Nejlepší tiskárny pro učitele 2023 ~ Nejlépe hodnocené tiskárny pro učebny

Recenze: Jaké jsou vlastnosti kvalitních tiskáren pro učitele? Tiskárny pro použití ve třídě by se měly především neuvěřitelně snadno používat, abyste se mohli soustředit na výuku a ne na řešení problémů s tiskárnou.

Jaké jsou vlastnosti kvalitních tiskáren pro učitele? Tiskárny pro použití ve třídě by se měly především neuvěřitelně snadno používat, abyste se mohli soustředit na výuku a ne na řešení problémů s tiskárnou. Funkce, jako je dotykový displej, automatický oboustranný tisk a možnost barevného kopírování, jsou pro učitele klíčové.

Dále by tiskárna pro učebnu měla být schopna bezdrátového připojení k zařízením, ať už prostřednictvím připojení Wi-Fi, Wi-Fi Direct nebo kompatibility Bluetooth. Tímto způsobem budete moci tisknout pracovní listy a další tiskové úlohy z libovolného místa ve třídě.

Nakonec nejlepší tiskárny pro učitele nabízejí cenovou dostupnost, aniž by se vzdaly klíčových funkcí. Tiskárny pro učebny s přijatelnou cenou jsou důležité, protože učitelé už tak dost utrácejí za ostatní školní potřeby. Cenově dostupné tiskárny se vyznačují nízkou počáteční cenou a levnější výměnou inkoustových kazet nebo tonerů.

Čtěte dále a dozvíte se více o nejlepších tiskárnách pro učitele, abyste mohli najít ideální tiskárnu pro svou třídu.

Nejlepší tiskárny pro učitele

#1 Tiskárna HP OfficeJet 3830

Odměna: Tiskárna pro tiskárnu T3P je nejprodávanější tiskárnou v České republice, která se pyšní nejvyšším oceněním v historii: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Zamilujete si cloudovou službu, kterou tato značka nabízí a která vám umožní snadný přístup k dokumentům, které potřebujete vytisknout, a jejich ukládání. Kromě toho je k dispozici také snadno použitelné rozhraní s dotykovou obrazovkou.

 • Rozhraní s dotykovou obrazovkou
 • Velmi kompaktní varianta
 • Nabízí službu Cloud
 • Má poměrně hlasitý ventilátor

Budete moci využívat všechny hlavní funkce, které byste od tiskárny očekávali, jako je faxování, kopírování a skenování. Tento systém však kromě toho nabízí mnohem více. K dispozici budete mít také dotykový displej, který umožňuje mnohem snazší práci při nastavování tiskových úloh. Bohužel je o tomto modelu známo, že má poměrně hlasitý ventilátor. To by mohlo být překážkou pro učebny, kde je nutné naprosté ticho, aby všichni slyšeli učitele.

Systém AirPrint umožňuje učitelům tisknout odkudkoli díky bezdrátovým možnostem této tiskárny. Má také systém okamžitého inkoustu, takže vám nikdy nedojde inkoust. Další fantastickou funkcí je možnost skenovat věci přímo z chytrého telefonu, což se každému učiteli bude neuvěřitelně hodit. Tento model vytváří dokumenty v laserové kvalitě a fotografie v laboratorní kvalitě.

#2 Tiskárna Brother HL-L3210CW

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Štěrbina pro ruční podávání umožní neustálý tisk dokumentu vytahováním papíru podle potřeby, což z tohoto modelu činí snadno použitelný model. Má také plnou konektivitu Wi-Fi, díky čemuž je velmi pohodlný.

 • Vysokorychlostní možnost
 • Připojení Wi-Fi
 • Slot pro ruční podávání
 • Není kompatibilní s ethernetem

K tomuto modelu se můžete připojit mnoha různými způsoby. Má plné bezdrátové funkce, takže k odesílání tiskových úloh můžete použít telefon, notebook nebo tablet. To z něj dělá mimořádně snadný a pohodlný model, zejména pro vytížené učebny. I přes všechny tyto možnosti připojení však bohužel nebudete mít přístup k ethernetu. Pro některé třídy a učitele to může být překážkou.

Jedná se o vynikající volbu, pokud potřebujete všechny tiskové úlohy vyřídit rychle. Dokáže vytisknout až 19 stran za minutu, takže všechny vaše výukové dokumenty nebo formuláře budou připraveny včas na hodinu nebo přednášku. Je také vybavena zásobníkem na 250 listů papíru, takže se vám nestane, že by vám v polovině tisku došel papír. To je velmi praktické při tisku velkých objemů. Díky tiskovým možnostem tohoto modelu můžete očekávat sytě barevné dokumenty, které nikdy nezklamou.

#3 Tiskárna Canon PIXMA TR4520

Odměna: NEJLEPŠÍ ZA KONEKTIVNÍ TECHNOLOGIE

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato plně automatická varianta má spoustu funkcí, které vám usnadní život, včetně schopnosti zpracovávat hlasové příkazy při použití s kompatibilním systémem. Má také několik možností připojení.

 • Více možností připojení
 • Spolupracuje s hlasovými příkazy
 • Obsahuje užitečnou aplikaci
 • Výtisky bývají méně kvalitní

Tato technologicky pokročilá varianta vám poskytne přístup k aplikaci specifické pro danou značku, která vám umožní tisknout přímo ze zařízení chytrého telefonu. Je kompatibilní s operačními systémy iOS a Android, takže nebudete mít problém s nastavením bez ohledu na to, jaké máte zařízení. Někteří spotřebitelé však uvádějí, že nejsou kvalitou tisku této možnosti příliš nadšeni. To by mohlo být pro některé lidi překážkou.

Nabízí také funkci automatického zapnutí/vypnutí a vestavěný podavač ADF. Bezdrátové připojení umožňuje snadné připojení z jakéhokoli zařízení, ať už se jedná o notebook, tablet nebo jiné zařízení. Tuto tiskárnu lze připojit k operačnímu systému Windows 10 Mobile Fire OS, což jsou dva operační systémy, které se často nevyskytují jako přijatelné možnosti připojení. Může využívat i rozhraní USB, takže je kompatibilní s kabelovým připojením. V neposlední řadě tento systém spolupracuje s Alexou, takže můžete využívat plně integrovaný systém s ostatními chytrými zařízeními.

#4 Tiskárna Epson EcoTank ET-2720

Odměna: Tiskárna je určena pro všechny, kteří chtějí tisknout na internetu, a to jak na papíře, tak i na papíře: Nejlepší za ekologický dopad

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Pokud rádi chráníte životní prostředí, je tato tiskárna skvělou volbou. Nepoužívá drahé inkoustové kazety, takže se nedostanou na skládky. Potěší vás i další funkce, například plochý skener s vysokým rozlišením.

 • Nevyužívá inkoustové kazety
 • Plochý skener s vysokým rozlišením
 • Mikropiezo technologie bez zahřívání
 • Netiskne přední a zadní stranu

Jedná se o inovativní řešení, které klade důraz na životní prostředí. Jedná se o krásnou volbu pro vaši učebnu, pokud chcete zajistit, aby vaše ekologická stopa zůstala malá. Využívá inovativní řešení bez kazet, díky němuž kazety nekončí na skládkách. Tento model však neumí tisknout zepředu i zezadu, což je pro mnoho učitelů velký problém. Pokud vyžadujete tisk zepředu i zezadu, bude pro vás vhodnější jiný model.

Doplnitelné inkoustové nádržky se velmi snadno používají a vydrží mnohem déle než tradiční systémy. Potěší také plnobarevný displej, který umožňuje procházet možnosti a rychle nastavit tiskovou úlohu. Díky tomu se jedná o intuitivní a snadno použitelnou volbu jak pro začátečníky, tak pro profesionály v oblasti tisku. Využívá jedinečnou beztepelnou technologii micro piezo, která zajišťuje, že veškerý text na výtiscích je mimořádně ostrý a má jasnou grafiku.

#5 Tiskárna Pantum P2502W

Omlouváme se, ale tento produkt není dočasně skladem

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO MALÉ PROSTORY

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato tiskárna je vynikající volbou, protože podporuje více velikostí médií, což vám umožní přesnou kontrolu. Jedná se o velmi kompaktní model, který se vejde do malých prostor bez zbytečně velkého prostoru.

 • Vysoce kompaktní varianta
 • Podporuje více velikostí médií
 • Kovová rámová konstrukce
 • Náchylnost k přehřátí

Užijete si tuto klasickou možnost tisku se všemi potřebnými funkcemi, jako je rychlý tisk ve vysokém rozlišení. Dokáže tisknout černobíle až do formátu A4, což z ní činí všestranně skvělou volbu s možností výběru z více formátů. Měli byste si však uvědomit, že tento model je náchylný k přehřívání. To může dokonce způsobit deformaci horního plastového dílu tiskárny, proto by měla být chráněna před slunečním zářením a mimo zdroje tepla.

Elegantní design umožňuje tuto tiskárnu uložit na volném prostranství nebo ji snadno schovat do skříně. Je vysoce kompaktní a lehká, takže její přenášení nebude problém. Snadná bezdrátová instalace v jednom kroku využívá připojení USB 2.0 nebo Wi-Fi. To vám umožní používat k tisku vaše mobilní zařízení, ať už jde o telefon se systémem iOS nebo Android. Díky kovové rámové konstrukci bude tato odolná varianta fungovat ještě dlouho.

#6 Tiskárna Lexmark C3326dw

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO BEZPEČNÉ PŘIPOJENÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Pokud hledáte pokročilou technologii, plně zabezpečený systém, který tato možnost nabízí, si jen těžko necháte ujít. V závislosti na vašich specifikacích také dokáže vyprodukovat až 26 stran za minutu.

 • Plně zabezpečený systém
 • 26 stran za minutu
 • Nabízí 512 MB paměti
 • Může být příliš těžkopádný

Díky bezdrátovému připojení, které tato tiskárna umožňuje, se stala vhodnou volbou bez ohledu na to, zda učíte na základní škole nebo na místní vysoké škole. Nastavení je velmi rychlé a snadné, protože můžete použít i USB nebo ethernetový kabel, pokud se vám nechce do bezdrátového připojení. Bohužel pro některé učebny může být tato tiskárna příliš neohrabaná. Pokud pracujete s omezeným prostorem nebo musíte často přesouvat třídy, možná byste se měli poohlédnout po jiných modelech.

Tato tiskárna dokáže vytisknout přibližně 26 stran za minutu. Tato vysokorychlostní varianta vám zajistí, že budete mít všechny potřebné papíry a dokumenty včas na vyučování. Jedná se také o vysoce bezpečný model, který nabízí plnospektrální architekturu zabezpečení. To je zásadní při práci s citlivými materiály nebo osobními údaji, které chcete chránit šifrováním. Je také vybaven dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1 GHz a 512 MB paměti.

Průvodce tiskárnami pro učitele pro začátečníky

Co jsou to tiskárny pro učitele?

Tiskárny pro učitele jsou v podstatě totéž, co standardní domácí tiskárny, s výjimkou použití ve specifické třídě. Stejně jako standardní tiskárny se vyrábějí ve všech tvarech a velikostech. Nabízejí také širokou škálu různých funkcí. Tyto tiskárny mohou také dobře pracovat s levným inkoustem.

Tiskárny pro učebny ve své podstatě tisknou obrázky (jako tiskárny Canon) a text na různé typy papíru. V závislosti na zakoupeném modelu však můžete získat další funkce, jako je tisk na fotografický papír nebo funkce kopírování, skenování a faxování. Můžete také získat bezdrátové připojení.

Většina tiskáren ve třídách jsou barevné tiskárny, protože učitelé potřebují mít možnost vytvářet barevné pracovní listy nebo tisknout kvalitní fotografie svých žáků. Pokud však nepotřebujete žádný druh barevného tisku, budete moci najít možnosti, které tisknou pouze černobíle.

Tiskárny pro učitele vs. tradiční tiskárny

Pokud byste vedle sebe porovnali tiskárny pro učitele a tradiční tiskárny, pravděpodobně byste jen těžko hledali nějaký rozdíl. Oba typy tiskáren se totiž liší pouze typem aplikace, pro kterou je používáte.

Jediné rozdíly, které byste mezi oběma typy tiskáren našli, by vyplývaly z rozdílů ve značce, čísle modelu a obsažených funkcích.

Jak fungují tiskárny pro učitele

Jak se dá předpokládat, tiskárny pro učitele fungují stejným základním způsobem jako standardní tiskárny pro domácí kanceláře. Vytvoříte dokument nebo obrázek v počítači a odešlete jej do tiskárny. Tiskárna pak na papír vytlačí inkoust nebo toner a znovu vytvoří tyto informace z počítače.

Protože jsou dnes na trhu k dispozici různé druhy tiskáren pro učitele, je důležité pochopit, jak konkrétně fungují:

 • Inkoustová tiskárna: Nejběžnějším typem tiskárny, kterou najdete ve třídě, je inkoustová tiskárna. Inkoustová varianta totiž představuje nejlepší barevnou tiskárnu pro učitele. Tyto tiskárny používají k dokončení tiskových úloh inkoustové kazety plné tekutého inkoustu. Tento tekutý inkoust je ideální pro barevný tisk, protože jeho výsledkem jsou často jasné a živé barvy. Navíc mohou být skvělými tiskárnami s nízkou spotřebou inkoustu
 • Laserové tiskárny: Laserové tiskárny (jako například HP LaserJet Pro M148FDW) nejsou ve třídě tak běžné jako inkoustové tiskárny, ale mnoho učitelů je přesto pravidelně používá. Laserové tiskárny používají k dokončení tiskové úlohy práškovou formu inkoustu zvanou toner. Tiskárna svítí laserem na válcový buben, který pak přitahuje práškový toner. Buben se pak převalí přes papír tiskárny a vytvoří dokument.
 • Méně obvyklé typy tiskáren: Existuje několik různých odrůd dalších typů tiskáren, které můžete pro svou učebnu také zvážit. Tyto tiskárny mají obvykle specializované funkce pro věci, jako je tisk štítků nebo samolepek.

Potřebujete opravdu tiskárnu pro učitele?

Jestliže jste učitel, víte, jak obrovskou hodnotu může tiskárna přinést do vaší třídy. Pohodlí, kdy si můžete před další hodinou něco vytisknout přímo od stolu nebo z domova, je neocenitelné. Proto by měl mít každý učitel doma nebo ve své třídě tiskárnu pro učitele. Pokud jste učitelé výtvarné výchovy nebo pokud necháváte své žáky občas dělat nějaké výtvarné práce, může být nejlepší tiskárna pro řemeslníky roku 2023 skvělou a odolnou volbou pro školní rok.

 • Vyrobíte si vlastní pomůcky do výuky: Pokud si rádi vytváříte a přizpůsobujete vlastní doplňkové pomůcky do třídy, pak je pro vás tiskárna do třídy naprostou nezbytností. Mít možnost pohodlně si něco vytisknout, aniž byste museli chodit do knihovny nebo domů, je pro učitele obrovskou výhodou. Tiskárna Brother INKvestment MFC-J985DW je pro tento úkol ideální, protože je úsporná na inkoust a inkoust rychle schne.
 • Tisknete papíry pro známkování: Mnoho škol se pro odevzdávání domácích úkolů obrací k online systémům pro správu tříd. Pokud rádi tisknete písemné práce svých žáků, abyste je mohli známkovat červeným perem, pak se vám skvěle hodí tiskárna pro učitele.
 • Tisknete fotografie svých žáků: Jestliže jste učitelem na základní škole a rádi si tisknete fotografie svých žáků pro svou vytíženou třídu, pak je tiskárna pro učitele skvělým doplňkem vašich školních pomůcek. Snadno tak budete moci vytvářet zábavné projekty, jmenovky a další.
 • Máte ve škole snadno dostupné řešení pro tisk: Pokud již máte ve škole snadno dostupné a pohodlné tiskové zařízení, pak pro vás vlastní tiskárna nemusí být tím nejlepším nápadem.
 • Nechcete utrácet více za údržbu tiskárny: Chápeme to. Učitelé již nyní utrácejí více než dost, aby udrželi své učebny zásobené a připravené k výuce. Přidat k tomu ještě tiskárnu znamená jen další výdaje. Inkoust a papír se mohou prodražit, zejména pokud tisknete hodně, takže možná nechcete nést další náklady. Pokud však vlastníte obchod nebo internetový obchod, abyste mohli sledovat své tržby, nejlépe hodnocená tiskárna účtenek vám určitě ušetří tolik času.

Jak dlouho vydrží tiskárna pro učitele?

Většina tiskáren pro učitele nabízí životnost v rozmezí tří až čtyř let, což je zhruba na úrovni většiny spotřební elektroniky v kancelářské oblasti. Toto měření životnosti pochází z nedávné studie provedené přední poradenskou firmou v této oblasti, společností InfoTrends.

Tuto životnost může samozřejmě pozitivně nebo negativně ovlivnit několik různých věcí. Pokud si například zakoupíte tiskárnu vyšší třídy za více peněz, můžete očekávat delší životnost díky kvalitnějším součástkám a lepší podpoře výrobce.

Dalšími faktory, které mohou ovlivnit životnost tiskárny v učebně, jsou prostředí, ve kterém je používána, a frekvence jejího používání. Pokud na tiskárnu neustále padají třpytky nebo jiné nečistoty, můžete očekávat snížení životnosti. Stejně tak pokud neustále tisknete, můžete očekávat rychlejší opotřebení tiskové hlavy.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze