Surfshark VPN recenze: Konkurenční ceny a bleskové rychlosti této VPN služby

Na začátku února společnosti Surfshark a Nord Security oznámily, že se obě firmy spojují, ale budou nadále fungovat samostatně. Zde je naše recenze surfshark VPN.

Poznámka redakce, 9. února 2022: Na začátku února společnosti Surfshark a Nord Security oznámily, že se obě firmy spojují, ale budou nadále fungovat samostatně. V současné době probíhá přehodnocení obou služeb a po jeho ukončení budeme naše doporučení a recenze aktualizovat.

Přestože je Surfshark novější než jeho zavedenější a uznávanější kolegové, rychle si vybudoval pozici vážně konkurenceschopné VPN. Přestože má menší flotilu serverů VPN než ExpressVPN nebo NordVPN, Surfshark to vynahrazuje konkurenceschopnou rychlostí a působivými bezpečnostními funkcemi. Tato cenově výhodná VPN má také více konfigurovatelných doplňků pro ochranu soukromí než renomované služby, jako je IPVanish.

Surfshark doporučuji pro jeho obrovskou rychlost, neomezenou podporu zařízení a bohatou sadu funkcí pro ochranu soukromí a zabezpečení.

Surfshark Recenze

Rychlost

Testy rychlosti jsem prováděl po dobu tří dnů s dynamickými IP adresami pomocí bezdrátového i ethernetového připojení. Rychlost internetu v USA se značně liší podle státu a poskytovatele. U každého testu rychlosti budou výsledky záviset na místní infrastruktuře, přičemž hyperrychlé internetové služby poskytují vyšší výsledky testů rychlosti.

To je jeden z důvodů, proč se více zajímám o testování ztracené rychlosti (která je u většiny VPN obvykle poloviční nebo vyšší) u vysokorychlostních i pomalejších typů připojení k internetu a o používání nástrojů, jako je Speedtest.net, abych vyrovnal podmínky. V případě Surfshark došlo ke ztrátě pouze 17 % průměrné rychlosti internetu. To je dokonce více než 27% ztráta rychlosti, kterou jsem naměřil v roce 2019, a Surfshark je tak aktuálně nejrychlejší VPN v našich podzimních testech rychlosti pro rok 2020.

Rychlost Surfshark během testování okamžitě překonala testovanou rychlost NordVPN, která měla průměrnou ztrátu rychlosti 53 %, a předběhla další rychlostně náročné VPN, jako jsou ExpressVPN a IPVanish. To je obzvláště působivé vzhledem k poměrně malé velikosti flotily serverů VPN společnosti Surfshark.

Pozoruhodné na rychlosti Surfshark je to, že jeho průměrné rychlosti nebojují o překonání velkých ztrát rychlosti v žádné konkrétní testovací oblasti. Tahle věc se objevila v den závodu a ukradla zlato, zdánlivě aniž by se zapotila. Během testování byla moje základní rychlost bez VPN v průměru 194 megabitů za sekundu, zatímco celkový průměr Surfshark byl 161 Mb/s. Po sečtení průměrů z pěti testovacích míst ani jeden z průměrů z těchto míst neklesl pod 100 Mb/s. To znamená celkové vítězství nad konkurenty v každém sloupci testu.

Poskytovatel služeb VPN dosáhl u připojení v USA průměrné rychlosti 204 Mb/s. V testech ve Velké Británii a v Evropě dosáhl průměrných rychlostí 165 Mb/s a 171 Mb/s. V Austrálii pak dosáhl průměru 126 Mb/s a v Singapuru 142 Mb/s. Takové rychlosti jsem dosud u žádné testované virtuální privátní sítě neviděl.

Bezpečnost a ochrana soukromí

Líbí se mi, že společnost Surfshark sídlí na Britských Panenských ostrovech, které jsou obecně považovány za zemi přátelskou k ochraně soukromí, protože nemají dohody o sdílení sledování s jinými zeměmi. Ačkoli jsou Britské Panenské ostrovy územím Spojeného království, jsou od něj oddělenou právní jurisdikcí bez zákonů o uchovávání údajů. A jeho národní Nejvyšší soud je historicky odmítavý k žádostem o mimostátní obchodní záznamy.

Ačkoli je téměř nemožné ověřit, zda VPN uchovává záznamy o používání, zásady ochrany osobních údajů společnosti Surfshark potvrzují, že jde nad rámec typických postupů VPN, neuchovává žádné záznamy o připojení identifikující polohu a umožňuje vám odhlásit se od výchozího nastavení diagnostických hlášení o selhání. Přesto bych v zásadách raději viděl více podrobností.

Jeho šifrování je standardní AES-256-GCM a podporuje technologii Perfect Forward Secrecy, což znamená, že často mění šifrovací klíče, aby nedošlo k narušení bezpečnosti. Společnost VPN nabízí užitečnou funkci kill switch, která zabraňuje úniku síťových dat mimo zabezpečený tunel VPN v případě, že připojení VPN selže. Doplňky prohlížeče Surfshark pro prohlížeče Chrome a Firefox byly také nezávisle auditovány firmou Cure 53, která se zabývá výzkumem zabezpečení.

Během mého testování nebyly zjištěny žádné úniky IP adres, DNS ani jiných údajů potenciálně identifikujících uživatele. Nezjistil jsem ani žádné úniky WebRTC, které jsou u VPN běžné kvůli rozšířenějším a známějším problémům s prohlížeči. I když to nepotřebujete, je pozoruhodné, že Surfshark nabízí specifický doplněk prohlížeče, který zabraňuje dalším únikům WebRTC.

Pokud máte obavy o soukromí DNS v mobilním telefonu, Surfshark nabízí také samostatnou aplikaci Trust DNS z obchodu Google Play. Zjednodušeně řečeno přesměruje požadavky na informace o webových stránkách z prohlížeče a odešle je společnosti Surfshark namísto vašemu poskytovateli internetových služeb. Přesměrování informací DNS tímto způsobem by vám mohlo pomoci překonat cenzurní zdi a udržet telekomunikační společnost mimo váš byznys.

Čím se Surfshark odlišuje od ostatních služeb, které jsme v CNETu nedávno recenzovali? Nabízí multihop VPN. Chcete-li získat další vrstvu ochrany VPN, můžete Surfshark požádat, aby váš internetový provoz odesílal přes servery ve dvou zemích namísto jedné. Multihop VPN mohou být obzvláště užitečné, protože zabraňují identifikaci vašich informací, pokud dojde k narušení bezpečnosti v jednom z datových center VPN.

Náklady

Surfshark neomezuje objem dat a umožňuje neomezené přepínání serverů a torrentů. Neměl jsem žádné problémy ani s přístupem k Netflixu. U VPN je vzácné, že nabízí neomezený počet současných připojení. Tyto funkce jsou zabaleny do intuitivního a snadno použitelného rozhraní, které nedávno prošlo elegantní modernizací.

Jsem potěšen, že vidím spoustu volitelných doplňkových funkcí, které byste od levného poskytovatele VPN běžně nečekali. CleanWeb, funkce proti sledování reklam, je k dispozici pro všechny účty. Za dolar měsíčně navíc si můžete zvolit Blindsearch, soukromý vyhledávač Surfshark, který neumožňuje logování, a Hacklock, nástroj, který neustále prohledává internet a zjišťuje, zda vaše e-mailová adresa nebyla zasažena únikem dat.

Surfshark v současné době dostojí svému jménu a nabízí agresivní cenový systém. Od září je jeho cena 2,49 USD měsíčně za dvouletý tarif (celkem 59,76 USD). Tato nabídka snadno obstojí ve srovnání s dvouletým plánem NordVPN za 3,71 dolaru měsíčně (celkem 89 dolarů) a ročním plánem IPVanish za 5,20 dolaru měsíčně (62 dolarů ročně). V případě půlročního plánu stojí Surfshark 6,49 dolaru měsíčně (celkem 38,94 dolaru). Nabízí také měsíční plán za 12,95 USD.

Kromě kreditní nebo debetní karty můžete platit i přes PayPal, Alipay nebo Bitcoin a máte jistotu 30denní záruky vrácení peněz. Stránky nabízejí nepřetržitou chatovou podporu a zdravé množství podpůrných článků a návodů.

Zdroje: cnet.com, Unsplash.com

Nejnovější recenze