Recenze Dell XPS 13 2 v 1 9310

Malý notebook XPS 2 v 1 od společnosti Dell je stále jedním z nejhezčích notebooků, které si můžete koupit.

Malý notebook XPS 2 v 1 od společnosti Dell je stále jedním z nejhezčích notebooků, které si můžete koupit.

V roce 2019 společnost Dell kompletně přepracovala svůj notebook XPS 13 2 v 1 a učinila z něj jeden z nejlepších modelů v této kategorii. Ve skutečnosti byl tak dobrý, že už nezbývalo mnoho prostoru pro jeho drastické vylepšení. Výrobce počítačů však přesto dokázal verzi pro rok 2020, XPS 13 2 v 1 9310, dostatečně vylepšit procesory Intel Core 11. generace, aby mu pomohl udržet si pozici nejlepšího modelu.

Dell XPS 13 2 v 1 9310

Ačkoli cena modelu 9310 začíná na 1099 dolarech, jeho procesor Core i3 nenabízí stejné možnosti jako konfigurace Core i5 a i7, které mají certifikaci Intel Evo. Označení Evo znamená, že systém je testován tak, aby splňoval určité požadavky na mobilní výkon, například aby při běžném používání vydržel na baterii alespoň 9 hodin, rychle se dobíjel a reagoval na baterii stejně rychle jako při připojení k síti. Všechny tyto vlastnosti platí i pro testovaný model XPS 13 2 v 1 s procesorem Core i7 za 1 500 dolarů. Stejná konfigurace se ve Velké Británii prodává za 1 649 liber a v Austrálii za 2 999 australských dolarů.

Dell XPS 13 2 v 1 9310

Cena podle recenze $1,500
Velikost/rozlišení displeje 13,4palcový dotykový displej s rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů
PROCESOR 2,8GHz Intel Core i7-1165G7
Paměť počítače 16GB LPDDR4x SDRAM 4 267MHz
Grafika Grafika Intel Iris Xe
Úložiště 512GB PCIe NVMe x4 SSD disk
Síťové připojení Killer AX1650 802.11ax Wi-Fi Bluetooth 5.1
Porty 2x USB-C (Thunderbolt 4), audio/mikrofonní konektor, slot na microSD kartu
Operační systém Windows 10 Home (64bitový)

I když nové procesory nepřinášejí velký nárůst výkonu, je 9310 rychlejší než loňský model. Důležitější však je, že si dokáže udržet podobný výkon bez ohledu na to, zda jste připojeni k elektrické zásuvce. Dokonce i integrovaná grafika je lepší. Navíc v našem testu výdrže baterie při streamování videa dosáhl 11 hodin a 3 minuty - o hodinu delší výdrže baterie než verze 2019, kterou jsem testoval v podstatě ve stejné konfiguraci, ale s procesorem Intel 10. generace.

Důvodem dlouhé výdrže baterie je částečně displej. Dell jej nabízí s 13,4palcovým dotykovým displejem s poměrem stran 16:10, který je k dispozici v rozlišení UHD Plus 3 840 × 2 400 pixelů a s jasem 500 nitů (a je certifikován HDR400). Nebo si ho můžete pořídit s rozlišením FHD Plus 1 920 × 1 200 pixelů. Testoval jsem druhý z nich, který má stejný jas jako displej UHD Plus a silný barevný a kontrastní výkon. Je také levnější a nezkracuje výdrž baterie jako displej UHD Plus. Obecně platí, že displeje s rozlišením 4K jsou zabijáky baterie.

Pokud se chystáte omezit konfiguraci, abyste ušetřili nějaké peníze, zvolte displej s nižším rozlišením. Vložte své peníze do procesoru, paměti a úložiště; u tohoto zařízení dva v jednom je vše připájené, což znamená, že v budoucnu nemůžete přidat větší SSD nebo více paměti RAM - co dostanete, to dostanete.

Malý, štíhlý a robustní

Nemožnost upgradovat úložiště a paměť bude pro někoho znamenat překážku. Ale pokud jste stále na palubě, budete se zbytkem balení pravděpodobně docela spokojeni. Dell oholil každý volný milimetr šasi, aby byl XPS 13 2 v 1 co nejmenší.

Systém používá neuvěřitelně malý modul fotoaparátu, aby jej mohl vtěsnat nad displej, aniž by zvětšil rámeček, podobně jako tomu bylo v případě škeblové verze modelu XPS 13. A nyní je notebook vybaven infračervenou kamerou, takže se můžete přihlásit pomocí rozpoznání obličeje i čtečky otisků prstů zabudované v tlačítku napájení.

Klávesnice je od okraje k okraji a její spínače MagLev poskytují klávesám příjemný zvuk a celkově dobrý pocit při psaní. Skvělý je také velký skleněný touchpad Windows Precision s plynulým chodem bez trhání. XPS 13 2 v 1 podporuje vstup perem a aktivní pero Dell lze magneticky připevnit na pravou stranu těla nebo nad logo Dell na víku. Za pero se připlácí 100 USD, ale často je ve slevě.

Přidání infračervené kamery znamená, že se můžete snadno přihlásit do systému Windows pomocí rozpoznávání obličeje, když je čtečka otisků prstů v režimu stand nedostupná.

Stále jeden z nejlepších, které si můžete koupit

Společnost Dell toho pro aktualizaci modelu XPS 13 2 v 1 moc neudělala, ale na druhou stranu to ani nepotřebovala. Už tak to byl skvělý konvertibilní notebook a nyní má lepší výkon a výdrž baterie než jeho předchůdce. Jediná další malá změna - přidání infračervené kamery - přidává na atraktivitě, protože to znamená, že se můžete podepsat pomocí rozpoznání obličeje, když je čtečka otisků prstů v režimu stojanu nebo tabletu nedostupná. Jen se předem ujistěte, že máte k dispozici veškeré potřebné úložiště a paměť.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze