Nejlepší velkoformátová tiskárna v roce 2022 - 10 nejlepších velkoformátových tiskáren

Recenze: Pro výběr nejlepší velkoformátové tiskárny je třeba zvážit několik faktorů, včetně kvality tiskového rozlišení, kompatibility s médii a vestavěných funkcí.

Pro výběr nejlepší velkoformátové tiskárny je třeba zvážit několik faktorů, včetně kvality tiskového rozlišení, kompatibility s médii a vestavěných funkcí. Prozkoumali jsme více než 25 barevných inkoustových tiskáren, které se dokážou přizpůsobit šířce alespoň 13 palců. Poté jsme zvážili užitečnost každé z nich z hlediska toho, jaký typ velkoformátových výtisků dokáže vytvořit, a jaké funkce nabízí, například inteligentní technologie a možnosti skenování. Další typy tiskáren si můžete prohlédnout také v našem průvodci nejlepšími tiskárnami.

Naším nejlepším výběrem se nakonec stala tiskárna Epson WorkForce WF-7210 s bohatými funkcemi. Její chytré funkce, včetně všestranných možností připojení, usnadňují tisk na média o rozměrech až 13 x 190 palců. Uživatelé mohou rychle nastavit velikost tisku a typ média a plynule tak přecházet mezi jednotlivými úlohami. Její tisková hlava PrecisionCore navíc dosahuje působivých barevných výtisků v rozlišení 4800 x 2400 dpi. Čtěte dále o této a dalších našich nejlepších tiskárnách, abyste se dozvěděli více o nejlepších tiskárnách na současném trhu.

Top 10 nejlepších velkoformátových tiskáren

#1 Bezdrátová velkoformátová tiskárna Epson WorkForce WF-7210

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Všestranná manipulace s papírem se třemi podavači, odolný pigmentový inkoust a tisk bez okrajů až do velikosti 13 x 19 palců dělají z tiskárny Epson WorkForce WF-7210 nejlepší tiskárnu v této skupině. Třešničkou na dortu jsou bezproblémové inteligentní technické funkce.

 • Barevné rozlišení 4800 x 2400 dpi
 • Čtyřbarevná inkoustová tisková hlava PrecisionCore
 • Přesné detaily kapiček inkoustu o velikosti pouhých 2,8 pikolitru
 • Nedokáže zpracovat kartonový papír

Tato tiskárna Epson je nejlepší širokoformátovou tiskárnou typu "vše v jednom", když uvážíte všechny její funkce a všestrannost. Můžete vytvářet výtisky s vysokým rozlišením a bez okrajů ve velikostech až 13 x 19 palců. Díky barevnému rozlišení 4800 x 2400 dpi pigmentového inkoustu Epson DURABrite Ultra mohou vaše výtisky dosáhnout kvality jako z tiskárny i ve velkých formátech. Inkoust je odolný proti rozmazání, vyblednutí a vodě a dobře se snáší i s těmi nejlesklejšími médii, aniž by na nich vznikaly šmouhy nebo se rozmazával.

Tento model je také vybaven dvěma vysokokapacitními zásobníky na 250 listů papíru a zadním vstupním zásobníkem pro speciální média. Její tisková hlava PrecisionCore 2S dokáže měnit velikost kapiček inkoustu až na tři různé velikosti pro každý řádek tisku, což zajišťuje plynulou a detailní kvalitu barev. Její rychlost zpracování je úctyhodných 18 ISO stran za minutu pro černou a 10 ISO stran za minutu pro barevnou, zejména s ohledem na kvalitu tisku, kterou obdržíte. Pro kvalitní tisk je také důležitá investice do nejlepšího papíru do tiskárny na trhu.

#2 Velkoformátová tiskárna Epson SureColor P600

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Při tisku pomocí inkoustů UltraChrome HD na této tiskárně Epson budou barvy vynikat, ať už na 13 x 19palcových fotografiích bez okrajů, nebo na panoramatických výtiscích dlouhých až 10 stop.

 • Specializovaný inkoust pro černobílé reprodukce
 • 9 barevných inkoustů Epson UltraChrome HD
 • Pokročilá manipulace s médii, včetně jemných uměleckých papírů a papírů v rolích
 • Vyžaduje pravidelné čištění

Tato tiskárna Epson je fantastický stroj pro ty, kteří tisknou plakáty, velké brožury, fotografie a cokoli s velkým množstvím barev. Kvalita tisku je vynikající, dosahuje až neuvěřitelného rozlišení 5760 x 1440 dpi. Devět inkoustových kazet je nejvíce na tomto seznamu a umožňuje tiskárně dosáhnout mimořádně hladkých přechodů a barevných odstínů.

Tiskárna však není jen o barvách, protože využívá několik zásobníků s černým inkoustem, které umožňují vytvářet vysoce kontrastní a detailní černobílé výtisky. Pokročilá tisková hlava Micro Piezo je vybavena technologií proměnlivých kapiček, která umožňuje nanášet až tři různé velikosti kapiček na každý tiskový řádek pro dosažení vynikajících detailů. Pokud tisknete z role, můžete tisknout nepřetržitě až do délky 129 palců. Umožňuje dokonce tisknout i na malé archy, jejichž minimální velikost je 3,5 x 5 palců.

#3 Velkoformátová tiskárna Epson Expression Photo HD XP-15000

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO TISKÁRNY

CO SE NÁM LÍBÍ: Oživte své fotografie díky vysokému rozlišení tisku 5760 x 1440 bodů a inkoustu na tiskárně Epson Expression Photo HD. Červené a šedé inkoustové kazety dosahují širokého barevného gamutu, díky němuž budou vaše výtisky fotografií mít věrné barvy.

 • Bezokrajové reprodukce o velikosti 13 x 19 palců
 • Velký zásobník na 50 listů pro speciální média
 • Šest inkoustových kazet Claria Photo HD
 • Nejvyšší rychlost barevného tisku 9,0 ISO stran za minutu

Pro profesionální fotografy je kvalita inkoustu důležitá. Dvě ze šesti vysoce kvalitních kazet této tiskárny Epson jsou červené a šedé, což jí umožňuje vytvářet jedinečný rozsah a hloubku barev, a proto je naším výběrem jako nejlepší velkoformátová tiskárna pro fotografy. Barevný výstup je neuvěřitelný. I když je rychlost tisku nižší, protože se zaměřuje na kvalitu, rychlý procesor tiskárny rychle reaguje na požadavky na tisk, a to i při bezdrátovém odeslání.

Velkoobjemové úlohy na speciálních médiích můžete také automatizovat díky speciálnímu zadnímu zásobníku na 50 listů. Zásobník funguje i pro tisk na silný karton. Maximální šířka je 13 palců bez okrajů a tisknout můžete na média dlouhá až 44 palců. Tento model je také na fototiskárnu překvapivě kompaktní, až o 30 % menší než srovnatelné tiskárny formátu A3. Naše nejlepší přenosná tiskárna je na tom podobně a navíc si můžete dokoupit více baterií, abyste je mohli na cestách vyměňovat.

#4 Bezdrátová velkoformátová tiskárna Epson WF7710 Workforce

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO DOMÁCÍ KANCELÁŘ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Velkoformátový tisk z domova je snadný s univerzální tiskárnou Workforce WF7710, která skenuje, kopíruje, faxuje a tiskne až do formátu 13 x 19 palců. Velký zásobník na 250 listů papíru vám umožní zvládnout velkoobjemové úlohy na jakémkoli formátu média.

 • Intuitivní 4,3palcová dotyková obrazovka
 • Širokoformátové skenování až do velikosti 11 x 17 palců
 • Vyhrazený zadní zásobník pro speciální média
 • Hmotnost přes 40 kg
 • Počáteční bezdrátové připojení může být matoucí

Efektivita ještě nikdy nevypadala tak dobře díky velkoplošnému barevnému tisku v rozlišení až 4800 x 2400 dpi. Velké tiskové úlohy můžete snadno automatizovat díky podávacímu zásobníku s kapacitou 250 listů a poměrně rychlým rychlostem 18 ISO stran za minutu pro černý tisk a 10 ISO stran za minutu pro barevný tisk. Tento model vám také dává možnost zapnout automatický oboustranný tisk i v případě širokých formátů. Vysoce kvalitní skenování z něj činí jednu z nejlepších dostupných kombinací velkoformátové tiskárny a skeneru.

Nejenže jsou její čtyři pigmentové inkoustové kazety DURABrite Ultra velmi kvalitní a odolné (odolnost proti vyblednutí až 84 let u fotografií), ale máte také možnost zakoupit vysokokapacitní a extra vysokokapacitní kazety, abyste nemuseli často vyměňovat inkoust. Tisková hlava tohoto modelu je vybavena technologií drop-on-demand, což znamená, že netrvá dlouho, než se zahřeje a začne tisknout. Rozhodně obstojí při použití v malé kanceláři a malé firmě s vyváženým poměrem kvality a efektivity. Srovnejte s nejlepší tiskárnou pro malé podniky.

#5 Velkoformátová tiskárna Canon Pixma Pro-100

Odměna: Tiskárna s velkou kapacitou, která se vyznačuje vysokou odolností proti poškození, je nejlepším řešením pro tisk: Nejlepší pro umělce

CO SE NÁM LÍBÍ: Tiskárna Canon Pixma Pro-100 využívá osm inkoustů na bázi barviva, které umožňují dosáhnout neuvěřitelně plynulých přechodů detailních barev, což je ideální pro výtvarné a grafické tisky. Tři inkoustové kazety s odstíny šedé umožňují vytříbený černobílý tisk.

 • 6 144 trysek vytváří neuvěřitelnou hloubku
 • Optimální systém generování obrazu pro přesné barvy
 • Dva vyhrazené zásobníky pro výtvarné umění a silnější média
 • Může se obtížně nastavovat
 • Velká plocha 15,20 x 27,20 palce

Reprodukujte své výtvarné umění s jemnými barevnými detaily v rozlišení až 4800 x 2400 dpi a na širokém formátu papíru 13 x 19 palců. Jeho vyhrazený zadní zásobník snadno zpracovává papír pro výtvarné umění, muzejní lept a další papír pro výtvarné umění.

Tato tiskárna Canon je díky systému osmi inkoustových kazet a systému optimálního generování obrazu (OIGS) nejlepší velkoformátovou tiskárnou pro umělce. Tři z jejích barev inkoustu jsou určeny pro odstíny šedi, což vytváří fantastickou hloubku barevných i černobílých výtisků. Technologie OIGS zpracovává digitální soubor tak, aby našla kombinaci inkoustů, která dosáhne barev a gradientů co nejpřesněji odpovídajících zdrojovému obrázku. Její pokročilá tisková hlava se 6 144 tryskami dosahuje báječné kvality obrazu s detaily a plynulými přechody. Také s nejlepším inkoustem v tiskárně získáte pokaždé bezkonkurenční kvalitu. Otevřete si našeho průvodce nejlepšími inkoustovými tiskárnami, kde najdete další možnosti tiskáren.

#6 Velkoformátová tiskárna HP DesignJet T120

NEJLEPŠÍ PRO DIAGRAMY

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tiskárna HP DesignJet dokáže tisknout kvalitní a ostré diagramy a grafy až do šířky 24 palců z rolí nebo nařezaných listů. Díky vestavěné řezačce snadno získáte přesný požadovaný rozměr, a to i z papíru v roli.

 • Snadno ovladatelný 4,3palcový barevný dotykový displej
 • Automatické zarovnání papíru a ořezávání
 • Ve své třídě vysoká rychlost tisku
 • Těžká hmotnost 56 lb
 • Nějaká zrnitost na fotografiích

S hmotností 56 liber a šířkou 38,9 palce se jedná o pořádně velký stroj. To vám ovšem dává možnost tisknout až na šířku 24 palců na různá média, včetně například průhledných fólií, křídového papíru vysoké gramáže a fotografického papíru. Její čtyři termální inkoustové kazety HP umožňují dosáhnout nadprůměrně velkých fotografických výtisků, ale pravděpodobně ne pro profesionální použití.

Tiskárna, jak je navržena, vyniká při tisku grafů, diagramů, výkresů a grafiky. Máte možnost tisknout z papíru v roli, který se do tiskárny snadno vkládá, a z nastříhaných listů. Tato tiskárna HP má vestavěnou řezačku, která při tisku z rolí automaticky ořízne stránky na požadovanou velikost. Dotykový displej nabízí snadnou navigaci pro nastavení tiskových úloh a bezdrátové připojení. Zvažte srovnání s 4,3" barevným dotykovým displejem, který najdete u nejlepší laserové tiskárny.

#7 Canon TS9521C Bezdrátová velkoformátová tiskárna pro řemeslnou výrobu

Odměna: Tiskárna je nejprodávanější tiskárnou v České republice, která se může pochlubit vysokou kvalitou zpracování: NEJLEPŠÍ S ROZPOČTEM

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato tiskárna Canon nabízí báječnou všestrannost díky chytrým funkcím, jako je kompatibilita s hlasovými příkazy, skvělé možnosti připojení zařízení a cloudu a schopnost zpracovávat širokou škálu médií. Má nejlepší poměr výkonu a hodnoty pro ty, kteří hledají cenově výhodnou variantu.

 • Ostré barevné rozlišení 4800 x 1200 dpi
 • Používá systém inkoustů ChromaLife100 odolný proti vyblednutí
 • Integrovaná aplikace pro vytváření návrhů
 • Musí kupovat kazety XL, aby se nemusely často vyměňovat

Pokud potřebujete pracovat v různých formátech a velikostech, tato tiskárna Canon nabízí jedinečnou všestrannost pro tvorbu 11 přednastavených velikostí. Skvěle se hodí i pro tisk na neobvyklá média, jako jsou blahopřání, disky a transfery na trička. Pracujte ve větším měřítku tiskem na média o šířce až 17 palců.

Je také fantastická, pokud jde o možnosti připojení. K tiskárně Canon se můžete připojit přes Wi-Fi, mobilní zařízení, vysokorychlostní USB, ethernet, vestavěný slot pro paměťovou kartu, Amazon Alexa a Google Assistant. Skvělým zdrojem informací je také skener, na kterém můžete digitalizovat dokumenty v rozlišení až 1200 x 2400 dpi. Jeho pět inkoustových kazet odolných proti vyblednutí se nanáší přes více než 4 000 přesných tiskových trysek pro skvělé detaily fotografií. Všechny tyto další funkce dělají z této tiskárny Canon fantastickou cenově dostupnou volbu a nejlepší tiskárnu 11 × 17 na seznamu. Další cenově výhodnou možností je nejlepší tiskárna pro domácí použití.

#8 Velkoformátová tiskárna Epson WorkForce 1100

Odměna: Tiskárna pro domácnost, která se vyznačuje vysokou kvalitou, je nejlepším řešením pro tisk: Nejlepší pro firemní použití

CO SE NÁM LÍBÍ: Pusťte se do podnikání s tiskárnou, která dokáže vytvářet vysoce kvalitní brožury, prezentace, tabulky a další dokumenty v různých velikostech až do šířky 19 palců. Vynikající volba pro větší objem tisku.

 • Dokumenty odolné proti rozmazání, vyblednutí a vodě
 • Rychlý tisk 30 stran za minutu
 • Kvalifikace Energy Star
 • Pomalé zarovnání při výměně kazet

Tiskárna Epson WorkForce 1100 poskytuje uživatelům skvělou rovnováhu mezi rychlostí a kvalitou - při nejrychlejším tisku dosahuje produkce až 30 stran za minutu a optimalizovaného rozlišení 5760 x 1400 dpi při nejlepší kvalitě. Toto zařízení nabízí také všestrannost ve velikosti médií, protože můžete tisknout na něco tak malého, jako je poznámkový lístek, a na velké formáty hodné prezentace až do velikosti 13 x 19 palců.

Inkoust DURABrite Ultra od společnosti Epson má fantastickou životnost. Zasychá okamžitě, a to i na lesklém papíře, a můžete zvýraznit cokoli, co vytisknete, aniž by se to rozmazalo. Pokud vám jde o efektivitu, zařízení splňuje podmínky programu Energy Star, má snadný oboustranný tisk a spotřebuje až o 70 % méně energie než srovnatelná laserová tiskárna. Její pokročilá tisková hlava MicroPiezo využívá až pět variabilních velikostí trysek na každém tiskovém řádku, čímž vytváří ostrý text i v širokém formátu. Srovnejte to s nejlepší tiskárnou pro sítotisk, která produkuje vysoce kvalitní průsvitný tisk.

#9 Velkoformátová tiskárna Epson SureColor P400

NEJLEPŠÍ PRO ROLOVÝ TISK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tisknout můžete na papír o šířce až 13 palců, ale tento systém Espon s rychlým vkládáním papíru do role vám umožní snadno produkovat i média o délce až 129 palců.

 • Inkoustový systém UltraChrome HG2 s 8 kazetami
 • Červený a oranžový inkoust zajišťují přesnost barev
 • Čtyři různé systémy podávání
 • Tisková hlava vyžaduje občasné čištění

Tvorba panoramatických výtisků je u tiskárny Epson SureColor P400 hračkou díky systému rychlého vkládání rolí v zadní části tiskárny, který umožní tisknout na role dlouhé až 129 palců. Zařízení má také hlavní horní podavač, zadní podavač pro jemné umění a přední zásobník určený pro těžší média o tloušťce až 1,33 mm.

Osm samostatných inkoustových kazet Epson UltraChrome HG2 se nanáší prostřednictvím 180 trysek na kazetu a umožňuje získat rozlišení až 5760 x 1440 dpi. Dvě z těchto kazet jsou tvořeny černým inkoustem, jedna je určena pro tisk matných textur a druhá pro tisk v kvalitě fotografií. Při tisku na lesk je k dispozici také optimalizátor lesku, který dodá fotografiím kvalitu tiskového obchodu. Jeho červené a oranžové kazety vynikají dosažením hlubších barev a hladších přechodů. Dalším kvalitním modelem je nejlepší tiskárna pro řemeslníky, která používá inkoust Claria Photo HD, který je živý a má dlouhou životnost.

#10 Velkoformátová tiskárna HP Deskjet 9800

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO RYCHLOST

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato tiskárna HP dokáže z inkoustových kazet fotografické kvality vytisknout živé výtisky v rozlišení 4800 x 1200 dpi a zároveň dosahuje rychlosti barevného tisku až 20 stran za minutu a 30 stran za minutu u černé barvy.

 • Bezokrajové reprodukce až do velikosti 13 x 19"
 • Vysoký objem 5 000 stran za měsíc
 • Podporuje fotografické inkousty ve stupních šedi
 • Nemusí vyměňovat kazety s fotografickým inkoustem
 • Nemá bezdrátový tisk

Kvalita a rychlost se snoubí v této tiskárně, která má rychlý procesor a rychlost tisku až 30 stran za minutu pro černou barvu. Rychlost barevného tisku je rovněž vysoká, a to 20 stran za minutu. Rychlost se liší v závislosti na kvalitě, které chcete dosáhnout. Tato tiskárna vám dává možnost používat inkoustové kazety speciálně určené pro tisk fotografií. Jedinou potíží je, že tisková hlava pojme dvě tiskové kazety, takže pokud je plánujete použít, musíte kazety vyměnit.

Tiskárna dokáže tisknout bez okrajů až do největšího formátu 13 x 19 palců. Poradí si se širokou škálou médií, včetně průhledných fólií, lesklého papíru, karet, přenosového papíru a dalších. Na toto zařízení se můžete spolehnout při vysokém objemu, až 5 000 stran za měsíc. A pokud jste student, budete chtít investovat do nejlepší tiskárny pro studenty, která nabízí pohodlnou správu tiskových funkcí a monitoruje hladiny inkoustu.

Jak jsme se rozhodli

Využití velkoformátových tiskáren se může značně lišit. Jednou z nezbytných vlastností je však možnost tisku na média větší než standardní formát papíru 8,5 x 11 palců. Do seznamu byly zařazeny pouze tiskárny, které dokázaly tisknout na média o šířce alespoň 13 palců. Při nákupu širokoformátové tiskárny někteří lidé potřebují tisknout na dlouhé role papíru. Jiní tuto funkci nevyužijí a místo toho hledají tisk na velké ořezané listy. Do výběru jsme zahrnuli vyvážený výběr toho nejlepšího z obou typů velkoformátových strojů.

Výkon a rychlost byly také faktory, které jsme brali v úvahu. Některé velkoformátové tiskárny mají superrychlou dobu zpracování, zatímco jiné upřednostňují kvalitu před rychlostí. Zařadili jsme jak nejrychlejší, tak nejkvalitnější tiskárnu, abychom poskytli možnosti pro obě varianty. Všechny naše možnosti mají možnost upravit nastavení tak, aby tiskly rychleji nebo aby tiskly pomaleji v nejvyšší kvalitě.

Dodatečně jsme do našeho seznamu zařadili pouze barevné tiskárny. Zatímco někteří lidé mohou potřebovat pouze černobílou tiskárnu, mnoho způsobů použití velkoformátových tiskáren vyžaduje barevnou. Zohlednili jsme také inkoust a jeho sílu při aplikaci na různé textury médií, jako jsou lesklá média, strukturovaný papír, průhledné fólie a další. Jejich inkoust se dobře snášel s různými typy médií, měl živé barvy, detaily a nedocházelo na něm k tvorbě šmouh nebo rozmazání, byl hodnocen výše.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze