Recenze Sennheiser CX True Wireless

Sluchátka Sennheiser CX vypadají velmi podobně jako jejich předchůdci, většina změn je uvnitř.

Sluchátka Sennheiser CX vypadají velmi podobně jako jejich předchůdci, většina změn je uvnitř.

Společnost Sennheiser loni uvedla na trh model CX 400BT True Wireless, který je cenově dostupnější alternativou vynikajících sluchátek Momentum True Wireless 2. Sluchátka CX400BT se mi líbila, ale jejich ceníková cena 200 dolarů mi připadala vysoká a vzhledem ke kvalitě jejich provedení jsem měl pocit, že by bylo možné je zlevnit. Jistě, jejich cena rychle klesla na 150 dolarů, pak se na Amazonu sporadicky dostala na 100 dolarů a v rámci Prime Day 2021 se dostala až na 80 dolarů. Nyní dostáváme nové Sennheiser CX, které mají v podstatě stejnou konstrukci jako jejich předchůdci, ale nabízejí některá drobná vylepšení s nižší ceníkovou cenou 130 dolarů (120 Kč, 200 AU$). Dodávají se 8. července v černé nebo bílé barvě.

V posledních dnech jsem je testoval a byl jsem obecně nadšený. Pokud mohu posoudit, sluchátka mají celkově stejný design - pohodlně mi sedí při použití největších nástavců do uší, ale jsou trochu robustní a dost vyčnívají z uší. (Pravděpodobně nejsou nejlepší volbou pro ty, kdo mají malé uši.) Logo Sennheiser už není stříbrné, ale tlumenější černé (nebo bílé), a sluchátka jsou nyní celá černá s pěknou matnou povrchovou úpravou. U předchozího modelu měla vnější strana sluchátek, kde se nachází dotykové ovládání, lesklou černou povrchovou úpravu.

Model CX přidává na každé sluchátko další mikrofon, který zlepšuje zážitek z hlasového volání a usnadňuje volajícím slyšet váš hlas i v hlučném prostředí. Sluchátka dobře tlumí okolní hluk, i když při hovoru určitý hluk proniká dovnitř (je zde funkce bočního tónu, která umožňuje slyšet váš hlas v náušnících). Aby však bylo jasno, nejedná se o sluchátka s aktivním potlačením šumu, ale pouze o redukci šumu při hovorech.

Sluchátka jsou vybavena rozhraním Bluetooth 5.2 a pravděpodobně i vylepšenou čipovou sadou. Výdrž baterie je až devět hodin při mírné hlasitosti (mírně objemné nabíjecí pouzdro uchová další tři nabití) oproti sedmi hodinám u předchozího modelu. Sluchátka jsou odolná proti stříkající vodě s krytím IPX4. Vedle zvukových kodeků SBC a AAC podporují sluchátka také streamování aptX pro zařízení podporující aptX, mezi něž patří některé smartphony se systémem Android.

Sennheiser uvádí, že jeho měnič TrueResponse poskytuje "hluboké basy, přirozené středy a čisté, detailní výšky", a to je v podstatě to, co jsem slyšel během svých poslechových testů. Sluchátka mají hladký, příjemný zvuk s poměrně širokou zvukovou scénou. Momentum True Wireless 2 mají o něco více energie v basech a trochu kultivovanější zvuk, ale CX znějí opravdu dobře vzhledem k ceně, která se časem pravděpodobně ustálí blíže ke 100 USD.

Pokud chcete trochu upravit zvukový profil, můžete tak učinit v aplikaci Sennheiser Smart Control pro iOS a Android, která nabízí možnost přizpůsobení ekvalizéru a také možnost přizpůsobení dotykového ovládání.

Jak jsem již řekl, sluchátka mi pohodlně seděla a při použití největší ze čtyř velikostí ušních koncovek jsem dosáhl těsného utěsnění. (Často používám velké ušní koncovky Sennheiser na jiných sluchátkách; patří k mým oblíbeným koncovkám.) Tato sluchátka nenabízejí některé další vychytávky, jako je aktivní potlačení šumu, režim průhlednosti, který propouští zvuk, nebo bezdrátové nabíjení, ale působí příjemně minimalisticky a jsou silná tam, kde se to počítá, mají vynikající zvuk, dobrou výdrž baterie a solidní výkon sluchátek.

Někteří lidé mohou mít problém s jejich velikostí a uložením, ale díky vylepšením uvnitř a poklesu ceny jsou CX True Wireless atraktivní volbou pro lidi, kteří si nemohou dovolit prémiovější bezdrátová sluchátka, ale chtějí prémiový výkon.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze