a Windows chat, které se snadno používají pro celou rodinu a dají se připevnit na téměř jakékoli zařízení, s dalšími funkcemi, jako je režim snímků a korekce slabého osvětlení.

 • Optimalizováno pro videohovory
 • Zábavný režim snímků pro zachycení vzpomínek
 • Autokorekce při slabém osvětlení
 • Pouze rozlišení HD 720p

Logitech C310 je webová kamera s rozlišením 720p/30FPS, která má mimořádně kompaktní a jednoduchý design a funkci plug-and-play, kterou lze snadno nastavit a používat i pro začátečníky, takže se skvěle hodí pro videohovory v HD rozlišení pro rodiny i pro příležitostné streamování. Její funkce korekce při slabém osvětlení ještě více usnadňuje pořizování jasných snímků pro začátečníky a režim pořizování snímků zachycuje ostré 5megapixelové snímky, které se skvěle hodí pro ukládání momentek během prázdninových chatů.

Rozlišení videa 720p znamená, že není ideální pro profesionální tvůrce obsahu nebo profesionální streamery. Díky kompatibilitě s operačním systémem Chrome OS, optimalizaci pro videohovory, velmi jednoduchému a snadno použitelnému designu, přijatelné ceně a režimu snímků je však ideální pro udržování kontaktu s přáteli a rodinou nebo jako cenově dostupná webová kamera pro streamování na nejlepším Chromebooku.

#7 Avater HD Webcam Webová kamera pro Chromebook

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Kombinace držáku na notebook a stojanu na stůl, více možností zobrazení včetně zoomu, kompatibilita s širokou platformou a pokročilé technologie, jako je natáčení HDR, z ní dělají skvělou všestrannou kameru.

 • Software pro rozpoznávání obličeje
 • Soukromá clona
 • Univerzální klip pro všechny velikosti Chromebooků a notebooků
 • Složitější, než někteří budou potřebovat

Avater je webová kamera s rozlišením 1080p/30FPS, funkcí plug-and-play pro Chrome OS, extra širokoúhlým 110stupňovým objektivem a stereofonním mikrofonem pro videokonference a chytrým univerzálním držákem s vestavěným stativem pro vysokou přizpůsobivost v nejrůznějších scénářích živého vysílání a tvorby obsahu. Je vybavena velkým sortimentem moderních funkcí, jako je například soukromá závěrka pro ochranu před hackery a přírodními živly, když se nepoužívá, režim HDR pro obrovskou hloubku barev a stínů, automatické zaostřování, technologie pro vylepšení obličeje a další.

Díky množství funkcí se jedná o složitější webkameru, kterou bude potřebovat mnoho živých streamerů a tvůrců obsahu. Z hlediska kvality obrazu, možnosti přizpůsobení montáže, zabezpečení a špičkových možností snímání je však mimořádně všestrannou volbou bez ohledu na vaše potřeby. Mohly by vás také zajímat naše nejlepší bezdrátové webové kamery pro ještě větší všestrannost.

#8 Webová kamera Anivia W8 pro Chromebook

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Přesný skleněný objektiv s technologií ClearFrame pro čisté, zaostřené a širokoúhlé pokrytí velkých konferencí ve variantě kompatibilní se všemi platformami digitálních médií pro Windows a macOS.

 • Ultrakompaktní a lehký
 • 75° pozorovací úhel
 • Vysoce výkonné stereofonní mikrofony s potlačením šumu
 • Automatická komprese videa není pro tvorbu některého obsahu ideální

Anvia W8 je velmi kompaktní a lehká webová kamera s širokým zorným polem 75 stupňů, která je ideální pro videokonferenční software v systému Chrome OS. Její úsporný design není vybaven vlastním softwarem, ale zachycuje vysoce kvalitní video v rozlišení 1080p/30FPS a její vysoce výkonné stereofonní mikrofony s potlačením šumu v pozadí jsou navrženy tak, aby zachytily zvuk bez zkreslení v hlasitém a hlučném prostředí s potlačením šumu pro větší čistotu a výjimečnou kvalitu zvuku.

Automatická komprese videa znamená, že není ideální pro některé tvůrce obsahu, kteří vyžadují vysoce kvalitní soubory pro střih a produkci, ale zachycuje ostré HD video, které je více než vhodné pro konference a streamování. Jeho kompatibilita plug-and-play s většinou hlavních chatovacích platforem i se systémy macOS a Windows a vynikající hodnota z něj činí solidní volbu pro firemní aplikace, které potřebují snadnou funkčnost pro velké místnosti a hlučná zvuková pole. Pokud potřebujete něco, co dokáže pracovat i s počítači Mac, je to vynikající volba jako jedna z nejlepších webových kamer pro Mac na našem seznamu.

#9 Webová kamera Youpeck pro Chromebook

Ocenění: NEJLEPŠÍ S OMEZENÝM ROZPOČTEM

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Některé pokročilé funkce, jako je automatická korekce světla, se setkávají s jednoduchým, ale všestranným designem s integrací systému Chrome OS, dobrou kvalitou obrazu ve vysokém rozlišení a zvukem s nízkým zkreslením za vynikající cenu.

 • Vestavěný držák na stůl
 • Citlivý záznam zvuku s vysokou hladinou šumu
 • Plná podpora Windows, macOS, Chrome OS
 • Pouze USB 2.0 znamená o něco pomalejší přenosy
 • Pouze manuální ostření

Youpeck je lehká, ale robustní webová kamera s rozlišením 1080p/30FPS s mimořádně nastavitelným držákem a vestavěným stolním stativem pro snadné umístění na nejrůznější zařízení a povrchy. Její 110stupňový širokoúhlý objektiv a automatická korekce světla usnadňují nastavení záběrů za různých okolností a vyznačuje se velkou kompatibilitou plug-and-play s nejrůznějšími platformami včetně Chrome OS.

Chybějící automatické ostření a o něco pomalejší připojení pouze přes USB 2.0 mohou být pro některé profesionální tvůrce obsahu překážkou. Ale pro většinu běžných uživatelů s omezeným rozpočtem, kteří potřebují jednoduchou možnost pro videohovory, je díky funkcím pro korekci obrazu a úspornému designu snadné zachytit akci téměř kdekoli, a to za překvapivou úroveň výkonu při velmi skromné ceně. Je skvělý pro každého, kdo hledá nejlepší digitální fotoaparát pro začátečníky s možností streamování.

#10 Webová kamera eStorees pro Chromebook

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Díky pokročilé automatické korekci slabého osvětlení, mimořádně citlivým stereofonním mikrofonům s potlačením šumu a přepínatelnému nočnímu osvětlení LED je ideální pro fotografování v tmavých místnostech a večerních prostředích.

 • Plně nastavitelný klip otočný o 360°
 • Čisté zachycení zvuku až do vzdálenosti 30 stop
 • 4 světelné diody pro večerní natáčení
 • Vyžaduje levný adaptér USB C na micro USB

eStorees je webová kamera s rozlišením 1080p/30FPS, 4 světly LED a softwarem pro kompenzaci slabého osvětlení, který umožňuje pořizovat kvalitní video při slabém osvětlení a ve večerních hodinách. Díky 360stupňovému otočnému držáku je vysoce nastavitelná a pro ještě větší flexibilitu ji lze připevnit na většinu držáků stativů. Je také vybavena citlivými stereofonními mikrofony s potlačením šumu, které zachycují čistý zvuk až do vzdálenosti působivých 30 stop, a vysokým SPL pro minimální zkreslení.

Jeho připojení přes mini USB znamená, že pro použití s některými Chromebooky bude vyžadovat levný adaptér z mini USB na USB 3.0, ačkoli integrace s platformou Chrome OS je výjimečná. Jeho flexibilita, vysoká kompatibilita s většinou streamovacích platforem a vynikající výkon při slabém osvětlení jsou skvělé pro streamování her a další aplikace, kde je nedostatek okolního světla jedním z nejčastějších problémů. Další herní nezbytnosti najdete v našem průvodci nákupem nejlepších herních židlí.

Jak jsme se rozhodli

Upřednostňovali jsme webové kamery kompatibilní s Chromebooky, které dokáží nahrávat video v rozlišení minimálně 720p/30FPS a nejlépe 1080P/60FPS pro vynikající kvalitu obrazu a které používají aplikace a mediální platformy kompatibilní s Chromebooky. Líbily se nám webové kamery, které mají možnosti snímání obrazu a snímků a funkce, jako je automatické zaostřování, kompenzace slabého osvětlení a detekce pohybu.

Líbily se nám modely, které využívaly připojení micro USB nebo USB 3.0 pro videohovory s nízkou latencí a rychlé přenosy a pokročilou technologii komprese videa pro úsporu místa na pevném disku a rychlé nahrávání bez výrazné ztráty kvality. Líbily se nám také externí webové kamery s širokoúhlým objektivem nebo širokoúhlými režimy snímání 16:9 pro širší zorné pole/záběr.

Nakonec se nám líbily webové kamery se stereofonními vestavěnými mikrofony s potlačením šumu nebo technologií automatického potlačení šumu a všesměrovými vzory pro vyvážený zvukový obraz, které zaznamenávaly zvuk ve vysoce kvalitních komprimovaných formátech 16 bitů a 44,4 kb/s. Líbily se nám také webové kamery, které byly propojeny nebo synchronizovány s aplikacemi pro záznam zvuku a střih videa pro snadnou integraci do softwarových sad pro digitální média.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze