Garmin Venu 2 recenze: Nejlepší chytré hodinky pro sledování kondice

ruhá generace hodinek Garmin Venu 2 jsou seriózní fitness hodinky, které slouží jako chytré hodinky. Mají stylový kruhový ciferník ve dvou velikostech, jasný AMOLED displej.

Druhá generace hodinek Garmin Venu 2 jsou seriózní fitness hodinky, které slouží jako chytré hodinky. Mají stylový kruhový ciferník ve dvou velikostech, jasný AMOLED displej a spoustu možností pro sledování sportů a aktivit. Navíc jsou kompatibilní se zařízeními se systémem Android i iOS.

S cenou 400 dolarů se však Venu 2 pohybují na horní hranici cenového spektra a čelí silné konkurenci jiných hodinek, které nabízejí ještě více chytrých funkcí. To, čím Venu 2 vyčnívají z davu, jsou zdravotní funkce a delší výdrž baterie, jen nečekejte, že budou skutečnou druhou obrazovkou vašeho telefonu.

Garmin Venu 2

Lépe vypadající sportovní hodinky

Na rozdíl od původního modelu Venu, který se dodával v jedné velikosti, nabízí nyní Venu 2 dvě: 45mm Venu 2 nebo 40mm Venu 2S, které jsem testoval pro tuto recenzi. Kromě názvu a velikosti displeje mají stejnou sadu funkcí, ale model 2S je v nevýhodě, pokud jde o dobu provozu, protože má menší baterii.

Hodinky Venu 2 mají leptaný rámeček z nerezové oceli a silikonový pásek, který se pohodlně nosí celý den i noc. Displej AMOLED má tři úrovně jasu a navíc snímač okolního světla, který automaticky přizpůsobuje jas. Zjistil jsem, že na hodinkách snadno vidím své tréninkové ukazatele i na přímém slunečním světle. Displej mi připadá citlivější než u původních hodinek Venu, a jakmile jsem si osvojil svalovou paměť pro každé ze dvou bočních tlačítek, navigace na hodinkách byla hračka. Líbila se mi také možnost přizpůsobit si mnoho ciferníků hodinek pomocí barev nebo různých fitness metrik, jako je počet kroků, nebo přepnout na pozadí, které se při zvednutí probudí animací. Tyto hodinky mají možnost stále zapnutého displeje, kterou můžete vypnout, abyste šetřili baterii.

Obrazovka je dobře viditelná i za jasných venkovních podmínek.

Vše o zdraví a kondici

Venu 2 dokáže sledovat více než 25 typů aktivit. Kromě standardního běhu, chůze a jízdy na kole nyní Venu 2 nabízí také indoor lezení, bouldering, turistiku a časovače vysoce intenzivního tréninku pro styly jako AMRAP (co nejvíce kol) a Tabata, což je styl intervalového tréninku. U silových tréninků se nyní také zobrazuje, které svalové skupiny byly procvičeny, což je skvělé pro začátečníky, jako jsem já.

Mezi nové cvičební profily patří HIIT, bouldering a turistika.

Před zahájením tréninku si také můžete přizpůsobit tréninkové obrazovky tak, aby se na nich zobrazovaly pro vás důležité ukazatele a hodinky se tak staly vaším vlastním zařízením. Systém GPS hodinek Venu 2 uzamkne signál během 5 až 10 sekund od chvíle, kdy se ocitnete venku. Trasa, kterou sledovala během mého běhu, byla v souladu s trasou v telefonu, kterou jsem zaznamenal nezávisle.

Testoval jsem měření tepové frekvence ve srovnání s tradičním hrudním pásem, který je pro sportovce považován za zlatý standard. Výsledky z hodinek se poměrně shodovaly s výsledky z hrudního pásu, pokud jde o klidovou tepovou frekvenci, průměrnou tepovou frekvenci a minutové údaje během tréninku s nízkou intenzitou. Při tréninku s vyšší intenzitou, například při běhu, byly hodinky Venu 2 stejně přesné jako můj hrudní pás.

Nabízí také další zdravotní a wellness ukazatele včetně skóre tělesné baterie, které zohledňuje aktivitu a spánek. Ukazuje, zda byste měli své tělo posilovat a cvičit, nebo si vzít den odpočinku. Jedná se o stejnou funkci, jakou najdete na jiných nositelných zařízeních Garmin. Novinkou hodinek je zdravotní snímek, který snímá dvouminutový údaj o srdečním tepu na vašem zápěstí a využívá jej k výpočtu stresu, klidové tepové frekvence a dechové frekvence. Dokáže také vypočítat váš kondiční věk, tedy odhad toho, jak jste fit v porovnání s vaším skutečným věkem. Vychází z intenzity vaší aktivity neboli z toho, jak intenzivní činnost vykonáváte, z vaší klidové tepové frekvence a BMI neboli procenta tělesného tuku. Poté poskytuje tipy, jak zlepšit své skóre.

Venu 2 sleduje hladinu SpO2 (okysličení krve) během spánku, jako bodový údaj nebo v průběhu dne. Nabízí upozornění na vysokou a nízkou tepovou frekvenci, ale postrádá funkci EKG neboli elektrokardiogramu, která se nachází v jiných chytrých hodinkách, jako jsou Fitbit Sense, Apple Watch Series 6 nebo Galaxy Watch 3.

Kromě základního sledování spánku hodnotí Venu také váš noční odpočinek na základě celkového počtu 100 bodů. Všiml jsem si, že hodinky Venu 2 nezapočítávaly přesně dobu mého bdění v průběhu noci, proto jsem se obrátil na společnost Garmin, abych zjistil, proč se tak může dít.

Kromě toho, co vidíte na hodinkách, aplikace Garmin Connect skvěle vysvětluje všechny vaše zdravotní a fitness statistiky a zobrazuje je intuitivním způsobem. Hodinky Venu 2 nabízejí také sledování menstruačního cyklu a těhotenství.

Náš zpravodaj Health & Wellness vám do schránky pošle ty nejlepší produkty, novinky a rady.

Fitness na prvním místě, chytré funkce na druhém

Venu 2 pokrývají základní funkce chytrých hodinek, jako je zrcadlení oznámení z telefonu a zobrazování hovorů nebo textových zpráv. Ve spojení s telefonem se systémem Android budete moci také odpovídat na textové zprávy pomocí předpřipravených odpovědí. Pomocí služby Garmin Pay můžete provádět bezkontaktní platby.

Do hodinek si také můžete uložit až 650 skladeb ze Spotify, Deezeru nebo Amazon Music, ale absence možnosti LTE znamená, že bez telefonu v ruce nebudete moci nic streamovat. Telefon si budete muset vzít také, abyste mohli používat bezpečnostní funkci Garmin Live Track, která během tréninku odešle vaši polohu příteli nebo členovi rodiny.

Tyto hodinky také postrádají reproduktor a mikrofon. Pokud je používáte hlavně kvůli fitness funkcím, nemusí to být problém, ale chybí mi hlasové ovládání hands-free a možnost přijímat rychlé hovory ze zápěstí. To je funkce, kterou konkurence za podobnou cenu má už několik let. A aplikace Garmin Connect IQ, samostatná volitelná aplikace, kterou si musíte stáhnout do telefonu, abyste získali další aplikace a ciferníky hodinek, nemá tak velký výběr aplikací třetích stran jako mnoho konkurentů.

Baterie s dlouhou výdrží pro všechny tréninky

Naštěstí Venu 2 vynahrazuje mnohé z toho, co mu chybí v oddělení chytrých funkcí, silnou výdrží baterie. Společnost Garmin uvádí, že hodinky Venu 2 budete moci používat v režimu chytrých hodinek (zrcadlení oznámení z telefonu) po dobu 11 dní, resp. 10 dní od modelu 2S.

Při testování v reálném světě jsem dokázal Venu 2S používat pět dní, než jsem ho musel nabít. To zahrnovalo každodenní 30minutový trénink s GPS, oznámení a také noční sledování spánku a SpO2. I když jsem neměl možnost testovat větší model Venu 2, očekávám, že baterie vydrží ještě déle. Pokud budu moci provést test baterie těchto hodinek, budu tuto recenzi aktualizovat. Očekávejte, že se výdrž baterie zkrátí na zhruba dva až dva a půl dne se zapnutým always-on displejem.

Téměř jasná volba

Pokud již vlastníte původní hodinky Venu 2, možná se vám nevyplatí je upgradovat, ale pokud jste u společnosti Garmin noví a hledáte prvotřídní fitness hodinky se základními funkcemi chytrých hodinek, Venu 2 vám mohou vyhovovat.

Informace obsažené v tomto článku slouží pouze pro vzdělávací a informační účely a nejsou určeny jako zdravotní nebo lékařské doporučení. Veškeré otázky týkající se zdravotního stavu nebo zdravotních cílů vždy konzultujte s lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze