Rozdíly mezi tonerem a inkoustovou kazetou

Recenze: Inkoustové a laserové tiskárny jsou dvě nejčastěji používané působivé tiskárny v domácích kancelářích, profesionálních zařízeních a na kolejích.

Inkoustové a laserové tiskárny jsou dvě nejčastěji používané působivé tiskárny v domácích kancelářích, profesionálních zařízeních a na kolejích. Čím se tyto tiskárny odlišují? Vše se odvíjí od inkoustových a tonerových kazet.

HLAVNÍ PŘÍNOSY:

  • Inkoustové tiskárny používají inkoustové kazety, zatímco laserové tiskárny používají tonerové kazety.
  • Inkoustové kazety jsou plněny inkoustem, zatímco tonerové kazety jsou plněny tonerovým prachem.
  • Tonerové kazety mají tendenci vydržet mnohem déle než inkoustové kazety, zatímco inkoustové kazety vynikají při vytváření barevných reprodukcí.

Tonerové a inkoustové kazety

Inkoustové tiskárny používají jako metodu tisku inkoustové kazety. Tyto tiskárny rozstřikují na papír malé kapičky inkoustu, které vytvářejí reprodukci.

Laserové tiskárny naproti tomu používají jako metodu tisku tonerové kazety. Tonerové kazety obsahují tonerový prach, který je roztaven laserem tiskárny a vytváří vysoce kvalitní a přesné výtisky. Tyto dvě kazety mohou používat běžné formáty tiskového papíru zařazené do kategorie severoamerických nebo mezinárodních standardů.

Výhody a nevýhody inkoustových kazet

Používání inkoustové tiskárny, která byla vybavena jednou nebo několika inkoustovými kazetami, má některé jedinečné výhody a nevýhody. Jednou z výhod je možnost doplňovat tiskové kazety. Proto má smysl používat inkoustové kazety, zejména pokud si nejste jisti, co dělat se starou tiskárnou, která nepoužívá inkoustové kazety.

Inkoust je jednou z nejpoužívanějších látek na světě a vyniká zejména v reprodukci živých barev. Mnoho barevných inkoustových tiskáren je vybaveno různobarevnými inkoustovými kazetami, které lze míchat a vytvořit tak jakoukoli barvu na barevném kolečku. Obecně lze říci, že tonerové kazety si s barvami neporadí tak dobře, proto byste měli zvolit inkoustovou tiskárnu, pokud bude vytváření barevných reprodukcí fotografií hlavním případem použití vaší tiskárny. Každá kazeta tiskne tak, jak se rychlost tiskárny měří počtem obrázků za minutu nebo stránek za minutu.

Tip pro zasvěcené

Mnoho barevných inkoustových tiskáren je vybaveno různobarevnými inkoustovými kazetami, které lze míchat a vytvořit tak libovolnou barvu na barevném kolečku.

Klíčovou nevýhodou používání inkoustové tiskárny je častá výměna inkoustových kazet. Inkoustové kazety mohou začít docházet již po 100 nebo 200 výtiscích, což znamená, že používání inkoustové tiskárny v kancelářském prostředí s velkým provozem nemusí být rentabilní. Jinými slovy, náklady na tyto inkoustové kazety se časem zvýší. Je však třeba poznamenat, že inkoustové tiskárny se obvykle mohou pochlubit nižšími počátečními pořizovacími náklady než laserové tiskárny. To je sice pravda, ale z inkoustové tiskárny lze obecně vyždímat více inkoustu. Skvělé doporučení najdete v naší recenzi tiskárny Canon SELPHY CP1300.

Výhody a nevýhody tonerových kazet

Tonerové kazety mají také řadu výrazných výhod a nevýhod.

Tip pro zasvěcené

Je však třeba poznamenat, že inkoustové tiskárny se obvykle mohou pochlubit nižšími počátečními pořizovacími náklady než laserové tiskárny.

Možná se ptáte, jak dlouho vydrží tón laserové tiskárny? No, tonerové kazety mohou vydržet dlouho. Je možné, že tonerovou kazetu budete muset vyměnit až po provedení 1 000 nebo 2 000 výtisků. Některé kazety mohou dokonce vydržet až 5 000 výtisků. Z dlouhodobého hlediska by vám používání tonerových kazet mělo ušetřit nějaké peníze.

Tonerové kazety nejsou známé tím, že by dokázaly vytisknout vysoce kvalitní barevné reprodukce. Laserové tiskárny by měly být obvykle používány pro černobílé výtisky, pro barevné výtisky se používají inkoustové tiskárny.

Upozornění

Inkoustové kazety by mohly začít docházet již po 100 nebo 200 výtiscích, což znamená, že použití inkoustové tiskárny ve vysoce vytíženém kancelářském prostředí by nemuselo být ekonomicky výhodné.

F.A.Q.

Mohou být tonerové kazety používané v laserových tiskárnách vzájemně kompatibilní?

Někdy. K dispozici je však mnoho různých tonerových kazet, proto bychom doporučovali důkladně si přečíst návod k použití tiskárny, než se pokusíte vtěsnat cizí tonerovou kazetu.

Jak dlouho trvá, než inkoustové kazety vyschnou?

Inkoustové kazety vyschnou, pokud je vyjmete z obalu a necháte je zhruba měsíc stát. Doporučujeme připojit inkoustovou kazetu k tiskárně ihned po vyjmutí z obalu.

Vyschnou tonerové kazety, pokud tiskárna zůstane příliš dlouho nečinná?

Ne. tonerové kazety neobsahují žádnou tekutinu, takže jsou již "vyschlé". Tonerové kazety obsahují tonerový prach.

STAT: Obecně platí, že pokud tisknete stránky s normální hustotou tisku laserovou tiskárnou (4,5-5% pokrytí stránky), získáte z kazety nominální počet stránek nebo o něco více.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze