Nejlepší televizor LG v roce 2022 <-- 6 recenzí nejkvalitnějších televizorů

Recenze: Nejlepší televizory LG nabízejí vynikající kvalitu obrazu, zvuku a chytré funkce v široké škále různých modelů a velikostí obrazovek.

Nejlepší televizory LG nabízejí vynikající kvalitu obrazu, zvuku a chytré funkce v široké škále různých modelů a velikostí obrazovek. Tato oblíbená značka televizorů také poskytuje nejlepší vizuální zážitek v okolí díky svým možnostem televizorů OLED. Pokud tedy chcete v oblasti televizorů to nejlepší z nejlepšího, s televizorem LG OLED neuděláte chybu.

LG nabízí také jeden z nejlepších operačních systémů pro chytré televizory v okolí, a to díky oceňovanému systému webOS. Pokud chcete spolehlivý chytrý televizor, je pro vás LG ideální volbou.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o nejlepších televizorech LG a jejich srovnání s nejlepšími televizory jiných populárních značek, které jsou dnes k dispozici.

Nejlepší televizory LG

#1 55palcový televizor LG OLED55C1PUB

Odměna: TOP PICK

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento televizor je ideální volbou pro mnohostranné využití, protože se může pochlubit vynikající černou barvou, podporuje hlasové ovládání a má širokou škálu technologií podporujících videohry.

 • Velmi rychlá doba odezvy 1 ms
 • Dokonalá černá díky samosvítícím pixelům
 • Hlasové ovládání
 • Nízký špičkový jas

LG OLED C1 je špičkový 4K displej, který se může pochlubit až 8 miliony pixelů pro přesnou reprodukci barev a také funkcemi Dolby Vision IQ a Atmos, které poskytují ten nejlepší zážitek ze sledování filmů. Díky 120Hz obnovovací frekvenci a režimu Game Optimizer je televizor ideální pro hraní her a díky vestavěným funkcím Google Assistant i Alexa mu uživatelé budou moci zadávat hlasové příkazy, které jim zajistí bezproblémový zážitek ze sledování. Jedinou větší nevýhodou televizoru je jeho špatná špičková úroveň jasu, protože není dostatečně jasný pro sledování v dobře osvětleném prostředí.

Technologie OLED televizoru C1 umožňuje dosáhnout výjimečné kvality obrazu díky samosvítícím pixelům a díky době odezvy 1 ms i podpoře technologií FreeSync a G-Sync se hráči nebudou muset potýkat s trháním obrazovky. Když se vše shrne, zůstává televizor skvělou volbou pro většinu použití.

#2 65palcový televizor LG 65UP800PUA

Ocenění: ČESTNÉ UPOZORNĚNÍ

CO SE NÁM LÍBÍ: Televizor je slušný 4K displej, který poskytuje příjemný zážitek ze sledování díky širokým pozorovacím úhlům, inteligentnímu rozhraní a podpoře hlasového ovládání.

 • Široké pozorovací úhly
 • Snadno ovladatelné rozhraní
 • Nízké vstupní zpoždění
 • Nízký špičkový jas
 • Nízký kontrast

Televizor LG 80 je 4K UHD displej, který poskytuje široké pozorovací úhly díky panelu typu IPS a živý obraz díky čtyřjádrovému procesoru. Jeho 60Hz obnovovací frekvence udržuje rozmazání pohybu na uzdě a díky využití vlastní umělé inteligence LG ThinQ AI je navigace pomocí kouzelného dálkového ovladače velmi snadná. Podpora asistentů Google Assistant i Amazon Alexa umožňuje bezproblémové hlasové ovládání a díky tenkému bočnímu profilu je ideální pro montáž na stěnu, ale jeho neschopnost zůstat viditelný v jasném prostředí, stejně jako nízký kontrast, mohou uživatele nutit k úpravě zdrojů světla, kdykoli jej zapnou.

Hraní her na televizoru LG 80 je uspokojivé, především díky jeho schopnostem HDR a nízkému vstupnímu zpoždění. Televizor také skvěle vypadá a má robustní stojan, který se neviklá. Jeho kvalita zvuku se výrazně zlepší po připojení soundbaru nebo externích reproduktorů.

#3 50palcový televizor LG 50Nano75UPA

Odměna: Nejlepší pro sledování ve velké místnosti

CO SE NÁM LÍBÍ: Televizor je k dispozici v mnoha různých velikostech a nabízí skvělé pozorovací úhly, takže je ideální pro sledování ve velké místnosti. Velmi snadno se ovládá a má herní režim, který hráči ocení.

 • Živý obraz v rozlišení 4K
 • Podpora hlasového ovládání
 • Čtyřjádrový procesor 4K
 • Žádné místní stmívání

Řada LG NanoCell 75 je vynikající volbou pro uživatele, kteří si chtějí užívat pohodlí při používání díky rozhraní LG webOS. Díky použití technologie Nano si uživatelé užijí také vytříbené barvy. Jeho technologie Game Optimizing znamená, že si uživatelé budou moci zapnout specializovaná nastavení, jako je například režim automatického snížení zpoždění, pro lepší herní zážitek. Největší nevýhodou televizoru je absence technologie místního stmívání, protože ta by zlepšila úroveň černé barvy.

Díky vestavěným funkcím Google Assistant i Alexa je ovládání hlasem bezproblémové, takže majitelé budou moci přepínat kanály, aniž by museli sahat po dálkovém ovladači televizoru. HD obsah se také díky čtyřjádrovému procesoru televizoru zvýší na rozlišení 4K, a protože je televizor vybaven technologií Bluetooth, nebudou se majitelé muset zabývat kabely při nastavování externích reproduktorů.

#4 LG 86Nano90UPS 86palcový televizor

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO FILMY

CO SE NÁM LÍBÍ: Jedná se o špičkový displej, který poskytuje fantastický zážitek ze sledování domácího kina a je vybaven funkcemi, které upřednostňují soutěživé hraní her.

 • Skvělé zpracování odrazů
 • 120Hz obnovovací frekvence eliminuje rozmazání pohybu
 • Podpora hlasového ovládání
 • Zvětšování

LG Nano90 je 4K UHD televizor ohlášený na rok 2021. Televizor střední třídy nabízí působivé zpracování odrazů díky vysoké úrovni jasu a úžasný zážitek ze sledování filmů díky podpoře Dolby Vision IQ a Dolby Atmos. Displej je vybaven vestavěnou podporou vysoce věrných reproduktorů se schválením WiSA a také procesorem A7 Gen 4 AI, který využívá umělé technologie k optimalizaci obrazu i zvuku, aby poskytl ten nejlepší zážitek ze sledování. Světelný výkvět televizoru však zasazuje solidní ránu jeho rovnoměrnosti černé

Hraní her na televizoru LG Nano90 je plynulé a bez stresu také díky podpoře technologie FreeSync a plynulé obnovovací frekvenci 120 Hz, která zajišťuje, že nedochází k trhání obrazovky. Uživatele jistě potěší i pohodlí, které nabízí vestavěná podpora asistentů Google Assistant a Alexa, a přítomnost portu HDMI 4K zaručuje vynikající hraní her.

#5 65palcový televizor LG OLED65G1PUA

Odměna: Nejlepší pro hraní her

CO SE NÁM LÍBÍ: Prémiový displej s vynikající kvalitou obrazu, pokročilými herními funkcemi a fantastickou čistotou pohybu.

 • Konečný kontrastní poměr zajišťuje hlubokou černou
 • Galeriový design umožňuje montáž pod omítku
 • Podpora technologií FreeSync a G-Sync pro pohlcující hraní
 • Nevýrazný zvuk

LG G1, ohlášený v roce 2021, je špičkový 4K OLED displej, který nabízí realistický obraz díky 8 milionům pixelů s vlastním osvětlením a může se pochlubit automatickým nastavením obrazu a zvuku díky procesoru A9 Gen 4 AI. Galerijní design displeje umožňuje snadnou montáž a jeho ultratenký profil zajišťuje, že vůbec nevyčnívá. Pro větší pohodlí se může pochlubit také hlasovým ovládáním hands-free a díky podpoře technologií FreeSync i G-Sync poskytuje mimořádně plynulý herní zážitek. Jeho jedinou nevýhodou je zvuk, ale to lze vyřešit připojením k externím reproduktorům.

G1, který je společností LG označován za nejlepší obrazovku OLED vůbec, se nebrání zobrazování vznešené kvality obrazu a jeho inteligentní rozhraní ThinQ AI umožňuje velmi snadnou navigaci. Díky svému nekonečnému kontrastnímu poměru poskytuje nejhlubší černou a jeho elegantní design z něj při montáži do obývacího pokoje dělá výrazný kousek.

#6 65palcový televizor LG OLED65BXPUA

Odměna: NEJLEPŠÍ PRO STREAMING

CO SE NÁM LÍBÍ: Tento televizor je špičkový displej, který nabízí vynikající výkon při hraní her nebo sledování filmů. Má zabudovanou podporu hlasového ovládání a velmi široké pozorovací úhly.

 • Velmi rychlá doba odezvy a rychlá obnovovací frekvence pro hraní bez slz
 • Hluboká, tmavá černá
 • Široké pozorovací úhly
 • Omezený jas

Jako televizor základní úrovně překonává LG B1 OLED díky svým širokým pozorovacím úhlům a samosvítícím pixelům mnoho jiných alternativ ve své kategorii. To znamená, že displej dokáže poskytnout ohromující kvalitu obrazu a přitom zachovat vynikající viditelnost i ve velké místnosti. Jeho platforma LG webOS umožňuje snadný přístup k nejoblíbenějším streamovacím aplikacím a díky kompatibilitě s technologiemi FreeSync i G-Sync poskytuje mimořádně plynulé a citlivé hraní. Nevýhodou je, že jeho omezený jas může omezovat viditelnost v jasně osvětlených prostředích.

Sledování filmů je díky podpoře Dolby Vision IQ i Dolby Atmos téměř zážitkem jako v kině a díky vynikající rovnoměrnosti černé barvy si velmi dobře poradí i s tmavými scénami. Televizor lze také ovládat hlasem díky vestavěné podpoře služeb Google Assistant a Alexa a ti, kteří se rozhodnou pro jeho kouzelný dálkový ovladač, ocení jeho jednoduchou funkci posouvání a klikání.

Průvodce televizory LG pro začátečníky

Korporace LG poprvé vznikla v Jižní Koreji v roce 1947 jako společnost s názvem Lak Hui, vyslovovaným a běžně označovaným jako Lucky. V té době byla první společností v zemi, která pracovala s plasty. V roce 1958 založila společnost GoldStar, která vyráběla první rádio v Jižní Koreji.

V roce 1983 se společnosti Lucky a GoldStar spojily a vznikla společnost Lucky-GoldStar neboli LG. Dnes společnost LG Corporation vyrábí širokou škálu různých výrobků. Pobočka společnosti LG Electronics se však zaměřuje výhradně na elektroniku, jako jsou televizory, chytré telefony, počítače a domácí spotřebiče.

To ve zkratce znamená, že televizory této značky najdete v několika velikostech, například špičkové 70palcové televizory, televizory s rozlišením 8K, malé televizory do kuchyně, špičkové televizory se systémem Android a 80palcové televizory.

Na současném trhu s televizory je společnost LG nejznámější díky průkopnictví televizorů OLED. Televizory OLED společnosti LG jsou všeobecně považovány za nejlepší na současném trhu, a to i přesto, že ostatní konkurenti vyrábějí podobné možnosti OLED nebo srovnatelné alternativy, jako je QLED. Televizory OLED společnosti LG jsou sice dražší než většina ostatních televizorů, ale jsou nejlepší z hlediska přesnosti barev, hlubší černé a širokých pozorovacích úhlů. Skvělý přehled najdete v naší recenzi LG BX OLED.

Zbytek televizorů LG není tak působivý jako jejich možnosti OLED, ale stále nabízejí dobrou hodnotu a vynikající celkový obrazový výkon. Přesto mají někteří jejich konkurenti skvělé možnosti, například televizory Vizio a Samsung.

Jak lze televizory LG porovnat s televizory jiných značek

(Pro 1) Technologie displeje OLED je nejlepší v okolí: Společnost LG poprvé uvedla své televizory OLED na trh v roce 2013 a od té doby se jen zlepšují a jsou cenově dostupnější. Televizory OLED používají podsvícení organickými diodami LED, které mají samosvítící pixely pro lepší kontrolu jasu.

Ty také nabízejí nejlepší kvalitu obrazu ve své třídě, protože každý jednotlivý pixel se může podle potřeby zapnout nebo vypnout. Výsledkem jsou živé barvy, široký pozorovací úhel a věrná černá pro nejlepší kontrastní výkon. V nabídce této značky najdete také skvělé 3D televizory a televizory bez 3D zobrazení.

Televizory OLED od společnosti LG nabízejí také solidní herní funkce, včetně vysoké obnovovací frekvence, nízkého vstupního zpoždění a možnosti variabilní obnovovací frekvence. Všechny tyto funkce jsou pro rychlé videohry klíčové, ale mít televizor s proměnlivou obnovovací frekvencí mění pravidla hry, protože umožňuje televizoru synchronizovat obnovovací frekvenci se snímkovou frekvencí konzole.

(Nevýhoda 1) OLED je stále příliš drahý: Televizor LG OLED sice dokáže vytvořit ohromující a pohlcující divácký zážitek, ale za velkou cenu. V době vydání tohoto článku je většina televizorů OLED pro běžného spotřebitele stále neúměrně drahá. Pokud jste však ochotni zaplatit za nejlepší kvalitu obrazu, pak je televizor LG OLED tou správnou volbou.

Naneštěstí televizory LG, které nejsou OLED, málokdy nabízejí tolik, co konkurence, pokud jde o hodnotu, špičkové funkce a spolehlivý obrazový výkon. V mnoha případech najdete lepší celkovou hodnotu u panelů od společností Sony nebo Samsung. Další kvalitní televizory najdete v našem průvodci nejlepšími televizory Mitsubishi.

(Pro 2) WebOS je jednou z nejlepších dostupných chytrých platforem: Všechny chytré televizory LG používají proprietární operační systém WebOS. Tato vlastní platforma chytrých televizorů je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá, bezproblémová a komplexní, a ve všech těchto kategoriích ve srovnání s ostatními možnostmi chytrých televizorů vítězí.

V porovnání s populárními platformami chytrých televizorů, jako je nejlepší televizor Roku nebo televizor se systémem Android, vítězí systém WebOS od společnosti LG téměř ve všech případech. Uživatelské rozhraní se neuvěřitelně snadno používá a obsahuje všechny chytré funkce, které si můžete přát.

Dálkový ovladač Magic Remote od společnosti LG umožňuje pomocí hlasového ovládání provádět s televizorem prakticky cokoli, včetně změny vstupů, otevírání aplikací a vyhledávání pořadů v oblíbených streamovacích službách. Novější televizory LG jsou také kompatibilní s aplikacemi Amazon Alexa a Google Assistant.

(Nevýhoda 2) Není k dispozici tolik aplikací jako u televizoru se systémem Android: Systém webOS sice nabízí spoustu zajímavých funkcí a přístup k populárním aplikacím, ale stále se nedá srovnávat s obrovským množstvím aplikací dostupných v televizoru se systémem Android. Chytrá platforma Android TV má přístup k obchodu s aplikacemi Google Play, který obsahuje kurátorský seznam tisíců aplikací a her vytvořených speciálně pro použití v televizorech.

Se systémem Android TV získáte kromě nejoblíbenějších streamovacích služeb také další možnosti, jako jsou aplikace pro videohry, aplikace pro rodičovskou kontrolu a aplikace pro ukládání souborů. Pokud rádi používáte televizor nejen ke sledování pořadů a filmů, můžete najít další možnosti mimo ekosystém LG.

(Pro 3) K dispozici je obrovské množství možností: Na rozdíl od některých jiných konkurentů nabízí společnost LG skutečně obrovskou škálu různých modelů, včetně televizních monitorů. Ačkoli se to na první pohled může zdát ohromující, velký výběr je častěji přínosem než ne. Vždy tak můžete najít něco, co bude vyhovovat vašim individuálním preferencím a potřebám.

Televizory LG nabízejí celé rozpětí základních funkcí televizoru, včetně rozlišení obrazovky 4K, podpory Dolby Vision IQ a Dolby Atmos, vysoké obnovovací frekvence, rychlé doby odezvy, nízkého vstupního zpoždění, širokého barevného gamutu a úžasné přesnosti barev. Obvykle můžete najít televizor LG s libovolnou kombinací těchto funkcí.

(Proti 3) Pojmenovací konvence mohou být matoucí: Vzhledem ke všem různým modelům LG, které jsou dnes na trhu k dispozici, spolu se všemi různými značkami a marketingovými výrazy specifickými pro LG, může být opravdu snadné se zmýlit. Pokud nevíte, jak interpretovat způsob, jakým společnost LG zobrazuje čísla svých modelů, může se stát, že si nakonec koupíte něco, co nechcete.

Proč byste si měli koupit televizor LG

Když přijde čas na upgrade televizoru, bude LG patřit mezi hlavní značky na vašem seznamu. Pokud si chcete pořídit nejnovější a nejlepší zobrazovací technologii, pak si nemůžete dovolit uvažovat o ničem jiném než o televizoru LG OLED. Tyto modely nabízejí nejlepší přesnost barev, kontrastní poměr a rychlý herní výkon.

Pokud nechcete utrácet peníze za televizor OLED, pak máte spoustu možností standardních panelů LED. Jediným problémem standardní nabídky produktů LG je, že nenabízí konkurenční výhodu ve výkonu ani hodnotě ve srovnání s jinými populárními značkami.

Pokud se vám výrobky společnosti LG líbí a máte s nimi dobré zkušenosti z minulosti, nemůžete s televizorem LG udělat chybu. Pokud je však ve slevě podobný televizor jiné značky, o mnoho nepřijdete, pokud se rozhodnete pro něj místo pro LG.

Jak dlouho vydrží televizor LG?

V závislosti na typu zakoupeného televizoru LG můžete očekávat 60 000 až 100 000 hodin celkového používání, než budete muset zakoupit nový televizor. Podle společnosti Visual LED vám většina LED televizorů poskytne stejnou životnost. Pokud si však zakoupíte některý z modelů OLED od společnosti LG, měli byste počítat spíše s něčím jako 30 000 až 60 000 hodin celkem.

Možná jste slyšeli, že u televizorů OLED je pravděpodobnost vypálení vyšší než u typických televizorů LED. To je sice technicky vzato pravda, ale k vypalování dochází velmi zřídka, pokud televizor nenecháváte zapnutý několik hodin se statickým obrazem. Společnost LG také obsahuje speciální funkce, které zabraňují zadržování obrazu, a samoregenerační vlastnosti, které jej napraví v případě, že se vám to stane jen výjimečně.

Všechny televizory LG mají obecně standardní jednoletou záruku, která začíná běžet dnem nákupu. Stejně jako většina záruk na televizory se podpora společnosti LG vztahuje na náhradní díly a práci v případě jakékoli vady výrobce během prvního roku vlastnictví. Stojí však za zmínku, že společnost LG uvádí širokou škálu scénářů, kdy se záruka neuplatní.

Na veškeré problémy s televizorem OLED se vztahuje standardní jednoletá záruka. Po dobu dalších čtyř let se však na problémy s panelem televizoru OLED vztahuje rozšířená záruka. Tato prodloužená záruka se vztahuje pouze na náklady na díly panelu OLED. Stále budete zodpovědní za úhradu nákladů na práci.

Zdroje: gadgetreview.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze