Recenze sluchátek Anker Liberty Air 2 Pro s potlačením šumu: Dobrá alternativa AirPods Pro za méně peněz

Očekával jsem, že společnost Anker vydá v loňském roce verzi svých oblíbených sluchátek Liberty Air 2 s potlačením šumu, ale uvedení na trh se zřejmě o několik měsíců opozdilo, mimo jiné i díky pandemii.

Očekával jsem, že společnost Anker vydá v loňském roce verzi svých oblíbených sluchátek Liberty Air 2 s potlačením šumu, ale uvedení na trh se zřejmě o několik měsíců opozdilo, mimo jiné i díky pandemii. Nyní jsou však k dispozici Soundcore Liberty Air 2 Pro (130 dolarů, 130 Kč), první sluchátka této společnosti s aktivním potlačením hluku, a až na jeden malý, ale pozoruhodný problém se jedná o vynikající sadu true-wireless sluchátek, která se docela dobře vyrovnají sluchátkům Apple AirPods Pro za podstatně méně peněz.

Recenze Anker Soundcore Liberty Air 2

Začněme malým problémem, který jsem měl: Žádný z přiložených nástavců do uší mi doopravdy nesedí (v balení je devět párů). A tím myslím, že jsem nebyl schopen dosáhnout opravdu těsného utěsnění. A mohu vám říct, že u těchto náušníků je těsné utěsnění nezbytné, protože pokud se vám ho nedostane, nebudete ohromeni kvalitou zvuku ani potlačením šumu.

Problémem pro mě nebyla velikost špičky, ale konstrukce části špičky, která se nasazuje na nástavec sluchátek. Byla zasunutá, takže špička se na náušník příliš zasunula a nezasahovala dostatečně hluboko do zvukovodu. Aby bylo jasno, je to osobní problém a specifický pro mé uši - většině lidí by měly přiložené koncovky sedět dobře - ale byl jsem šokován, jaký rozdíl nastal, když jsem našel správně padnoucí koncovku. (Náhodou jich mám hodně, protože recenzuju hodně sluchátek).

Kvalita zvuku i potlačení hluku se výrazně zlepšily a já jsem mohl běhat se sluchátky, aniž by se mi pravé uvolnilo v uchu. (Jako mnoho lidí mám levé ucho trochu jiné než pravé, ale pokusím se vás nenudit podrobnostmi.) Stejně jako AirPods Pro jsou i tato sluchátka odolná proti vodě podle normy IPX4, což znamená, že jsou odolná proti stříkající vodě, ale ne vodotěsná - to znamená, že by měla být vhodná pro většinu tréninků a do vlhkého počasí.

Nakupte na alza.cz

Liberty Air 2 jsou lehké, až působí trochu lacině, i když lacině nevypadají. Jsou k dispozici ve čtyřech barvách - černé, modré, bílé a růžové. Přesto se mi nosily pohodlně, jakmile jsem si na ně nasadil správné náušníky. Zjistil jsem také, že se rychle spárovaly s mým iPhonem 12 (729 dolarů u Applu) a Samsungem Galaxy Note 10 (550 dolarů u Samsungu) a udržovaly solidní bezdrátové připojení. Nemají však vícebodové párování Bluetooth, které umožňuje snadné přepínání mezi zařízeními.

Náušníky s mými koncovkami do uší - koncovky se mírně vysouvají, což mi pomohlo dosáhnout těsného utěsnění.

Díky těsnému utěsnění bylo potlačení hluku účinné a tlumilo spoustu zvuků o nižších frekvencích - hlasy lidí byly stále slyšet, i když ve slabších tónech - a bylo téměř na stejné úrovni jako tlumicí schopnosti AirPods Pro, i když o něco pozadu.

K dispozici jsou dva režimy průhlednosti - jeden trochu zesiluje okolní zvuk, zatímco druhý má být přirozenějším režimem zvuku, podobně jako režim průhlednosti sluchátek AirPods Pro, který umožňuje slyšet okolní svět téměř bez zabarvení. Bohužel "přirozený" režim průhlednosti u Liberty Air 2 Pro není tak dobrý jako u Apple a objevují se v něm slyšitelné sykavky.

Mezi režimy můžete přepínat pomocí doprovodné aplikace Soundcore nebo gestem klepnutí a podržení na pravém sluchátku. Sluchátka mají dotykové ovládání, které lze přizpůsobit v doprovodné aplikaci, a v aplikaci je také funkce SoundID, která je určena k přizpůsobení zvuku vašemu sluchu (nebo můžete jednoduše použít nastavení ekvalizéru a upravit zvuk podle svých představ).

Znějí lépe než Liberty Air 2, které se nyní prodávají za 80 dolarů, což je méně než jejich katalogová cena 100 dolarů. Sluchátka Liberty Air 2 se vyznačovala nádechem vysokých tónů, což mohlo způsobit, že u některých skladeb zněla mírně ostře. Model Air 2 Pro má teplejší zvuk s plnými, průraznými basy a dobrými detaily, aniž by příliš zdůrazňoval výšky. Mají prostě bohatší zvuk a celkově se příjemněji poslouchají (měly by dobře fungovat s různými typy hudby). Ve zvukovém oddělení se dobře vyrovnají sluchátkům AirPods Pro a možná znějí dokonce o něco lépe.

Dobře fungují i pro hlasové hovory. Jejich redukce šumu odvedla v ulicích New Yorku slušnou práci při snižování hluku v pozadí, i když ho zcela neodstranila. Volající říkali, že se jim zdálo, že můj hlas je se sluchátky AirPods Pro o něco jasnější, ale byl to poměrně malý rozdíl a zdá se, že Liberty Air 2 Pro jsou z hlediska celkové kvality hovoru poměrně blízko. AirPods Pro mají možná mírnou výhodu, ale jde o relativně malý rozdíl.

Za zmínku také stojí, že Liberty Air 2 Pro má funkci, která v Liberty Air 2 chybí: sidetone, neboli možnost slyšet při volání vlastní hlas ve sluchátkách. To je důležitá funkce pro lidi pracující z domova.

Co se týče výdrže baterie, zdá se být docela slušná. Podle údajů vydrží šest hodin přehrávání při střední úrovni hlasitosti se zapnutým potlačením hluku (sedm hodin s vypnutým potlačením hluku) a dalších 15 hodin (nebo téměř tři nabití se zapnutým ANC) v nabíjecím pouzdře, které se nabíjí přes USB-C a bezdrátově.

Nakonec, až na můj osobní problém s ušními koncovkami, který bude pro určité procento uživatelů problémem - pokud uvidíte recenzi uživatele na internetu, který tvrdí, že potlačení hluku a zvuk jsou průměrné, je pravděpodobné, že uživatel neměl těsné těsnění - jsem byl z Liberty Air 2 Pro celkově nadšený. Zdá se, že jsou za slušnou cenu, ale také by mě nepřekvapilo, kdyby se později v průběhu roku prodávala za cenu blížící se 100 USD. Na Amazonu se za tuto cenu krátce prodávaly při uvedení na trh se slevovým kódem.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze