Co dělá subwoofer?

Nejlepší reproduktorové soustavy produkují široký rozsah frekvencí, které oživují krásu zvuku.

Nejlepší reproduktorové soustavy produkují široký rozsah frekvencí, které oživují krásu zvuku. Zajímá vás, co dělá subwoofer? Podíváme se na odpověď na tuto otázku a na to, kdy byste měli uvažovat o jeho pořízení.

HLAVNÍ DŮSLEDKY:

  • Přidáním subwooferu k prostorovému zvuku dosáhnete hlubšího zvuku a více pohlcujícího zážitku.
  • Subwoofery produkují zvuky nejnižších frekvencí ve spektru a používají se k vytvoření skutečné basové odezvy.
  • Pasivní subwoofery je třeba připojit k externímu zesilovači, zatímco aktivní subwoofery jsou vybaveny vestavěným zesilovačem.

Přidání subwooferu k prostorovému zvuku je možné pouze v případě, že se jedná o subwoofer.

Co je to subwoofer?

Reproduktor subwoofer je přítelem audio nadšenců v nízkých polohách. Tyto reproduktory posilují nejnižší frekvence a zvýrazňují basové tóny, zejména pokud jsou subwoofery zapojeny do zadních reproduktorů. Intenzivní basová odezva ve správné poslechové poloze je u filmů a hudby nezbytná a může stavět na celkovém zážitku z poslechu.

Tip pro zasvěcené

Pro nejlepší celkový poslechový zážitek se snažte umístit subwoofer a přední reproduktory do stejné roviny. Subwoofer také neumisťujte za poslechovou plochu.

Přestože ostatní reproduktory dokáží basové zvuky reprodukovat, teprve s napájenými subwoofery mohou posluchači skutečně pocítit chvějivý pocit hlubokých basových tónů. I když reproduktor Beats Pill+ by mohl tyto dunivé zvuky splňovat. Tyto nízké dunivé zvuky jsou vytvářeny nástroji, jako je basová kytara nebo filmový efekt, například lavinou.

Pokud někdy uvažujete o zapojení vlastních reproduktorů, můžete se podívat na náš článek, který vysvětluje, jaký průměr drátu použít pro reproduktory.

Kdy použít subwoofer?

Pokud jste audiofil nebo kinofil, je pro vás pořízení plnohodnotných reproduktorů včetně speciálního subwooferu lákavou koupí. Pouze s kvalitním basovým zvukem můžete zažít, jak umělec skutečně zamýšlel, aby bylo jeho dílo vnímáno.

Existují dva typy subwooferů: aktivní a pasivní. Pasivní subwoofery se musí připojit k externímu zesilovači a obvykle jsou levnější, lehčí a méně výkonné. Aktivní subwoofer je vybaven vestavěným zesilovačem. Speciální zesilovač dodává reproduktoru další výkon, takže je hlasitější a intenzivnější.

Ve většině sestav domácího kina bude pasivní subwoofer fungovat bez problémů a vyhnete se těžkému zvedání, které vyplývá z dodatečné hmotnosti zesilovače. Pokud je však vaším cílem, aby se dům otřásal co největším výkonem subwooferu, může být aktivní reproduktor atraktivnější.

Upozornění

Subwoofer může způsobit nepříjemné chrastění nestabilních předmětů nebo uvolněných oken a ve velmi vzácných případech mohou nízké basy způsobit praskliny ve zdech.

F.A.Q.S

Je nutné mít k soundbaru subwoofer?

Pořízení subwooferu k soundbaru by bylo dobré, pokud toužíte po basových tónech. Pokud však chcete ušetřit peníze a místo a můžete si odpustit hlubší frekvence, nebudete ho potřebovat.

Jsou subwoofery škodlivé pro vaše uši?

V závislosti na hlasitosti mohou být subwoofery pro lidský ušní bubínek nebezpečné. Úřad pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci doporučuje, aby lidé bez ochrany sluchu neposlouchali zvuky nad 85 decibelů po dobu delší než 8 hodin v kuse, proto se u subwooferu pohybujte kolem 70-75 decibelů.

Kolik stojí kvalitní subwoofer?

Na cenově dostupnější straně bude subwoofer stát kolem 100 dolarů. Tyto reproduktory se však mohou vyšplhat až na tisíce v závislosti na tom, kolik jste ochotni utratit.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze