Recenze Pixel Buds řady A: Vynikající sluchátka pro uživatele systému Android

Sluchátka Pixel Buds řady A od Googlu jsou trochu neobvyklá, protože jsou sice nová, ale ne zrovna vylepšená. Vypadají a zní velmi podobně jako loňská sluchátka Pixel Buds 2, která debutovala za 179 dolarů, ale nyní se prodávají za nižší cenu.

Sluchátka Pixel Buds řady A od Googlu jsou trochu neobvyklá, protože jsou sice nová, ale ne zrovna vylepšená. Vypadají a zní velmi podobně jako loňská sluchátka Pixel Buds 2, která debutovala za 179 dolarů, ale nyní se prodávají za nižší cenu. Místo přidání nových funkcí - například aktivního potlačení hluku - však ve skutečnosti o několik funkcí přišly. Proč? Stojí jen 99 dolarů: Písmeno "A" znamená cenovou dostupnost. Tato nová nižší cena je skutečným příběhem, který z nich dělá skutečnou bezdrátovou hodnotu, zejména pro uživatele systému Android. Jsou k dispozici k předobjednání a dodávají se 17. června.

Pixel Buds řady A

Jak jsem řekl, vzhledově se toho moc nezměnilo. Mají stejný sympatický design jako sluchátka Pixel Buds 2 s integrovanou sportovní ploutví a relativně diskrétním vzhledem. Nevystupují z uší tolik jako mnohá sluchátka a nejenže mi dobře seděla v uších, ale jejich nošení mi přišlo pohodlné.

Co je jinak?

Existují však drobné rozdíly. Už sluchátka Pixel Buds 2 byla poměrně lehká, ale tato jsou ještě o něco lehčí - Google uvádí, že Pixel Buds A jsou "asi o 20 % lehčí napříč sluchátky a pouzdrem" ve srovnání se sluchátky Pixel Buds 2. Spolu s jasně bílou barvou se dodávají v nové barvě Dark Olive a obsahují mírně odlišné materiály a nejsou dvoubarevná. Vnitřní strana náušníků má lesklou, nikoli matnou povrchovou úpravu a její barva odpovídá barvě vnější strany náušníků. Kromě toho má vnitřní strana pouzdra také lesklou povrchovou úpravu a její barva odpovídá barvě poupat.

Další věc, které si všimnete, je, že nástavec, ke kterému se připojuje ušní koncovka, je nyní vyroben z plastu namísto kovu, který je pravděpodobně odolnější. Pixel Buds A mají také dva nabíjecí piny namísto tří a chybí jim senzor. Obával jsem se, že to znamená, že nemají funkci detekce uší (to je ta funkce, kdy se hudba pozastaví, když sluchátka vytáhnete, a obnoví se, když je zase nasadíte), ale ukázalo se, že inženýři společnosti Google dokázali podle mluvčího optimalizovat detekci v uších v Buds A pomocí jednoho infračerveného senzoru. Takže žádný problém.

Pouzdro je stejné - je pěkné a kompaktní - ale na rozdíl od Pixel Buds 2 nemá řada A bezdrátové nabíjení, pouze nabíjení přes USB-C. Chybí jim také funkce ovládání hlasitosti přejetím prstu - pro nastavení hlasitosti nemůžete přejet prstem po sluchátku, nyní musíte použít ovládání hlasitosti na zařízení, ze kterého streamujete, nebo přistoupit k asistentovi Google prostým vyslovením "Hej. Google" a pak mu říct, aby zvýšil nebo snížil hlasitost. Pro uživatele systému Android je Asistent Google neustále zapnutý a naslouchá vašim hlasovým příkazům podobně jako Siri u sluchátek AirPods, takže pro přístup k němu nemusíte klepat na tlačítko (pokud tuto funkci nevypnete).

Sluchátka řady A nemají funkci Attention Alerts, která detekuje určité zvuky z okolí, například pláč dítěte, štěkot psa nebo sirénu nouzového vozidla, a upozorní vás na ně, když máte sluchátka nasazená. Mám pocit, že tato experimentální funkce příliš mnoho lidí neobtěžovala, ale spousta lidí si oblíbila funkci ovládání hlasitosti tažením prstu - je to jedna z charakteristických funkcí sluchátek Pixel Buds. Osobně bez ní dokážu žít kvůli snížení ceny.

Podobný výkon

Stejně jako sluchátka Pixel Buds 2 jsou i sluchátka Pixel Buds A vybavena rozhraním Bluetooth 5.0, ale pohání je nová čipová sada. Když se sluchátka Pixel Buds 2 objevila poprvé, objevily se rozsáhlé stížnosti, že bezdrátové připojení není pevné jako skála - lidé zaznamenávali výpadky - a zatímco následné aktualizace firmwaru zlepšily výkon, zdá se, že společnost Google vyřešila všechny problémy s připojením u řady A. Během testování jsem nezaznamenal téměř žádné výpadky, ačkoli stejně jako všechna ostatní bezdrátová sluchátka nejsou zcela neomylná.

Pokud mohu soudit, mají stejný zvuk jako sluchátka Pixel Buds 2 - nebo se jim alespoň velmi blíží. K dosažení optimálního zvuku potřebujete těsné těsnění, ale to by mělo být možné s jedním ze tří přiložených nástavců do uší. Jedná se o pohodlná sluchátka, která dobře drží v uších a lze je používat i při sportovních aktivitách včetně běhu. Mají stupeň odolnosti proti vodě IPX4, což znamená, že jsou odolná proti stříkající vodě, stejně jako AirPods Pro.

Stejně jako sluchátka Pixel Buds 2 nevyčnívají z uší tolik jako některá jiná sluchátka.

Celkově znějí docela dobře, mají dostatečné basy, které nejsou uvolněné nebo nafouklé, a slušnou čistotu s trochou jiskry ve výškách. Nemají tak kultivovaný, bohatší a otevřenější zvuk jako sluchátka vyšší třídy, například Sennheiser Momentum True Wireless 2 nebo řada WF-1000X od Sony, ale jejich zvuk se dobře vyrovná zvuku jiných sluchátek za jeho cenu. K dispozici je režim zesílení basů spolu s režimem adaptivního zvuku, který zvyšuje a snižuje hlasitost podle množství okolního hluku ve vašem okolí, ale možnosti ekvalizéru v aplikaci jsou omezené.

Podporují streamování pomocí kodeku AAC, který zařízení Apple i Android používají pro streamování zvuku, ale ne streamování pomocí AptX.

Měly by dobře fungovat pro různé hudební žánry, ale všiml jsem si, že když jsem na ně narazil s některými složitými rockovými skladbami, kde hrálo hodně nástrojů, byly trochu problémové. Opět jim chyběly kultivovanější a zřetelnější rysy sluchátek vyšší třídy, ale většina lidí by měla být s jejich zvukem docela spokojená.

Myslím, že pro telefonování byly opravdu dobré. Abych otestoval kvalitu hovoru, vyrazil jsem do ulic New Yorku a telefonoval jsem za hustého provozu. Sluchátka odvedla velmi dobrou práci při potlačení velkého množství okolního hluku během hovorů a volající říkali, že můj hlas slyšeli zřetelně. Při telefonování se dobře vyrovnaly sluchátkům AirPods Pro, takže se zdá, že v tomto oddělení jsou špičková.

Výdrž baterie zůstává u sluchátek bez potlačení šumu mírně podprůměrná. Jejich výdrž je udávána na pět hodin při střední úrovni hlasitosti a dalších 19 hodin můžete získat z nabíjecího pouzdra.

Všimněte si, že neexistuje vícebodové párování Bluetooth, které by vám umožnilo spárovat sluchátka se dvěma zařízeními současně - například s počítačem a chytrým telefonem - a plynule mezi nimi přepínat, když vám někdo zavolá. To je poněkud vzácná, ale užitečná funkce sluchátek. Můžete je však spárovat s více zařízeními, jen ne se dvěma najednou.

Sluchátka Buds jsou stejně jako AirPods Pro odolná proti stříkající vodě podle normy IPX4.

Pixel Buds A: Závěrečné myšlenky

Jak jsem již řekl, jedná se o trochu neobvyklý produkt, protože jde o novou generaci, ale ne o upgrade pro majitele předchozího modelu. Myslím si však, že je to od společnosti Google chytrý tah. Vzhledem k tomu, že se snaží rozšířit své publikum pro svá skutečně bezdrátová sluchátka, je tato cena pod 100 dolarů místem, kde potřebuje hrát.

Sluchátka Galaxy Buds Plus od Samsungu se v těchto dnech prodávají za cenu kolem 100 dolarů, a přestože jsou již nějakou dobu na trhu, zůstávají za tuto cenu výhodná, mají velmi dobrý zvuk (mají o něco více basů než sluchátka Pixel Buds) a vynikající výdrž baterie. Sluchátka Anker Liberty Air 2 Pro a Amazon Echo Buds se pohybují kolem 130 dolarů. Oba tyto modely jsou vybaveny aktivním potlačením hluku a sporadicky se prodávají za 100 dolarů, takže jsou to také přímí konkurenti, kteří poskytují srovnatelný zvuk (zvuk Anker Liberty 2 Pro se mi líbí o něco více). Žádný z těchto modelů však nemá funkci hands-free Google Assistant.

I když nevím, jestli jsou sluchátka Pixel Buds A nutně lepší než tito konkurenti, když vezmete v úvahu jejich silný design a solidní výkon, jsou za cenu 99 dolarů velmi dobrou volbou pro uživatele systému Android. Je pravda, že fungují se zařízeními Apple, ale chybí jim některé funkce, jako je hands-free Google Assistant nebo doplněk pro aktualizaci firmwaru pro iOS. Uživatelé Apple by si je tedy měli odpustit, pokud nemají také zařízení se systémem Android.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com, heureka.cz

Nejnovější recenze