Recenze OnePlus 9: Vyplatí se tento telefon koupit i v roce 2022?

Když jsem loni recenzoval OnePlus 9, řekl jsem, že je to jeden z nejlepších a cenově dostupnějších telefonů, které si můžete koupit. Jeho vynikající výkon, skvělá výdrž baterie, slušný fotoaparát a superrychlé nabíjení znamenaly, že je výhodnější než jeho dražší sourozenec OnePlus 9 Pro.

Když jsem loni recenzoval OnePlus 9, řekl jsem, že je to jeden z nejlepších a cenově dostupnějších telefonů, které si můžete koupit. Jeho vynikající výkon, skvělá výdrž baterie, slušný fotoaparát a superrychlé nabíjení znamenaly, že je výhodnější než jeho dražší sourozenec OnePlus 9 Pro.

Od té doby jsme se však dočkali uvedení telefonů, jako je Google Pixel 6, který si díky skvělému fotoaparátu, svižnému rozhraní Android 12 a celkově dobrému výkonu také vysloužil pochvalné hodnocení. A za cenu 599 dolarů stojí Pixel 6 úplně stejně jako OnePlus 9. Největším konkurentem OnePlus 9 je dnes bezpochyby Pixel, který je lepší volbou, pokud chcete elegantní funkce systému Android 12 a vynikající hlavní fotoaparát.

Jistě, procesor Tensor od Googlu slibuje vylepšení umělé inteligence, ale zatím jsme toho moc neviděli. Díky špičkovému čipu Qualcomm je OnePlus 9 naprostým tahounem, zatímco díky silnější výdrži baterie a hvězdnému rychlonabíjení vyniká, pokud je problém s energií. Přesto působí design Pixelu 6 z hliníku a skla výrazně prémiověji než OnePlus 9. Navíc je Pixel vybaven stupněm krytí IP68 pro vodotěsnost - něco, co u OnePlus 9 nenajdete.

Pak je tu nově uvedený Samsung Galaxy S21 FE, který si v našem testu také vedl dobře a nabízí spoustu špičkových funkcí za rozumnější cenu než vlajková loď S21. Stále však stojí 700 dolarů, takže OnePlus 9 je pro kupující s omezenými finančními prostředky ekonomičtější volbou. A nezapomínejme ani na připravovaný Galaxy S22, který se očekává v únoru. Ačkoli bude pravděpodobně obsahovat několik úžasných funkcí, očekáváme, že bude stát podstatně více než OnePlus 9, takže pokud vám jde o cenu, nevyplatí se čekat na uvedení na trh.

OnePlus 9 má silné vlastnosti, které z něj dělají vynikající telefon pro každodenní používání v roce 2022, od bleskového výkonu až po vynikající baterii. Jistě, možná nemá některé nablýskanější prvky nebo nejmodernější mobilní technologie jako Samsung Galaxy S21 Ultra nebo iPhone 13 Pro, ale jeho přístupnější cena z něj dělá jeden z nejlepších telefonů střední třídy, o kterém je třeba uvažovat.

OnePlus 9

Zde je pět důvodů, proč je tento telefon OnePlus tím nejlepším, co si můžete právě teď koupit.

Lepší výdrž baterie

OnePlus 9 má stejně velkou baterii jako jeho sourozenec 9 Pro, přesto se mi zdála jeho výdrž o něco lepší. Proč tomu tak je? Pravděpodobně je to všechno kvůli obrazovce. S úhlopříčkou 6,55 palce a rozlišením 2 400 × 1 080 pixelů je o něco menší a má nižší rozlišení než model 9 Pro. To znamená méně pixelů, které se musí rozsvítit, takže se méně vybíjí baterie. Při našich testech výdrže vydržel pracovat působivých 23 hodin, což jej staví na úroveň modelu S21 Ultra a vysmívá se 15 hodinám, kterých dosáhl model 9 Pro.

Toto jsou zatím nejhezčí telefony OnePlus

A z nižšího rozlišení si nic nedělejte - upřímně řečeno, rozdíl mezi oběma obrazovkami nepoznám a v 99 % případů si ho ani nevšimnete.

Neuvěřitelně rychlé nabíjení

Pokud se vám podaří baterii vyčerpat a odpoledne se vám vybije, OnePlus 9 má stejné 65wattové rychlonabíjení jako model Pro. Je úžasné a šokujícím způsobem rychlé - z prázdného stavu na plný se dostane asi za 30 minut. Je to skvělé pro případy, kdy jste zapomněli nabíjet a potřebujete jen rychle doplnit energii, než vyrazíte ven.

Ještě lepší je, že 65wattová rychlonabíječka je součástí balení, takže nemusíte hledat kompatibilní nabíječku třetí strany na Amazonu. Podporuje i bezdrátové nabíjení, i když nemá rychlé 50wattové bezdrátové nabíjení jako model 9 Pro. Osobně si nemyslím, že je to velká ztráta, ale stojí za to na to pamatovat.

Obrovský výkon

Plně jsem očekával, že OnePlus 9 bude mít nižší třídu procesoru než model Pro, ale ne, je vybaven stejným čipem Qualcomm Snapdragon 888, který je naprosto výkonný. Hraní her, úprava fotek, streamování videa - vše zvládá bez problémů. Vlastně jsem mu nemohl předhodit nic, co by ho zpomalilo.

Je radost jej používat i pro každodenní úkoly, mimo jiné díky 120Hz obnovovací frekvenci obrazovky a přehlednému a snadno použitelnému softwaru založenému na systému Android 11 - obě funkce získáte i v modelu 9 Pro.

Objevte nejnovější zprávy a nejlepší recenze chytrých telefonů a operátorů od mobilních expertů CNET.

Slušný fotoaparát

U modelu 9 Pro jsem tvrdil, že jeho fotoaparát je skvělý, ale na Galaxy S21 Ultra nebo iPhone 12 Pro Max nemá. To samé sice platí i o OnePlus 9, ale tento telefon se nesnaží konkurovat absolutní elitě světa smartphonů, takže zde mohu být mnohem shovívavější.

Přesto došlo u fotoaparátu k určitým kompromisům oproti verzi Pro. Nemá například optický zoom, takže budete používat standardní a superširokoúhlý objektiv, a hlavní fotoaparát má fyzicky menší snímač. U většiny snímků ale rozdíl pravděpodobně nepoznáte, protože dokáže pořídit opravdu nádherné fotografie s rovnoměrnou expozicí a dostatkem detailů. Barvy z fotoaparátu OnePlus 9 mohou někdy vypadat tlumeněji ve srovnání s těmi z modelu 9 Pro, ale pokud chcete dát věcem výraznější vzhled, můžete si vybrat z řady vestavěných barevných filtrů.

Nový panoramatický režim simuluje širokoúhlé filmové fotoaparáty Hasselblad X-Pan. Je to zábavná funkce, i když v podstatě jen ořízne snímky uprostřed, což můžete udělat sami v aplikacích, jako je Snapseed.

Noční režim je v pořádku, i když rozhodně ne hvězdný. U telefonů s podobnou cenou, jako je Pixel 5, jsem viděl lepší výsledky. Je to dost dobré, ale pokud je noční focení vaší prioritou, poohlédněte se jinde.

V superširokoúhlém objektivu můžete pořizovat i fotografie v nočním režimu, i když výsledky nejsou nijak skvělé.

Noční režim funguje dobře (v případě standardního zoomu) a selfie z předního fotoaparátu jsou také ostré a dobře exponované. Celkově se jedná o skvělý fotoaparát pro všechny každodenní snímky, ale pokud chcete ty nejlepší snímky, budete se muset poohlédnout po vyšší řadě.

Atraktivní design

Líbí se mi elegantní design modelu 9 Pro a standardní OnePlus 9 má stejnou vizuální přitažlivost. Jsou tu lesklá záda a kovové okraje, úhledná jednotka fotoaparátu - a na mém recenzovaném modelu se mi líbí i fialovomodré tóny. Jeho obrazovka není na okrajích pěkně zakřivená jako u modelu Pro a celkově působí spíš jako střední třída než high-end, ale je to opravdu důvod, proč si připlácet? Pro mě je to naprosto dobrý kompromis.

Nemá také žádnou oficiální vodotěsnost, a přestože OnePlus tvrdí, že zvládne i rozlitý nápoj nebo dva, příště si raději dávejte větší pozor, až budete mít u sebe nemotorné přátele s pivem.

Je to jeden z mála kompromisů, které budete muset zvážit při debatě o OnePlus 9 versus OnePlus 9 Pro. Ten je levnější, je stejně výkonný, má slušný fotoaparát pro většinu vašich každodenních snímků a má baterii, která se s tím více popere.

Stručně řečeno, je to vynikající telefon pro všechny účely, který nezruinuje banku. Proto si myslím, že je to nejlepší telefon OnePlus, který si teď můžete koupit.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com, heureka.cz

Nejnovější recenze