Recenze Galaxy Buds 2: Samsung zmenšuje svá bezdrátová sluchátka

Sluchátka Galaxy Buds 2 jsou technicky třetí generací základních bezdrátových sluchátek Samsung, ale jejich název dává smysl.

Sluchátka Galaxy Buds 2 jsou technicky třetí generací základních bezdrátových sluchátek Samsung, ale jejich název dává smysl. Sluchátka Buds 2, která byla představena spolu s novými skládacími telefony a chytrými hodinkami Galaxy na srpnové akci Samsung Unpacked, se odklánějí od původních Galaxy Buds a modernizovaných Galaxy Buds Plus, které měly podobnou estetiku designu.

Sluchátka Buds 2 se více podobají novějším modelům Galaxy Buds Pro a Galaxy Buds Live, které mají poutavý lesklý zakřivený design a stejné kompaktní nabíjecí pouzdro jako tento nový model. Ve skutečnosti jsou Buds 2 díky svému designu a skladnosti - jsou o 15 % menší a o 20 % lehčí než Buds Plus - potenciálně sympatičtější alternativou k o něco lépe znějícím Buds Pro. Sluchátka Buds 2 (150 USD, 139 GBP, 219 AU$), která jsou nyní k dispozici k předobjednání a k odeslání 27. srpna, se dodávají ve čtyřech barevných variantách (grafitová, bílá, olivová a levandulová) s bílým nabíjecím pouzdrem.

Samsung Galaxy Buds 2

Stejně jako Buds Pro jsou Buds 2 vybavena aktivním potlačením hluku. To znamená, že všechny nejnovější modely Galaxy Buds jsou nyní vybaveny nějakou formou aktivního potlačení hluku, ačkoli u modelu Buds Live, který má otevřenou konstrukci bez ušních nástavců, je toto potlačení mírné. I když Buds 2 vypadají spíše jako zmenšená verze Buds Pro, připadají mi podobnější Buds Live, protože sotva vyčnívají z uší a jsou nenápadná. Protože sedí více v jedné rovině s ušima - a mají zakřivený design -, zachycují také méně hluku větru.

Zatímco mně sluchátka Buds Live ve tvaru fazole dobře seděla, někteří lidé si stěžovali, že jim nesedí na uši. Totéž lze říci o sluchátkách Buds Pro. Když jsem je zkoušel, musel jsem použít vlastní extra velké ušní nástavce, aby těsnily. Menší Buds 2 by měly padnout širšímu spektru uší - Samsung uvádí, že byly navrženy pro "celodenní pohodlí" - a mně se líbily. Když jsem vyzkoušel největší ze tří přiložených ušních koncovek, seděly dobře a pohodlně. (Jeden náušník Buds 2 váží 5 gramů, zatímco náušníky Buds Pro a Buds Plus váží 6,3 gramu.)

Nosil jsem je více než 4 hodiny v kuse při cestě letadlem ze Salt Lake City do New Yorku bez jakýchkoli potíží. A i bez stabilizačních gumových ploutví, které jsou na modelu Buds Plus, jsem mohl s Buds 2 bez problémů běhat. Nejsou však tak vhodná pro sportovní aktivity jako Buds Pro, která jsou plně vodotěsná s krytím IPX7. Sluchátka Buds 2 jsou stejně jako Buds Plus odolná vůči potu pouze podle normy IPX2. To znamená, že by měly být vhodné pro lehčí tréninky, ale pro běžce pravděpodobně existují lepší možnosti.

Poupata pro basy

Buds 2 mají podobný zvukový profil jako Buds Plus. Jsou o něco basovější, což znamená, že jsou to teplejší sluchátka s odpustitelnějším zvukem. Výšky jsou sice o něco střídmější (alespoň nedochází k sykavkám), ale je v nich dostatek detailů a zvuková scéna je přiměřeně otevřená, i když o něco méně prostorná než u modelu Buds Pro.

Galaxy Buds 2 jsou k dispozici ve čtyřech barvách.

Společnost Samsung neposkytla mnoho podrobností o měničích, pouze zmínila, že jsou "obousměrné" (mají výškový a nízkofrekvenční reproduktor), ale myslím, že sluchátka byla příjemná na poslech a tonálně přitažlivá, zejména pokud posloucháte hudbu se silnými basy. Fungovala by dobře pro všechny žánry, ale zdá se, že jsou trochu více zaměřena na hip-hop a dnešní popovou hudbu. Přesto neposkytují bohatší, prokreslenější a kultivovanější zvuk jako sluchátka vyšší třídy, například WF-1000XM4 od Sony, Momentum True Wireless II od Sennheiseru nebo dokonce Galaxy Buds Pro od společnosti Samsung. Přesto by většina lidí měla být s jejich zvukem spokojena stejně, jako jsou lidé spokojeni se zvukem sluchátek Apple AirPods Pro.

Ovládání aplikace

Pokud jste uživateli systému Android, můžete zvuk upravit pomocí aplikace Samsung Wearable s několika přednastavenými režimy ekvalizéru, ale já jsem zůstal hlavně u výchozího nastavení. Všimněte si, že Buds 2 fungují se zařízeními se systémem iOS - a se všemi zvukovými zařízeními Bluetooth - ale stejně jako Buds Pro nejsou kompatibilní s aplikací Galaxy Buds pro iOS, což znamená, že nebudete moci aktualizovat firmware, pokud nemáte zařízení se systémem Android. (Po modelech Buds Plus a Buds Live, které jsou kompatibilní s aplikací Galaxy Buds iOS, se zdá, že Samsung na uživatele iOS zanevřel.)

V aplikaci si můžete také přizpůsobit dotykové ovládání a přidat ovládání hlasitosti. Stejně jako u Galaxy Buds Pro a Buds Live funguje dotykové ovládání dobře a reaguje rychle, ale pokud si s náušníkem pohrajete, aby vám lépe seděl v uchu, může se stát, že hudbu pozastavíte. Pokud chcete, můžete dotykové ovládání v aplikaci vypnout.

Potlačení hluku: Dobré, ale ne hvězdné

Potlačení hluku spadá do dobré, ale ne hvězdné kategorie. Protože mi sluchátka skvěle seděla, dosáhl jsem určitého stupně pasivního potlačení hluku i bez zapnutí aktivního potlačení hluku. Se zapnutým ANC odvedly během mého letu solidní práci při tlumení hluku v kabině. Sluchátka Buds Pro jsou však v tlumení hluku lepší a potlačení hluku sluchátek Buds 2 prostě není na stejné úrovni jako u sluchátek Sony WF-1000XM4 nebo Bose Quiet Comfort Earbuds.

Vedle aktivního potlačení hluku máte k dispozici režim Ambient, který vám umožní slyšet okolní svět. Je to obdoba režimu průhlednosti u sluchátek Apple AirPods Pro, který zní pravděpodobně nejpřirozeněji ze všech režimů okolí nebo průhlednosti, které jsem testoval - nejblíže se blíží tomu, abyste měli pocit, že v uších nic nemáte. Společnost Samsung vylepšila režim Ambient, takže při nízkém a dokonce i při středním nastavení zní přirozeně, ačkoli vysoké nastavení skutečně uměle zesiluje zvuk kolem vás. AirPods Pro však zůstávají zlatým standardem v oddělení průzvučnosti.

Sluchátka mají dva vnější a jeden vnitřní mikrofon a také senzory přiblížení, které detekují, kdy jsou sluchátka v uších a kdy z nich.

Sluchátka Buds 2 postrádají některé další funkce, které mají Buds Pro, jako je 360 Audio - je podobné prostorovému zvuku od Apple a nyní funguje s více zařízeními Samsung - a možnost pozastavit hudbu a přepnout z režimu potlačení šumu do okolního režimu, když mluvíte, takže můžete rychle konverzovat, když máte sluchátka na uších. Mají také snímač přiblížení, takže se hudba pozastaví, když vytáhnete obě sluchátka z uší (většina sluchátek se automaticky pozastaví, když vytáhnete jen jedno), a mezi specifikacemi je uveden akcelerometr a gyroskop, takže mají některé prémiové funkce.

Stejně jako u předchozích sluchátek Galaxy Buds je k dispozici herní režim s nízkou latencí a sluchátka se automaticky přepínají mezi zařízeními Galaxy. Neexistuje však skutečné vícebodové párování Bluetooth, které by umožňovalo přepínání například mezi počítačem a telefonem. Sluchátka podporují vlastní formát streamovaného zvuku Scalable codec společnosti Samsung pro zařízení Galaxy a široce používaný kodek AAC, nepodporují však kodek aptX pro streamovaný zvuk, který je podporován některými zařízeními se systémem Android. Za zmínku také stojí, že levý nebo pravý bud můžete používat nezávisle jako jeden bud. (Někteří lidé rádi používají jedno sluchátko k telefonování nebo jen k poslechu podcastů či jiného zvuku v jednom uchu).

Během testování jsem nezaznamenal žádné výrazné problémy s připojením a spojení se sluchátky bylo obecně pevné; jsou vybavena technologií Bluetooth 5.2. Krátce po obdržení recenzního vzorku jsem provedl jednu aktualizaci firmwaru a dá se očekávat, že společnost Samsung bude v budoucnu nabízet příležitostné aktualizace firmwaru, aby opravila případné chyby a mírně zlepšila výkon.

Působivé potlačení šumu při hovorech

Sluchátka Buds Pro získala vysoké hodnocení za hlasové volání a Buds 2 si v mých testech hlasového volání vedla také velmi dobře. Samsung uvádí, že na každém budu mají tři mikrofony - dva vnější s formováním paprsku, jeden vnitřní - jednotku pro snímání hlasu a nové "řešení založené na strojovém učení", které podle Samsungu filtruje různé rušivé zvuky z okolí.

Volal jsem na přeplněném a hlučném letišti v Salt Lake City, kde kolem mě mluvili lidé, a lidé, se kterými jsem mluvil, říkali, že slyšeli jen velmi málo hluku v pozadí. Také říkali, že můj hlas zněl poměrně čistě a sotva se vlnil (slyšel jsem je dobře). Celkově si myslím, že tato sluchátka jsou pro hlasové volání dobrá - alespoň pokud jde o telefonování pomocí smartphonu. Při videokonferenčních hovorech na počítači se může váš názor trochu lišit.

Výdrž baterie je udávána na 5 hodin při poslechu hudby se zapnutým potlačením hluku (díky nabíjecímu pouzdru, které nabízí USB-C a bezdrátové nabíjení, získáte další tři nabití) a 7,5 hodiny s vypnutým potlačením hluku. K dispozici je funkce rychlého nabíjení, která vám zajistí hodinu přehrávání po 5 minutách nabíjení.

Podle mého testování se tato čísla zdají být přesná, ale je třeba poznamenat, že sluchátka Galaxy Buds Plus byla proslulá vynikající výdrží baterie - až kolem 11 hodin - a sluchátka Buds 2 nabízejí spíše průměrnou výdrž baterie. Tato sluchátka však mají aktivní potlačení hluku a jsou menší, takže se dá očekávat určitý pokles výdrže baterie.

Galaxy Buds 2: Závěrečné myšlenky

Jak už jsem řekl v úvodu, význačným rysem sluchátek Galaxy Buds 2 je jejich design. Nejenže jsou tato sluchátka menší a lehčí než Buds Plus a nejvyšší model Buds Pro, ale také se dobře drží v uších a jsou poměrně nenápadná. V některých ohledech připomínají sluchátka Beats Studio Buds, která také stojí 150 dolarů a jsou kompaktní a lehká. Beats nabízejí dobrý zvuk se slušným, i když nevýrazným potlačením šumu a režimy průhlednosti. Zatímco sluchátka Beats jsou více zaměřena na systém iOS a mají hands-free Siri (Buds 2 mají hands-free Bixby pro uživatele Galaxy), mají doprovodnou aplikaci pro Android a mají crossoverový význam pro uživatele Androidu.

Na sluchátkách Beats se mi líbí fyzická tlačítka pro ovládání přehrávání a změnu zvukových režimů. Sluchátka Buds 2 jsou však možná o něco lepší pro telefonování a některým lidem mohou lépe padnout do uší. V tuto chvíli bych dal Buds 2 mírně navrch před Beats Studio, ale už se objevují slevy na Beats Studio Buds. a Galaxy Buds 2 by se měly v příštích měsících také začít snižovat na 120 dolarů (a možná i méně), zejména vzhledem k tomu, že cena Galaxy Buds Pro již činí 170 dolarů, tedy 30 dolarů z ceníkové ceny. Sluchátka Buds Plus by se měla nějakou dobu udržet jako cenově dostupná varianta, a pokud uvažujete o přechodu z těchto sluchátek, Buds 2 se jeví jako upgrade, jen ne nutně velký, ačkoli potlačení hluku je lákavým doplňkem.

Buds Pro jsou lepší než Buds 2, alespoň pokud jde o zvuk a výkon. Aby však sluchátka do uší podávala co nejlepší výkon, musí správně sedět. A pro mnoho lidí budou menší Galaxy Buds 2 lépe padnoucí - a lepší volbou.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze