Recenze sluchátek Samsung Galaxy Buds Pro

Nedávno jsem si oblíbil bezdrátová sluchátka Galaxy od společnosti Samsung. Sluchátka Galaxy Buds Plus mi opravdu dobře sedí v uších a stala se jedněmi z nejlepších bezdrátových sluchátek, která se na internetu prodávají za méně než 100 dolarů.

Nedávno jsem si oblíbil bezdrátová sluchátka Galaxy od společnosti Samsung. Sluchátka Galaxy Buds Plus mi opravdu dobře sedí v uších a stala se jedněmi z nejlepších bezdrátových sluchátek, která se na internetu prodávají za méně než 100 dolarů. A Galaxy Buds Live, která byla od svého původního debutu také trochu zlevněna, mají diskrétní a inovativní "otevřený" design a rád je používám při běhání a jízdě na kole. Nyní přicházejí Galaxy Buds Pro - dlouho očekávaný model s aktivním potlačením hluku od společnosti Samsung - s vylepšeným zvukem a velkými očekáváními. (Ano, Buds Live mají také potlačení hluku, ale je to dost skromné.) Nyní jsou k dostání za 200 dolarů (219 liber, 349 australských dolarů). Většinou na mě udělaly dojem, ale to, jak moc jsou dobré, bude nakonec záležet na tom, jak dobře vám padnou do uší.

Samsung Galaxy Pro

Galaxy Buds Pro mají zcela nový design. Vypadají jako kříženec Galaxy Buds Plus a Galaxy Buds Live, a přestože sluchátka vypadají jinak než Buds Live, nabíjecí pouzdro je v podstatě stejné. Je pěkné a kompaktní - vypadá trochu jako krabička s kroužkem - a má USB-C a bezdrátové nabíjení.

Sluchátka Buds Pro se dodávají ve třech barevných variantách - přízračně černé, stříbrné a fialové - a jsou plně vodotěsná, s krytím IPX7, což je zatím nejvyšší hodnota pro sluchátka Samsung. (IPX znamená, že je lze zcela ponořit do třímetrové hloubky na 30 minut.) Mám černou verzi a sluchátka mi dobře sedí v uších - mohl jsem s nimi bez problémů běhat. Buds Plus mi ale celkově seděly o něco lépe. Prostě se mi v uších tak nějak uhnízdí a mají malou gumovou ploutev, která je pomáhá zafixovat na místě. Buds Pro žádnou lamelu nemají.

Společnost Samsung mi sdělila, že někteří lidé měli pocit, že špičky sluchátek Buds Plus zasahují příliš hluboko do zvukovodu. Proto přišel s tímto novým designem, který se nezapichuje tak hluboko. Problémem však je, že se mi nepodařilo dosáhnout opravdu těsného utěsnění žádným z dodaných ušních nástavců. Nástavce a koncovky mají oválný tvar a z nějakého důvodu se mi nepodařilo dosáhnout těsného utěsnění, což skutečně ovlivnilo výkon potlačení hluku více než kvalitu zvuku. Říkal jsem si: "Sakra, to potlačení hluku je na nic, i když Samsung uvádí, že potlačí až 99 % vnějšího hluku v pozadí." A tak jsem si říkal: "To je na nic." Podobné problémy jsem měl i se sluchátky Jabra Elite 85t, která mají také oválné nástavce a koncovky.

Protože vím, že moje uši jsou jedinečné a že tento problém se může týkat jen malého procenta uživatelů, vydal jsem se na lov nových tipů, kterých mám náhodou hodně, protože neustále testuji nová sluchátka. Nakonec jsem vyzkoušel extra velký pár koncovek z Beats Flex a natáhl je na oválný nástavec, což mi umožnilo dosáhnout těsného utěsnění (a sluchátka se i s velkými koncovkami stále vejdou do nabíjecího pouzdra). Najednou potlačení hluku fungovalo mnohem lépe.

Mám v bytě hlučnou vzduchotechniku, která fouká vzduch, a z příliš jasného slyšení jsem zvuk opravdu dobře ztlumil, v podstatě na úrovni potlačení hluku AirPods Pro. Potlačení hluku však není tak účinné jako u sluchátek Bose QuietComfort Earbuds, která jsou v současné době nejlépe potlačujícím zařízením v kategorii true-wireless.

Přiložené nástavce do uší vám mohou dobře padnout, ale upozorňuji na to jen proto, že je velmi důležité, aby sluchátka dobře těsnila, zejména pokud jde o potlačení hluku.

Pokud jde o zvuk, bez těsného utěsnění jsem ztratil trochu basů, ale poté, co jsem v aplikaci přepnul na režim zesílení basů, zněly dobře. A jakmile jsem nalepil velké špičky Beats, vypnul jsem zesílení basů, abych získal vyváženější zvuk.

Samsung mi řekl, že se hodně zaměřil na kvalitu zvuku, a tvrdí, že mají 11milimetrový woofer pro hlubší basy a 6,5milimetrový tweeter pro bohatší výšky. Při poslechových testech jsem rozdíl slyšel a opravdu znějí lépe než Buds Plus i Buds Live. Basy jsou o něco hlubší a lépe definované než u modelu Buds Plus a výšky mají o něco větší jiskru. Buds Plus stále znějí docela dobře. Jen se nakonec jeví jako teplejší a shovívavější sluchátka, pokud je porovnáte s Buds Pro.

Buds Pro se nevyrovnají některým špičkovým bezdrátovým sluchátkům, jako jsou Sennheiser Momentum True Wireless II a Grado GT220, které nabízejí o něco kultivovanější zvuk. S těsným těsněním však patří mezi nejlépe znějící pravá bezdrátová sluchátka, zejména do 200 dolarů, a jejich zvuk je detailnější a dynamičtější než u AirPods Pro, s průraznými basy a relativně otevřeným zvukem. Měly by dobře fungovat s různými hudebními žánry, a jak jsem zmínil, zvuk můžete v aplikaci trochu upravit pomocí několika přednastavených režimů ekvalizéru. Kromě funkce Bass Boost jsem se držel hlavně výchozího zvukového profilu.

V aplikaci si můžete také trochu přizpůsobit dotykové ovládání. Stejně jako u Galaxy Buds Plus a Buds Live funguje dotykové ovládání dobře a reaguje rychle, ale pokud si s náušníkem pohrajete, aby vám lépe seděl v uchu, může se stát, že hudbu pozastavíte. Pokud chcete, můžete dotykové ovládání v aplikaci vypnout.

Dobrá, přejděme k funkcím. Vedle aktivního potlačení hluku získáte režim Ambient, který vám umožní slyšet okolní svět, a také několik pozoruhodných bonusových funkcí. První z nich rozpozná, kdy mluvíte, a automaticky sníží hlasitost hudby a spustí režim Ambient, takže si můžete s někým povídat. Je to stejná funkce, jakou mají sluchátka přes uši s potlačením šumu Sony WH-1000XM4, a je docela fajn, pokud si často nemluvíte nahlas sami pro sebe nebo nevedete časté jednostranné rozhovory se svými domácími mazlíčky. V takovém případě ji v aplikaci raději vypněte.

Funkce funguje na všech telefonech se systémem Android, nejen na modelech Samsung Galaxy, ale není podporována na zařízeních se systémem Apple iOS. To proto, že na rozdíl od Galaxy Buds Plus a Galaxy Buds Live nejsou tato sluchátka propojena s aplikací Galaxy Buds pro iOS, ačkoli z iPhonu můžete bez problémů streamovat zvuk přes Bluetooth (jen nezískáte žádné další funkce).

Měl bych upozornit na něco ohledně režimu Ambient. Můžete si nastavit míru zesílení, přičemž nízké nastavení zní spíše jako režim průhlednosti, který vám umožní slyšet okolní prostředí přirozenějším způsobem, zatímco mimořádně vysoký režim skutečně zesiluje zesílení a zesiluje drobné zvuky. Přesto režim Ambient ani v nízkém nastavení nezní tak přirozeně jako režim průhlednosti AirPods Pro, který je pravděpodobně nejlepší ve své třídě.

Další bonusovou funkcí je něco podobného jako virtuální prostorový zvuk Spatial Audio od společnosti Apple, nazývá se 360 Audio. Samsung uvádí, že je vybavena technologií Dolby Head Tracking, která umožňuje zůstat při sledování filmu nebo televizního pořadu ve středu scény. Zatím jsem ji nevyzkoušel, protože v současné době funguje pouze se zcela novými modely Galaxy S21 a není zatím k dispozici pro starší smartphony a tablety Samsung, jako je Note 10 nebo Tab S6, které používám. K tomu dojde až časem, přičemž Note 20 bude pravděpodobně dalším modelem v řadě na aktualizaci pro 360 Audio. A bohužel nefunguje s žádnými zařízeními s Androidem od jiných výrobců než od Samsungu. Jakmile ji vyzkouším, aktualizuji tuto recenzi o srovnání s prostorovým zvukem od společnosti Apple, ale omlouvám se, že se jí v tuto chvíli nebudu podrobně věnovat. (Patrick Holland z CNETu, který recenzuje modely Galaxy S21, 360 Audio vyzkoušel a tvrdí, že funguje, ale zatím nevěnoval čas porovnání s prostorovým zvukem AirPods Pro).

Stejně jako u předchozích sluchátek Galaxy Buds je k dispozici také herní režim s nízkou latencí a sluchátka automaticky přepínají mezi zařízeními Galaxy a automaticky pozastaví přehrávání hudby, když jedno z nich vyndáte z ucha. Chybí však skutečné vícebodové párování Bluetooth, které by umožňovalo přepínání například mezi počítačem a telefonem. Sluchátka sice podporují vlastní formát streamovaného zvuku Scalable kodek společnosti Samsung pro zařízení Galaxy, ale nepodporují kodek aptX pro streamovaný zvuk, který je podporován některými zařízeními se systémem Android. Za zmínku také stojí, že levý nebo pravý bud můžete používat nezávisle jako jeden bud. Někteří lidé rádi používají jeden bud pro telefonování nebo jen poslech zvuku do jednoho ucha.

Není překvapením, že sluchátka Buds Pro si v testech hlasového volání vedla velmi dobře. Samsung uvádí, že mají tři mikrofony a jednotku pro snímání hlasu a jsou vybavena technologií pro potlačení šumu, která pomáhá eliminovat zejména hluk větru. Volající říkali, že můj hlas zněl o něco jasněji, když jsem používal AirPods Pro, ale redukce šumu byla u Buds Pro dobrá a lidé říkali, že mě dobře slyšeli i v poměrně hlučném prostředí.

Výdrž baterie při zapnutém potlačení hluku může být pro majitele sluchátek Buds Plus trochu zklamáním. Se zapnutým ANC a hlasovým buzením Bixby vydrží až pět hodin přehrávání při střední úrovni hlasitosti a v nabíjecím pouzdře získáte 13 hodin výdrže baterie navíc. S vypnutým potlačením šumu a hlasovým buzením Bixby se toto číslo zvyšuje na osm hodin a v nabíjecím pouzdře získáte 20 hodin výdrže baterie navíc.

Toto číslo potlačení hluku je podobné jako u jiných sluchátek s potlačením hluku, jako jsou AirPods Pro. Sluchátka Buds Plus jsou však známá svou hvězdnou výdrží baterie - až kolem 11 hodin při střední hlasitosti.

Nakonec musím říct, že nejlepší na Galaxy Buds Pro je jejich zvuk a kvalita hovorů. Jejich potlačení hluku je také účinné, pokud máte těsné těsnění. Sedí mi celkem pohodlně, ale jak jsem řekl, Buds Plus mi sedí o něco pohodlněji.

Pokud vlastníte původní sluchátka Galaxy Buds, měli byste důrazně zvážit přechod na Buds Pro nebo Buds Plus, které jsou za příjemnou cenu kolem 100 dolarů nebo ještě méně online. Kdybych vlastnil Buds Plus, určitě by mě lákalo pořídit si tato sluchátka, protože jejich kvalita zvuku je o stupeň vyšší, ale po několika dnech používání bych se nutně nehrnul do jejich nákupu.

Pro ty, kteří nemají Buds Plus nebo Buds Live a čekají na příchod Buds Pro, jsou tato sluchátka většinou vynikající a měla by se zlepšit aktualizací firmwaru a také trochu snížit cenu. Ale stejně jako Buds Live, které některým uším sedí lépe než jiným, jak jsem řekl, to, jak vám sedí, nakonec určí, jak dobré jsou.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze