Reproduktor JBL Bluetooth, který se pro rok 2021 dočkal největších vylepšení, patří mezi nejmenší reproduktory společnosti. JBL Go 3 má zcela nový vzhled - nyní je potažen odolnou tkaninou namísto holého plastového designu svých předchůdců Go - a tento nový design spolu s překvapivě slušným zvukem na své malé rozměry dělá z Go 3 (40 USD, 35 GBP, 70 AU) jeden z nejlepších mikro Bluetooth reproduktorů.
JBL Go 3
Stejně jako dražší model JBL Clip 4 (70 USD) je i Go 3 k dispozici v několika barevných variantách. Reproduktor je navržen tak, aby mohl hrát buď ve svislé poloze, nebo položený naplocho, a má pogumovanou spodní část (a pogumovaná žebra na bocích), aby se při vyšší hlasitosti nepohyboval po hladkém povrchu. Go 3 má jednodušší krabicový design než Clip 4, který usnadňuje jeho postavení a přehrávání zvuku směrově, nikoli palbu ke stropu.
Clip 4 má nabíjení přes USB-C a jeho spodní strana je pogumovaná, takže se reproduktor při položení na hladký povrch nepohybuje.
Ačkoli jsou oba vynikající kapesní reproduktory Bluetooth, jak jsem uvedl v recenzi modelu Clip 4, pro mnoho lidí může být lepší volbou model JBL Go 3. Clip 4 hraje o něco hlasitěji a má o něco lepší čistotu a basy (je to 5wattový reproduktor ve srovnání s 3W Go 3), ale Go 3 stojí o 30 dolarů méně a někteří lidé mohou dát přednost jeho designu, jako jsem to v některých ohledech udělal já. S hmotností 0,46 libry (0,21 kg) je o něco menší a lehčí než Clip 4 (0,53 libry nebo 0,24 kg), a i když nemá integrovanou karabinu, má smyčku na lano, takže k němu můžete připevnit karabinu.
Stejně jako Clip 4 má i Go 3 větší hlasitost a lepší zvuk, než byste očekávali, i když má svá omezení. Basy jsou přiměřené - mají trochu razance - a reproduktor může znít docela slušně i u méně náročných skladeb (tyto malé reproduktory mají tendenci vynikat u akustického materiálu, protože jsou silné ve středním pásmu). Dobře poslouží i pro dodání bohatšího zvuku při přehrávání filmů, než jakého jsou schopny reproduktory smartphonu nebo tabletu.
Jen nečekejte, že basy budou mít nějaký pořádný náboj - taneční party s nimi nepořádáte, ledaže byste je hostili v šatně. Reproduktor Go 3 je určen k přehrávání hudby na pozadí kdekoli a stejně jako Clip 4 zní nejlépe při hlasitosti 50-75 %, přičemž na reproduktoru jsou tlačítka pro ovládání hlasitosti a přehrávání skladeb. Pokud hlasitost zvýšíte, může nakonec znít trochu ostře, zejména u náročnějších skladeb, kde hraje mnoho nástrojů najednou. Přesto by však měl překonat očekávání většiny lidí ohledně kvality zvuku.
Pokud jde o konkurenční produkty, máte k dispozici Bose SoundLink Micro za 99 dolarů (někdy se prodává za 79 dolarů), Tribit StormBox Micro za přibližně 40 dolarů (je to náš cenový tip v kategorii mikro Bluetooth reproduktorů) a výše zmíněný JBL Clip 4 za 70 dolarů. Všechny tyto reproduktory nabízejí podobný zvuk s malými rozdíly. Bose má o něco více basů a vždy se mi líbil jeho design, ale je o něco dražší a měl by se modernizovat, protože vyšel před několika lety.
StormBox Micro, který má jmenovitý výkon 9 W (i když tento údaj berte s rezervou), nabízí o něco lepší zvuk než Go 3 a možnost spárování dvou reproduktorů pro stereofonní zvuk. StormBox Micro má také lepší výdrž baterie - až 8 hodin oproti 5 hodinám u Go 3 - ale Go 3 má mírně navrch z hlediska designu.
Kromě o něco lepšího zvuku má Clip 4 výhodu oproti Go 3 také v delší výdrži baterie (až 10 hodin). Pokud však plánujete reproduktor používat jen v kratších intervalech - a ten se nabíjí poměrně rychle - není to velká nevýhoda.
Další výhrady: Všimněte si, že stejně jako Clip 4, ani Go 3 nemá funkci hlasitého odposlechu a není spárován s doprovodnou aplikací JBL, takže nemůžete propojit více reproduktorů v režimu PartyBoost, jako je tomu u některých vyšších Bluetooth reproduktorů JBL, jako jsou Flip 5, Charge 4 a připravovaný Charge 5. Společnost JBL také odstranila audio vstup, který má Go 2, takže k němu nemůžete připojit zařízení bez Bluetooth.
Za zmínku stojí také: Go 3 používá vylepšené Bluetooth 5.1, zatímco Go 2 používá Bluetooth 4.1. Kromě toho je voděodolnost modelu Go 3 IPX 67, nikoli IPX 7. Lze jej však na krátkou dobu ponořit do mělké vody a je prachotěsný.
JBL Go 3: Závěrečné myšlenky
Go 3 má sice svá zvuková omezení, ale hraje lépe, než byste si vzhledem k jeho malým rozměrům mysleli, a jeho konstrukce nejenže vypadá lépe než u jeho předchůdce, ale působí robustněji a lépe odolává pádům (Go 2 mi jednou spadl a jeho roh se poté trochu promáčkl). Je to malý reproduktor, který je těžké si neoblíbit, a možná se na něj ještě v průběhu roku dočkáme nějakých drobných slev, což by z něj udělalo ještě lepší cenu.
Zdroje: cnet.com, Unsplash.com