Nejlepší herní počítače a stolní počítače (září 2022 recenze)

Recenze: Abychom vám pomohli najít nejlepší herní počítač, vyzkoušeli jsme řadu špičkových produktů a otestovali jsme je z hlediska rychlosti procesoru, aby bylo možné spustit nejnovější verze na průměrné nebo vysoké nastavení, a grafických schopností, přičemž jsme upřednostňovali počítače vybavené kvalitními grafickými a grafickými kartami.

Abychom vám pomohli najít nejlepší herní počítač, vyzkoušeli jsme řadu špičkových produktů a otestovali jsme je z hlediska rychlosti procesoru, aby bylo možné spustit nejnovější verze na průměrné nebo vysoké nastavení, a grafických schopností, přičemž jsme upřednostňovali počítače vybavené kvalitními grafickými a grafickými kartami. Líbily se nám také položky s velkým množstvím možností připojení, a to pro účely spouštění zvuku a videa do jiného zařízení a snadné integrace s VR rigem.

Nejlepším modelem, který jsme vyzkoušeli, byl CyberpowerPC Gamer Xtreme Gaming PC, který se může pochlubit výkonným šestijádrovým procesorem Intel Core i5-9400F 2,9 GHz a nejmodernější grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660 6 GB. K dispozici je spousta možností připojení, včetně HDMI, DisplayPortu a 8 portů USB, a průhledná skříň působí esteticky atraktivním dojmem. Včetně herní myši je také velmi kvalitní. Čtěte dále a dozvíte se více o herním počítači CyberpowerPC Gamer Xtreme Gaming PC a dalších produktech na tomto seznamu.

Top 9 nejlepších herních počítačů

#1 CyberpowerPC Gamer Xtreme Gaming PC

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Mimořádně kvalitní sestava herního počítače, která obsahuje počítač s výkonným procesorem Intel Core deváté generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660, dodávaná s fantastickou herní myší a klávesnicí.

Recenze Cyberpowerpc Gamer Xtreme

 • Výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 6 GB
 • 1 rok na díly a práci, doživotní technická podpora
 • 240GB SSD a 1TB HDD
 • Procesor je dostatečně rychlý, ale některé výběry jsou rychlejší
 • 8 GB RAM
 • Generický 500wattový zdroj

Herní počítač CyberpowerPC Gamer Xtreme je velkolepá sestava herního počítače typu "vše v jednom", která má vše, co potřebujete k tomu, abyste si mohli zahrát s nejnovějšími verzemi, včetně plné integrace s populárními systémy VR, včetně Oculus Rift a HTC Vive. Grafika je špičková díky dodávané grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB a úložiště je bohaté - 240GB SSD a 1TB pevný disk. Líbila se nám také dodávaná herní myš a klávesnice, které jsou velmi kvalitní, a množství nabízených portů, včetně HDMI, DisplayPortu a osmi portů USB.

Ačkoli se nám šestijádrový procesor Intel Core i5-9400F 2,9 GHz jevil jako dostatečně rychlý pro spuštění moderních her s pokročilým nastavením, v tomto seznamu jsou i rychlejší procesory, včetně našeho výběru číslo dvě. Navíc se dodává pouze s 8 GB paměti DDR RAM, zatímco náš výběr číslo dvě se dodává s 16 GB, ačkoli je snadno rozšiřitelný o maximálně 64 GB paměti RAM. Nejlepší herní židle vám také zajistí pohodlí při hraní her.

#2 iBUYPOWER Pro Gaming PC

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Může se pochlubit neuvěřitelně výkonným a rychlým osmijádrovým procesorem Intel Core i9-9900 s frekvencí 3,10 GHz, který lze přetaktovat až na 5,00 GHz, a 16 GB operační paměti DDR, přičemž kombinace těchto vlastností si snadno poradí s moderními hrami při vysokém nastavení.

 • Extrémně výkonný 8jádrový procesor
 • 16 GB DDR RAM
 • Čistý operační systém bez bloatwaru
 • Nemá tolik portů USB jako špičkový model
 • Generický 500wattový zdroj
 • Pouze prostor pro 1 další HD, ačkoli je dodáván s SSD a HDD

Tento herní počítač iBUYPOWER Pro je fantastickou sestavou, která je vybavena osmijádrovým procesorem Intel Core i9-9900 s frekvencí 3,10 GHz, který lze přetaktovat až na 5,00 GHz, a 16 GB operační paměti DDR spolu se stejnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660 6 GB, jakou najdete u našeho nejlepšího výběru. Zjistili jsme, že notebook bez problémů zvládá moderní hry při maximálním nastavení, včetně VR aplikací, a čtyři integrované velké ventilátory pomáhají udržovat při hraní chladno. Líbilo se nám také, že se operační systém instaluje čistě, bez zbytečného bloatwaru.

Související:

Podívejte se na nejlepší herní počítače do 1000 Kč.

Přestože je v nabídce dostatek portů pro většinu úloh, včetně DisplayPortu a HDMI, je k dispozici méně portů USB než u našeho nejlepšího výběru, pouze čtyři USB 3.0 a dva USB 2.0. Také je dodáván s generickým 500wattovým zdrojem napájení, a pokud chcete systém přetaktovat, doporučili bychom dokoupit zdroj o výkonu kolem 850 wattů. Nezapomeňte na nejlepší herní klávesnici pro vaše počítačové hry.

#3 Herní počítač SkyTech Blaze II

Odměna: Nejlepší ochrana proti přehřátí

CO SE NÁM LÍBÍ: Cenově výhodný herní počítač, který nešetří na špičkových funkcích, je vybaven fantastickou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660 TI 6 GB a vynikající ochranou proti přehřátí, včetně trojice velkých ventilátorů a čipů vybavených technologií rozptylování tepla.

 • Nejlevnější
 • Kapitola NVIDIA GeForce GTX 1660 TI 6GB
 • 1 rok na díly a práci, doživotní technická podpora
 • 8 GB DDR RAM
 • 500GB SSD, ale žádný další HDD
 • Nedodává se s myší ani klávesnicí

Herní počítač SkyTech Blaze II je nejlepší z námi vyzkoušených levných herních počítačů s řadou špičkových funkcí, včetně šestijádrového procesoru Ryzen 5 2600 3,4 GHz, který lze přetaktovat až na 3,9 GHz, a vynikající grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 TI 6 GB. Zjistili jsme také, že tento model skvěle odvádí práci při rozptylování tepla, a to i při hraní her na maximální nastavení, díky trojici velkých ventilátorů RING a čipové sadě vybavené technologií rozptylovače tepla. Udržujte své hraní v pohodě.

Ačkoli je tento počítač vybaven nainstalovaným bleskurychlým 500GB SSD, neobsahuje také větší pevný disk, pro další úložiště, ačkoli je zde dostatek prostoru pro přidání vlastního. Navíc je vybaven pouze 8 GB paměti DDR RAM, což by mohlo mít vliv na výkon při multitaskingu. Budete také chtít co nejlepší herní náhlavní soupravu, abyste si mohli povídat s přáteli.

#4 Herní počítač HP Omen Obelisk

Odměna: Nejlepší integrovaný software

CO SE NÁM LÍBÍ: Dodává se s robustní softwarovou sadou, která umožňuje přetaktování a cloudové hraní, s výkonným procesorem Intel deváté generace, 16 GB DDR RAM, kterou lze rozšířit na 64 GB, a 512GB SSD.

 • Výkonný procesor Intel deváté generace
 • 16 GB DDR RAM, kterou lze rozšířit až na 64 GB
 • Přizpůsobitelné LED osvětlení
 • 1 rok omezené záruky, žádná doživotní technická podpora
 • Dodává se s klávesnicí a myší, ale nejsou nijak skvělé
 • Jen 2 ventilátory zabraňující přehřívání, ačkoli procesor je chlazen kapalinou

Tento herní počítač HP Omen Obelisk se dodává s předinstalovanou sadou vlastního softwaru, který se nám osvědčil a umožňuje nastavit řadu parametrů včetně externího LED osvětlení a streamovat hry zdarma prostřednictvím cloudové služby. Samotný počítač je velmi kvalitní, je vybaven procesorem Intel Core i7-9700K 9. generace s frekvencí 3,60 GHz, 16 GB operační paměti DDR a rychlým 512GB SSD diskem. K dispozici je také spousta portů, včetně několika USB 3.1.

Ačkoli je tento počítač dodáván s klávesnicí a myší, nejedná se o specializovaná herní zařízení a jako taková nemají nejvyšší kvalitu provedení. V celé sestavě také běží pouze dva ventilátory, což nám přišlo jako jisté nedopatření, přestože je procesor chlazen kapalinou. Můžete se také podívat na nejlepší herní notebooky, které jsou přenosnější.

#5 SkyTech Archangel Herní počítač

Odměna: Nejlepší design

CO SE NÁM LÍBÍ: Díky špičkovému designu skříně, výkonnému procesoru a vynikající grafické kartě je herní počítač SkyTech Archangel ideální pro náročné i příležitostné hráče.

 • Plynulý běh her při vysokém nastavení
 • Zapíná se rychleji než jiné testované modely
 • Přiložená klávesnice a myš jsou dobré
 • Není přiložen SSD disk
 • Není vybaven Bluetooth
 • Wi-Fi adaptér místo PCI-e karty

První věc, která na herním počítači SkyTech Archangel zaujme, je jeho neokoukaný design. Tento herní počítač se nestydí za to, že jeho cílovou skupinou jsou hráči, a musíme říci, že jsme ohromeni, že zvolil tak odvážný přístup. Říci, že design skříně je nádherný, je slabé slovo. Tato počítačová věž bude hlavní atrakcí vaší herní sestavy.

Naštěstí má Archangel vedle špičkového designu i pořádnou porci odvahy. Díky výkonnému procesoru AMD Ryzen 1200 a doprovodné grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti dokáže tento počítač spustit většinu her na vysoké nastavení bez poklesu snímkové frekvence. Zjistili jsme, že nejlépe si tento herní počítač vedl při hraní MMO a her jako Fortnite. Na tomto herním počítači bychom rádi viděli několik věcí, jako je například pevný disk místo SSD, ale většinu z nich lze vyřešit upgradem. Celkově je snadné pochopit, proč je herní počítač SkyTech Archangel naším nejlepším výběrem. Těžko byste hledali lepší sestavu pro hraní těch nejlepších videoher.

#6 iBUYPOWER Elite Gaming PC

Odměna: Nejlepší grafika

CO SE NÁM LÍBÍ: Herní počítač iBUYPOWER Elite nejvíce vyniká, pokud jde o jeho grafickou kartu, která je nejlepší volbou na našem seznamu. Kromě vynikající grafické karty získáte výkonný procesor Intel a vysoce výkonný SSD disk pro celkově lepší zážitek z výkonného hraní.

 • Nejlepší grafická karta na seznamu
 • Obsahuje SSD
 • Výkonný procesor Intel Core i5
 • Neuspokojivý napájecí zdroj
 • Neobsahuje optickou mechaniku
 • Přiložená klávesnice není nejlepší

Na iBUYPOWER Elite se dá hodně říct o decentním, ale přesto sugestivním designu. Stále vám dává vzhled herního počítače, aniž by vám ho cpal do krku. A přestože obvykle dáváme přednost in-your-face designu, kterým se herní počítače obvykle vyznačují, tento nenápadný design na nás udělal velký dojem.

Ještě větší dojem na nás však udělaly vnitřní funkce počítače iBUYPOWER. Pravděpodobně nejlepší součástí tohoto herního počítače je jeho grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. S takto výkonnou grafikou budete moci bez problémů spouštět hry na ultra nastavení a s vysokou snímkovou frekvencí, zvláště když je podporuje i výkonný procesor Intel Core i5-9400F. Mějte na paměti, že iBUYPOWER není vybaven žádnou optickou mechanikou, což vzhledem k tomu, že dnes je vše digitální, nebyl příliš velký problém. Možná také budete chtít upgradovat dodávaný 480wattový napájecí zdroj, ale to může být dlouhodobá záležitost. Jistě, lidé milují nejlepší hry na nintendo switch, ale na hraní na PC je prostě něco výjimečného.

#7 Herní počítač SkyTech Shadow

Výkonný herní počítač s výkonným hardwarem, který se vyznačuje vysokou kvalitou, je nejlepším řešením, které se dá pořídit na trhu: NEJLEPŠÍ BUDŽET

CO SE NÁM LÍBÍ: Herní počítač a rozpočet obvykle nejsou dvě slova, která by šla dohromady, ale herní počítač SkyTech Shadow je dokáže spojit sám o sobě. Díky výkonnému čtyřjádrovému procesoru, špičkové grafické kartě a vysoce kvalitní sestavě za super dostupnou cenu je tento herní počítač těžko překonatelnou volbou.

 • Nejpříznivější cena na seznamu
 • Vynikající čtyřjádrový procesor AMD Ryzen 3
 • Vynikající kvalita provedení
 • Není možnost pevné Wi-Fi karty
 • Napájení je trochu slabé
 • Neobsahuje Bluetooth

Pokud máte omezený rozpočet a nechcete si stavět vlastní herní počítač, herní stolní počítač SkyTech Shadow vám nesmí chybět. Je to jeden z nejkvalitnějších předmontovaných počítačů, jaké jsme kdy testovali, bez uvolněných šroubků a chrastících součástek. Skříň má navíc klasický "hráčský" vzhled, což je vždy plus. Pojďme si ale povědět něco o specifikacích, které zajímají každého hráče. Je pravda, že pro herní počítač za tuto cenu budete muset obětovat určitý výkon, ale výkonem nás Shadow příliš nezklamal.

Se čtyřjádrovým procesorem AMD Ryzen 2100 a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti sice nebudete moci hrát spoustu her na ultra nastavení, ale i tak je budete moci spustit na vysoké nastavení s minimálními propady snímkové frekvence. Jednou z největších věcí, kterou bychom si přáli na této variantě změnit, je neuspokojivý napájecí zdroj. Pokud budete chtít někdy tuto jednotku upgradovat, budete potřebovat něco výkonnějšího. Nakonec je herní počítač SkyTech Shadow ideální volbou pro hardcore hráče, kteří chtějí hrát, aniž by utratili příliš mnoho svých těžce vydělaných peněz. Pokud vás rozpočet nezajímá, můžete zvážit i nejlepší počítač pro VR.

#8 CyberpowerPC Gamer Master GMA888A

Odměna: NEJLEPŠÍ HYBRIDNÍ ÚLOŽIŠTĚ

CO SE NÁM LÍBÍ: CyberpowerPC Gamer Master GMA888A nabízí ze všech herních počítačů na našem seznamu nejunikátnější přístup k úložišti. Díky SSD i HDD dokáže tento herní počítač rychle spouštět hry a současně ukládat spoustu herních souborů, což je neocenitelná vlastnost.

 • Hybridní úložiště SSD/HDD
 • Boční panel z tvrzeného skla
 • Kvalitní procesor AMD Ryzen 3
 • Starší grafická karta může být omezující
 • Starší grafická karta může být omezující
 • Ventilátory mohou občas pracovat trochu hlasitě

Herní počítač CyberpowerPC Gamer Master je nenápadným přírůstkem do našeho seznamu nejlepších herních počítačů s mimořádně jednoduchým designem. Jen při pohledu na něj byste nepoznali, že jde o herní počítač, což nemusí být nutně špatně. Celkovou kvalitou provedení jsme však byli ohromeni. Jedná se o robustní herní počítač, který vám vydrží dlouho.

Pokud jde o výkon, dostanete k němu procesor AMD Ryzen 3 2300X, což je výkonný procesor, který zvládne téměř jakoukoli práci, kterou mu předhodíte. Místo, kde nás CyberpowerPC GMA888A nejvíce zklamal, byla grafická karta AMD Radeon R7, která je starší, než bychom si přáli. Tato karta může být trochu limitující, pokud jde o hraní her na vysoké nastavení. To se však dá snadno napravit jednoduchým upgradem. Celkově je CyberpowerPC Gamer Master solidním přírůstkem do naší řady nejlepších herních počítačů.

#9 Herní počítač Dell Inspiron

Ocenění: Nejlepší procesor

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Společnost Dell nabízí spolehlivost značky a pověstnou kvalitu, což se u herního počítače Dell Inspiron projevuje. Tento herní počítač nabízí nejrychlejší procesor na seznamu, což z něj činí vynikající volbu pro mnohem angažovanější herní zážitky.

 • Nejrychlejší procesor na seznamu
 • Největší množství operační paměti na seznamu
 • 1TB HDD
 • Přiložené ventilátory nejsou vhodné pro intenzivní hraní
 • Slabší napájení
 • Žádné porty USB-C

Herní počítač Dell Inspiron se opírá o rozsáhlé odborné znalosti a kvalitu společnosti Dell, což z něj činí jeden z našich nejoblíbenějších herních počítačů na seznamu. Pro začátek tento herní počítač Inspiron nabízí nejrychlejší procesor na našem seznamu, který je navíc podpořen skvělou grafickou kartou AMD. Tato sestava AMD je spolehlivá, rychlá a vynikající při hraní her na vysoké nastavení. Přáli bychom si, aby Dell Inspiron obsahoval lepší napájecí zdroj - 480 wattů bývá pro potřeby intenzivního hraní trochu málo - ale ten lze snadno upgradovat.

O celkovém designu herního počítače Dell Inspiron je také třeba diskutovat. Na první pohled nemá všechna ta křiklavá světla, která má většina herních počítačových věží, ale při bližším pohledu a při zapnutí vypadá design půl na půl skutečně dobře. Dell je také postaven opravdu solidně. Vůbec nepůsobil lacině, což je obrovské plus a něco, co byste od tak velkého výrobce počítačů měli očekávat. Dell Inspiron je vynikající volbou pro každého, kdo hledá herní počítač AMD.

Jak jsme se rozhodli

Pro zúžení na výše uvedený seznam jsme upřednostňovali počítače, které bez problémů zvládnou širokou škálu moderních herních titulů při maximálním nebo téměř maximálním nastavení. Za tímto účelem jsme vybírali modely s výkonnými procesory, často z produkce společnosti Intel, a modely s nejmodernějšími grafickými kartami NVIDIA.

Líbily se nám počítače s dostatkem operační paměti DDR, až 32 GB, a pokud byla operační paměť na nižší straně, jako tomu bylo v případě několika vybraných modelů, dbali jsme na to, aby její rozšiřování bylo do jisté míry bezproblémové, se snadno otevíratelnými rámečky a dostatkem prostoru pro rozšíření. Dávali jsme také přednost modelům s velkým množstvím místa na pevném disku, často s kombinací disků SSD a HDD.

Abychom doplnili naše "must have" vlastnosti, hledali jsme počítače s velkým množstvím portů, mimo jiné s HDMI, DisplayPortem, USB 3.1, USB 3.0 a USB 2.0. Na závěr jsme se podívali, zda jsou počítače vybaveny i dalšími porty. Líbily se nám také estetické rámečky, často průhledné, a počítače dodávané s kvalitní herní myší a klávesnicí. Nakonec jsme se ujistili, že každá položka na našem seznamu má přinejmenším roční záruku na díly a práci, přičemž mnohé z nich nabízejí doživotní technickou podporu. Nezapomeňte na nejlepší herní příslušenství.

V našem seznamu najdete veškeré nejnovější nejlepší herní příslušenství, například nejlepší herní židli a nejlepší herní klávesnici.

Průvodce nákupem nejlepšího herního počítače

Nejdůležitější funkce, které je třeba zvážit

 • S věkem zákazníků, kteří se zajímají o hraní počítačových her, roste i estetika designu, kterou výrobci uplatňují na svých předpřipravených sestavách stolních skříní.
 • Přestože je stále mnoho těch, které spoléhají na myšlenku, že "blýskavější je lepší", všude svítí jasné LED diody a linie, které vypadají spíše jako doma na kusu vojenské techniky
  • Např: Falcon Northwest, který si zachovává minimalistický vzhled.
 • Pokud plánujete mít stolní počítač v pokoji a pod stolem, na tom, jak vypadá, pravděpodobně nebude z dlouhodobého hlediska tolik záležet.
  • Jestliže však plánujete zasadit počítač do obývacího pokoje, možná budete chtít něco, co vypadá stejně dobře jako hraje, aniž by dominovalo prostoru.
 • Například: Falcon Northwest, který se drží minimálních věcí.
 • Pokud však plánujete zasadit počítač do obývacího pokoje, možná budete chtít něco, co vypadá stejně dobře jako hraje, aniž by dominovalo prostoru.
  • Ale bez ohledu na to, jak chladně počítač vypadá navenek; za skříní bude stále zatraceně horký. Pod vlivem otravných univerzálních zákonů termodynamiky jsou výkonné grafické karty a procesory schopny vyprodukovat tolik tepla, že by v herním doupěti kohokoli nahradilo malý ohřívač.
  • S ventilátory připevněnými na všech stranách skříně a různými chladiči, které víří uvnitř, může být hlučnost stolního počítače pro ty, kteří si cení okolního ticha svého pracovního prostoru, mírně nepříjemná.
  • Chcete-li s tím bojovat, měli byste se rozhodnout pro systém kapalinového chlazení, pokud je k dispozici. Tyto jednotky protékají studenou vodou nebo chladicí kapalinou skrze řadu trubek a chladičů, čímž výrazně snižují výkon ventilátoru potřebný k udržení slušné teploty.
 • Nezáleží však na tom, jak chladně počítač vypadá navenek; za skříní bude stále pekelně horký. Pod vlivem otravných univerzálních zákonů termodynamiky jsou výkonné grafické karty a procesory schopny vyprodukovat tolik tepla, že by to nahradilo malý ohřívač v každém herním doupěti.
 • S ventilátory připevněnými na všech stranách skříně a různými chladiči, které víří uvnitř, může být úroveň hluku stolního počítače pro ty, kteří si cení okolního ticha svého pracovního prostoru, mírně nepříjemná.
 • Chcete-li s tím bojovat, měli byste se rozhodnout pro systém kapalinového chlazení, pokud je k dispozici. Tyto jednotky protékají studenou vodou nebo chladicí kapalinou skrze řadu trubek a chladičů, čímž výrazně snižují výkon ventilátoru potřebný k udržení slušné teploty.
  • Koupě počítače může být velkou počáteční investicí, ale je to také něco, co se vám vyplatí, protože můžete pokračovat v nákupu nových dílů a udržovat svůj počítač na špičce výkonnostních tabulek.
  • Pokud si pořizujete svůj první herní počítač, sledujte, kolik má rozšiřující kapacity pro věci, jako jsou další grafické karty v sestavách SLI, pozice pro pevné disky a porty USB.
  • S postupem času se může jejich nabídka ztenčovat, takže se ujistěte, že ať už se rozhodnete pro jakoukoli věž, bude mít po dokončení všeho dostatek místa pro doplňky.
 • Záruka
  • Nakonec, nejdůležitější výhodou, kterou mají předem sestavené stroje oproti hromadě náhodných součástek naházených dohromady u vás v garáži, je záruka.
  • Většina velkých společností (včetně všech, které jsme zde uvedli) automaticky zahrnuje jako součást nákupu roční záruku, která se vztahuje na všechny nefunkční nebo poruchové díly.
   • Stejně jako možnost přidat si prodlouženou záruku, která může trvat až pět let za příplatek pouhých 100 USD.
  • Součástky PC jsou pověstné tím, že se nečekaně usmaží nebo vysypou, proto si nejprve nezapomeňte co nejdůkladněji projít záruční podmínky.
 • Koupě počítače může být zpočátku velkou investicí, ale je to také něco, co se vám vyplatí, protože můžete pokračovat v nákupu nových dílů a udržovat svůj počítač na špičce výkonnostních žebříčků.
 • Pokud si pořizujete svůj první herní počítač, sledujte, kolik má rozšiřující kapacity, například pro další grafické karty v sestavách SLI, pozice pro pevné disky a porty USB.
 • S postupem času se může jejich nabídka ztenčovat, takže se ujistěte, že ať už se rozhodnete pro jakoukoli věž, bude mít po dokončení všeho dostatek místa pro doplňky.
 • Nakonec, nejdůležitější výhodou, kterou mají předem sestavené stroje oproti hromadě náhodných dílů naházených dohromady ve vaší garáži, je záruka.
 • Většina velkých společností (včetně všech, které jsme zde uvedli) automaticky zahrnuje jako součást nákupu jednoletou záruku, která se vztahuje na všechny nefunkční nebo poruchové díly.
 • Součástky PC jsou pověstné tím, že se nečekaně usmaží nebo vysypou, proto si nejprve co nejdůkladněji projděte záruční podmínky.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze