Wix Recenze (2023) - Všechny klíčové výhody a nevýhody

V této recenzi Wixu se podrobně podíváme na jeden z nejoblíbenějších tvůrců webových stránek na světě - a pomůžeme vám rozhodnout, zda je vhodný pro váš projekt webdesignu.

Může být opravdu těžké se rozhodnout, který tvůrce webových stránek si vybrat: k dispozici je jich spousta a všechny vám slibují skvělé funkce za nízkou cenu.

Jedním z nejznámějších je Wix - ale je pro vás skutečně tím nejlepším? No, tuto platformu jsme podrobně otestovali a v tomto příspěvku se s vámi podělíme o naše názory na její šablony, snadnost použití, funkce elektronického obchodu a marketingové nástroje.

Přečtěte si tedy, zda je Wix nejlepším tvůrcem webových stránek pro váš projekt - nebo zda by pro vás byla lepší alternativa.

Ponořme se do klíčové otázky...

Co je Wix?

Wix je nástroj pro tvorbu webových stránek, jehož cílem je umožnit lidem bez znalostí programování vytvořit si vlastní webové stránky nebo internetový obchod.

Jedná se o hostované řešení, což znamená, že běží "v cloudu" na serverech společnosti Wix. Nemusíte tedy nikam instalovat žádný software - a nemusíte si kupovat žádný hosting.

Pokud tedy máte webový prohlížeč a přístup k internetu, můžete webové stránky Wix snadno vytvářet, spravovat a propagovat odkudkoli.

Statistiky uživatelské základny / Wix

Wix je jednou z největších společností zabývajících se tvorbou webových stránek - byla založena v Izraeli v roce 2006 a nyní má 5 000 zaměstnanců. A má také velmi velkou uživatelskou základnu - internetová statistická společnost Builtwith.com odhaduje, že v současné době pohání více než 8,2 milionu webových stránek.

Díky tomu je populárnější než mnoho konkurenčních platforem, včetně Squarespace, Shopify, Jimdo a Weebly - všechny mají podstatně menší uživatelskou základnu.

Velká velikost a velká uživatelská základna společnosti Wix mají význam, protože snižují riziko, že organizace zanikne a vezme s sebou i vaše webové stránky; to také znamená, že můžete očekávat pravidelné aktualizace funkcí.

Základní funkce

Webové stránky Wix lze použít k:

 • publikování textového, obrazového a video obsahu
 • blogování
 • vytvoření internetového obchodu
 • rezervace schůzek
 • shromažďování kontaktních údajů

Za používání některých z těchto funkcí však budete muset zaplatit - čímž se dostáváme k cenám služby Wix.

Ceník služby Wix

Je Wix zdarma?

K dispozici je bezplatná verze nástroje pro tvorbu webových stránek Wix, která vám umožní vytvořit jednoduchý web. Je to dobrý způsob, jak si platformu vyzkoušet, ale je to...

 • podporuje reklamy (a reklamy jsou poměrně nápadné)
 • neumožňuje vytvořit internetový obchod
 • neumožňuje používat službu Google Analytics pro přístup k webovým statistikám
 • znemožňuje připojit k webu název domény.

Pokud potřebujete webové stránky k oslavě 50. narozenin, svatbě nebo malému komunitnímu garážovému prodeji, je bezplatný plán Wix naprosto v pořádku - kvůli nedostatku funkcí a do očí bijící reklamě Wix však není pro profesionální uživatele příliš vhodnou volbou.

Na druhou stranu však bezplatný plán Wix umožňuje používat všech více než 800 šablon Wix a zahrnuje hosting.

Umožňuje také používat všechny obrázky, kliparty a ikony poskytované společností Wix a přidávat aplikace z trhu s aplikacemi Wix (o tom později).

V bezplatném plánu získáte 500 MB úložného prostoru a 500 MB šířky pásma. Tyto limity by měly být pro malé webové stránky s nízkou návštěvností dostačující. A bezplatný plán můžete používat, aniž byste museli zadávat údaje o kreditní kartě.

Přístup k bezplatnému plánu Wix získáte prostřednictvím tohoto odkazu.

Plány Wix Premium

Přejdeme-li k placeným plánům Wix, poplatky za ně se v jednotlivých zemích trochu liší, ale jejich názvy a ceny jsou obvykle poměrně podobné.

V USA je k dispozici osm placených plánů Wix rozdělených do tří kategorií: "Webové stránky", "Podnikání a elektronický obchod" a "Podnik".

 • Combo - 16 USD měsíčně
 • Unlimited - 22 USD měsíčně
 • Pro - 27 USD měsíčně
 • VIP - 45 USD měsíčně
 • Business Basic - 27 dolarů měsíčně
 • Business Unlimited - 32 dolarů měsíčně
 • Business VIP - 59 dolarů měsíčně
 • Wix Enterprise (od 500 USD měsíčně)

Všechny tyto plány umožňují připojit k webu Wix vlastní doménové jméno (yoursitename.com apod.), využívat neomezenou šířku pásma a co je důležité, neobsahují žádnou reklamu Wix.

Poznámka: Společnost Wix na svých webových stránkách inzeruje výše uvedené měsíční poplatky, ale tyto ceny platí pouze v případě, že platíte ročně.

Dražší poplatky platí, pokud platíte měsíčně, ale pozitivní je, že platba předem na 2 nebo 3 roky služby přináší velmi štědré slevy.

Po zahájení bezplatného zkušebního provozu navíc obvykle obdržíte od společnosti Wix e-mailové nabídky obsahující velmi štědré slevy (ty mohou dosahovat až 50 %).

Klíčové rozdíly, na které je třeba si dát pozor u prémiových plánů Wix, jsou:

 • Ecommerce - prodejní funkce jsou k dispozici pouze u plánů Business, ecommerce a Enterprise.
 • Úložiště (text, video, obrázky atd.) - liší se podle plánu; čím více zaplatíte, tím více získáte.
 • Přístup k některým aplikacím Wix - dražší plány zahrnují aplikaci "site booster", která vám umožní odesílat stránky do katalogů; aplikaci kalendáře událostí a aplikaci pro tvorbu loga.
 • Videohodiny - čím více zaplatíte, tím více videoobsahu můžete na své webové stránky Wix nahrávat a prodávat z nich.
 • Podpora - prémiová podpora je k dispozici pouze v případě, že máte tarif "VIP", "Business VIP" nebo "Enterprise".
 • Doménová jména - pokud si platíte roční předplatné Wix, můžete využít roční bezplatnou registraci vlastního doménového jména (yoursitename.com apod.).
 • Ad vouchery - v případě tarifu "Unlimited" nebo vyššího můžete využít reklamní vouchery v hodnotě 600 USD (pro reklamní služby Google a Bing).

Těmto rozdílům se budeme věnovat podrobněji v průběhu recenze.

Krátká poznámka k plánu 'Wix Enterprise': tento plán Wix je zaměřen na firemní uživatele a nabízí pokročilé bezpečnostní funkce, osobnější podporu a přístup ke konzultantům pro tvorbu webových stránek.

Většina uživatelů o plánu 'Enterprise' ve skutečnosti nebude muset uvažovat, ale pokud o něj máte zájem, budete si muset vyžádat hovor se společností Wix, abyste se dohodli na jeho ceně.

Jaké jsou 'hodiny videa' společnosti Wix?

Funkce 'video hodin' společnosti Wix umožňuje nahrát na vaše stránky video obsah, který pak můžete prodávat nebo pronajímat. Je potenciálně užitečná pro filmaře, hudebníky nebo prodejce online kurzů, kteří chtějí zpoplatnit přístup ke svému videoobsahu.

Jedná se také o poměrně neobvyklou funkci na trhu tvůrců webových stránek, protože spousta konkurenčních platforem obvykle umožňuje pouze vkládání videí z Youtube, Vimeo atd. (nikoli jejich nahrávání).

Počet hodin se liší podle plánu, od 30 minut u plánu "Combo" až po neomezený počet hodin u plánu "Business VIP".

Nyní jsme si řekli, kolik stojí používání služby Wix - jak ale webové stránky vytvořené pomocí této platformy ve skutečnosti vypadají?

Šablony Wix

Wix vám dává na výběr z více než 800 šablon. To je podstatně více než u klíčového konkurenta Squarespace, který jich nabízí asi 145. Všechny šablony Wix jsou navíc zdarma, což u konkurenčních tvůrců internetových obchodů jako Shopify a BigCommerce neplatí.

Šablony vypadají profesionálně a jsou vizuálně přitažlivé - pokud je tedy pečlivě vyplníte, webové stránky Wix rozhodně nemusí vypadat jako výtvor "udělej si sám".

Šablony také dobře využívají mezery a písmo k vytvoření působivého dojmu a jsou obzvláště efektivní při použití s kvalitními fotografiemi nebo videopozadími.

A když už mluvíme o fotografiích, Wix také poskytuje rozsáhlou knihovnu profesionálně nafocených obrázků, ikon a vektorových obrázků, které můžete používat zdarma. Pokud vám nevyhovují ani ty, můžete si přímo u společnosti Wix zakoupit obrázky a videa od společnosti Shutterstock za zvýhodněné ceny.

Šablony jsou uspořádány do intuitivních kategorií, což znamená, že byste měli být schopni poměrně snadno najít šablonu, která vyhovuje vašim potřebám.

A díky velkému množství šablon můžete být velmi konkrétní: například v kategorii internetových obchodů je k dispozici spousta podkategorií - móda, potraviny, šperky, elektronika atd. V šablonách "Hudba" jsou k dispozici různé podkategorie pro zpěváky, kapely a DJe, producenty a další.

Jakmile si vyberete šablonu, zjistíte, že nástroj pro tvorbu webových stránek Wix poskytuje kvalitní vzorové texty, obrázky a rozvržení. Ty vám pomohou začít, zkontrolovat, jaký obsah na web zařadit, a vyhnout se bloku spisovatele.

Při výběru šablony Wix však musíte postupovat velmi opatrně, protože poté, co si jednu vyberete, nemůžete přejít na jinou.

Ačkoli budete moci změnit barevné schéma a písmo šablony Wix, pokud budete chtít změnit design radikálnějším způsobem pomocí jiné šablony, bude to znamenat, že budete muset celý web předělat.

Mnoho konkurentů společnosti Wix je mnohem flexibilnějších - například Jimdo umožňuje snadnou změnu šablony, aniž byste přišli o jakýkoli obsah, a totéž platí pro Shopify a BigCommerce.

Správa obsahu, snadné používání a rozhraní

Wix nabízí tři hlavní možnosti tvorby webových stránek:

 • Wix Artificial Design Intelligence (ADI)
 • Wix Editor
 • 'Velo by Wix' (dříve 'Corvid')

(Existuje také nová verze Wixu, která byla nedávno vydána - 'Editor X'. Brzy se jí budu věnovat podrobněji).

Při zahájení používání služby Wix máte možnost vybrat si buď web 'Editor' (první možnost na obrázku níže), nebo web 'ADI' (druhá možnost).

Podívejme se na tyto různé verze služby Wix, počínaje verzí ADI.

Umělá inteligence designu Wix (ADI)

Cílem Wix ADI je usnadnit tvorbu webových stránek, i když nesnášíte počítače a nemáte žádné znalosti IT.

Wix ADI vytvoří vaše webové stránky tak, že vám položí několik základních otázek a shromáždí veškeré informace, které jsou k dispozici z online vyhledávání vaší firmy.

Úpravy se provádějí pomocí uživatelského rozhraní typu drag and drop, které za vás automaticky rozvrhne stránky (ukázku najdete ve videu níže). Pro úplné začátečníky v oblasti tvorby webových stránek, kteří potřebují jen něco jednoduchého, je to pravděpodobně nejlepší verze Wixu, kterou lze použít.

Příjemnou vlastností Wix ADI je, že stránky vytvořené v něm můžete později převést do formátu Wix Editor - to znamená, že pokud přerostete jeho možnosti, můžete přejít na některou z "dospělejších" verzí Wix.

Wix Editor

Wix Editor je "standardní" verze Wix a nabízí mnohem větší kontrolu nad designem a funkcemi webu než ADI. Složitostí zhruba odpovídá použití aplikace Microsoft Word k rozvržení informačního bulletinu - je tedy poměrně jednoduchá na používání.

Velo by Wix

"Velo by Wix" (dříve známý jako "Corvid by Wix") je vývojářská verze služby Wix. Poskytuje přístup ke kódu, databázím a rozhraním API (Application Programming Interfaces) společnosti Wix, které vývojářům umožňují vytvářet více webových stránek Wix a vlastních aplikací na míru.

Je Wix opravdu tak mobilní, jak tvrdí?

Stále více uživatelů internetu přistupuje k webu prostřednictvím chytrých telefonů, v některých případech výhradně. To znamená, že pro vaše webové stránky je přívětivost k mobilním zařízením zásadní.

Wix tvrdí, že vaše webové stránky budou "díky verzi webu přizpůsobené mobilním zařízením vypadat úžasně na každé obrazovce", a hodně se ohání možností přizpůsobit mobilní zobrazení webu.

Systém Wix CMS však používá něco, čemu se říká absolutní pozicování, což znamená, že prvky webu jsou umístěny podle pixelů, nikoli relativně vzhledem k obrazovce uživatele.

Absolutní pozicování vám dává větší flexibilitu při umisťování prvků (textu, obrázků, formulářů atd.) - ale znamená, že se vaše webové stránky nepřizpůsobí tak dobře různým velikostem obrazovky.

Klíčoví konkurenti jako Shopify nebo Squarespace používají responzivní design, což znamená, že prvky stránky jsou umístěny vzhledem k obrazovce zobrazovacího zařízení a design vašeho webu se automaticky přizpůsobí tak, aby se hezky zobrazil na jakémkoli zařízení, na kterém je zobrazován.

Google také doporučuje responzivní design a uvádí, že weby, které tento přístup nepoužívají, nemusí mít ve výsledcích vyhledávání tak dobré výsledky, jak by mohly.

Používání absolutního pozicování znamená, že ačkoli společnost Wix tvrdí, že poskytuje některé responzivní prvky, nemůžete s ní vytvořit zcela responzivní web.

V praxi to znamená, že musíte věnovat hodně pozornosti tomu, jak umístíte prvky webu, abyste se vyhnuli problémům se zobrazením na různých zařízeních.

Klíčová alternativa ke službě Wix: Squarespace

Stojí za to se na chvíli zaměřit na další klíčovou alternativu ke službě Wix - Squarespace.

Stejně jako Wix se jedná o hostované řešení, takže se snadno nastavuje a obsahuje spoustu vestavěných funkcí, jako je e-mailový marketing a elektronický obchod (a zahrnuje komplexní podporu).

Na rozdíl od Wixu však Squarespace umožňuje vytvářet plně responzivní weby a jeho rozhraní je pravděpodobně jednodušší na používání.

Zkušební verze Squarespace zdarma | Úplná recenze Squarespace/p>

Také Wix umožňuje snadno skrývat, měnit velikost a přesouvat prvky na mobilních zařízeních (způsobem, který některé konkurenční produkty neumožňují) a poskytuje k tomu "mobilní zobrazení". Poměrně dobře také automaticky vytváří návrh webu pro mobilní zařízení.

Ve většině případů byste tedy měli být schopni pomocí Wixu vytvořit web, který se bude na mobilních zařízeních zobrazovat konzistentně dobře.

(A někteří uživatelé ocení jemnou kontrolu nad tím, jak se jejich web zobrazuje na mobilním zařízení).

Webové stránky využívající absolutní pozicování však budou nevyhnutelně o něco méně přívětivé pro mobilní zařízení než webové stránky vytvořené pomocí responzivního designu - a v závislosti na způsobu rozvržení obsahu může být jejich nastavení časově náročnější.

Wix 'Editor X' - způsob, jak vytvářet responzivní webové stránky pomocí aplikace Wix?

Wix nedávno vydal novou edici své platformy s názvem 'Editor X'. Důležité je, že skutečně umožňuje vytvářet responzivní webové stránky.

V současné době je určena agenturám a vývojářům, ale doufejme, že se některé z funkcí pro mobilní zařízení, které poskytuje, brzy dostanou i do ostatních verzí služby Wix.

Přístup ke kódu webu / exportování webu

Wix neumožňuje přístup ke kódu webu, změnu nebo přístup k souborům CSS ani export webu k jinému poskytovateli.

Exportování webu je možné obejít zkopírováním a vložením obsahu z něj do jiné platformy - to je dobré pro malé až středně velké weby, ale ne tak dobré pro velké weby.

Můžete však exportovat produkty - až 5 000 z nich - pokud se jedná o fyzické produkty.

Mnohojazyčné možnosti

Pokud doufáte, že vytvoříte web v mnoha různých jazycích, může vám Wix dobře posloužit. Nabízí specializované nástroje pro vytváření verzí webu ve více jazycích (pokud používáte Wix Editor - Wix ADI překlady nepodporuje).

Chcete-li ve Wixu vytvořit vícejazyčný web, musíte na svůj web přidat vhodně pojmenovanou (a bezplatnou) aplikaci "Wix Multilingual". Jakmile to uděláte, můžete vytvořit různé jazykové verze webu - je jich více než 180 - pomocí ručních překladů nebo automaticky pomocí služby Překladač Google.

Jedinou věcí, kterou je však třeba si uvědomit, je to, že ne všechny aplikace Wix podporují překlady - takže pokud se spoléháte na mnoho z nich, může se vám stát, že se některé části vašeho webu zobrazí v nesprávném jazyce. Mezi příklady aplikací, jejichž obsah nelze přeložit, patří Wix Bookings, Wix Forum, Wix Hotels, Wix Members Area, Wix Restaurants a Wix Music Player.

Ale celkově Wix nabízí poměrně dobrý (a cenově výhodný) způsob, jak prezentovat obsah webu v mnoha různých jazycích.

Blogování se službou Wix

Publikování kvalitních příspěvků na blogu je klíčovým způsobem, jak zvýšit návštěvnost (a prodej) svých webových stránek.

Jak si tedy Wix v tomto směru stojí?

No, vestavěný blogovací nástroj Wix není ve srovnání s některými konkurenty špatný - nabízí například funkce automatického ukládání a historie verzí, což ne všechny podobné platformy umožňují, a umožňuje používat kategorie i značky.

Wix však neumožňuje exportovat příspěvky z blogu příliš snadno (neexistuje žádná speciální možnost exportu a možná se nakonec budete muset uchýlit k řešení pomocí kanálů RSS, abyste obsah blogu dostali z platformy ven).

V podstatě je Wix dobrý pro základní blogování - ale kdybych hledal platformu pro založení profesionálního blogu, poohlédl bych se jinde (a nejspíš směrem k WordPressu).

Obchodování ve Wixu

Pro prodej produktů na webu Wix musíte mít tarif Wix Business Basic (27 dolarů měsíčně) nebo vyšší.

Pokud ano, zjistíte, že platforma dobře zpřístupňuje elektronické obchodování a "nestrašidelně" ho zpřístupňuje podnikatelům, kteří zkoušejí online prodej poprvé.

Začít je rychlé a jednoduché: stačí zadat údaje o produktu, nastavit možnosti platby a můžete začít.

Základní funkce elektronického obchodu ve Wixu

Wix poskytuje poměrně dobrou škálu funkcí elektronického obchodu pro malé a střední podniky.

Platforma umožňuje:

 • prodávat neomezený počet produktů (digitálních nebo fyzických)
 • umožnit uživatelům filtrovat a třídit vaše produkty
 • spravovat váš obchod z telefonu pomocí nástroje 'Wix Owner' mobilní aplikaci
 • zadávat sledovací informace k objednávkám vašeho obchodu
 • používat nástroj pro záchranu opuštěného košíku (ten umožňuje automaticky kontaktovat lidi, kteří opustí vaše stránky v polovině-nákupu - obvykle se slevovým kódem nebo jinou pobídkou k dokončení transakce)
 • usnadnit dropshipping (pomocí aplikací jako Modalyst, Spocket a Syncee)
 • poskytnout zákazníkům výpočet dopravy v reálném čase (pouze Brazílie a USA)
 • přesně sledovat ziskové marže tím, že vám umožní přidat ke každému produktu informace o "nákladech na zboží".

Všechny tyto funkce však nejsou k dispozici v nejlevnějším plánu elektronického obchodu Wix ("Business Basic") - a abyste je využili naplno, budete pravděpodobně muset přejít na plán "Business Unlimited" nebo "Business VIP".

Přibližme si několik klíčových funkcí elektronického obchodu:

Prodej fyzických produktů

Wix umožňuje prodávat neomezený počet fyzických produktů; ty mohou být v 6 variantách (velikost, barva, materiál atd.) a až v 1 000 variantách.

(Varianty jsou kombinace možností produktu - velká modrá semišová bota by byla jednou variantou, malá červená kožená bota další atd."

Tyto limity jsou v porovnání s konkurenčními řešeními pozitivní - například Shopify vás omezuje na pouhé 3 možnosti produktů a 100 variant produktů; Squarespace vás omezuje na 6 možností produktů a 250 variant.

Společnost Wix může importovat 5 000 produktů najednou prostřednictvím formátu CSV, a to až do celkového počtu 50 000 produktů.

Prodej digitálních produktů

Společnost Wix umožňuje obzvlášť snadno prodávat digitální produkty - i úplný začátečník si může vytvořit webové stránky a začít prodávat digitální zboží zhruba za hodinu.

Platforma poskytuje vestavěnou funkci pro stahování produktů zákazníky a zasílá automatické e-maily s potvrzením o nákupu.

A jak bylo uvedeno výše, Wix je užitečným nástrojem pro prodej nebo pronájem videoobsahu.

Limit pro (zazipované) digitální soubory je 1 GB, což je v porovnání s limity společností Squarespace a BigCommerce (jejichž limity jsou 300 MB, resp. 512 MB) poměrně dobře, ale není v tomto ohledu tak velkorysý jako Shopify, který umožňuje prodávat soubory o velikosti až 5 GB.

Měli byste si však uvědomit, že digitální zboží nelze z obchodu Wix exportovat ani při jeho prodeji používat možnosti a varianty produktů. Nemůžete je ani hromadně importovat.

Daň a doprava

Wix má poměrně flexibilní možnosti zdanění a dopravy. Můžete nastavit daň podle jednotlivých regionů, což může být nutné, abyste dodržovali různá daňová pravidla ve státech USA a kanadských provinciích; nebo podporovat DPH MOSS (VAT Mini One Stop Shop) při prodeji digitálního zboží evropským zákazníkům.

Automatické výpočty daní jsou nyní k dispozici i ve Wixu, pokud máte tarif Business Unlimited nebo vyšší. Platí však poměrně nevelkorysé limity: To vám může způsobit problémy, pokud máte vysoký počet měsíčních prodejů.

100 transakcí na "Business Unlimited" a 500 na "Business VIP".

Můžete také nastavit sazby za dopravu pro jednotlivé regiony a nakonfigurovat pravidla pro výpočet dopravy na základě hmotnosti nebo ceny, stejně jako paušální sazby a vyzvednutí na prodejně.

Funkce prodejního místa (POS)

Point of Sale vám umožňuje používat službu Wix nejen k prodeji online, ale také na fyzických místech, a synchronizovat při tom své zásoby (tj. pokud prodáváte produkt na fyzickém místě, stav zásob se odpovídajícím způsobem aktualizuje v zadní části vašeho internetového obchodu).

Existují tři hlavní způsoby, jak ve Wixu používat pokladnu.

Pokud sídlíte v USA, můžete k přijímání plateb za své produkty na fyzických místech používat mobilní aplikaci "Wix Owner" ve spojení se čtečkou karet.

Tato možnost však s sebou přináší některá významná omezení - aplikace 'Wix Owner' vám neumožňuje:

 • nabízet vrácení peněz
 • vybírat daň
 • prodávat předplatné
 • upravovat celkovou částku platby.

Dodatečně budete muset používat vlastní platební bránu Wix, Wix Payments, abyste mohli systém používat.

Alternativně můžete ve spojení s obchodem Wix použít pokladní systém třetí strany - k dispozici jsou možnosti Square nebo SumUp.

Square je společností Wix podporován pro uživatele v Austrálii, Kanadě, na Falklandských ostrovech, ve Francii, Irsku, Japonsku, Velké Británii a USA.

SumUp je podporován uživateli Wix v Belgii, Bulharsku, Francii, Irsku, Itálii, Kypru, Lotyšsku, Lucembursku, Maltě, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Spojeném království, Španělsku a Švýcarsku.

A konečně můžete používat nový vestavěný pokladní systém Wix, "Wix Point of Sale"

Je navržen tak, aby konkuroval "hotové" pokladní platformě Shopify, a jeho cílem je "sjednotit" prodej online a osobní prodej pomocí Wixu.

Podle toho Wix Point of Sale nabízí uživatelům širokou škálu hardwaru (včetně nejen čteček karet, ale i skenerů, tiskáren účtenek atd.) a velmi úzce se integruje s online rozhraním Wix.

Za používání funkcí prodejního místa Wix nebudete muset platit nic navíc - k jejich zprovoznění však budete muset zakoupit hardware. Kompletní hardwarová sestava prodejního místa Wix zahrnující tablet, čtečku karet, tiskárnu účtenek, pokladní zásuvku a snímač čárových kódů stojí v současné době 850 USD.

Klíčovou informací o pokladně Wix je, že je v současné době k dispozici pouze pro "vybrané uživatele" v USA a Kanadě.

Srovnání videí Wix vs. Shopify

Prodej ve více měnách

Pokud máte tarif Business Unlimited nebo Business VIP a nepoužíváte Wix ADI, platforma umožňuje zobrazovat ceny v různých měnách prostřednictvím rozbalovací nabídky převodníku měn (obrázek níže).

Důležité je však poznamenat, že návštěvníci obchodu se zatím nemohou odhlásit ve své vlastní měně.

To je důležité, protože pokladní stránka je klíčovou částí prodejního procesu a zobrazení jiné než místní měny v této fázi může lidi odradit od dokončení nákupu.

Jestliže je pro vás tedy prodej ve více měnách důležitou funkcí, je pro vás mnohem lepší použít BigCommerce nebo Shopify, které nabízejí mnohem lepší funkce pro prodej ve více měnách.

Dropshipping s Wixem

Dropshipping je obchodní model, při kterém nevyrábíte, nenakupujete ani neskladujete žádné produkty - přijímáte objednávky z internetového obchodu a ty pak předáváte k vyřízení dodavateli (který vám za to účtuje poplatky).

Platební brána je software, který zpracovává transakce ve vašem internetovém obchodě.

Wix spolupracuje s velkým množstvím platebních bran třetích stran. Možnosti se liší v závislosti na vaší lokalitě, ale celkem jich je k dispozici asi 85. Patří mezi ně velké firmy, jako jsou Paypal, Stripe, Square a Worldpay.

Nabídka platebních bran společnosti Wix je o něco méně působivá než nabídka konkurenční společnosti Shopify (která spolupracuje s více než 100 možnostmi platebních bran), ale je mnohem rozsáhlejší než nabídka společnosti Squarespace (Squarespace se integruje pouze se dvěma - Stripe a PayPal).

Existuje také možnost používat integrovanou platební bránu společnosti Wix, která je v současné době dostupná v následujících zemích / měnách:

 • Rakousko (EUR)
 • Belgie (EUR)
 • Brazílie (BRL)
 • Kanada (CAD)
 • Finsko (EUR)
 • Německo (EUR)
 • Irsko (EUR)
 • Itálie (EUR)
 • Litva (EUR)
 • Nizozemsko (EUR)
 • Portugalsko (EUR)
 • Španělsko (EUR)
 • Švýcarsko (CHF)
 • Velká Británie (GBP)
 • Spojené státy (USD)

Pokud jde o poplatky za transakce pro Wix Payments, jsou následující:

 • Evropská unie: 1,9 % z částky transakce + 0,30 EUR
 • Švýcarsko: 2,3 % z částky transakce + 0,30 CHF
 • Velká Británie: 2,1 % z částky transakce + 0,20 GBP
 • USA: 2,9 % z částky transakce + 0,30 USD
 • Kanada: 2,9 % z částky transakce + 0,30 CAD

Alternativní tvůrci internetových obchodů, které stojí za zvážení: BigCommerce a Shopify

Ačkoli Wix odvádí poměrně dobrou práci, pokud jde o elektronické obchodování, existují specializované platformy pro elektronické obchodování, které byste měli také zvážit, pokud je vaším hlavním cílem vytvoření internetového obchodu - zejména BigCommerce a Shopify.

Obě tyto platformy fungují podobně jako Wix, protože se jedná o hostované tvůrce obchodů, které se spouštějí ve webovém prohlížeči.

Nabízejí však podstatně pokročilejší funkce elektronického obchodu než Wix, zejména pokud jde o prodejní místa, prodej ve více měnách a dopravu dopravcem v reálném čase.

Naše srovnání BigCommerce vs Shopify zdůrazňuje všechny klíčové rozdíly mezi těmito dvěma produkty.

Integrace s dalšími aplikacemi

Wix má obchod s aplikacemi - svůj "App Market" - který obsahuje více než 485 aplikací, z nichž některé vytvořila společnost Wix a některé třetí strany.

Trh s aplikacemi se snadno používá a umožňuje vám přístup k mnoha dalším funkcím pro vaše webové stránky, včetně online chatu, vyskakovacích oken, recenzí a hodnocení, integrace se sociálními médii a kalendáři.

Dalším způsobem, jak přidat funkce z aplikací třetích stran, je pomocí bloku HTML vložit widget z některé z těchto aplikací.

Rozsah integrací na trhu s aplikacemi Wixu není tak působivý jako u jiných nástrojů pro tvorbu webových stránek (například Shopify má k dispozici asi 8 000 aplikací, BigCommerce asi 1 200), ale přesto zde najdete slušný výběr integrací a doplňků.

Sběr dat a e-mailový marketing

Wix nabízí širokou škálu typů formulářů, které umožňují návštěvníkům poslat vám zprávu nebo poskytnout kontaktní údaje. Pomocí poskytnutých šablon můžete zachytit kontaktní údaje, žádosti, zpětnou vazbu, dary a další.

Wix vám také umožňuje nainstalovat řadu různých formulářových aplikací, které poskytují další funkce, včetně vyskakovacích oken, automatických dopisů a integrace s oblíbenými aplikacemi pro e-mailový marketing.

Kontaktní údaje zachycené na webu Wix se automaticky přidávají do "seznamu kontaktů" vašeho webu. Kontakty můžete také importovat nebo je do tohoto seznamu přidat ručně.

Zajímavou funkcí Wixu je vestavěný e-mailový marketing, který zatím neposkytují všichni jeho klíčoví konkurenti.

Wix umožňuje zdarma odesílat 200 e-mailových newsletterů měsíčně, což bude stačit na to, aby zcela nové firmy mohly začít s e-mailovým marketingem.

(Tento limit však býval podstatně štědřejší - donedávna jste mohli posílat 5 000 e-mailů měsíčně).

Pokud chcete s aplikací Wix provádět sofistikovanější e-mailový marketing - nebo posílat zprávy většímu počtu lidí - musíte si zakoupit sadu "Ascend by Wix".

Ten vám umožní rozesílat více e-mailů měsíčně (mezi 9 500 a 1 000 000) a využívat různé automatizace - e-maily, které se různým způsobem spouštějí na základě akcí provedených návštěvníky na webu Wix (nákupy, vyplnění formulářů, živý chat atd.).

Je zajímavé, že ceny za tyto služby nejsou veřejně dostupné; pro přístup k nákladům se musíte přihlásit ke svému účtu Wix.

Během testování služby Wix se nám v ovládacím panelu zobrazily následující ceny za službu Ascend:

Plán AscendCena za měsíc
Zdarma0 - 200 e-mailů za měsíc
Základní10 - 9 USD.500 e-mailů měsíčně
Professional$24 - 50 000 e-mailů měsíčně
Unlimited$49 - 1 milion odeslaných e-mailů měsíčně

Je třeba zdůraznit, že na základě těchto cen je plán Ascend "Unlimited" obzvláště štědrý - těžko najdete samostatný nástroj pro e-mailový marketing, který by vám umožnil odeslat 1 milion e-mailů za pouhých 49 USD měsíčně.

(Například při použití plánu 'Standard' společnosti Mailchimp byste se museli počítat s náklady přes 600 dolarů měsíčně)

Níže uvedené video vám tuto funkci představí.

Společnost Wix můžete také propojit s externím poskytovatelem e-mailového marketingového nástroje (např. GetResponse, AWeber, MailChimp, Campaign Monitor atd.) přidáním bloku HTML na své webové stránky.

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) a analytika

Nástroje pro SEO ve službě Wix

Funkce optimalizace pro vyhledávače Wix jsou obecně dobré - platforma umožňuje snadno provádět klíčové úkoly SEO, včetně:

 • přidávání alt textu
 • přidávání a úpravy meta popisů
 • úpravy adres URL stránek
 • přizpůsobení souborů robots.txt
 • vytváření přesměrování 301

Platforma se také elegantně integruje s nástroji Google Search Console a Google My Business, což umožňuje rychlou indexaci webu Googlem a jeho snadné zobrazení na mapách.

Jednou z funkcí SEO, která může zaujmout zejména nováčky v oblasti SEO, je nástroj "SEO Wiz" společnosti Wix (na obrázku níže). Ten vás provede klíčovými kroky optimalizace webu pro vyhledávače a pomůže vám aktualizovat názvy stránek, meta popisy, alt texty apod.

Pokud netušíte, co všechny tyto pojmy SEO znamenají, nezoufejte - nástroj SEO Wiz od společnosti Wix vám vysvětlí, co děláte, a hlavně proč.

Pokud máte prémiový tarif Wix, průvodce SEO Wiz vám také pomůže zaregistrovat váš web do služby Google Search Console a šikovná integrace se službou Semrush (na obrázku níže) vám umožní provést základní průzkum klíčových slov a určit fráze, na které se můžete - nebo byste se měli pokusit - umístit.

Je tu však jeden problém, na který je třeba dávat pozor - a kterého jsme se již dotkli: jak se zobrazují mobilní verze stránek Wix.

Jak jsem již uvedl dříve, společnost Wix vytváří samostatné zobrazení webu pro stolní počítače a mobilní zařízení, místo aby používala responzivní design. A responzivní design - kdy máte co do činění s jednou šablonou, která automaticky přizpůsobuje svou velikost zařízení, na kterém je zobrazována - je společností Google upřednostňován před přístupem "absolutního pozicování" společnosti Wix.

I přes toto opomenutí je analytik trendů pro webmastery společnosti Google John Mueller na záznamu, že weby Wix "fungují ve vyhledávání dobře", a je důležité si uvědomit, že výkon webů Wix ve výsledcích vyhledávání nebude výhradně o technickém nastavení SEO.

Jak je to se službami Wix a Core Web Vitals?

Core Web Vitals je nová sada cílů společnosti Google týkajících se rychlosti, odezvy a vizuální stability webu - weby, které je splňují, mohou být ve výsledcích vyhledávání Google zvýhodněny.

Stejně jako u jiných předních hostovaných tvůrců webů si Wix v tomto ohledu zpočátku nevedl příliš dobře, ale od té doby byla provedena vylepšení platformy, která, jak se zdá, přinášejí změnu.

Jako uživatelé služby Wix budete muset podniknout poměrně dost kroků, abyste pomohli svému webu splnit cíle Core Web Vitals (obvykle jde o formátování obrázků určitým způsobem a nepoužívání nadměrného množství webových písem).

Aby vám s tím společnost Wix pomohla, vytvořila videoprůvodce o tom, co musíte udělat, abyste zlepšili skóre Core Web Vitals na svém webu.

Analytika a sledování konverzí

Wix má dobrou podporu analytických nástrojů a poskytuje integrované integrace pro:

 • Google Analytics
 • Google AdWords
 • Google Tag Manager
 • Facebook Pixel
 • Yandex Metrica.

Pomocí nástroje Google Tag Manager můžete implementovat jakýkoli jiný kód nebo pixely třetích stran nebo přidat vlastní kód přímo na web Wix a sledovat konverze.

Platforma poskytuje také vestavěný analytický nástroj.

Soulad s nařízením GDPR

POZNÁMKA: Nejsem právník, takže upozorňuji, že níže uvedené postřehy nelze chápat jako právní rady, ale budu se snažit níže objasnit některé klíčové otázky týkající se GDPR, kterým čelí uživatelé služby Wix.

V souvislosti s relativně novými zákony EU o GDPR musí nyní majitelé webových stránek podniknout mnoho kroků, aby zajistili odpovídající ochranu soukromí zákazníků a návštěvníků z EU.

Za jejich nedodržení hrozí vážné finanční sankce (až do té míry, že je rozumné poradit se s právníkem, co dělat); a i když vaše firma nesídlí v EU, stále musíte předpisy dodržovat, pokud se svými webovými stránkami zaměřujete na uživatele z EU.

Na základě mého chápání pravidel GDPR jsou hlavními prioritami pro potenciální majitele obchodů Wix:

zajistit odpovídající zásady ochrany osobních údajů a oznámení o souborech cookiebezpečně zpracovávat a uchovávat údajezískat výslovný souhlas od lidí, kteří se přihlásí do mailingových seznamů, že jim lze zasílat elektronické informační bulletinyzajistit možnost odmítnout soubory cookie před jejich spuštěním nebo později odvolat souhlas s jejich používáním

zpracovávejte a ukládejte data bezpečně

získat výslovný souhlas od osob, které se přihlásily do mailingových seznamů, že jim lze zasílat elektronické zpravodaje

zajistěte možnost odmítnout soubory cookie před jejich spuštěním nebo později odvolat souhlas s jejich používáním

Mnohá hostovaná řešení, jako je Wix, umožňují splnit první tři požadavky poměrně snadno, ale často neposkytují nástroje pro správné zpracování souhlasu se soubory cookie.

Na rozdíl od mnoha svých konkurentů však Wix souhlas se soubory cookie skutečně zpracovává poměrně dobře - vestavěný banner se souhlasem se soubory cookie umožňuje zablokovat soubory cookie u poměrně velkého počtu populárních marketingových produktů ještě před jejich spuštěním.

Tyto soubory zahrnují soubory cookie od společnosti Hubspot; aplikace vytvořené společností POWr; a sledovací soubory cookie od služeb Facebook Ads, Google Analytics a Google Ads.

Můžete však mít problém dosáhnout souladu s nařízením GDPR, pokud vaše soubory cookie pocházejí z:

 • sociálních nástrojů přidaných z panelu "Přidat" společnosti Wix
 • aplikace třetí strany z trhu aplikací společnosti Wix
 • vlastního kódu.

Bezpečnost a spolehlivost

Jednou z největších výhod používání Wixu je skutečnost, že kromě základních opatření týkajících se hesel se nemusíte příliš starat o zabezpečení - to je plně zajištěno za vás a nemusíte se starat o žádné složité technické funkce.

Tento důraz na zabezpečení je obzvláště důležitý, pokud provozujete web pro elektronické obchodování, protože náklady na selhání webu mohou být v tomto kontextu extrémně vysoké.

Proti tomu v případě použití samostatně hostované platformy, jako je WordPress, budete muset vy nebo váš vývojář webu nejen dobře rozumět otázkám zabezpečení, ale také ručně nakonfigurovat web tak, aby byl po této stránce odolný.

Wix poskytuje v rámci předplatného mnoho bezpečnostních funkcí, ale ty nejdůležitější jsou následující:

 • Bezplatný certifikát SSL - ten poskytuje návštěvníkům vašich stránek šifrované spojení mezi vašimi stránkami a jejich prohlížečem, což znamená, že veškeré údaje, které vám uživatel prostřednictvím vašich stránek poskytne (vyplnění formuláře apod.), zůstanou v bezpečí.
 • Shoda s PCI - umožňuje bezpečně a spolehlivě zpracovávat transakce kreditními kartami
 • Dvoufaktorové ověřování - to umožňuje chránit váš účet nejen heslem, ale i dalším způsobem ověření (SMS, e-mail nebo autentizační aplikace).
 • Automatické zotavení po havárii - pokud Wix zjistí neobvyklou aktivitu v určitém regionu, aktivně přesune uživatelský provoz do nejbližšího stabilního regionu, což znamená, že vaše stránky s mnohem menší pravděpodobností zaznamenají výpadek.

Zkrátka, bezpečnostní funkce Wixu jsou komplexní a díky plně spravované infrastruktuře je platforma mimořádně spolehlivá. Stručně řečeno, způsob, jakým se Wix stará o všechny otázky zabezpečení a spolehlivosti za vás, je jedním z hlavních důvodů, proč uvažovat o použití této platformy.

Zákaznická podpora

Při testování služby Wix jsem byl schopen najít odpovědi téměř na vše, co jsem chtěl vědět, vyhledáním v centru nápovědy služby Wix. To obsahuje rozsáhlou knihovnu článků podpory v 16 jazycích - angličtině, dánštině, holandštině, francouzštině, němčině, hebrejštině, italštině, japonštině, korejštině, norštině, polštině, portugalštině, ruštině, španělštině, švédštině a turečtině.

Na celém webu je také k dispozici vynikající kontextová nápověda a rozsáhlé "SEO centrum", které obsahuje knihovnu článků a videí s nápovědou pro SEO.

Pokud jde o druh osobní zákaznické podpory, kterou společnost Wix nabízí, poskytuje ji prostřednictvím telefonu, e-mailu a chatu.

Ne všichni klíčoví konkurenti společnosti Wix v oblasti tvorby webových stránek poskytují telefonickou podporu - příkladem jsou Squarespace a Jimdo - takže palec nahoru pro společnost Wix, že tak činí.

Telefonní podpora je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu v následujících jazycích:

 • angličtina
 • francouzština
 • portugalština
 • španělština

A telefonická podpora v pracovní době je poskytována pro:

 • dánština
 • holandština
 • němčina
 • hebrejština
 • italština
 • japonština
 • korejština
 • polština
 • švédština
 • turečtina

Můžete také odeslat e-mailový ticket společnosti Wix. Podpora společnosti Wix se nezavazuje k časovému harmonogramu jejich zodpovězení, pouze slibuje, že se vám ozve "co nejdříve".

Když jsem zadal dotaz, člen týmu zákaznické podpory Wix se mi ozval na začátku následujícího pracovního dne.

Pokud si připlácíte za VIP podporu, pak vás fronta přeskočí - pokud použijete e-mailovou adresu spojenou s účtem.

Politika společnosti Wix týkající se používání její platformy po invazi na Ukrajinu

V důsledku ruské invaze na Ukrajinu společnost Wix omezuje svou nabídku v Rusku a ruským uživatelům znepřístupňuje všechny své prémiové plány a služby podpory.

Ve snaze podpořit svobodu projevu však bezplatná verze služby Wix zůstane ruským uživatelům k dispozici, přičemž společnost bude zároveň monitorovat a odstraňovat stránky, které podporují válku nebo násilí.

Emailová podpora pro stávající zákazníky společnosti Wix v Rusku je podle všeho také stále k dispozici.

Závěr recenze aplikace Wix

Není bez chyb, ale celkově je Wix dobře vybavený produkt, který umožňuje malým firmám s nízkým rozpočtem vytvořit webové stránky s mnoha funkcemi. Jeho hlavním kladem je "cena za peníze", kterou nabízí: za relativně malý měsíční poplatek můžete vytvořit web, který obsahuje internetový obchod, blog, e-mailový marketing, galerie, rezervaci schůzek a mnoho dalšího.

Platforma se poměrně snadno používá - k dispozici je spousta dobře navržených průvodců, podpůrných nástrojů, výukových videí a souborů nápovědy, které velmi účinně pomáhají i těm nejnervóznějším uživatelům.

Co se týče nevýhod, asi největší obavy mám ze skutečnosti, že Wix nevytváří responzivní weby. To může znamenat, že je o něco těžší vytvořit web pomocí Wixu než pomocí jiných platforem, a také je to o něco méně efektivní z hlediska SEO (jak již bylo řečeno, Google preferuje responzivní weby).

Dalším negativním aspektem služby Wix je, že je obtížné změnit názor - budete muset zůstat u šablony, kterou jste si vybrali při prvním vytvoření webu, nebo jej zcela předělat.

A přestože Wix nabízí možnost, jak snadno vytvořit slušný elektronický obchod, můžete své produkty prodávat pouze v jedné měně.

Měli byste tedy vytvořit svůj web pomocí služby Wix?

V konečném důsledku je Wix dobrou volbou pro majitele malých firem nebo jednotlivce, kteří chtějí rychle vytvořit atraktivní webové stránky s mnoha užitečnými funkcemi, aniž by utratili mnoho peněz - pokud se nacházíte v této kategorii, budete s řadou "out of the box" funkcí, které Wix nabízí, opravdu spokojeni.

Je to také relativně dostupné a jednoduché řešení pro vytvoření webu elektronického obchodu.

Profesionální internetoví obchodníci by však pravděpodobně měli raději zvážit řešení jako Shopify nebo BigCommerce, protože funkce elektronického obchodu na těchto platformách jsou podstatně silnější.

Níže najdete shrnutí hlavních výhod a nevýhod služby Wix.

Naše celkové hodnocení: 3.9/5

Pro a proti služby Wix

Prospěšné stránky služby Wix

 • Wix vám nabízí relativně cenově dostupný a snadný způsob, jak vytvořit webové stránky - používání platformy obvykle nevyžaduje podporu vývojáře.
 • K dispozici je široká škála šablon (více než 800), které jsou kvalitní a obsahují užitečný ukázkový obsah.
 • Ačkoli se nejedná o stejnou ligu elektronických obchodů jako platformy jako Shopify a BigCommerce, Plán elektronického obchodu Wix vám přesto poskytuje širokou škálu prodejních funkcí za přijatelnou cenu.
 • Nastavení zabezpečení je mimořádně robustní a platforma je také mimořádně spolehlivá.
 • Je to dobrá volba pro ty, kteří potřebují vytvářet vícejazyčné webové stránky - podporováno je více než 180 jazyků.
 • S účtem Wix jsou dodávány vestavěné nástroje pro e-mailový marketing a ty placené, které jsou součástí "Wix Ascend", jsou propracované a mají dobrý poměr ceny a výkonu.
 • Wix obsahuje širokou škálu profesionálně pořízených fotografií, které můžete na svých stránkách použít.
 • Základní funkce můžete snadno rozšířit díky dobré nabídce integrací na trhu s aplikacemi Wix.
 • K dispozici je telefonická podpora, což není případ několika dalších předních nástrojů pro tvorbu webových stránek.
 • Verze Wix "ADI" se velmi snadno používá a je vhodná pro začátečníky v oblasti tvorby webových stránek.
 • Ve většině plánů je zahrnuto bezplatné doménové jméno (za to se platí až po roce).
 • K dispozici je zcela bezplatná verze Wix. Z dlouhodobého hlediska je mnohem lepší sázkou prémiový plán, ale Plán Wix zdarma představuje dobrý způsob, jak si platformu vyzkoušet.

Nevýhody služby Wix

 • Ačkoli jsou k dispozici řešení, která umožňují správné zobrazení webu Wix na mobilním zařízení, weby vytvořené pomocí Wixu nejsou plně responzivní, což může mít důsledky v určitých souvislostech SEO (opravdu škoda, protože jinak jsou funkce SEO komplexní).
 • Ačkoli je možné zobrazovat ceny ve více měnách, pokladna ve více měnách není ve Wixu usnadněna - pokud chcete prodávat mezinárodně, existují lepší možnosti elektronického obchodu, jako Shopify
 • Nemůžete hromadně importovat nebo exportovat digitální produkty.
 • Po vytvoření webu nemůžete měnit šablony.
 • Nemůžete exportovat příspěvky na blog.
 • Ačkoli všechny placené plány obsahují neomezenou šířku pásma, úložiště je omezeno na různých úrovních (čím více platíte, tím více dostanete). Mnoho klíčových konkurenčních platforem úložiště takto neomezuje.

Alternativy ke službě Wix - další dostupné nástroje pro tvorbu stránek

Wix je sice obzvláště oblíbeným řešením pro tvorbu webových stránek - k dispozici je však spousta dalších tvůrců webových stránek.

Pokud chcete vytvořit web založený převážně na obsahu, pak je vynikající alternativou k Wixu Squarespace - více informací o této platformě najdete v naší recenzi Squarespace, v našem průvodci zkušební verzí Squarespace zdarma nebo v našem příspěvku o cenách Squarespace.

Zkušební verze Squarespace zdarma | Úplná recenze Squarespace/p>

Squarespace je zaměřen na podobný "trh malých firem"; jeho hlavní výhodou oproti Wixu je, že poskytuje skutečně responzivní webové stránky a (podle mého názoru) má přehlednější rozhraní.

Je však o něco dražší a jeho funkce elektronického obchodování nejsou tak komplexní jako u Wixu.

Pokud patříte k těm, kteří chtějí svůj návrh upravovat opravdu na n-tou, možná byste měli zvážit Webflow, který přichází s úžasnými návrhy, které můžete rozsáhle upravovat. K maximálnímu využití této platformy je však obvykle zapotřebí určitá znalost kódování.

A nakonec je tu WordPress, který může sloužit jako skvělá platforma pro prezentaci obsahu i usnadnění elektronického obchodování. K dispozici jsou dvě verze - hostovaná a samostatně hostovaná.

Hostovaný WordPress, který je k dispozici na adrese WordPress.com, funguje podobně jako Wix - běží v prohlížeči, hosting je v ceně, další funkce jsou k dispozici prostřednictvím aplikací (nebo "pluginů", abychom použili správnou terminologii WordPressu).

Samostatně hostovaný WordPress obvykle vyžaduje trochu více konfigurace a průběžné údržby na straně uživatele (více informací o tom, jak vám můžeme v této oblasti pomoci, najdete v naší sekci Návrh webu WordPress).

Nyní... na vás!

Máte k našemu přehledu Wixu nějaké připomínky nebo dotazy? Rozhodnete se pravděpodobně pro Wix - nebo zkusíte jinou platformu? Zanechte prosím v níže uvedených komentářích jakékoli své postřehy nebo dotazy. Všechny je čteme a snažíme se odpovídat na vaše dotazy, pokud je to možné.

Časté dotazy k recenzi služby Wix

Níže najdete odpovědi na některé časté dotazy týkající se služby Wix.

Můžu Wix používat zdarma?

Ořezanou verzi Wixu můžete používat zdarma a je to dobrý způsob, jak si platformu vyzkoušet. Na vašich webových stránkách se však zobrazují výrazné reklamy Wix a neumožňuje vám prodávat žádné produkty.

Jaké jsou výhody používání služby Wix?

Hlavními výhodami platformy Wix jsou její cenová dostupnost, bohaté funkce, uživatelská přívětivost a dobře propracovaná sada funkcí elektronického obchodování. To z něj dělá dobrou volbu pro tvorbu webových stránek pro majitele malých firem s nízkým rozpočtem.

Jaké jsou nevýhody používání služby Wix?

Hlavními nevýhodami služby Wix je skutečnost, že s ní nelze vytvářet skutečně responzivní webové stránky, neumožňuje přepínat šablony a neumožňuje pokladnu ve více měnách.

Je Wix lepší než WordPress?

Technicky je samostatně hostovaná verze WordPressu mnohem výkonnější a v konečném důsledku flexibilnější nástroj. Vytváření webových stránek pomocí ní však obvykle zahrnuje strmější křivku učení a na rozdíl od Wixu neobsahuje vestavěné nástroje pro elektronické obchodování ani podporu. Pokud si webové stránky vytváříte sami a nemáte žádné technické dovednosti, jednodušší možností je obvykle Wix.

Jak jsme tento produkt testovali

Testovali jsme Wix prostřednictvím podrobného nezávislého výzkumu a hlavně praktických zkušeností s ním.

Pravidelně pomáháme klientům vytvářet internetové obchody na různých platformách, včetně Wixu. Tato recenze je tedy založena na vytváření plnohodnotných webových stránek Wix od nuly (a jejich důkladném testování před zveřejněním), instalaci aplikací na ně a jejich údržbě pro klienty.

Zdroje: stylefactoryproductions.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze