Nejlepší ethernetový přepínač v roce 2023 ~ Top 5 přepínačů počítačových sítí

Recenze: Po našem průzkumu získal gigabitový ethernetový síťový přepínač TP-Link ocenění nejlepšího dostupného ethernetového přepínače.

Po našem průzkumu získal gigabitový ethernetový síťový přepínač TP-Link ocenění nejlepšího dostupného ethernetového přepínače. Tato vynikající řada od uznávané síťové společnosti TP-Link nabízí v závislosti na výběru od pěti portů až po osmačtyřicet portů - skvěle se hodí pro zařízení s malým nebo velkým množstvím zařízení. Síťový přepínač TP-Link také pracuje s vysokou gigabitovou rychlostí a vyznačuje se designem, který lze umístit naplocho, na povrch nebo na zeď. Díky tomu bude váš internet rozhodně rychlejší než vaše současná domácí síť.

Při hledání nejlepšího ethernetového přepínače jsme zkoumali rozhodující faktory, které přispívají k nejlepšímu výkonu a uživatelskému komfortu, včetně počtu portů jednotlivých přepínačů, stylu montáže, celkové rychlosti a funkce napájení přes ethernet (PoE). Pokud si stále nejste jisti, zda jsou porty PoE pro váš přepínač nezbytností, čtěte dále. V závislosti na způsobu použití možná hledáte něco rychlého, ale zároveň nenápadného, co zapadne do vaší domácnosti. Případně možná hledáte něco do kanceláře, co nabízí velkorysý výběr portů a funkci napájení přes ethernet. Je také důležité zvážit, zda chcete spravovaný přepínač, nebo zda dáváte přednost nespravovanému přepínači. Ať tak či onak, protřídili jsme možnosti a máme pro vás ideální volbu pro vaše konkrétní potřeby. Pokud máte rádi nové technologie, mohla by se vám líbit také některá z IP kamer. Čtěte dál a dozvíte se o dalších vynikajících možnostech ethernetových přepínačů.

Top 5 nejlepších ethernetových přepínačů

#1 Gigabitový ethernetový přepínač NETGEAR

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Poskytuje robustní, ale cenově dostupný ethernetový síťový přepínač s tichým designem bez ventilátoru, který se skvěle hodí do prostředí citlivého na hluk. Energeticky úsporná konstrukce také pomáhá snížit celkové provozní náklady, čímž vám ušetří ještě více peněz.

 • Tiché provedení (bez ventilátoru)
 • Všestranné možnosti montáže
 • Obsahuje 3letou záruku
 • Není k dispozici funkce PoE

Pokud hledáte alternativní možnost připojení k síti, pak by vám mohla pomoci společnost NETGEAR se svou řadou síťových přepínačů Gigabit Ethernet. Všechny přepínače se vyznačují tichým designem bez ventilátorů, takže se skvěle hodí do prostředí citlivého na hluk. Díky univerzálním možnostem montáže se hodí i do většiny prostor - můžete je umístit na povrch stolu nebo je připevnit přímo na zeď. Rozhodně patří mezi nejlepší síťové přepínače, které jsme vyzkoušeli. Tento přepínač má pět gigabitových portů, takže k němu můžete připojit více zařízení.

Kromě energeticky úsporné konstrukce switchů je jejich součástí také tříletá záruka, takže vás v prvních letech nebudou čekat náklady na opravy. Jeden z nejlepších ventilátorů procesoru také pomůže snížit náklady na opravy. Jediné, z čeho nejsme nadšeni, je to, že společnost NETGEAR u těchto modelů nenabízí funkci napájení přes ethernet (PoE), takže pokud si ji přejete, budete se muset poohlédnout jinde.

#2 Gigabitový ethernetový stolní přepínač NETGEAR

Odměna: Nejlepší pro domácnost

CO SE NÁM LÍBÍ: Pokud vám doma dochází ethernetové porty, je tento přepínač NETGEAR skvělou volbou, jak tento problém vyřešit. Díky malým a kompaktním rozměrům se tento produkt ve vaší domácnosti nijak nevyjímá, ale jemně zapadne do vašeho prostředí.

 • Malý & kompaktní design
 • Všestranné možnosti montáže
 • Snadno čitelné stavové kontrolky LED
 • Omezený výběr portů

Váš domácí router je vybaven pouze určitým počtem ethernetových portů, takže gigabitový ethernetový stolní přepínač NETGEAR stojí v roli vynikající možnosti, jak tuto kapacitu rozšířit. Tento malý a kompaktní přepínač může elegantně zapadnout mezi ostatní počítačové vybavení vaší domácnosti; na rozdíl od jiných možností nevyčnívá jako objemná kovová krabice. Navíc se snadno používá díky svému provozu plug-and-play, který nevyžaduje použití externího počítače.

Snadno čitelné stavové kontrolky LED na přední straně jednotky umožňují snadno zjistit, co funguje správně. Nechybí ani další skvělé funkce pro domácnost, jako je tichý provoz a několik možností montáže. Tento směrovač bude ideální pro připojení počítače a nejlepší inkoustové tiskárny. Přáli bychom si však, aby společnost NETGEAR nabízela větší verze, protože tato řada je k dispozici pouze s pěti nebo osmi porty. Přesto by to byl dobrý způsob, jak posílit internet ve vaší malé firmě. Jinak se jedná o vynikající volbu pro domácnosti; je to nejlepší ethernetový přepínač pro Google WiFi a další možnosti domácí sítě.

#3 Rychlý ethernetový přepínač TP-Link

Odměna: NEJLEPŠÍ ROZPOČET

PROČ SE NÁM LÍBÍ: Pokud hledáte ethernetový přepínač, který nezruinuje banku, společnost TP-Link vám ho nabídne. Tento ethernetový přepínač se dokonce může pochlubit až 68% úsporou energie díky schopnosti upravovat spotřebu energie během provozu.

 • Vestavěná funkce úspory energie
 • Architektura zlepšuje odezvu sítě
 • Obsahuje neomezenou technickou podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • Nepodporuje gigabitový ethernet

Pokud potřebujete rychlé ethernetové porty a máte omezený rozpočet, podívejte se na přepínač TP-Link Fast Ethernet Switch. Toto malé zařízení se může pochlubit až osmi ethernetovými porty pro snadné připojení vašich zařízení. Vestavěná funkce úspory energie přepínače vám dokonce umožní ušetřit až 68 % nákladů na elektřinu, protože se přepínač přizpůsobí aktuálnímu zatížení zařízení. Pokud budete potřebovat pomoc, společnost TP-Link poskytuje neomezenou technickou podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez příplatku. Přepínací kapacita 10 GBPS tohoto přepínače je poměrně spolehlivá.

Integrovaná architektura přepínače od společnosti TP-Link také pomáhá zlepšit celkovou dobu odezvy sítě. Měli bychom však poznamenat, že tento ethernetový přepínač není vybaven gigabitovým ethernetem, takže pokud hledáte nejvyšší možnou rychlost připojení, není to nejlepší volba. V opačném případě máte k dispozici jeden odolný a spolehlivý síťový přepínač. Díky nízké ceně tohoto přepínače si k němu můžete přihodit i nejlepší klávesnici pro chytré televizory.

#4 Ethernetový přepínač NETGEAR Nighthawk S8000

Odměna: Nejlepší pro hraní her

CO SE NÁM LÍBÍ: Společnost NETGEAR nabízí se svým ethernetovým přepínačem hvězdné řešení pro herní nadšence. Tento přepínač je optimalizován pro hraní her a streamování médií a dokáže zajistit o 99 % nižší latenci než standardní varianty; navíc je vybaven ovládacími prvky RGB LED pro intenzivní styl.

 • Nižší latence pro hraní videoher
 • Přizpůsobitelné ovládací prvky RGB LED
 • Řízené ovládání každého portu
 • Srovnatelně dražší

Hráči vědí, jak zásadní význam má rychlý síťový hardware; pokud je váš ping příliš vysoký, může dojít ke zpoždění, které vás bude stát, případně na úkor vítězství. Společnost NETGEAR přichází s dokonalým řešením, herním přepínačem, který nazývá Nighthawk S8000. Přepínač NS8000, pojmenovaný po hbitém dravci, se také pohybuje rychle a nabízí o 99 % nižší latenci než většina standardních přepínačů. Pokud chcete svým hrám dodat konkurenční výhodu, zvažte také nejlepší herní podložku pod myš.

Díky nastavení spravovaných portů budete moci připojit a přizpůsobit ovládání až osmi různých zařízení - na přepínač spotřebitelské třídy jde o poměrně pokročilou funkci. Díky spravovanému přepínači si můžete snáze přizpůsobit síť svým individuálním potřebám. Zařízení také obsahuje přizpůsobitelná světla RGB ovládaná LED diodami pro dokonalý pocit z hraní her. Jen buďte připraveni otevřít peněženku, protože špičkový herní přepínač je kromě nízké ceny vybaven téměř vším.

#5 Gigabitový síťový přepínač TP-Link

Omlouváme se, ale tento produkt není dočasně skladem

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tato vynikající řada přepínačů Gigabit může podporovat od pěti zařízení až po osmačtyřicet zařízení, v závislosti na vašich potřebách. Všechny modely zahrnují rychlý gigabitový výkon a vybrané modely nabízejí napájení přes ethernet (PoE).

 • Široká nabídka portů
 • Vysokorychlostní gigabitové ethernetové porty
 • Vybrané modely obsahují PoE
 • Nastavení může být složité

TP-Link není žádným nováčkem ve výrobě vysoce kvalitních komponent pro svět počítačových sítí a řada síťových přepínačů pro gigabitový ethernet není výjimkou. Vyberte si z řady různých velikostí portů od pouhých 5 portů pro malé sítě až po impozantních 48 portů pro sítě větších rozměrů. Každý port je navíc vybaven gigabitovým ethernetem pro vysokorychlostní připojení - se společností TP-Link se nebudete cítit opuštěni v prachu. Další pozitivní vlastností tohoto gigabitového ethernetového přepínače Link je jeho snadné nastavení plug-and-play.

Související:

Připojení k síti LAN je možné pouze v případě, že se jedná o síťový adaptér:

: Přečtěte si, proč většina lidí dává přednost nejlepším AC routerům

Líbí se nám ty vybrané modely této řady od společnosti TP-Link, které dokonce obsahují funkci napájení přes ethernet (PoE), což umožňuje některým zařízením (například některým bezpečnostním kamerám a telefonům VoIP) přijímat energii přes ethernetové připojení - díky tomu se jedná o nejlepší PoE switch. Jen vězte, že nastavení tohoto přepínače může být trochu složitější a zdá se, že je určen zkušenějším jedincům. Pokud si však s nastavením poradíte, je tento gigabitový přepínač také nejlepším ethernetovým přepínačem pro hraní her. Není také na škodu, že se tento přepínač dodává s doživotní ochranou.

Jak jsme se rozhodli

Při zkoumání nejlepších ethernetových přepínačů jsme začali tím, že jsme určili základní zásady, včetně počtu portů každého přepínače, stylu montáže, celkové rychlosti a funkce napájení přes ethernet (PoE). Důležité je také zvážit, zda chcete mít svá připojení pod kontrolou, nebo zda chcete zvolit některý z nespravovaných přepínačů. Na základě těchto faktorů jsme pak stanovili minimální kritéria; to zaručuje, že ať už si z našeho seznamu vyberete jakýkoli, budete mít jistotu, že vybíráte kvalitní možnost.

Pokud jde o porty, ujistili jsme se, že i ten nejmenší přepínač v našem přehledu vám může poskytnout dalších pět portů; zahrnuli jsme však také přepínače, které mohou pojmout až neuvěřitelných čtyřicet osm zařízení, abyste mohli najít tu nejlepší možnost pro svou síť. V úvahu jsme brali také styl montáže, protože všechny možnosti lze elegantně použít na stole, přičemž naše nejlepší výběry mají také možnost montáže na stěnu pro větší flexibilitu.

Jedním z nejdůležitějších faktorů byla také celková rychlost jednotlivých přepínačů; každý přepínač v našem seznamu nabízí přenosovou rychlost až 100 Mb/s, přičemž většina vybraných modelů je schopna dosáhnout ještě vyšší gigabitové rychlosti - ideální pro vytížené sítě. Nakonec jsme uvedli možnosti s funkcí napájení přes ethernet (PoE), abyste mohli snadno napájet podporovaná zařízení v síti bez nutnosti použití napájecího kabelu.

Průvodce nákupem nejlepšího ethernetového přepínače

Vlastnosti

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze