Recenze Garmin Lily: Jedny z nejlepších chytrých hodinek určených pro ženy

Garmin Lily se svým kruhovým designem a tenkým rámečkem blíží vzhledu tradičních dámských náramkových hodinek více než kterékoli jiné chytré hodinky, které jsem testoval.

Recenze Garmin Lily

Lily se svým kruhovým designem a tenkým rámečkem blíží vzhledu tradičních dámských náramkových hodinek více než kterékoli jiné chytré hodinky, které jsem testoval. To proto, že hodinky Garmin Lily za 200 dolarů jsou jedny z prvních chytrých hodinek navržených speciálně pro ženy. I přes menší rozměry hodinky Lily nepostrádají klíčové zdravotní funkce, které byste od hodinek uvedených na trh v roce 2021 očekávali. Nabízejí měření SpO2 (neboli kyslíku v krvi), sledování spánku, sledování tréninku a nepřetržité monitorování srdečního tepu s upozorněním na vysokou a nízkou tepovou frekvenci.

Pokud chcete mít fitness schopnosti hodinek Garmin a přitom se obejít bez objemných hodinek, pak jsou pro vás hodinky Lily jako stvořené. Pokud však chcete, aby hodinky Lily fungovaly jako skutečný druhý displej pro váš telefon, nejsou to vaše hodinky. Nemají vestavěnou GPS a nedosahují chytrých funkcí, které nabízí mnoho jiných hodinek ve stejné cenové kategorii. Chybí hlasový asistent, bezkontaktní platby, úložiště hudby a možnost spouštět aplikace třetích stran.

Kulatý ciferník s výrazným stylem

Lily jsou drobné 34mm hodinky kruhového tvaru s jednoduchým dotykovým displejem a bez fyzických tlačítek. Vypadají úplně jinak než všechny ostatní chytré hodinky, které Garmin (nebo vlastně jakákoli jiná společnost) dosud vyrobil. Jsou také na hony vzdálené některým jiným sportovním hodinkám Garmin, které mají tlusté rámečky a několik tlačítek. Existují dvě verze hodinek Lily: edice Sport za 200 dolarů se silikonovým řemínkem a hliníkovým rámečkem a edice Classic za 250 dolarů s koženým řemínkem a rámečkem z nerezové oceli. Hodinky z edice Sport nosím už více než týden a pohodlně se mi nosí celý den i celou noc. Někdy zapomínám, že je mám na zápěstí, protože jsou tak lehké, váží 24 gramů (0,8 unce).

Nakupte na alza.cz Srovnejte ceny na heureka.cz

Chytré hodinky nosím už tak dlouho, že jsem skoro zapomněl, jak neohrabaně na mně mohou vypadat. Přestože měřím metr osmdesát, mám poměrně malé zápěstí a i "malé" chytré hodinky, jako jsou 40mm Apple Watch (349 dolarů na eBay) nebo 40mm Galaxy Watch Active 2 (300 dolarů na Walmartu), mi připadají příliš velké. Lily jsou první chytré hodinky, které jsem vyzkoušel a které mi připadají téměř příliš malé, takže by byly ideální i pro drobnější zápěstí, než je to moje. Přesto jsem nikdy neměl problém se čtením textu nebo interakcí s hodinkami a na malou velikost jsem si většinou zvykl.

Namísto barevného displeje OLED jako některé výše zmíněné chytré hodinky má Lily monochromatický dotykový displej LCD, který v pohotovostním režimu mizí do pozadí. Na pozadí hodinek je také vyleptaný parádní vzor, který jim dodává jedinečný vzhled, když je obrazovka zapnutá nebo vypnutá.

Ve spodní části obrazovky je také haptické tlačítko, kterým můžete vyvolat hlavní nabídku pro přístup k tréninkům a nastavení.

Kvalita displeje není takovým zklamáním, jak jsem po přečtení papírových specifikací očekával, i když není tak ostrý jako u některých konkurentů. Text je čitelný, ikony jsou snadno rozpoznatelné a haptické tlačítko pro vyvolání hlavní nabídky hodinek funguje, jak bylo slíbeno. Oběti na kvalitě obrazovky znamenaly, že jsem tyto hodinky nemusel nabíjet každý den jako některé jejich konkurenty, což mi připadalo jako férový obchod. Z hodinek Lily se mi podařilo dostat přibližně 3,5 až 4 dny, než jsem je musel nabít. Na rozdíl od jiných hodinek Garmin z poslední doby, které používají stejný nabíjecí kabel, hodinky Lily používají nabíječku ve stylu aligátora, která se upíná přes část obrazovky. Její používání je trochu nepohodlné. Pásek si budete moci vyměnit pomocí speciálního nástroje, který se dodává při nákupu náhradního pásku na stránkách Garmin.com.

Největší nevýhoda Lily

Důraz společnosti Garmin na velikost a jednoduchost také znamenal, že hodinky Lily nemají vestavěnou GPS, což je něco, co u chytrých hodinek hledám, zejména u těch, jejichž hlavním zaměřením je fitness. Místo toho se spoléhají na připojenou GPS z telefonu, aby mohly sledovat informace o vzdálenosti a trase. To znamená, že na venkovní projížďku na kole, běh nebo procházku si musíte vzít telefon s sebou.

Bylo to obzvlášť zklamání poté, co jsem si právě prohlédl Garmin Venu Sq (200 dolarů u Crutchfieldu), který má vestavěnou GPS a stojí stejně jako Lily. Pokud chcete například sledovat své kroky, cvičení jógy, pilates nebo stacionární posilování, je Lily ideální. Ale běžci nebo cyklisté budou pravděpodobně chtít hodinky, které dokáží sledovat trasy bez telefonu.

Sledování SpO2 a spánku, ale žádné nové zdravotní funkce

Funkce sledování zdravotního stavu na hodinkách Lily vás nijak nepřekvapí, zejména pokud znáte jiné hodinky Garmin. Sledují váš spánek a po probuzení vám prostřednictvím aplikace Garmin Connect poskytnou rozpis jednotlivých fází spánku (REM, lehký nebo hluboký spánek). K dispozici je také pulzní oxymetr, který vám na požádání poskytne bodový údaj o obsahu kyslíku v krvi a provádí také měření na pozadí během spánku. Aplikace pak na základě všech těchto údajů sestaví skóre tělesné baterie pro daný den, které vám poskytne představu o tom, jak jste odpočatí, a pomůže vám určit, na jaký druh cvičení (pokud vůbec nějaké) byste se měli během dne zaměřit.

Hodinky Lily mají také funkce sledování zdravotního stavu určené speciálně pro ženy, jako je sledování těhotenství a cyklu, ale nejsou určeny výhradně pro hodinky Lily. Mají je i nejnovější chytré hodinky Garmin, například Garmin Venu Sq.

Všechny vaše zdravotní a kondiční statistiky jsou konsolidovány v aplikaci Garmin Connect, která usnadňuje interpretaci vašich údajů. Můžete si přečíst mou úplnou recenzi hodinek Venu Sq, kde se podrobněji seznámíte se všemi funkcemi sledování zdraví, které jsou s těmito hodinkami sdíleny.

Všimněte si, že hodinky Lily nemají detekci pádu jako hodinky Apple Watch SE (499 dolarů na eBay) nebo Series 6, případně Galaxy Watch 3 (224 dolarů na Walmartu). Hodinky Lily však podporují funkci LiveTrack od společnosti Garmin, která umožňuje odeslat vaši polohu během tréninku konkrétním kontaktům pro případ nouze.

Chytré funkce jsou poměrně strohé

Tyto hodinky působí spíše jako sofistikovaný fitness tracker než jako plnohodnotné chytré hodinky. Na hodinkách Lily můžete provádět základní úkony, jako je zobrazení oznámení z telefonu na displeji, ale není zde žádný hlasový asistent, podpora aplikací třetích stran ani ciferníky třetích stran ke stažení. Chybí také vestavěné úložiště hudby (i když máte k dispozici ovládání přehrávání hudby) a také reproduktor a mikrofon pro diktování textových odpovědí nebo přijímání rychlých hovorů ze zápěstí.

Hodinky jsou kompatibilní s telefony se systémem iOS i Android, ale pouze uživatelé systému Android mohou odpovídat na textové zprávy pomocí rychlých odpovědí. Vibrační motorek je trochu hlučný, když vám přijde oznámení nebo když chcete zahájit a ukončit nějakou činnost, ale je silný a nikdy se mi nestalo, že by mi na zápěstí nebzučel. Zjistil jsem také, že musím nastavit citlivost gest na nejvyšší hodnotu, aby zvednutí pro probuzení obrazovky spolehlivě fungovalo.

K dispozici je také kalendář, budíky a možnost vyzvánět telefon z hodinek, pokud je v dosahu Bluetooth.

Krásné hodinky, které jsou spíše fitness trackerem než chytrými hodinkami

Pokud vás dosud odrazovaly mohutné sportovní hodinky, Garmin Lily jsou schopnou alternativou fitness hodinek, které nabízejí styl i obsah. Jsou ideální, pokud jste nikdy předtím nevlastnili chytré hodinky nebo hledáte upgrade základního fitness trackeru.

Ale vzhled (a možná i výdrž baterie) jsou v podstatě jediné věci, které tyto chytré hodinky odlišují, protože v rozmezí 200 až 300 dolarů není nouze o konkurenci v podobě jiných unisexových možností (včetně vlastních hodinek Venu Sq od společnosti Garmin), které nabízejí více chytrých funkcí a vestavěnou GPS.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze