10 nejlepších webových kamer pro Mac v roce 2022

Chcete-li najít nejlepší webovou kameru pro Mac, musíte určit funkce, které jsou vhodné pro vás a vaši domácnost. Doporučujeme upřednostnit webové kamery plně kompatibilní se systémem macOS, které snímají video v rozlišení 1080p při 30 FPS.

Chcete-li najít nejlepší webovou kameru pro Mac, musíte určit funkce, které jsou vhodné pro vás a vaši domácnost. Doporučujeme upřednostnit webové kamery plně kompatibilní se systémem macOS, které snímají video v rozlišení 1080p při 30 FPS, jsou vybaveny mikrofonem s vysokým SPL, který nahrává vysoce kvalitní digitální zvuk nebo komprimovaný zvuk, a nabízejí spoustu možností připojení pro mobilní zařízení, aplikace pro nahrávání videa/audia a videohovory a videochaty. Dobré je také hledat funkce pro vylepšení obrazu, jako je rychlé a přesné automatické zaostřování, kompenzace slabého osvětlení a korekce gama a automatická komprese videa, která šetří místo na pevném disku a zvyšuje rychlost přenosu a streamování.

Po analýze stovek recenzí mnoha produktů s různými cenami a funkcemi jsme zjistili, že Logitech C922x je nejlepší webová kamera pro Mac, kterou si dnes můžete na trhu koupit. Čtěte dále o této a našich dalších nejlepších výběrech a dozvíte se více o nejlepších webových kamerách, které lze zakoupit.

10 nejlepších webových kamer pro Mac

#1 Webová kamera Logitech C922x Pro Stream pro Mac

Nakupte na alza.cz

Ocenění: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Automatická korekce světla, korekce videa a obrazu v rozlišení Full HD pro vynikající kvalitu videa a další profesionální funkce z ní dělají nejlepší volbu ve své třídě.

 • Rychlé a přesné automatické ostření
 • Video 1080p/30FPS
 • Možnost automatické komprese pro rychlý přenos a menší soubory
 • Aktualizace vyžadují ruční instalaci

Logitech C922x Pro Stream je špičková webová kamera, která díky pokročilému obrazovému procesoru a vysoce kvalitnímu skleněnému objektivu s rozlišením Full HD zachycuje video v rozlišení až 1080p/30FPS nebo 720p/60FPS a dosahuje vynikající kvality obrazu, která se vyrovná i některým digitálním kamerám. Je vybavena kompenzací slabého osvětlení, přesným a rychlým automatickým ostřením a dvěma kondenzátorovými mikrofony s vysokým SPL pro čistý stereofonní zvuk bez zkreslení.

Jeho rychlé připojení USB-3 a 5metrový kabel umožňují živé streamování bez latence a rychlé přenosy se snadnou integrací do herních konzolí a herních streamovacích aplikací pro Windows i macOS. Aktualizace firmwaru a softwaru vyžadují ruční instalaci, která je dostatečně snadná, ale je třeba ji čas od času sledovat. Pro rychlé a snadné streamování vysoce kvalitního videa a zvuku s připojením mobilního zařízení, desktopové aplikace a notebooku je však špičkovou volbou. Další možnosti s vynikajícími možnostmi streamování najdete v našem průvodci nákupem nejlepších webových kamer pro streamování.

#2 Webová kamera Razer Kiyo pro Mac

Nakupte na alza.cz

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Vestavěné kruhové světlo pro situace se slabým osvětlením, vysoké snímky za sekundu skvělé pro hraní 4k a vysoce přenosný design pro profesionální výsledky za skvělou cenu.

 • Výkonný integrovaný osvětlovač
 • Snímání 720p/60FPS nebo 1080p/30FPS
 • Kompaktní, skládací, přenosné provedení
 • Pro optimální zvuk je nutný externí mikrofon

Razer Kiyo je odlehčená, vysoce přenosná webová kamera, která je navržena pro snadné používání a je určena pro hraní her v rozlišení 4k s vysokou věrností a snímáním videa v rozlišení 720p/60FPS nebo 1080p/30FPS. Je vybavena vestavěným kruhovým světlem, které pomáhá spravovat a odstraňovat stíny pro snadné snímání bez ohledu na úroveň osvětlení nebo zdroje. Díky vysokým FPS se skvěle hodí pro streamování Twitch a dalších her, stejně jako pro chatovací aplikace nebo jakékoli jiné aplikace vyžadující rychlost a přesnost.

Přestože vestavěný mikrofon neposkytuje tak vysokou úroveň SPL a věrnost jako některé jiné modely, jeho kompatibilita plug-and-play se všemi hlavními herními konzolemi a streamovacími aplikacemi a jednoduchý, snadno použitelný design z něj činí skvělou volbu pro hráče. Kromě toho je Razer Kiyo díky své kompaktní skládací konstrukci skvělou volbou pro tvůrce obsahu, kteří potřebují přenosnost své sestavy. Ve spojení s nejlepším mikrofonem pro streamování získáte dokonalou sestavu.

#3 Webová kamera Logitech BRIO Ultra HD pro Mac

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ ROZLIŠENÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Díky rozlišení Ultra HD, snímání s vysokým počtem snímků za sekundu a řadě pokročilých funkcí, jako je software pro rozpoznávání obličeje a kompenzace slabého osvětlení, je kamera špičkovým řešením pro profesionální streamování a pracovní použití.

 • 5x zoom
 • Schopnost HDR pro hluboké stíny a barvy
 • 4K/30FPS a 1080p/60FPS video
 • Vyšší cena než u mnoha jiných modelů

Logitech BRIO je vysoce výkonná webová kamera s rozlišením Ultra HD, která nabízí výjimečnou vysokorychlostní kvalitu obrazu vynikající pro streamování her, konference a běžné živé vysílání. Je vybavena pětinásobným digitálním zoomem, výjimečným výkonem při slabém osvětlení a její technologie RightLight™ 3 nabízí plné HDR pro bohaté a syté barvy a kontrast. Různé možnosti poměru stran, jako je ultraširokoúhlá obrazovka, přispívají k rozmanitosti profesionálních výsledků, kterých je schopen.

Její výjimečná věrnost a vysoká snímková frekvence jsou spojeny s vyšší cenou než u mnoha jiných webových kamer této třídy, včetně jiných webových kamer Logitech.Jedná se však o jednu z nejlepších dostupných možností záznamu videa mezi webovými kamerami s velkým množstvím možností přizpůsobení snímků. Možná se budete chtít podívat také na našeho průvodce nejlepšími bezdrátovými webovými kamerami, kde najdete další možnosti se skvělou přenosností.

#4 Webová kamera Logitech C930e pro Mac

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ NASTAVITELNOST

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Vysoké rozlišení, snímání videa s vysokým FPS, velmi flexibilní držák a mimořádně široký FOV s kompatibilitou plug and play pro různé aplikace a operační systémy.

 • Širokoúhlý poměr stran
 • Video 1080p/30FPS
 • Kompatibilita s aplikacemi Skype, Windows a MacOS
 • Přenosy přes USB 2.0 jsou pomalejší

Logitech C930 je webová kamera s rozlišením Full HD, která snímá video v rozlišení až 1080p/30FPS. Její mimořádně flexibilní držák umožňuje výjimečné možnosti záběrování, které jsou umocněny rozšířeným FOV o 90 stupňů, jenž nabízí jedny z nejširších záběrů ve své třídě. Nabízí kompatibilitu plug-and-play s operačními systémy Windows a macOS a velkým množstvím webových a desktopových aplikací, včetně Skype a Google Hangouts.

Jeho rozhraní USB 2.0 umožňuje plynulé streamování a rychlé přenosy, i když není tak rychlé jako modely s rozhraním USB 3.0 a Thunderbolt. Díky výjimečnému zornému poli, pokročilému obrazovému procesoru, flexibilitě rámování a snadno použitelnému designu a všestrannosti je však skvělou volbou, zejména pro konference vyžadující snímání velkých obrazů a velkou kompatibilitu softwaru. Je to skvělá volba pro uživatele počítačů Mac, kteří hledají nejlepší webové kamery pro Skype.

#5 Webová kamera Logitech C920S HD Pro pro streamování

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Závěrka pro ochranu soukromí a objektivu a záznam HD videa ze skleněné čočky se stereofonním zvukem s dvěma mikrofony ve snadno použitelném, elegantním balení.

 • 1080p/30FPS video
 • Extra dlouhý 5ft USB kabel
 • Pokročilé automatické zaostřování
 • Hrubší než některé modely

Logitech C920S je HD webová kamera s robustní, ale lehkou konstrukcí, která je určena pro univerzální aplikace pro vysoce kvalitní streamování. Její vestavěná clona pro ochranu soukromí umožňuje zabezpečení v době, kdy není používána, a zároveň slouží jako ochrana jejího přesného skleněného objektivu. Je vybavena pokročilým, rychlým automatickým ostřením pro konzistentní záběry při rozlišení 1080p/30FPS a mimořádně dlouhým 5ft kabelem USB pro snadné nastavení.

Je objemnější než některé dostupné modely a může být poněkud nepohodlný pro malé notebooky, ačkoli díky své nízké hmotnosti je stále velmi dobře použitelný pro jakýkoli notebook nebo monitor. Když k tomu připočteme vynikající kvalitu obrazu, stálou čistotu objektů a design zaměřený na bezpečnost, je to vynikající volba pro streamery, kteří hledají výkon a soukromí.

#6 Webová kamera Logitech HD Laptop C615 pro Mac

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ KOMPATIBILITA S VIDEO PLATFORMOU

PROČ SE NÁM TO LÍBÍ: Snímání HD videa, optimalizace pro chatovací aplikace a vysoce přizpůsobitelný a přenosný design z ní dělají velmi flexibilní volbu, která se skvěle hodí pro náročné záběry.

 • Mikrofon s potlačením šumu
 • 360stupňová plně otočná kamera
 • Autofokus a kompenzace slabého osvětlení
 • Příliš objemná konstrukce

Logitech C615 je webová kamera s rozlišením 1080p/30FPS určená pro snímání vysoce kvalitního videa a optimalizovaná pro videochatování v rozlišení 720p na Skypu, Google Hangouts, Face-time for Mac a většině dalších oblíbených formátů pro chatování. Je vybavena kamerou otočnou o 360 stupňů s plným pohybem, skládací konstrukcí pro přenášení a základnou připravenou pro stativ, takže je velmi flexibilní pro nejrůznější nastavení záběrů. Její rychlé automatické zaostřování a stereofonní mikrofon s funkcí potlačení šumu zajišťují čistý zvuk a obraz s minimem starostí.

Je objemnější než mnohé jiné na trhu, což může ztěžovat jeho vyvážení na menších noteboocích. Její výjimečná úroveň kompatibility s širokou škálou formátů a aplikací pro Windows i Mac, konektivita přes USB 2.0 a 3.09 a plně otočná konstrukce z ní však dělají skvělou volbu pro webovou kameru vhodnou pro Mac, která dokáže produkovat skvělý obraz a zvuk v mnoha různých situacích. Pokud jste uživateli Chromebooku, možná se budete chtít podívat i na našeho průvodce nákupem nejlepších webových kamer pro Chromebook.

#7 Webová kamera Logitech StreamCam pro Mac

Nakupte na alza.cz

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO TVŮRCE OBSAHU

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Je to špičkový nástroj pro tvůrce obsahu i streamery, který je plný pokročilých funkcí, jako je automatické vyhledávání snímků a kompenzace slabého osvětlení.

 • Sledování obličeje pomocí AI
 • Flexibilní možnosti montáže pro různá zařízení
 • Rychlé připojení USB-C
 • Vyšší cena než u mnoha jiných na trhu

Kamera Logitech StreamCam je funkčně bohatá webová kamera s rozhraním USB-C a rozlišením 1080p/60FPS s velkým množstvím pokročilých funkcí, jako je přesné automatické zaostřování, inteligentní expozice, sledování obličeje pomocí umělé inteligence a překlápěcí konstrukce umožňující snímání videa i fotografií v ultraširokoúhlém formátu 9:16. Kromě toho, že ji lze namontovat na stativ, je její vestavěný držák navržen pro maximální flexibilitu při připojování k nejrůznějším zařízením a připojuje se přes USB typu C pro působivé přenosové rychlosti.

Jeho pokročilé funkce a výjimečná věrnost obrazu jsou za vyšší cenu než u mnoha jiných modelů na trhu. Její funkce plug-and-play pro Mac však nabízí poměrně snadno použitelnou možnost, která je skvělá pro streamování, ale ještě lepší pro tvůrce obsahu, kteří chtějí mnohem více kreativních možností než mnohé webové kamery na trhu, a to se špičkovými výsledky. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších webových kamer pro YouTube na našem seznamu.

#8 Aoboco Webcam pro Mac

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO STREAMOVÁNÍ PŘI SLABÉM OSVĚTLENÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Kompenzace slabého osvětlení a plně nastavitelné vestavěné světlo se skvělou věrností obrazu a kompatibilitou se všemi hlavními streamovacími platformami, které jsou ideální pro scénáře se slabým osvětlením.

 • 3režimový kruhový osvětlovač
 • Komprese H.264 snižuje velikost souborů na polovinu bez ztráty kvality
 • Konstrukce s možností otáčení o 360° a překlopení o 90°
 • V porovnání s mnoha jinými na trhu je poměrně objemný

Aobocois je webová kamera s rozlišením Full HD 1080p/30FPS s přepínatelným třírežimovým vestavěným kruhovým světlem a softwarem pro kompenzaci slabého osvětlení, který umožňuje pořizovat kvalitní videostreamy při slabém osvětlení. Díky 360stupňovému otočnému designu je vysoce nastavitelná pro snadné snímání obtížných úhlů a pro ještě větší flexibilitu ji lze připevnit na většinu držáků stativů. Je také vybavena stereofonními mikrofony s potlačením šumu, které zachycují kvalitní zvuk až do vzdálenosti 5 metrů s mírným SPL pro ochranu před zkreslením.

Patentovaná automatická komprese videa H.264 snižuje velikost běžných souborů MPEG na polovinu při zachování plné kvality, což umožňuje úsporu místa na pevném disku a rychlejší přenos souborů. Její kruhové světlo, stereofonní mikrofon a velký objektiv v porovnání s některými modely přidávají na objemu, nicméně její flexibilita, vysoká kompatibilita s většinou streamovacích platforem a vynikající výkon při slabém osvětlení jsou skvělé pro streamování her a další aplikace, kde jsou tmavé místnosti často pravidlem, což z ní činí jedno z nejlepších herních příslušenství pro hráče, kteří rádi živě streamují.

#9 Wansview Webcam pro Mac

Ocenění: NEJLEPŠÍ S OMEZENÝM ROZPOČTEM

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Full HD, automatická kompenzace světla a kompatibilita plug-and-play jsou skvělým řešením pro úspornou, ale kvalitní streamovací kameru za příznivou cenu.

 • Kompenzace slabého osvětlení
 • Stereofonní mikrofon s potlačením šumu
 • Plná integrace systému macOS a streamovací platformy plug-and-play
 • Připojení pouze přes USB 2.0 je pomalejší než některá jiná na trhu

Wansview je webová kamera s rozlišením 1080p/30FPS, funkcí plug-and-play pro macOS a plnou integrací s nejoblíbenějšími dostupnými platformami pro streamování, videoobsah a videokonference, jako jsou Skype, Facetime, Youtube, Twitch a další. Její duální stereofonní mikrofon se vyznačuje dobrou kvalitou zvuku a přiměřeným SPL spolu s potlačením šumu pro čistý záznam většiny průměrných zdrojů bez zkreslení.

Jeho připojení pouze přes USB 2.0 znamená, že přenosové rychlosti nejsou takové jako u některých modelů na trhu, ale na to, že se jedná o cenově dostupný model, zachycuje video a zvuk v dobré kvalitě Full HD a díky úspornému designu se snadno používá. Přidejte k tomu funkce, jako je kompenzace slabého osvětlení, a získáte výjimečnou hodnotu webové kamery, která bude poskytovat dobré výsledky pro streamování, videokonference i tvůrce obsahu. Spojte ji s nejlepším selfie světlem a získáte vítěznou kombinaci.

#10 Anivia W8 Webcam pro Mac

Ocenění: NEJLEPŠÍ PRO KONFERENCE SE ZOOMEM

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Přesný skleněný objektiv s technologií ClearFrame pro čisté, zaostřené a širokoúhlé pokrytí velkých konferencí ve variantě kompatibilní se všemi platformami digitálních médií pro Windows a macOS.

 • Ultrakompaktní a lehký
 • 75° pozorovací úhel
 • Vysoce výkonné stereofonní mikrofony s potlačením šumu
 • Automatická komprese videa není pro tvorbu některého obsahu ideální

Anvia W8 je velmi kompaktní a lehká webová kamera s širokým pozorovacím úhlem 75 stupňů, která je ideální pro videokonference s libovolným počtem zařízení. Její úsporný design neobsahuje vlastní software, ale zachycuje vysoce kvalitní video v rozlišení 1080p/30FPS a její vysoce výkonné stereofonní mikrofony s potlačením šumu jsou navrženy tak, aby zachytily zvuk bez zkreslení v hlasitém a hlučném prostředí, přičemž potlačení šumu zajišťuje větší čistotu.

Automatická komprese videa znamená, že není ideální pro některé tvůrce obsahu, kteří vyžadují vysoce kvalitní soubory pro střih a produkci, ale zachycuje ostré HD video, které je více než vhodné pro konference a streamování. Jeho kompatibilita plug-and-play s většinou hlavních chatovacích platforem i se systémy macOS a Windows a vynikající hodnota z něj činí solidní volbu pro firemní aplikace, které potřebují snadnou funkčnost pro velké místnosti a hlučná zvuková pole. Je to jedna z nejlepších webových kamer pro konferenční místnosti na našem seznamu.

Jak jsme se rozhodli

Upřednostňovali jsme webové kamery plně kompatibilní se systémem macOS, které zachycují video minimálně 720p/30FPS a nejlépe 1080P/60FPS v různých typech souborů, jako jsou AVI a MP4. Líbily se nám webové kamery, které mají možnosti a funkce pro snímání obrazu a obrazu, jako je automatické zaostřování, kompenzace slabého osvětlení a gama korekce, a které byly dostatečně kompaktní, aby se daly snadno namontovat na 13" Macbooky.

Oceňujeme webové kamery, které byly dodávány se střihovým softwarem kompatibilním se systémem macOS a měly pohodlné funkce, jako je přepínatelná komprese videa pro úsporu místa na pevném disku a rychlý přenos souborů. Líbily se nám také modely, které byly navíc kompatibilní s aplikacemi a platformami Windows, Android a iOS.

Nakonec jsme si oblíbili webové kamery s vestavěnými kondenzátorovými mikrofony, které mají všesměrový vzor pro rovnoměrné snímání zvuku a které zaznamenávají zvuk ve vysoce kvalitních komprimovaných formátech 16 bitů a 44,4 kb/s. Líbily se nám také webové kamery, které se propojovaly nebo synchronizovaly s aplikacemi pro záznam zvuku a střih videa pro snadnou integraci do softwarových sad pro digitální média a které měly další funkce, jako je potlačení šumu pro videokonference a podobné použití, což z nich činí jeden z nejlepších kancelářských produktů pro vaši firmu.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze