5 nejlepších soundbarů v roce 2022 ~ Nejlepší televizní reproduktory pro každý rozpočet

Recenze: Najít ten nejlepší soundbar vyžaduje trpělivost, čas a bystrý sluch. Proto jsme vyčerpávajícím způsobem prozkoumali nejlepší modely, každý z nich objednali a otestovali v reálném prostředí, abychom určili nejlépe hodnocené modely.

Najít ten nejlepší soundbar vyžaduje trpělivost, čas a bystrý sluch. Proto jsme vyčerpávajícím způsobem prozkoumali nejlepší modely, každý z nich objednali a otestovali v reálném prostředí, abychom určili nejlépe hodnocené modely. Dělali jsme to tak, že jsme sledovali filmy, poslouchali nejrůznější hudbu a hráli videohry, dokud nám neztuhly palce. S některými z nejlepších počítačových reproduktorů nebo předních herních reproduktorů si herní seance užijete ještě více.

V našem testovacím prostředí jsme se u nejlepších reproduktorů zaměřili na přesnost zvuku, rozsah, který by uspokojil i ty nejnáročnější uši, a sadu funkcí (Dolby Digital, Bluetooth, vstupy HDMI atd.), které slouží jen k vylepšení zážitku z domácího kina. Když jsme s testováním skončili, s potěšením jsme zjistili, že Yamaha YAS-108 si vedla ze všech možností nejlépe. Díky velmi příznivé ceně a vynikající kvalitě zvuku nebylo rozhodování tak těžké. Čtěte dále našeho průvodce nákupem soundbaru, kde se dozvíte více o modelu Yamaha a dalších výjimečných soundbarech z našeho seznamu. Nejlepší systémy domácího kina potřebují kvalitní zvuk a tenhle ho splňuje.

Srovnání nejlepších soundbarů 2022

#1 Soundbar Yamaha YAS-108

Odměna: Nejlepší soundbar/výběr redakce

PROČ JE TO TOP PICK: Vynikající virtuální prostorový zvuk za danou cenu.

Soundbar Yamaha YAS-108 se může pochlubit vynikajícími zvukovými schopnostmi, zejména ve srovnání s jinými modely ve své cenové kategorii. Díky tomu se snadno stane nejlepším soundbarem do 500 dolarů. Jeho schopnosti jsou patrné zejména při sledování filmů, a to především proto, že jeho zvukový výkon je neuvěřitelně čistý, stejně jako jeho prostorové schopnosti. Filmy zkrátka zní, jako by byly přehrávány na mnohem větším zvukovém systému, což je konečným cílem soundbaru. I když, porovnejte soundbar s domácím kinem a možná zjistíte rozdíl v kvalitě zvuku, kterého jste si dříve nevšimli.

Z tohoto důvodu se YAS-108 snadno zařadí mezi nejlepší soundbary s vestavěnými subwoofery, které poskytují dunivé basy, aniž by bylo nutné zabírat místo další bednou. YAS-108 tak nabízí ono pohodlí plug and play, díky němuž získáte skvělý zvuk s minimálními nároky na nastavení. Zahrnutí kvalitního vestavěného subwooferu odlišuje YAS-108 od většiny ostatních soundbarů na současném trhu. Domníváme se, že se jedná o celkově nejlepší soundbar v roce 2022.

Souprava YAS-108 nabízí také hvězdnou možnost připojení Bluetooth, které využívá pokročilejší kompresi oproti standardnímu zvuku Bluetooth a poskytuje tak čistší zvuk. Přesněji řečeno, tato komprese zvuku vyhlazuje zvuk tím, že snižuje špičky a zlepšuje nižší zvuky. Další zajímavou funkcí tohoto zařízení Yamaha je možnost připojení 4K, která vám umožní připojit k soundbaru televizor s rozlišením 4K ultra HD bez ztráty kvality zvuku.

Jednou z nevýhod modelu Yamaha YAS-108 je absence podpory aplikací, a to i přes kompatibilitu s Alexou. To je však u tohoto modelu Yamaha poměrně podstatné, což z něj činí jednu z nejlepších možností soundbaru za dané peníze.

Další možností je model Yamaha YAS-209. YAS-209 je chytrý soundbar s vestavěným hlasovým ovládáním Alexa, virtuálním 3D prostorovým zvukem DTS® Virtual:X™, bezdrátovým subwooferem a streamováním hudby přes Bluetooth.

Dále můžete porovnat další dva reproduktory této značky, například Yamaha HS7 vs. HS8, a zjistit, který z nich vám bude vyhovovat nejlépe.

#2 Soundbar Vizio SB3820-C6

Odměna: Nejlepší levný soundbar

PROČ JE TO TOP PICK: Jednoduchý, cenově dostupný a s virtuálním prostorovým zvukem

Pokud hledáte cenově velmi dostupný základní soundbar, model Vizio SB3820-C6 vás zaujme. Společnost Vizio se rozhodla vykašlat se na všechny ozdůbky a efektní subwoofery a zaměřila se na výrobu skutečně skvělého soundbaru, který si může dovolit každý, kdo má omezený rozpočet. Jedním z nejzajímavějších aspektů tohoto soundbaru je, že se skvěle hodí do jakéhokoli prostoru a k jakémukoli televizoru, což z něj dělá jeden z nejuniverzálnějších soundbarů na našem seznamu. můžete jej umístit na stojan televizoru nebo připevnit přímo na zeď. Překoná však nejlépe hodnocené podlahové reproduktory?

Soundbar Vizio je vybaven prémiovým zvukem 2.0, který dokáže poskytnout zvuk o síle až 100 decibelů, což je více než dost na to, aby zaplnil váš pokoj zvuky vašich oblíbených televizních pořadů, filmů a dokonce i hudby (prostřednictvím připojení Bluetooth). Režim virtuálního prostorového zvuku funguje dostatečně a dokáže vytvořit zábavný a pohlcující prostor, zejména díky silným basům. Byli jsme příjemně překvapeni, jak hluboké basy tento soundbar nabízí, a to i bez externího subwooferu, který by jej doprovázel. To je další plus pro ty, kteří hledají produkt s vynikajícími basy, protože nebudete muset utrácet za samostatný kabelový subwoofer. Tento cenově dostupný soundbar dokáže změnit celkový dojem z vaší zvukové scény nebo domácího audia, aniž by udělal obrovskou díru do vaší peněženky.

#3 Sony HT-ST5000 Soundbar

Odměna: Nejlepší soundbar Atmos

PROČ JE TO TOP PICK: Vysoce univerzální díky bezdrátovému připojení.

Sony HT-ST5000 je nejdražší zařízení na našem seznamu za téměř 1300 USD, ale jako jediné na našem seznamu nabízí nejlepší zážitek z Dolby Atmos. Atmos nabízí díky svému trojrozměrnému přístupu ke zvuku více pohlcující zážitek než standardní prostorový zvuk. S tímto soundbarem získáte 7.1.2kanálový prostorový zvuk.

Kdykoli je navíc připojen k televizorům s rozlišením ultra HD, zachovává kvalitu 4K a nabízí vám vynikající přenos signálu s výjimečným kontrastem, detaily a barvami. S tímto soundbarem získáte také bezdrátový subwoofer, takže se váš zvukový zážitek posune na hlubší úroveň. Díky tomu, že tento vícekanálový soundbar prezentuje svůj vysoce kvalitní zvuk v pohlcujícím zvukovém formátu prostorových a výškových kanálů a je dodáván také se subwooferem, je tato působivá sada soundbaru vynikající hodnotou za cenu, kterou zaplatíte.

Souprava Sony HT-ST5000 je bezvadně navržena s několika výškovými a středotónovými reproduktory uvnitř. Zvukový zážitek je skutečně revoluční, a proto mohu tento reproduktor doporučit i přes jeho vysokou cenu. A konečně, model ST5000 spolupracuje se službou Spotify a má přímo ve svém interním softwaru zabudovaný Chromecast, který umožňuje streamovat hudbu, poslouchat podcasty nebo přistupovat k online rádiu přímo ze smartphonů nebo tabletů připojených k soundbaru Dolby Atmos. Pohodlí, které uživatelský zážitek získá díky přístupu k internetovému rádiu z telefonu a přehrávání skvělého zvuku prostřednictvím tohoto soundbaru, pomáhá modelu ST5000 odlišit se od ostatní konkurence.

#4 Soundbar Sonos Playbar

Odměna: Nejlepší bezdrátový soundbar

PROČ JE TO TOP PICK: Vysoce univerzální díky bezdrátovému připojení.

Sonos Playbar je drahé zařízení za téměř 700 dolarů (téměř dvojnásobek ceny Sonos Beam), ale je plně kompatibilní s ostatními produkty Sonos a umožňuje streamovat hudbu z různých hudebních zdrojů (Spotify, Rhapsody, Pandora atd.).

Tento reproduktor Sonos se navíc připojuje k domácí síti WiFi, což vám umožní ovládat jeho hlasitost a funkce pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. A přestože nabízí simulovaný prostorový zvuk, můžete k němu bezdrátově připojit i některý z dalších bezdrátových reproduktorů Sonos, například Play:3 nebo Play:1, a doplnit tak kompletní prostorový zvuk 5.1.

A pokud vám to nestačí, uvnitř Playbaru se nachází 9 digitálních zesilovačů třídy D, devět zesílených reproduktorů, šest středových a tři výškové reproduktory. To znamená, že se vám dostane slušných basů, pokud ovšem nechcete investovat do úchvatného firemního subwooferu Sonos, který mohu doporučit i přes jeho vysokou cenu. A konečně, Playbar bude spolupracovat s infračerveným přijímačem většiny televizorů, takže bude moci předávat příkazy televizoru i přes jeho blokování.

#5 Bluesound Pulse 2i Soundbar

Odměna: Nejlepší soundbar pro hudbu

PROČ JE TO TOP PICK: Přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení a možnost přehrávat soubory MQA.

Jako první soundbar, který skutečně podporuje přehrávání souborů MQA (master quality authenticated) a přehrávání ve vysokém rozlišení, je Bluesound Pulse 2i ideální pro milovníky hudby a zvuku. Na tomto seznamu není nic, co by znělo tak jako Pulse 2i, a jakmile jej uslyšíte, budete si myslet totéž.

Soundbar přehrává hudbu tak dobře mimo jiné díky dvěma párům třípásmových reproduktorových soustav, které jsou tvořeny kuželovým wooferem, kuželovým středovým reproduktorem a výškovým reproduktorem s měkkou kopulkou. Pokud se tak rozhodnete, můžete za příplatek přidat i bezdrátový subwoofer. Nejlepší na tom však je, že každý reproduktor má svůj vlastní kanál zesilovače, který spojuje vysoké a nízké frekvence a zajišťuje tak nejlepší zvuk, jaký jste kdy u soundbaru zažili.

Ano, soundbar Pulse je drahý - jeden z nejdražších soundbarů na našem seznamu - ale prvotřídní kvalita zvuku za to rozhodně stojí. V této ceně 800 USD získáte také kompatibilitu s AirPlay a podporu Amazon Alexa. Pořízení soundbaru pro připojení k domácí síti promění váš prostor, umožní vám pohodlnější ovládání a určitě udělá dojem na vaše hosty. Jedná se o špičkovou zvukovou technologii a váš obývací pokoj a systém domácího kina budou o to lepší. Možnost sledovat všechny pořady a filmy s hvězdným domácím zvukem a prostorovým efektem vám umožní ponořit se do všech zvukových efektů a čistých hlasů pro lepší zážitek ze sledování.

Průvodce soundbary pro začátečníky

Co je vlastně soundbar?

Soundbar je dlouhý, štíhlý reproduktor, který se umístí před televizor (na stojan nebo polici, případně se připevní na zeď) a vydává pořádný zvuk. Většina soundbarů má zabudováno více měničů (tedy těch, které skutečně vytvářejí zvuk), což znamená, že dokáží reprodukovat levý a pravý stereofonní zvuk (což vám dodá směrovost a pomůže vytvořit pocit prostoru), stejně jako hluboké basové tóny, které byste od tak malého reproduktoru možná nečekali. Mnoho soundbarů využívá oblouk HDMI, který jim umožňuje přijímat zvuk z připojeného zařízení.

Co znamenají kanály na soundbaru?

Kanály na soundbaru označují počet zvukových kanálů, které může soundbar vyvést. Nejběžnější soundbary jsou 2.0, což znamená, že mají dva kanály (levý a pravý). Některé soundbary jsou 3.0, což znamená, že mají tři kanály (levý, pravý a středový). Jiné soundbary jsou 5.1, což znamená, že mají pět kanálů (levý, pravý, středový, levý prostorový a pravý prostorový), a některé soundbary jsou dokonce 7.1 (levý, pravý, středový, levý prostorový, pravý prostorový, levý zadní a pravý zadní). Číslo před desetinnou čárkou označuje počet kanálů a číslo za desetinnou čárkou označuje kanál subwooferu.

K čemu slouží soundbar?

Mnoho lidí se ptá, k čemu slouží soundbar. Soundbar je určen ke zlepšení kvality zvuku televizoru. Pokud jste někdy sledovali film nebo televizní pořad a měli jste pocit, že dialogy jsou špatně slyšet nebo že akční scény postrádají působivost, pak vám může pomoci soundbar. Díky soundbaru budou dialogy srozumitelnější a akční scény dynamičtější. Kromě toho může soundbar zlepšit i zvuk poslouchané hudby.

K čemu se používají subwoofery u soundbarů?

Subwoofery se používají se soundbary k vylepšení zvuku. Většina soundbarů se dodává se subwooferem. Subwoofer je reproduktor, který reprodukuje nízkofrekvenční zvuky (například basy). Basy ze subwooferu soundbaru mohou zvýšit působivost akčních scén a zajistit realističtější zvuk hudby.

Jaký výkon je vhodný pro soundbar?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože záleží na velikosti místnosti a na tom, jak hlasitý má soundbar být. Dobrým pravidlem však je vybrat soundbar s výkonem alespoň 100 W.

Tip pro zasvěcené

Jak dlouho vydrží soundbar? Soundbar překvapivě obvykle vydrží poměrně dlouho. Průměrná životnost modelů na spodní hranici spektra se pohybuje kolem 6 let. Kvalitnější modely mohou vydržet až 16 let. Životnost soundbaru však může ovlivnit mnoho faktorů, včetně údržby a návyků při používání, ačkoli mnoho soundbarů bude potřebovat nějakou opravu přibližně po 7 letech.

Výběr soundbaru

Při rozhodování o výběru soundbaru se zamyslete nad tím, jak jej budete používat, jaký obsah budete sledovat, kolik máte místa, jaké další funkce byste mohli chtít a kolik chcete utratit.

Krok 1. Kde budete tento soundbar používat?

Používáte-li soundbar s televizorem v obývacím pokoji, pak se ujistěte, že je s vaším televizorem kompatibilní. Většina soundbarů používá oblouk HDMI, který jim umožňuje přijímat zvuk z připojeného zařízení. Pokud nemáte HDMI ARC, pak si musíte ověřit, zda má soundbar, o kterém uvažujete, správný vstup pro váš televizor.

Krok 2. Jaký obsah sledujete?

Druh obsahu, který sledujete, bude mít velký vliv na to, jaký soundbar potřebujete. Pokud sledujete převážně filmy a televizní pořady, pak budete chtít soundbar, který dokáže reprodukovat levý a pravý stereofonní zvuk. Pro tyto účely porovnejte soundbary 2.1 a 3.1 nebo 2.0 a 2.1. Pokud převážně posloucháte hudbu, pak možná budete chtít soundbar se subwooferem. V tomto případě porovnejte 2.1 a 5.1 soundbary. Pokud chcete místnost naplnit větším množstvím zvuku, porovnejte soundbary 3.1 a 5.1.

Krok 3. Kolik prostoru máte k dispozici?

Pokud máte malou místnost, pak možná soundbar se subwooferem nepotřebujete. Soundbar 2.0 nebo 2.1 zabere méně místa a přesto poskytne dobrou kvalitu zvuku. Pokud máte velkou místnost, pak možná budete chtít zvážit soundbar 3.1 nebo 5.1, abyste mohli místnost naplnit zvukem.

Krok 4. Jaké funkce potřebujete?

Mnoho soundbarů je vybaveno spoustou dalších funkcí. Porovnání optického a HDMI připojení soundbaru vám pomůže rozhodnout, který typ připojení je pro vás nejlepší. Můžete také porovnat soundbary s rozhraním HDMI a Bluetooth pro snadnější streamování hudby. K vylepšení zvuku přispějí také subwoofery spárované se soundbary.

Krok 5. Máte již receiver nebo zesilovač?

Pokud máte receiver nebo zesilovač, který používáte se soundbarem, pak se ujistěte, že je zvažovaný soundbar kompatibilní. Některé soundbary jsou dodávány s vlastními přijímači nebo zesilovači, zatímco jiné je třeba k nějakému připojit, aby fungovaly.

Krok 6. Kolik byste měli za soundbar utratit?

Cena soundbarů se pohybuje od přibližně 100 do 1 000 dolarů. Cena bude záviset na velikosti, funkcích a značce soundbaru. Kvalitní soundbary najdete ve všech cenových relacích, takže je důležité se rozhodnout, jaké funkce jsou pro vás nejdůležitější a kolik jste ochotni utratit.

Krok 7. Hledáte alternativy k soundbarům?

Pro ty, kteří hledají různé způsoby, jak zlepšit kvalitu zvuku svého televizoru, existuje mnoho alternativ k soundbarům. Porovnání soundbarů a prostorového zvuku vám umožní lépe si představit, co by mohlo být pro sestavu domácího kina lepší. Pokud chcete, aby vaše zvukové komponenty byly diskrétní, můžete porovnat soundbary a regálové reproduktory. Srovnání soundbarů a reproduktorů vám také poskytne větší flexibilitu při umístění reproduktorů.

Pro ještě dokonalejší zvuk porovnejte soundbary a systémy domácího kina. Systémy domácího kina vám poskytnou největší kontrolu nad zvukem, ale jsou také nejdražší variantou. Určitou hodnotu může mít i porovnání soundbarů a receiverů.

Typy soundbarů

Soundbary pro značky televizorů

 • Soundbar pro televizory Samsung
 • Soundbar pro televizory LG
 • Soundbar pro televizory Roku
 • Soundbar pro televizory Sony

Zvukové lišty podle velikosti

 • Malé soundbary
 • Soundbary pro velké místnosti

Soundbary pro specifické použití

 • Zvukové lišty pro dialogy
 • Zvukové lišty pro počítače
 • Zvukové lišty pro TV
 • Zvukové lišty pro projektory
 • Zvukové lišty pro venkovní použití
 • Zvukové lišty pro nedoslýchavé
 • Zvukové lišty pro hraní her

Zvukové panely se specifickými funkcemi

 • Zvukové lišty se subwooferem
 • Zvukové lišty Dolby Atmos
 • Zvukové lišty pro hudbu
 • Zvukové lišty 5.1
 • Bezdrátové zvukové lišty
 • Zvukové lišty bez subwooferu
 • Pasivní zvukové lišty

Top značky soundbarů

 • Samsung Soundbar
 • LG Soundbars
 • Bose Soundbars
 • Sony Soundbars
 • Sonos Soundbars
Soundbars

Vlastnictví soundbaru

Připojení soundbaru k televizoru

Připojení soundbaru k televizoru není nijak složité, zejména pokud je dodáván s různými typy připojení. K připojení soundbaru k televizoru s porty HDMI budete potřebovat pouze kabel HDMI. U soundbarů, které nemají připojení HDMI, budete muset použít optické nebo RCA připojení. Pokud nemáte připojení Bluetooth, budete chtít kabely od soundbaru schovat, abyste se vyhnuli změti kabelů.

Tip pro zasvěcené

Jak daleko pod televizorem by měl být váš soundbar? Pokud soundbar umístíte pod televizor, měl by být samotný soundbar v úrovni uší, když sedíte. Televizor by měl být zhruba 1 stopu (30 cm) nad soundbarem.

Připojení soundbaru k různým zařízením

Existuje spousta zařízení kompatibilních se soundbarem, takže pokud máte některé z nich, budete potřebovat vědět, jak je připojit. K soundbaru můžete připojit subwoofer pro vylepšení zvuku nebo soundbar připojit k projektoru pro sestavu domácího kina.

Většina soundbarů má různé možnosti připojení, takže připojení soundbaru k televizoru bez rozhraní ARC není obtížné. Soundbar můžete k televizoru připojit pomocí optického kabelu. Pokud máte soundbar s rozhraním Bluetooth, můžete k televizoru připojit soundbar s rozhraním Bluetooth.

Umístění spárovaného subwooferu a soundbaru v místnosti

Umístění subwooferu se soundbarem může být složité. Budete chtít umístit subwoofer blízko soundbaru, ale ne příliš blízko. Ideální umístění subwooferu je obvykle v předním rohu místnosti. Při umísťování soundbaru do místnosti se také ujistěte, že subwoofer neblokuje žádný z reproduktorů televizoru.

Montáž soundbaru na televizor

Někdy nabízí estetičtější celek, pokud soundbar připevníte přímo k televizoru, takže budete muset vědět, jak soundbar k televizoru připevnit, abyste tohoto efektu dosáhli. Není to složité, ale musíte se ujistit, že je to bezpečné.

Tip pro zasvěcené

Co znamená "žádný signál" na mém soundbaru? Pokud se na soundbaru zobrazuje tato chybová zpráva, obvykle to znamená, že nepřijímá signál z televizoru nebo jiného připojeného zdrojového zařízení. Ujistěte se, že je zdrojové zařízení zapnuté, a poté zkontrolujte jeho nastavení zvuku a ujistěte se, že je soundbar vybrán jako výstupní zvukové zařízení. Pokud jste to provedli a stále nemáte žádný zvuk, zvyšte hlasitost a zkuste, zda to pomůže. Pokud ne, resetujte soundbar.

Čištění soundbaru

Čištění soundbaru je důležité pro zachování jeho nejlepšího zvuku. Soundbar byste měli čistit každých několik měsíců nebo podle potřeby. Budete k tomu potřebovat hadřík z mikrovlákna a jemné mýdlo, ale nepoužívejte drsné chemikálie nebo abrazivní materiály, protože ty mohou soundbar poškodit.

Řešení problémů se soundbarem

Pokud máte problémy se soundbarem, můžete se pokusit problém vyřešit několika způsoby. Nejprve zkontrolujte všechna připojení a ujistěte se, že jsou bezpečná. Pokud to nepomůže, zkuste soundbar resetovat. Pokud ani jedno z těchto řešení nepomůže, možná budete muset kontaktovat zákaznickou podporu pro váš konkrétní soundbar. Pokud ze soundbaru nevychází žádný zvuk, můžete vyzkoušet několik věcí. Pokud se soundbar stále vypíná, zkontrolujte, zda jsou spoje bezpečné. Když je váš soundbar příliš tichý, možná jej budete muset vyčistit. Když se soundbar neustále vypíná, je to obvykle proto, že se přehřívá. Zkuste na soundbar namířit ventilátor, aby se ochladil, nebo jej přemístěte tak, aby k němu proudilo více vzduchu.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze