Co je to soundbar?

Recenze: Pokud jste zjistili, že tovární reproduktory vašeho televizoru neposkytují příkladnou kvalitu zvuku, kterou potřebujete pro sledování svých oblíbených filmů, zvažte pořízení soundbaru.

Pokud jste zjistili, že tovární reproduktory vašeho televizoru neposkytují příkladnou kvalitu zvuku, kterou potřebujete pro sledování svých oblíbených filmů, zvažte pořízení soundbaru. Pokud si však nejste jisti, co je soundbar a proč patří mezi nejlepší reproduktory na trhu, čtěte dále a my vám pomůžeme rozhodnout, zda je pro vás ten pravý. V podobném duchu se můžete podívat také na náš článek zabývající se tím, co je to subwoofer.

HLAVNÍ VÝSLEDKY:

  • Soundbar je moderní řešení domácího audia, které je cenově dostupné a nezabírá příliš mnoho místa.
  • Chytrý soundbar je vybaven hlasovými funkcemi, může se připojit k Wi-Fi a často poskytuje možnost připojení dalších reproduktorů.
  • Dostupné soundbary lze pořídit za méně než 100 dolarů a v závislosti na velikosti, funkcích a výkonu mohou dražší varianty stát tisíce.

Soundbar je moderní řešení domácího audia, které je cenově dostupné a nezabírá příliš mnoho místa.

Vysvětlení k soundbarům

Velký soundbar je jedním z novějších přírůstků na trhu s reproduktory. Co se však týče kvality zvuku, je to krok pod skutečnými systémy prostorového zvuku a v závislosti na kvalitě výrazný pokrok oproti vestavěným reproduktorům televizoru.

V podstatě se jedná o sadu interních reproduktorů zabalených do jednoho dlouhého pásu. Tento pásek není příliš těžký a vejde se přímo na stojan televizoru. Díky zvládnutelným rozměrům, kvalitě zvuku a řadě chytrých funkcí jsou pro spotřebitele atraktivní volbou.

Tip pro zasvěcené

Mnozí milovníci zvuku si ke svým soundbarům rádi pořídí další bezdrátový subwoofer.

Díky rostoucí nabídce bezdrátových možností navíc soundbary oslovují mladší generace, které mají zájem omezit množství nepořádku a kabelů, které jim běhají po obytném prostoru. Pro další čtení o technice reproduktorů máme skvělý článek, který vysvětluje, jaký průměr drátu použít pro reproduktory.

Jak vybrat správný soundbar

Výběr správného produktu do značné míry závisí na vašich zvyklostech při sledování a poslechu, stejně jako u většiny nákupů techniky. Předpokládejme například, že jste fanouškem filmů s velkými, hřmotnými filmovými zvukovými sekvencemi. V takovém případě bude správným krokem upřednostnit soundbar s vynikajícím zvukovým zážitkem, který nabízí Dolby Atmos nebo možnost připojení samostatného subwooferu.

Pokud ale chcete využít moderní možnosti této technologie, bude pro vás správné najít takový, který má skvělé hlasové dálkové ovládání, bezdrátové připojení a podporu různých zvukových technologií.

Kam umístit soundbar

Umístění soundbaru je poměrně snadné. Obvykle je majitelé umisťují přímo pod televizor, aby si užili co nejlepší zvuk. Je však také snadné být kreativní, protože soundbary lze snadno přemístit. Zjistěte více díky našemu obsahu, který vysvětluje, k čemu slouží soundbar.

Upozornění

Někteří výrobci soundbarů budou své výrobky propagovat jako stejně dobré nebo lepší než prostorový zvuk. Většina odborníků však řekne, že soundbary, ačkoli jsou často dobré z hlediska kvality zvuku, se stále nemohou vyrovnat kvalitnímu zvuku skvělého externího reproduktorového systému.

F.A.Q.S

Jakou velikost soundbaru byste si měli pořídit?

Výběr velikosti soundbaru závisí na vašich prostorových omezeních a na úrovni detailního zvuku, který si přejete. Mnoho spotřebitelů si rádo pořídí soundbar, který odpovídá šířce jejich televizoru, ale není to nutné. Ve skutečnosti si porovnejte soundbary, například Sonos Arc vs. Bose 700, abyste zjistili, který z nich je nejvhodnější.

Můžete k soundbaru přidat reproduktory?

Mnoho soundbarů umožňuje připojení samostatných reproduktorů, například externího subwooferu. Před nákupem se však musíte ujistit, že tomu tak je.

Kolik obvykle stojí soundbary?

Nejdostupnější soundbary mohou stát méně než 100 dolarů. Průměrná cena se bude blížit 150-500 dolarům, ale nejdražší varianty mohou stát tisíce.

STAT: Typický soundbar je vybaven dvěma až pěti vnitřními reproduktory. (zdroj)

REFERENCE:

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze