Recenze reproduktoru Anker Motion

Za poslední rok jsem zkontroloval tři přenosné Bluetooth reproduktory Anker Soundcore za 100 dolarů a všechny byly za tuto cenu docela dobré.

Za poslední rok jsem zkontroloval tři přenosné Bluetooth reproduktory Anker Soundcore za 100 dolarů a všechny byly za tuto cenu docela dobré. Motion Plus je pravděpodobně nejlépe znějící kompaktní Bluetooth reproduktor za 100 dolarů, zatímco Rave Neo, který byl zřejmě nahrazen Trance Go, funguje dobře pro venkovní poslech. Nejnovějším z této skupiny je Motion Boom, jehož recenzi naleznete zde.

Anker Soundcore Motion Boom

Motion Boom je něco, co bych nazval miniaturním reproduktorem typu boombox. Je to taková chudá verze dobře hodnoceného reproduktoru JBL Xtreme 2, který se v současné době prodává za cenu kolem 200 dolarů, i když jeho ceníková cena je vyšší. Reproduktor je vybaven rukojetí a váží něco málo přes 4 kg, takže mi připomíná jednu z těch obřích svítilen nebo "plovoucích luceren", které byly v módě asi před 30 lety. Pro pořádek dodejme, že Motion Boom skutečně plave a je plně vodotěsný s krytím IPX7.

Anker tvrdí, že Motion Boom poskytuje "obrovský stereofonní zvuk", a ano, hraje docela hlasitě a má slušné množství basů s přiměřenou čistotou. (Po celou dobu jsem měl zapnuté zesílení basů, protože reproduktor zní lépe se zapnutým zesílením basů.) Nemůže konkurovat větším a dražším reproduktorům, jako je Boombox 2 (400 USD) a Hyperboom (400 USD) od společnosti Ultimate Ears, ale má mnohem větší hlasitost a údernost než kompaktnější Bluetooth reproduktory, jako je Flip 5 od společnosti JBL, které stojí přibližně stejně. Stejně jako Rave Neo a Trance Go si myslím, že je tento reproduktor vyladěn spíše pro venkovní použití, protože jeho zvuk postrádá určitou kultivovanost, a to i díky titanovým měničům. V interiéru jsem držel hlasitost na mírnější úrovni a celkově jsem byl s tím, co jsem slyšel, spokojen.

Reproduktor zní dobře v interiéru, ale je opravdu vyladěn pro venkovní použití.

Skutečnost je taková, že reproduktor je navržen tak, aby na své rozměry vydával hodně zvuku s poměrně dobrou kvalitou zvuku, ale kritičtí posluchači jistě najdou nedostatky. Přesto je to stále velmi atraktivní reproduktor na pláž, do kempu nebo k výčepu, protože ho není těžké přenášet a na svou velikost dokáže hrát tak hlasitě, jak to umí.

K dispozici je doprovodná aplikace Soundcore pro iOS a Android. Umožňuje mírně upravit zvukový profil a aktualizovat firmware, pokud je k dispozici aktualizace. Můžete také bezdrátově propojit dva reproduktory Motion Boom a vytvořit stereofonní pár. To jsem netestoval, ale takové spojení by mělo přinést mnohem lepší stereofonní oddělení, než jaké získáte z jednoho reproduktoru se dvěma měniči vzdálenými od sebe šest centimetrů.

Reproduktor je vybaven baterií s kapacitou 10 000 mAh a pod těsněním najdete dva porty: vstupní port USB-C pro nabíjení reproduktoru a výstupní port USB-A pro rychlé nabíjení malých zařízení, jako je smartphone nebo sluchátka.

V konečném důsledku lze tento reproduktor snadno doporučit, zejména pokud hledáte něco, co dokáže hrát hlasitěji než typický kompaktní reproduktor Bluetooth, ale zároveň nemá takovou sílu jako "skutečné" reproduktory typu boombox, jako jsou reproduktory JBL a Ultimate Ears. Nezní tak dobře jako tyto reproduktory ani nehraje tak hlasitě, ale mnohem lépe se přenáší.

Pokud se rozhodujete mezi tímto modelem a modelem Motion Plus, tento poskytuje větší zvuk a slouží jako přenosná nabíječka, ale Motion Plus za ním nijak nezaostává a snáze se vejde do batohu.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze