Recenze JBL Go 3: Drobný Bluetooth reproduktor s velkými vylepšeními

Reproduktor JBL Bluetooth, který se pro rok 2021 dočkal největších vylepšení, patří mezi nejmenší reproduktory společnosti.

Reproduktor JBL Bluetooth, který se pro rok 2021 dočkal největších vylepšení, patří mezi nejmenší reproduktory společnosti. JBL Go 3 má zcela nový vzhled - nyní je potažen odolnou tkaninou namísto holého plastového designu svých předchůdců Go - a tento nový design spolu s překvapivě slušným zvukem na své malé rozměry dělá z Go 3 (40 USD, 35 GBP, 70 AU) jeden z nejlepších mikro Bluetooth reproduktorů.

JBL Go 3

Stejně jako dražší model JBL Clip 4 (70 USD) je i Go 3 k dispozici v několika barevných variantách. Reproduktor je navržen tak, aby mohl hrát buď ve svislé poloze, nebo položený naplocho, a má pogumovanou spodní část (a pogumovaná žebra na bocích), aby se při vyšší hlasitosti nepohyboval po hladkém povrchu. Go 3 má jednodušší krabicový design než Clip 4, který usnadňuje jeho postavení a přehrávání zvuku směrově, nikoli palbu ke stropu.

Clip 4 má nabíjení přes USB-C a jeho spodní strana je pogumovaná, takže se reproduktor při položení na hladký povrch nepohybuje.

Ačkoli jsou oba vynikající kapesní reproduktory Bluetooth, jak jsem uvedl v recenzi modelu Clip 4, pro mnoho lidí může být lepší volbou model JBL Go 3. Clip 4 hraje o něco hlasitěji a má o něco lepší čistotu a basy (je to 5wattový reproduktor ve srovnání s 3W Go 3), ale Go 3 stojí o 30 dolarů méně a někteří lidé mohou dát přednost jeho designu, jako jsem to v některých ohledech udělal já. S hmotností 0,46 libry (0,21 kg) je o něco menší a lehčí než Clip 4 (0,53 libry nebo 0,24 kg), a i když nemá integrovanou karabinu, má smyčku na lano, takže k němu můžete připevnit karabinu.

Stejně jako Clip 4 má i Go 3 větší hlasitost a lepší zvuk, než byste očekávali, i když má svá omezení. Basy jsou přiměřené - mají trochu razance - a reproduktor může znít docela slušně i u méně náročných skladeb (tyto malé reproduktory mají tendenci vynikat u akustického materiálu, protože jsou silné ve středním pásmu). Dobře poslouží i pro dodání bohatšího zvuku při přehrávání filmů, než jakého jsou schopny reproduktory smartphonu nebo tabletu.

Jen nečekejte, že basy budou mít nějaký pořádný náboj - taneční party s nimi nepořádáte, ledaže byste je hostili v šatně. Reproduktor Go 3 je určen k přehrávání hudby na pozadí kdekoli a stejně jako Clip 4 zní nejlépe při hlasitosti 50-75 %, přičemž na reproduktoru jsou tlačítka pro ovládání hlasitosti a přehrávání skladeb. Pokud hlasitost zvýšíte, může nakonec znít trochu ostře, zejména u náročnějších skladeb, kde hraje mnoho nástrojů najednou. Přesto by však měl překonat očekávání většiny lidí ohledně kvality zvuku.

Pokud jde o konkurenční produkty, máte k dispozici Bose SoundLink Micro za 99 dolarů (někdy se prodává za 79 dolarů), Tribit StormBox Micro za přibližně 40 dolarů (je to náš cenový tip v kategorii mikro Bluetooth reproduktorů) a výše zmíněný JBL Clip 4 za 70 dolarů. Všechny tyto reproduktory nabízejí podobný zvuk s malými rozdíly. Bose má o něco více basů a vždy se mi líbil jeho design, ale je o něco dražší a měl by se modernizovat, protože vyšel před několika lety.

StormBox Micro, který má jmenovitý výkon 9 W (i když tento údaj berte s rezervou), nabízí o něco lepší zvuk než Go 3 a možnost spárování dvou reproduktorů pro stereofonní zvuk. StormBox Micro má také lepší výdrž baterie - až 8 hodin oproti 5 hodinám u Go 3 - ale Go 3 má mírně navrch z hlediska designu.

Kromě o něco lepšího zvuku má Clip 4 výhodu oproti Go 3 také v delší výdrži baterie (až 10 hodin). Pokud však plánujete reproduktor používat jen v kratších intervalech - a ten se nabíjí poměrně rychle - není to velká nevýhoda.

Další výhrady: Všimněte si, že stejně jako Clip 4, ani Go 3 nemá funkci hlasitého odposlechu a není spárován s doprovodnou aplikací JBL, takže nemůžete propojit více reproduktorů v režimu PartyBoost, jako je tomu u některých vyšších Bluetooth reproduktorů JBL, jako jsou Flip 5, Charge 4 a připravovaný Charge 5. Společnost JBL také odstranila audio vstup, který má Go 2, takže k němu nemůžete připojit zařízení bez Bluetooth.

Za zmínku stojí také: Go 3 používá vylepšené Bluetooth 5.1, zatímco Go 2 používá Bluetooth 4.1. Kromě toho je voděodolnost modelu Go 3 IPX 67, nikoli IPX 7. Lze jej však na krátkou dobu ponořit do mělké vody a je prachotěsný.

JBL Go 3: Závěrečné myšlenky

Go 3 má sice svá zvuková omezení, ale hraje lépe, než byste si vzhledem k jeho malým rozměrům mysleli, a jeho konstrukce nejenže vypadá lépe než u jeho předchůdce, ale působí robustněji a lépe odolává pádům (Go 2 mi jednou spadl a jeho roh se poté trochu promáčkl). Je to malý reproduktor, který je těžké si neoblíbit, a možná se na něj ještě v průběhu roku dočkáme nějakých drobných slev, což by z něj udělalo ještě lepší cenu.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze