Nejlepší monitor pro oči v roce 2022

Výběr nejlepšího monitoru pro oči může znamenat rozdíl mezi silnou únavou očí a obrazovkou bez blikání a s nízkým obsahem modrého světla pro optimální pohodlí při sledování. V našem hodnocení jsme se zaměřili na výkon/displej, rozlišení, funkce šetřící oči/ergonomii a počet portů.

Výběr nejlepšího monitoru pro oči může znamenat rozdíl mezi silnou únavou očí a obrazovkou bez blikání a s nízkým obsahem modrého světla pro optimální pohodlí při sledování. V našem hodnocení jsme se zaměřili na výkon/displej, rozlišení, funkce šetřící oči/ergonomii a počet portů.

Po více než 17 hodinách výzkumu jsme vybrali nejlepší monitor pro oči BenQ GW2280 Eye Care pro optimální zdraví očí. Odvádí výjimečnou práci ve všech směrech, počínaje panelem s rozlišením 4K HD, 100% sRGBpro vynikající přesnost barev a funkcemi šetřícími oči, jako je prevence blikání podsvícení a režim Low Blue Light, který prodlužuje již tak dlouhou pracovní dobu. Navíc se dozvíte, jak se vyplatí investovat do LCD vs. LED monitorů pro oči. Čtěte dále a dozvíte se více o dalších nejlepších monitorech pro oči, které lze zakoupit, a o tom, jak vybíráme nejlepší počítačové monitory pro vaše potřeby.

10 nejlepších monitorů pro oči

#1 BenQ BL2711U Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: TOP PICK

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči je vybaven působivým LED displejem s rozlišením 4K HD a režimem animace CAD/CAM, který nabízí optimalizované předvolby pro profesionální grafické návrhy a střih videa.

 • Široký pozorovací úhel 178°
 • 100% sRGB pro vynikající přesnost barev
 • Optimalizovaný režim animace pro grafické návrhy
 • Také 60Hz obnovovací frekvence
 • Mírná křivka učení při nastavování Picture-by-Picture (PBP)

Tento nejlepší monitor pro oči je naprostý pracovní kůň, a proto budete chtít pro svůj monitor nejlepší ochranný kryt obrazovky proti modrému světlu, který zajistí dvojnásobnou ochranu. Panel IPS vede díky široké paletě barev a výjimečné přesnosti barev (100 % sRGB a Rec. 709 ). To znamená více než 1 miliardu barev pro vynikající hloubku. Pochvalu si zaslouží velkorysý široký pozorovací úhel 178 pro skupinovou spolupráci a pohodlné sezení. Je vám jasné, proč je IPS úžasně lepší, ale měli byste porovnat počítačové monitory IPS vs. TN vs. VA, abyste skutečně poznali rozdíly mezi jednotlivými typy panelů.

Po stránce ergonomie je tento nejlepší monitor pro oči vybaven funkcí prevence blikání podsvícení a režimem nízkého modrého světla, který snižuje namáhání očí. Je to dokonalý multitasker s funkcí Picture-in-Picture (PIP), která uživatelům umožňuje ovládat a zobrazovat více aplikací najednou. Pochvala za vzor šroubů VESA 100x100 mm na zadním panelu, vhodný pro montáž na stěnu, aby se ušetřilo místo na pracovním stole. Pokud hledáte další možnosti, mohl by se vám hodit náš průvodce nákupem nejlepších zakřivených monitorů.

#2 BenQ GW2280 Eye Care Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči nabízí technologii bez blikání, která zabraňuje namáhání očí a bolestem hlavy, a ultra tenký rámeček od okraje k okraji pro používání bez rozptylování, což je vynikající volba pro lidi pracující dlouhé hodiny v kanceláři.

 • Čistý design od okraje k okraji
 • Technologie Brightness Intelligence chrání oči
 • Texturovaný povrch; vysoce odolný proti jemnému poškrábání
 • 91% pokrytí sRGB by mohlo být lepší
 • Není možnost nastavení výšky; omezený náklon dopředu a dozadu
 • Při silném opotřebení může dojít k mírnému zkreslení

Tento nejlepší monitor pro namáhání očí nabízí solidní specifikace ve všech oblastech, počínaje displejem IPS. K péči o oči přispívají různé technologie podsvícení, včetně režimu nízkého modrého světla a technologie bez blikání. Obraz je také optimalizován pomocí technologie Brightness Intelligence, která pomáhá zabránit přeexponování jasných scén a vyvážit je tmavšími scénami, které jsou více zaostřené. Optimalizuje také jas obrazu v závislosti na okolních světelných podmínkách.

Pokud jde o ostrost, rozlišení 1080p tohoto nejlepšího monitoru pro špatný zrak nabízí slušné pokrytí více než 16 miliony odstínů, což je mnohem méně než námi preferovaný standard 4K. Pochvalu si zaslouží za texturovaný povrch, odolný proti jemnému poškrábání, a také za obrazovku od okraje k okraji pro minimalisty a integrovanou kabelovou konzolu zabudovanou do stojanu monitorů pro snadné a čisté vedení kabelů. Pokud jste uživateli Macu, mohl by vás také zajímat náš průvodce nákupem nejlepšího monitoru pro Mac Mini.

#3 ViewSonic VA2855SMH Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší s omezeným rozpočtem

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči má ostré rozlišení Full HD (1920 × 1080p) a filtr Low Blue Light, což je skvělé pro uživatele, kteří chtějí dobře vybavený stroj za slušnou cenu.

 • Pěkná čistota barev s rozlišením Full HD
 • Filtr s nízkým obsahem modrého světla pro účinnou ochranu očí
 • Obsahuje držák VESA pro snadnou montáž na stěnu
 • Nezahrnuje porty USB
 • Málo kontrastní
 • 60Hz odezva není ideální pro hraní her

Tento nejlepší monitor pro oči je veden technologií panelu VA (Vertical Alignment), která poskytuje pěkné živé barvy a solidní hloubku - i když o krok níže než displeje IPS známé širšími barevnými gamuty. Prevence namáhání očí existuje díky technologii flicker-free a technologii filtru modrého světla, které společně odstraňují blikání obrazovky a snižují vystavení škodlivému modrému světlu, o němž je známo, že časem poškozuje sítnici.

Ergonomie je na jedničku, čtyři dotyková funkční tlačítka jsou umístěna pod vestavěnými reproduktory, takže jsou snadno dosažitelná. Jediné, co nám vadí, je omezený rozsah otáčení, naklápění a výškového nastavení. Ačkoli je náklon velkorysý (5° dopředu, 20° dozadu), chybí nastavení otáčení a výšky, které by chránilo ramena a polohu sezení. Pokud jste fotograf, možná se budete chtít podívat také na našeho průvodce nákupem nejlepšího monitoru pro úpravu fotografií.

#4 Dell UltraSharp U2412M Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší výšková nastavitelnost

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči je vybaven technologií IPS pro široký barevný gamut/široký pozorovací úhel a vynikající možností nastavení výšky (115 mm), což je vynikající volba pro vyšší osoby.

 • Ostré rozlišení 1920 x 1200 (Full HD)
 • Sedm barevných předvoleb pro různé aplikace
 • Velkorysý rozsah otáčení, naklápění a otáčení na výšku
 • Žádný port HDMI
 • Kontrastní poměr by mohl být lepší

Tento nejlepší monitor pro oči je dobře vybaven, počínaje panelem IPS a základním rozlišením 1920 x 1200 (Full HD) pro nadprůměrnou kvalitu obrazu. Sedm předvoleb pokrývá také různé aplikace, včetně filmů, multimédií a her. Hodnota jasu se rovněž zastavila na úctyhodných 300.

Velké plusové body získává za rozmanitost a obrovský počet portů, protože tato jednotka je vybavena portem DisplayPort, DVI a několika porty USB pro připojení periferních zařízení, jako jsou soundbary a počítačové myši. Dotyková tlačítka na pravém předním panelu jsou dokonale umístěna tak, aby byla snadno dosažitelná, a díky možnosti nastavení sklonu o 20°, výšky o 114 mm, natočení o 45° a otočení o 90° je nastavitelný pro většinu pracovních podmínek. Je to skvělá volba pro každého, kdo hledá nejlepší monitor pro sledování filmů bez namáhání očí.

#5 ViewSonic VX2457-MHD Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší snímková frekvence

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší herní monitor má dobu odezvy 2 ms a technologii AMD FreeSync pro hedvábně plynulou snímkovou frekvenci, což je vynikající volba pro grafické editory a hráče, kteří si chtějí zahrát Call of Duty.

 • TN panel s vysokou obnovovací frekvencí
 • Přednastavené herní režimy optimalizované pro různé scénáře
 • Technologie stabilizace černé
 • Taková kvalita stánku
 • Není možnost nastavení výšky
 • Nevyhovující umístění tlačítek (na zadní straně obrazovky)

Tento 24palcový nejlepší monitor pro oči je ve většině ohledů pracovní kůň. Rozlišení Full HD 1080p a panel TN jsou určeny pro vysokou obnovovací frekvenci a scény s vysokým pohybem, na rozdíl od panelů IPS se zaměřením na přesnost barev. Hráče potěší zejména filtr proti blikání/modrému světlu, který snižuje únavu očí během dlouhých hodin, spolu s několika přednastavenými herními režimy pro optimální paletu barev podle typu hry (např. střílečky z pohledu první osoby a strategie v reálném čase).

Po stránce ergonomie je tento nejlepší monitor pro oči dobře konstruovaný, s náklonem 5° dopředu a 5° dozadu. Jeho porty jsou HDMI, DisplayPort a VGA. Jedinou výtku máme k tomu, že stojan je poněkud chatrný a není robustní a nemá žádné výškové nastavení. Myslíme si, že hráče bude zajímat také náš průvodce nákupem nejlepšího HDR monitoru pro nejlepší zážitek z hraní her ve vysokém rozlišení.

#6 ASUS ROG SWIFT PG279Q Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší pozorovací úhel

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči je vybaven výrazným panelem IPS s širokým pozorovacím úhlem 178 stupňů a obnovovací frekvencí 165 Hz, což je vynikající pro sledování filmů.

 • Technologie NVIDIA s rychlou snímkovou frekvencí
 • Zdravé otáčení, výškové nastavení, pivot a úhly náklonu
 • Skvělá obnovovací frekvence 165 Hz pro plynulé pohybové scény
 • Žádné nastavení výšky
 • Skvělá obnovovací frekvence 165 Hz pro plynulé pohybové scény

Naší oblíbenou funkcí tohoto nejlepšího monitoru pro oči je blesková snímková frekvence pro plynulé sledování. Obnovovací frekvence 165 Hz a technologie NVIDIA G SYNC společně minimalizují zadrhávání obrazovky, trhání obrazu a vstupní zpoždění na minimum, což vede k mnohem plynulejšímu obrazu. Pochvalu si zaslouží široký pozorovací úhel 178°, který snadno pojme dva hráče sedící na opačných místech pro zábavu více hráčů.

Stejně jako monitor ASUS PB279Q je i tento monitor ASUS Eye Care těžko překonatelný. Je vybaven technologií ASUS Eye Care, kompletní sadou pro výstup bez blikání a s nízkým obsahem filtru modrého světla. Úhly natočení, nastavení výšky, otočení a naklonění jsou velmi velkorysé, a to +60°/-60°, 120 mm, 90° a +20° až 5°. Body si zaslouží také diverzifikované porty - dva porty USB 3.0, DisplayPort 1.2 a HDMI 1.4. Potřebujete širokoúhlou variantu? Identifikovali jsme také nejlepší dostupný širokoúhlý monitor.

#7 ASUS PB278Q Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší přesnost obrazu

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči je vybaven technologií QuickFit Virtual Scale, která umožňuje náhled obrázků a dokumentů na obrazovce ve skutečné velikosti - vynikající volba pro běžné i náročné fotografické tiskárny.

 • 8 přednastavených barevných režimů
 • Velkorysé čtyři porty USB pro externí zařízení
 • Systém virtuálního měřítka QuickFit pro důvtipné úpravy fotografií
 • Jas 250 nitů
 • Odd otočná konstrukce (obdélníková základna není stacionární)

Tento nejlepší monitor pro namáhání očí je poměrně dobře diverzifikovaný, počínaje technologií EyeCare od společnosti ASUS a displejem WQHD (in-Wide Quad High Definition) s rozlišením 2560 x 1440 a velkorysými pozorovacími úhly (170°) Celkově na nás tento nejlepší monitor pro oči udělal velký dojem kombinací displeje a pozorovacích úhlů.

Na tomto nejlepším monitoru pro slabozraké se nám líbí systém QuickFit Virtual Scale, který pomocí pokynů na obrazovce a klávesové zkratky na monitoru umožňuje zobrazit a měnit fotografie v jejich skutečné velikosti. Další patentovaná technologie společnosti ASUS, technologie Splendid Video Intelligence, je rovněž vybavena 8 přednastavenými režimy pro optimalizaci barev podle typu média(např. režimy Scenérie, Čtení a Tmavá místnost), z nichž každý je snadno přístupný pomocí horké klávesy. Myslíme si, že je to skvělá volba pro návrháře, kteří hledají nejlepší monitor pro grafický design.

#8 BenQ GW2765HT Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší pro pracoviště

PROČ SE NÁM TO LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči je vybaven úchvatným rozlišením 2560 × 1440 WQHD IPS a technologií Flicker-Free & Low Blue Light pro snížení namáhání očí, což je příjemný monitor pro každodenní použití doma nebo v kanceláři. Proto je také důležité chránit svůj displej a zkontrolovat pojištění domácnosti, abyste zajistili krytí pro svůj počítač a monitor.

 • Divoký displej WQHD
 • Více než 5 přednastavených režimů zobrazení v závislosti na typu multimédií
 • ZeroFlicker™ a technologie nízkého modrého osvětlení
 • Taková změna použitelnosti mezi HDMI a DisplayPortem
 • Není přiložen kabel DVI-DL

Tento monitor pro péči o zrak je vybaven displejem WQHD s rozlišením 109 pixelů na palec (PPI), který zajišťuje živý a realistický obraz. Reprodukce barev je opravdu dokonalá. Technologie Senseye Human Vision společnosti BenQ navíc umožňuje více než pět přednastavených režimů zobrazení, které optimalizují barvy podle typu multimediálního obsahu (např. čtení, film a hra).

Společnost BenQ se při ochraně očí spoléhá na technologii RevolutionEyes, která zahrnuje technologii ZeroFlicker™, technologii nízkého modrého osvětlení a redukci rozmazání při pohybu, aby vaše oči byly pod kontrolou. Je to skvělá volba pro každého, kdo hledá nejlepší pracovní monitor.

#9 BenQ EW2750ZL Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší pro filmy

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento nejlepší monitor pro oči má úžasný design téměř bez rámečku od okraje k okraji a patentovaný režim Kino společnosti BenQ, který upravuje nastavení jasu a teploty barev pro mimořádně pohlcující zážitek - skvělé pro milovníky filmů.

 • Režim Kino pro poutavé scény
 • 100% sRGB pro přesnost barev
 • Elegantní design od okraje k okraji
 • Další umístění tlačítek v zadní části monitoru
 • Úrovně jasu by mohly být lepší

Naší nejoblíbenější funkcí tohoto monitoru pro péči o oči je ostré rozlišení FHD 1080p a režim CInema, který se spoléhá na technologii barev BenzQ pro jemné vyladění video obsahu pro skutečně pohlcující obraz. Jeho tenký rámeček také vytváří minimalističtější vzhled a šetří místo na pracovním stole. V kombinaci s prevencí blikání podsvícení a režimem nízkého modrého světla je sledování na tomto monitoru opravdu radost.

Pro ochranu očí jsou k dispozici všechny nezbytné funkce, včetně technologie ZeroFlicker, která zabraňuje blikání podsvícení, a režimu Low Blue Light, který eliminuje modré světlo, jež může při dlouhodobém používání poškodit sítnici. Čtyři předvolby jsou také optimalizovány podle pracovních úkolů, přičemž vyšší redukce je určena pro náročnější úkoly, jako je kancelářská práce, surfování na webu a čtení před sledováním filmů. Hledáte neuvěřitelnou kvalitu zvuku? Možná se vám bude hodit také náš průvodce nákupem nejlepšího monitoru s reproduktory.

#10 ASUS PB278Q Nejlepší monitor pro oči

Ocenění: Nejlepší hodnota

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Tento monitor pro péči o oči je vybaven 100% pokrytím sRGB a technologií QuickFit Virtual Scale, což je skvělá volba pro profesionální grafiky a webové designéry, kteří hledají cenově velmi dostupný monitor.

 • 100% sRGB pro přesnost barev
 • Povrchová úprava proti odleskům pro snížení namáhání očí
 • QuickFit pro snadnější organizaci práce při grafických úpravách
 • Navigace v menu by mohla být intuitivnější
 • Nevyhovující rozložení tlačítek
 • Žádné USB vstupy

Tento nejlepší monitor pro oči se nám líbí díky panelu s rozlišením 2560 × 1440 pixelů a širokým gamutem. Díky různým přednastaveným nastavením je ideální na základě režimu (např. režim scenérie a režim kina) pro sledování filmů, přičemž všechny nesou určené úrovně jasu, sytosti a kontrastu pro optimální obraz.

Body získává za zdravý a rozmanitý počet portů, včetně HDMI, DVI a DisplayPortu. Jsme také velkými fanoušky jeho nastavení obrazu v obraze (PIP), které značně usnadňuje multitasking. Celkově tento nejlepší monitor pro oči nabízí vynikající hodnotu ve všech směrech. Pokud hledáte kvalitu obrazu, která je opravdu úderná, identifikovali jsme také nejlepší 4k monitor na trhu.

Jak jsme se rozhodli

Při výběru nejlepšího monitoru pro oči jsme zkoumali výkon/obrazovku, rozlišení, funkce šetřící oči/ergonomii a počet portů.

Naše oblíbené nejlepší monitory pro oči využívají kombinaci technologie zobrazení obrazovky a ergonomie, která snižuje namáhání očí a udržuje vaši produktivitu. Vyberte si bohaté displeje IPS s vlastními technologiemi, jako je technologie Eye Care společnosti ASUS, i s obecnými technologiemi, jako je technologie bez blikání a technologie filtrování nízkého obsahu modrého světla, které snižují namáhání očí a zabraňují bolestem hlavy.

Ergonomie se projevuje také zdravými úhly nastavení. Společnost BenQ je například známá svým ultraflexibilním systémem výškového nastavení, který poskytuje zdravý rozsah výškového nastavení a zajišťuje, aby vaše oči byly v jedné rovině s obrazovkou. Kompatibilita se standardem VESA také poskytuje vzory šroubů na zadním panelu pro snadnou montáž na stěnu, což je užitečné zejména pro zachování místa na pracovním stole.

A konečně, počet portů je velmi důležitý, aby bylo možné připojit širokou škálu externích zařízení. Hledejte nejlepší monitor pro oči s minimálně dvěma vstupy HDMI 2.0, vestavěným rozbočovačem USB a Display Portem.

Zdroje: gadgetreviews.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze