Recenze reproduktoru JBL Clip 4 Bluetooth: Nový design a vylepšená kvalita zvuku

V prvních třech generacích měl reproduktor JBL Clip micro Bluetooth kruhový design. U čtvrté generace modelu Clip 4 však společnost JBL přešla na oválnější tvar a reproduktor mírně zvětšila.

V prvních třech generacích měl reproduktor JBL Clip micro Bluetooth kruhový design. U čtvrté generace modelu Clip 4 však společnost JBL přešla na oválnější tvar a reproduktor mírně zvětšila. Je o něco těžší - váží 0,24 kg oproti 0,22 kg u modelu Clip 3. Zdá se však, že je odolnější a má pevnější integrovanou "sponu" s karabinou. Má také lepší zvuk, větší hlasitost, čistší zvuk a více basů.

Nejde o velký nárůst výkonu, ale celkově se zdá, že jde o vylepšení oproti modelu Clip 3, který je i nadále k dispozici. Obě zařízení se prodávají za 70 dolarů, což je v přepočtu asi 50 liber nebo 90 australských dolarů. To je trochu drahé, ale očekávejte, že v průběhu roku se na oba modely objeví slevy. (Doporučuji vyčkat na 50 dolarů nebo méně - všimněte si, že Clip 3 občas zlevňuje až na 30 dolarů.)

JBL Clip 4

Reproduktor je k dispozici v několika barevných variantách a je určen pro přehrávání ve svislé nebo vodorovné poloze, i když pro použití ve svislé poloze je nutné jej k něčemu připevnit nebo podepřít. Jeho zadní strana je opatřena sadou gumových žeber, takže pokud reproduktor položíte na hladký povrch, nebude se pohybovat. Při vyšších hlasitostech však basy způsobují vibrace reproduktoru, takže je jasné, proč je pogumovaná zadní strana nezbytná.

Clip 4 má nabíjení přes USB-C a jeho spodní strana je pogumovaná, takže se reproduktor při položení na hladký povrch nepohybuje.

Stejně jako jeho předchůdce i Clip 4 nabízí větší hlasitost a lepší zvuk, než byste očekávali, i když má svá omezení. Basy jsou přiměřené a reproduktor dokáže slušně zahrát i méně náročné skladby (tyto malé reproduktory mají tendenci vynikat u akustického materiálu, protože jsou silné ve středním pásmu). Dobře poslouží i pro dodání bohatšího zvuku při přehrávání filmů, než jakého jsou schopny reproduktory telefonu nebo tabletu.

Jako vždy jsou zde námitky. Především nečekejte, že basy budou mít nějaký pořádný náboj: Reproduktor může při nejvyšší hlasitosti (optimální jsou úrovně hlasitosti 50-75 %, přičemž na reproduktoru jsou tlačítka pro ovládání hlasitosti a přehrávání skladeb) znít ostře. Při mých poslechových testech se výkon lišil skladbu od skladby. Zatímco například skladba X Ambassadors Boom zněla úderněji, než jsem si myslel, že bude, skladba Know No Better od Major Lazer zněla zdrženlivě. Stručně řečeno, tento malý reproduktor hraje nad svou velikostní třídu, ale nelze obejít fakt, že jde o malý reproduktor.

Mezi konkurenční produkty patří Bose SoundLink Micro za 99 dolarů (někdy se prodává za 79 dolarů), Tribit Stormbox Micro za přibližně 40 dolarů (je to naše cenově výhodná volba v kategorii mikro Bluetooth reproduktorů) a Go3 od společnosti JBL za 40 dolarů. Všechny tyto reproduktory nabízejí podobný zvuk s malými rozdíly. Bose má více basů a vždy se mi líbil jeho design, ale je také dražší a měl by se modernizovat, protože vyšel před několika lety. Zatím se Stormbox Micro může vyrovnat zvuku Clip 4 - a můžete je propojit dva a vytvořit stereo pár - ale design Clip 4 je pravděpodobně lepší.

JBL Go 3 může být ve skutečnosti lepší volbou. Clip 4 je hlasitější a má lepší čistotu a basy, ale Go 3 stojí o 30 dolarů méně a někteří lidé mohou dát přednost jeho designu. Je o něco menší a lehčí než Clip 4, a i když nemá integrovanou karabinu, má poutko na lano, takže k němu můžete karabinu připevnit.

Líbí se mi také obdélníkový design Go 3, který lze postavit na bok nebo položit na plocho (na spodní straně a boku je pogumovaný). Jeho jedinou nevýhodou je, že jeho výdrž baterie je udávána na 5 hodin ve srovnání s 10 hodinami u modelu Clip 4. Váš dojezd se bude lišit podle úrovně hlasitosti, takže mějte na paměti, že hodnocení výdrže baterie vychází z přehrávání zvuku při 50% hlasitosti. Neočekávejte, že byste se dostali na 10 hodin, pokud si pustíte hudbu naplno.

Ani Go 3, ani Clip 4 nemají funkci hlasitého odposlechu nebo párování s doprovodnou aplikací JBL (Clip 3 má vestavěný mikrofon pro hovory přes hlasitý odposlech), takže nemůžete propojit více reproduktorů v režimu "PartyBoost", jako je tomu u některých stupňovitých Bluetooth reproduktorů JBL, jako jsou Flip 5 a Charge 4. Ani jedno není za tuto cenu velký problém, ale neměli byste do toho jít, aniž byste to věděli.

Za zmínku stojí také: Clip 4 používá vylepšené Bluetooth 5.1, zatímco Clip 3 používá Bluetooth 4.1. Kromě toho není Clip 4 plně vodotěsný jako Clip 3. Je však prachotěsný a jeho stupeň voděodolnosti IPX 67 mu umožňuje odolat silnému postříkání vodou.

Získejte komplexní zpravodajství CNETu o technologiích domácí zábavy, které vám bude doručeno do schránky.

Recenze JBL Clip 4: Závěrečné hodnocení

Reproduktory JBL Clip lze vždy snadno doporučit, protože na své malé rozměry poskytují slušný zvuk a jejich "klipová" konstrukce umožňuje snadné připevnění k batohu a přenášení s sebou. Totéž platí pro Clip 4, který má příjemně vylepšený design a o něco lepší zvuk než jeho předchůdce. Chválil bych je více, kdyby stály o něco méně a kdyby JBL nevylepšila levnější model Go 3 tak, jak to udělala.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze