Co jsou tiskárny s tonerovými kazetami?

Recenze: Pokud řešíte, jakou tiskárnu si pořídit do domácí kanceláře nebo do profesionálního prostředí, možná vás zajímá, jak přesně fungují špičkové laserové tiskárny.

Pokud řešíte, jakou tiskárnu si pořídit do domácí kanceláře nebo do profesionálního prostředí, možná vás zajímá, jak přesně fungují špičkové laserové tiskárny.

KLÍČOVÉ ÚDAJE:

  • Laserové tiskárny používají k reprodukci textů a obrázků na papír a jiné materiály soustředěné paprsky světla.
  • Tyto tiskárny používají tonerové kazety, zatímco inkoustové tiskárny používají inkoustové kazety.
  • Mezi výhody používání laserové tiskárny s tonerovou kazetou patří rychlejší doba tisku a vyšší přesnost.

Co je to laserová tiskárna?

Nevadí, pokud nevíte, co je to laserová tiskárna. Na to se vám nyní pokusíme odpovědět: Laserová tiskárna je zařízení, které využívá soustředěný paprsek světla k reprodukci textu a obrázků na papír nebo související materiál. Laserové tiskárny nepoužívají tradiční inkoustové kazety, jaké se nacházejí uvnitř inkoustových tiskáren. Laserové tiskárny používají tonerové kazety.

Tip pro zasvěcené

Laserové tiskárny nepoužívají tradiční inkoustové kazety, jaké se nacházejí například uvnitř inkoustových tiskáren. Laserové tiskárny používají tonerové kazety.

Výhody tonerových kazet

Používání laserové tiskárny a volba tonerových kazet oproti inkoustovým kazetám přináší řadu výhod.

Jednou z hlavních nevýhod používání tiskárny, která vyžaduje inkoustové kazety, je skutečnost, že tyto kazety nevydrží tak dlouho. Některé inkoustové kazety se vyznačují výtěžností pouhých 150 stran, což není mnoho, pokud soustavně kopírujete a tisknete dokumenty. Naproti tomu tonerové kazety pracují s mnohem vyšší účinností, přičemž jejich průměrná výtěžnost se pohybuje kolem 2 500-4 000 stran u standardních kazet a 10 000-12 000 stran u vysokokapacitních kazet. Tonerové kazety navíc mohou v originálním balení vydržet až tři nebo čtyři roky, než se zkazí. Tiskárnu byste však měli zkontrolovat, jakmile zjistíte, že netiskne barevně.

Laserové tiskárny jsou známé svou rychlostí, což je částečně způsobeno konstrukcí tonerových kazet, které používají. Laser má tendenci pohybovat se extrémně rychle, na rozdíl od inkoustové tiskárny, která je na pomalejší straně. Používání laserové tiskárny s vysoce kvalitní tonerovou kazetou by mělo výrazně zvýšit efektivitu na pracovišti. .

Tip pro zasvěcené

Používání laserové tiskárny s vysoce kvalitní tonerovou kazetou by mělo výrazně zlepšit efektivitu na pracovišti.

Vzhledem k tomu, jak jsou laserové tiskárny a tonerové kazety navrženy, mohou spotřebitelé očekávat lepší přesnost tisku a celkově lepší zážitek. To ve zkratce znamená, že si nebudete lámat hlavu nad tím, jak dlouho vydrží toner v laserové tiskárně, protože může vydržet pěkně dlouho.

Laserové tiskárny vystřelují paprsky o neměnném průměru, takže každý dokument bude vytištěn s přesností. Tato funkce navíc také zabraňuje tomu, aby se během používání laseru náhodně vysypal některý z tonerů, což je jeden z důvodů, proč tyto tonerové kazety obvykle vydrží dlouho, než je třeba je vyměnit.

Laserové tiskárny jsou fantastickou volbou pro tisk dlouhých dokumentů díky své celkové rychlosti a přesnosti. Nejsou však nejlepší volbou pro tisk barevných dokumentů nebo reprodukci fotografií, protože inkoustové tiskárny jsou obecně vhodnější pro tisk nesčetných barev. Nyní, když víte o laserových tiskárnách trochu více, nezapomeňte si prohlédnout náš seznam nejlepších laserových tiskáren, pokud uvažujete o jejich koupi.

F.A.Q.

Jak mám likvidovat tonerové kazety?

Nejlepším způsobem likvidace použité tonerové kazety je její recyklace v renomovaném recyklačním centru tonerových kazet.

Proč je inkoust do tiskárny tak drahý?

Existuje řada teorií, proč jsou inkoustové kazety tak drahé, přičemž mnozí odborníci se domnívají, že jsou záměrně zdražovány, aby kompenzovaly relativně nízké náklady na samotné tiskárny.

Jak můžete ušetřit za inkoust nebo toner?

Mnoho výrobců nabízí předplatné inkoustových a tonerových kazet, které vám může pomoci ušetřit nějaké peníze.

STATISTIKA: V průměru lze až 90 % komponentů ze starých tonerových kazet zachránit a použít v repasovaných kazetách, zatímco zbylých 10 % se rozloží pro recyklaci.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze