Recenze elektrokola Fiido D11: Je cenově dostupné i stylové!

Tady je. Skládací elektrokolo Fiido D11. Nejvíce mi na elektrokolech vadí velikost, hmotnost a cena.

Tady je. Skládací elektrokolo Fiido D11.

Nejvíce mi na elektrokolech vadí velikost, hmotnost a cena. Fiido D11 všechny tyto problémy řeší.

Fiido D11 je skládací elektrokolo o hmotnosti 38 liber za cenu 1 099 USD (820 liber, 1 536 australských dolarů). To sice nemusí znít lehce nebo levně, ale vezměte v úvahu, že jeho předchůdce Fiido X (v současnosti na našem seznamu nejlepších) váží 43,7 kg a stojí 1 799 USD.

Obě kola Fiido jsou vybavena kotoučovými brzdami a lze na nich snadno jezdit s asistencí pedálů i bez ní. Model X je vybroušenější a propracovanější verzí modelu D11 se silnějším motorem (350 W) a vyšší maximální rychlostí (20 km/h). Model D11 je však lehčí, levnější a má funkci asistence pedálů, díky které se rozjede na 15 km/h (má také plyn). Oproti modelu X má také elektrický klakson.

Fiido D11 se snadno přenáší a skládá.

Po několika měsících jízdy mohu upřímně říct, že je skvělá. Je dostatečně malý na to, aby se dal uložit do rohu nebo kufru auta, a lze ho snadno vynést do schodů. Jeho jedinečné umístění baterie na sedlové trubce minimalizuje objem spodní trubky a vyvažuje kolo. Díky této konstrukci se také lépe zvedá a skládá.

Jistě, model X má některé konstrukční výhody, včetně systému zamykání pomocí přístupového kódu a integrace světel a kabeláže do rámu. Pokud však hledáte elegantně vypadající kolo pro dojíždění do práce nebo kompaktní kolo, které je praktické, profesionální a cenově dostupnější, model D11 vám vyhoví.

Fiido X je dražší a těžší.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze